Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje / Montenegro/Albania/Macedonia/Greece

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Krajem avgusta , odnosno pocetkom septembra, supruga i ja planiramo na put . Kako smo [prosle godine bili u Albaniji i Makedonije, ove smo planirali da pored tih zemalja obidjemo i Grcku.

 

Koristili bi vasi savjeti , i iskustva sa slicnog puta. Naime, krecemo iz Podgorice i prvog smo dana u Ohridu. Sledeceg idemo na Meteore, a onda za Krf. Odakle je najbolje hvatati trajekt za ostrvo, i kada se budemo vracali, predlazete li da idemo ponovo isti put ili da se vozikamo kroz Albaniju, i da tu provedemo jedno vece...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Hahahah, mi kao da smo se dogovarali...1nanana.gif

 

30.8. prvo nocenje na Ohridu.

31.8 nocenje na Meteorima

1.-8.9 sedam nocenja na Krfu

Od 8.9. povratak prema Beogradu kroz Albaniju sa dva nocenja (jedno u Albaniji i jedno na Durmitoru)

 

Ajde pa srecan put, mozda se i sretnemo negde (V Strom 1000 srebrno-crni, BG tablice) 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Krajem avgusta , odnosno pocetkom septembra, supruga i ja planiramo na put . Kako smo [prosle godine bili u Albaniji i Makedonije, ove smo planirali da pored tih zemalja obidjemo i Grcku.

 

Koristili bi vasi savjeti , i iskustva sa slicnog puta. Naime, krecemo iz Podgorice i prvog smo dana u Ohridu. Sledeceg idemo na Meteore, a onda za Krf. Odakle je najbolje hvatati trajekt za ostrvo, i kada se budemo vracali, predlazete li da idemo ponovo isti put ili da se vozikamo kroz Albaniju, i da tu provedemo jedno vece...

Najpovoljniji trajekt za Krf je Igumenica-Lefkimi. Put je kraci, oko 1h, i karta je jeftinija nego do grada Krfa. Lefkimi je potpuno neinteresantan, ali je na krajnjem jugu ostrva i odatle mozes levo uz zapadnu obalu, ili desno uz istocnu. Plaze na jugoistoku su jedne od najruznijih koje sam video. Na severu su poput ulcinjske, pa ko voli... Meni su najlepse na severoistoku, iznad Krfa(grada) i skoro ceo zapad. Preporucujem pogled na zaliv sa terase nekog restorana u selu iznad Paleokastrisa (valjda se tako zove). Trajekt Krf-Sarande ide ujutru i uvece, cena sa motorom oko 40evra. Deo albanske obale od Butrinta (Sarande) do Valone zasluzuje vise od jednog dana.

Kao alternativa autoputu od Meteora do obale mozete preko planina centralne Grcke. Putevi su prilicno dobri, puno krivina, tunela, slab saobracaj, milina... Izlazite u grad Arta na obali mocvarnog zaliva. Mozete odmah desno prema Igumenici, ili levo oko zaliva do Lefkade, pa tunelom ispod mora. Pre Igumenice, koja je inace ruzan lucki gradic, preporucujem osvezenje u Pargi, bombona mestascetu sa puno kafica i lepom mediteranskom atmosferom.

Srecan put i svako dobro.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Zemun

Lefkimi - Krf ti je 50-ak kilometara, mozda koji više...

 

Moj glas ti isto ide za Lefkimi... Karta za trajekt dosta jeftinija, voznja trajektom duplo kraća, silazak za feribota traje par sekundi, nemas onu gungulu koju ti naprave XY turističkih autobusa na feribitu i u luci...

 

I kao što reče kolega Spredrag, kad kreneš da voziš od Lefkimija na sever, nemoj da se smoriš koliko su ružne plaže u tom delu, severnije od grada Krfa vec počinje prava priča... :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Sada sam gledao na Viamichelin., Lefkimi - Krf 40km ... Put je pun krivina , i čini mi se lijep za vožnju. Taman ću tuda 1moto3.gif

 

Hvala na savjetima 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja