Jump to content

Moto Zajednica

Do juga Albanije sa drustvom, a nazad sam

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 189 postova

I tako, pre par dana sam uspeo da se uvalim Mihailu (Arvak) i njegovom ortaku, da sa njima vozim deo njihove rute tj da odem do juga albanije sa njima pa nazad a oni ce dalje prema grckoj.

zajednicki deo do juga albanije izgleda ovako:

GMAPS

e sad posle toga dolazi do razdvajanja. njih dvoica idu na jednu staranu a ja na drugu tj nazad :)

ovako bi izgledala gruba putanja mog povratka:

GMAPS

 

Sto se tice povratka kroz albaniju vracacu se istocnim delom albanije. da li neko ima savet po tom istoku da mi da oko putanje da li da je menjam ili je dobra i ovakva putanja do mesta Kukes.

 

Kada dodjem kod mesta kukes onda cu krenuti ka skadru. Postoji velika verovatnoca da necu ici direk ka skadru nego da cu skrenuti desno tj gore ka mestu Fierze gde cu sacekati trajekt (Hvala Mimi na ideji) i oonda trajektom po jezeru do mesta Koman pa cu odatle na skadar da idem.

 

e sad bukvalno od skadra do zadnje tacke tj do bg sam napravio grubu putanju.

 

lista zelja sta bi voleo u povratku jos da vidim je

1.opet ada bojana

2. herceg novi

3.zabljak

4.durmitor

5.trebinje

6.kravice

7.mostar

8.vrelo bosna, ilidza, sarajevo

9.zenica

10.sipovo

11.banja luka

12. nova gradiska

13. povratak za bg (izbegavanje autoputa)

 

da li bi vi korigovali ovu putanju koju sam napravio od HN pa na dalje? sta bi ste dodali a sta oduzeli ili promenili da da onih 13 tacaga bude pokriveno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Ja bih verovatno malo korigovao...a to je:

 

U Mostar bih otisao preko Gackog i Nevesinja (prelep put za motor). Tada prolazis kroz Blagaj (vrelo reke Bune - Tekije). Lepo je za videti, jedino sto ti onda otpada Trebinje. Trebinje jeste lepo, ali sam put do Trebinja preko Cemernog po meni je njesra, tu nista ne bi bitno propustio.

 

Ukoliko se vec odlucis za Trebinje, onda bih produzio i do Dubrovnika, pa preko Neuma i Metkovica za Mostar. Ali budi spreman na nekoliko granicnih prelaza i izgubljeno neko vreme...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

Kad vec prolazis kroz Niksic, tu ti je blizu i Manastir Ostrog, ja to ne bih propustio.

 

to zaista nebi trebalo da propustiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Kada stignes do Kukesa, zapali svecu onim jadnim izmucenim dusama sto im zveri povadise organe...

 

Пoслato сa Nokia 3310 koрисteћи taпatok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

1. NE IDI SAM !

2. Ako ne znaš Albanski ili Italijanski teško ćeš se snaći

3. Oznake i table skoro ne postoje

4. Oprezno, oprezno, oprezno... rade puteve pa možeš sa asfalta da uletiš u rupčage i neravnine a stari asfalt klllizav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Zasto da ne ide sam?

Trenutno sam u Albaniji, doduse sa curom, ali jedan motor i veoma se dobro snalazimo.

Istina, govore Italijanski, ali odlicno prolazimo i sa:

"Merdita, (ime mesta)?"

a oni nama rukom i: "Po" (da).

Na kljucnim mestima znakovi postoje, navigaciju nisam ni palio.

Sto se tice puteva, jesu u rekonstrukciji, a posebnu paznju treba obratiti na mostovima jer nisu bas u nivou sa putem pa motor hoce da poskoci.

U Tirani evre menjate u menjacnicama, da vas ne bi zakidali, ostatak Albanije moze bilo gde.

1 euro = 140 leka, i nemoj da te zbuni kad napisu da je jedan euro 1400, imaju neki cudan nacin pisanja.

Gorivo je oko 184lek/lit

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Zaboravih, ne vozi previse brzo murije ime na svakom koraku i kako mi rece jedan Abanac koji je znao srpski vole da kaznjavaju.

Inace i mi smo prvo bili u CG, pa obalom, pa Albanija, a trenutno smo u Himeri.

Uskoro nastavljamo put Lefkade.

Ne znam sta planirate za smestaj, ali mi smo sinoc odseli u kampu na izlazu iz Himere, tu upoznali jos neke bikere iz Albanije, Norveske. Smestaj u njihovom satoru (dusek, jastuk i carsav za pokrivanje) + dorucak (2 jaja, sir o casa mleka) je ukupno 15 eura za dvoje. Plaza je cim se predje magistrala.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Za AL sam cuo da je prelepa. Realno prirodan nastavak prelepog jadrana. Ako se malo kultivisu mogao bi postati ozbiljan hit u narednim godinama. Gledao sam neke nase emisije RTS gde su bili i more mi izgleda super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1071 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Ja cu samo reci da je put od mora ka Zabljaku preko Niksica prelep za voznju...isto tako i put Trebinje - Sarajevo preko Nevesinja i Mostara... Bilecko jezero ima nestvarnu boju...mnogo je lepsa nego na slici...

1011977_10201392105825764_573014901_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Zasto mogli bi....Albanija sigurno postaje turisticki hit.... provereno , imaju investicija iz dijaspore samo tako...amerikancu su odavno bacili shapu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600

Ako se malo kultivisu mogao bi postati ozbiljan hit u narednim godinama.

 

Pa sad... Zavisi kako gledas na to. Ja mislim da bi bas trebalo pozuriti sa odlaskom tamo, dok se ne "kultivisu"... A to ce se desiti jaaaako brzo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ma dobro da sada ne ulazimo u sve sto spad pod "kultivisu"

Poenta price je da je more prelepo. Da treba iskoristiti potencijal. I ubedjen sam da ce napredovati, samo da se ugledaju na svoju bracu Turke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova

Poceinje 9tog avgusta a u albaniju ulazimo drugi ili treci dan.

posle toga smo svi zajedno naredna dva dana a onda se razdvajamo tj oni idu u grcku a ja cu jos malo da se vozikam po albaniji i polako da se vracam nazad u cg. Ne znam koliko ce to da traje. da li dva ili tri ili cetiri dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1579 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Koji je datum za ovo putovanje, mozda nam se poklope? :)

 

 

Poceinje 9tog avgusta a u albaniju ulazimo drugi ili treci dan.

posle toga smo svi zajedno naredna dva dana a onda se razdvajamo tj oni idu u grcku a ja cu jos malo da se vozikam po albaniji i polako da se vracam nazad u cg. Ne znam koliko ce to da traje. da li dva ili tri ili cetiri dana.

 

 

Oko 10,11 avgusta bih i ja trebalo da krenem iz CG na Ohrid.Možda se i sretnemo negde u Albaniji.U svakom slučaju srećan put!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: HR-Vinkovci
  • Motocikl: NC750X

 

Inace i mi smo prvo bili u CG, pa obalom, pa Albanija, a trenutno smo u Himeri.

Uskoro nastavljamo put Lefkade.

Ne znam sta planirate za smestaj, ali mi smo sinoc odseli u kampu na izlazu iz Himere, tu upoznali jos neke bikere iz Albanije, Norveske. Smestaj u njihovom satoru (dusek, jastuk i carsav za pokrivanje) + dorucak (2 jaja, sir o casa mleka) je ukupno 15 eura za dvoje. Plaza je cim se predje magistrala.

 

To su oni veliki šatori? Može ime kampa?

I ako mogu slični prijedlozi za smještaj i u drugim djelovima Albanije?

 

I ja planiram dolje za 15-20 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova

To su oni veliki šatori? Može ime kampa?

I ako mogu slični prijedlozi za smještaj i u drugim djelovima Albanije?

 

I ja planiram dolje za 15-20 dana.

 

npr Ugac je bio ovde a zvanican sajt je http://www.rivierashengjin.com/

 

Baci jos malo pogled po forumu ima dosta tema i putopisa iz albanije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: HR-Vinkovci
  • Motocikl: NC750X

To su oni veliki šatori? Može ime kampa?

I ako mogu slični prijedlozi za smještaj i u drugim djelovima Albanije?

 

I ja planiram dolje za 15-20 dana.

 

npr Ugac je bio ovde a zvanican sajt je http://www.rivierashengjin.com/

 

Baci jos malo pogled po forumu ima dosta tema i putopisa iz albanije

 

Ma već sam se poprilično dobro pripremio za ovaj put :moto3: , između ostalog i pribilježio kampove uz rutu sa sajtova camping.info i POI plaza, al friška iskustva iz prve ruke uvijek dobro dođu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

Evo da prekopiram svoj post iz druge teme, mozda bude znacio, vratio sam se 29-og iz Albanije:

 

E ovako: Zeleni karton obavezan, bar su meni trazili, od Ohridskog jezera do Elbasana put je dobar, mada bez horizontalne signalizacije i sa ogranicenjima 40, 50 km/h.

 

Od Elbasana sam isao autoputem (u izgradnji) koga nema ucrtanog na ovim mapama sto ste mi poslali (ne zameram, nego da napomenem zbog drugih :) ) tu je ogranicenje 80, ali moze da se pegla dosta vise.

 

Onda sam se iskljucio negde u nekom predgradju Tirane, jer put nije bio ucrtan, pa je navigacija poludela malo. Inace 45 min lutanja po Tirani i izasao sam na put za Skadar (inace kad pitate za Skadar kaze se "Shkodra", jedino to razumeju). Bahata voznja u gradu, cuvajte se taxista!

 

Tirana - Skadar guzva, kamioni, pesaci preletaci, na nekim delovima skinut asfalf, znaci polako i dalje pazite na pesake koji se samo pojave isped vas...

 

Od Skadra klasicno na Sukobin, zaobilazi se guzva i na prelaz za pesake motorom slobodno :) .

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

To su oni veliki šatori? Može ime kampa?

I ako mogu slični prijedlozi za smještaj i u drugim djelovima Albanije?

 

I ja planiram dolje za 15-20 dana.

 

 

Posto slike govore vise od reci...

 

 

post-3948-0-10050600-1375558095_thumb.jpg post-3948-0-62016200-1375558107_thumb.jpg post-3948-0-90031700-1375558130_thumb.jpg post-3948-0-71379400-1375558139_thumb.jpg post-3948-0-19188600-1375558151_thumb.jpg

 

Inace, momci su iz Tirane I svi govore engleski. Ima Wi-Fi, cisto, motor uteras u kamp (pored sanka) da ne stoji na ulici, mirno I prilicno jeftino. Smestaj u sobama je sada od 30e pa na gore.

 

Sto se tice drugih delova - ne bih znao jer smo spavali samo jednu noc u AL (nazalost).

 

Inace ovo je skela ako idete dalje ka Grckoj:

 

 

post-3948-0-20292800-1375558596_thumb.jpg

 

Cena: 2osobe + motor = 3e (moze I metalni).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja