Jump to content

Moto Zajednica

SRBIJA-BUGARSKA-TURSKA-SIRIJA-JORDAN (PUTEVIMA LORENSA OD ARABIJE)

Recommended Posts

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Postoji veliki broj isposnica (pecina u stenama) u kojima se ljudi osamljuju i mole. U blizini je manastir iz 4-tog veka gde je monah citao molitvu za mene i spanski par na Aramejskom (Isusovom) jeziku. Bilo je to fantasticno i neponovljivo iskustvo za mene.

Dole je suvo korito reke. Tu je i benzinska pumpa (gorivo je u buricima ;D).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Idemo dalje sa relaksacijom, koga zanima, videce sve i ovde, a po poseti vidim da sve zanima ;):)...

PUSTINJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...................KO PREZIVI NEK` PRICA :o :o ::) ;D

 

post-381-12878998561473_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Vreme je za malo asfaltiranja....pa malo beduinisanja....Ovo su prvi panduri ("SURTA", na arapskom)  koji su me zaustavili u sred pustinje i to da bi razgledali motor ;D,. Lepo mi savetovase da napunim gorivo, jer je tu jedina pumpa na par stotina km okolo. Naravno, ja nisam svratio do pumpe jer imam mnooogo goriva. Kasnije naleteh na cuveni Bagdad kafe route 66 (slicno kao u Americi), pa reko` aj` da vidim kako je to biti beduinski emir (princ). Stekoh jos jednog prijatelja sto je za mene najvaznija stvar na ovakvim putovanjima....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Lepo bre ovim beduinima, najlepse od svega je sto imaju odlicnu izolaciju u kamenoj kucici, pa se moze lepo prenociti. Strasila su postavili kao odbranu od pustinjskih vukova i lisica, jer im hvataju kokoske i koze. Evo i slika nekih vrsta pustinjskih vukova, posto vidim da ima nekih nedoumica oko izgleda istih. Ne izgledaju svi vukovi kao u nasoj predstavi o vuku, nas vuk je siv, evropski, ali pustinjski vukovi vuku najcesce na zutu boju i neki cak lice na lisice, neki na pse, neki na kojote, ali ne dao vam Bog da ih sretnete, rekose mi Sirijci i to meni eeej ;D ;D :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Na putu sretoh familiju, otac, majka i cetvoro dece, sve na jednom jedinom motoru, priznajem, postideo sam se i rekao coveku da ovo sto ja radim nije nista, nesto je kad vozis pet ljudi (pa makar bila i deca) na jednom motoru sa cim se on momentalno slozio ;D :D;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Putopis zavrsen na www.scixt.webs.com

Slike bi bile jos zesce da nisam bio sam. Ovako, nemoguce mi je bilo da slikam u voznji na najtezim deonicama, uvek moram da stanem da bih slikao. Ali i ovako su fotke fenomenalne, bar sto se mene tice. Trudio sam se da vam docaram stvarni dozivljaj i da vas bar trenutno "premestim" iz fotelja u realnu pustinju i voznju ;D. Nadam se da uspevam u tome ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Stigoh u ponoc do Palmyre, hotel je super pa mogu na miru da razgledam gradic. Sutra ce biti "ono pravo". Zanimljiv bus iz Australije, specijalno vozilo za pustinjske avanture, ima i furunce i sve sto je potrebno za logorovanje za desetak putnika. A ovih starih "mecki" ima koliko ti dusa iste. U Evropi bi vredeli ko zna koliko, a u Siriji su dzabalesku, kako mi rekose Arapi. Oni su stalno pod nekim sankcijama koje im namecu "demokratske zemlje sveta :P :P :P :-[ :'(", nama je to vec poznata "uterivacka demokratija". Zato voze prastare aute, mada ima i novijih. Imaju taksije "sabia", cini mi se, iz Irana su, u svakom slucaju za yuga su izmislili auto industriju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Sci, druze, sve pohvale. Jedino nebi bilo lose kad bi napravio malu statistiku svega. Znaci koliko te je put kostao? koliko litara je otislo? Da postavis neku kartu kuda si se kretao. Da nam das neke savete itd. Pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Retrospektivu i zakljucke cu doneti na kraju, sada nastavljamo sa "putovanjem" :) Palmyra, ili Tadmor, kako vise vole da ga zovu Arapi je anticki grad kraljice Zenobije koja se pobunila protiv Rimskog gazdovanja i proterala iste iz svoje zemlje. Tadmor je bio  važna raskrsnica trgovačkih puteva. Kasnije su Rimljani resili da se osvete i grad su unistili a Zenobiju zarobili. Glavna ulica je bila duga 1300 metara. Nikada me nista napravljeno ljudskom rukom nije toliko zadivilo kao a nticka Palmyra.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Odoh da se provozam na 40 i kusur... :o. Zastitili su palme zemljanim zidicima, a evo i bajkera sa cetri cerke na motoru, kasnije srecem i rokere sa muzikom na bajku.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Nov motor na prodaju, 125ccm= 600 evra, jeftinije nego kod nas. U palmyri postoji jedan predivan park gde sve deluje kao kod nas, visoko i gusto drvece....covek se bas uzeli sume i drveta kad je u pustinji ;D

Volim njihove stare buseve, kao putujkuci buketi cveca :D. Volim i njihovu opustenost, npr. mrzi ih u sred hotela da menjaju ono "stap", pa ga samo preprave u "stamp" (stampa). Pisem vam izvestaj sa uzasno spore konekcije... :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Popucali su mi nosaci kofera, da pregledam "rane" junacke, na jednom mestu...drugom...trecem...cetvrtom... uh, dobro je da imam gurtne, mada nisam siguran koliko ce izdrzati. Nije ni cudo da su otisle od silnih vibracija na ovako "finim" terenima  ;D ;D ;D. Zavaricu ih negde usput, mada znam da ce opet "riknuti". Ali, to je cena slave" i teskog of rouda ;D :D;).

Ono malo crno je posledica ne moje, vec kamilje "nuzde" ;D ;D :D, a na poslednjoj slici je guster, koji deluje simpaticno, ali ima veoma jak otrov koji sam ja virtuozno uspeo da izbegnem :P ;D ;).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova

Svaka čast za podvig!

 

Cijelo veče sam se zabavljao sa ovom temom. Taman stižem do stranice 24 kada je prvi zrak sunca udari u ekran. Uhvatilo me jutro, a ko zna kada sam sinoć počeo da čitam. Pa gdje sad da prekineš kad je najzanimljivije, ne mogu od nestrpljenja i uzbuđenja da zaspim. Čekaću nastavak pa šta bude da bude  ;D

 

Svaka čast, još jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja