Jump to content

Moto Zajednica

Beograd,Altina

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

Sad sam se čuo sa drugom (Firefighter), reče mi da je na Altini poginuo njegov drug i kolega vatrogasac na Yamahi. Kaže da je bilo strahovito, ja još ne mogu da verujem 0plac.gif. Ostavio je dvoje dece za sobom, tuga, tuga, nemam reči..0plac.gif0plac.gif0plac.gif

 

Neka mu je laka zemlja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gasim po kucama...povoljno, 161 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Arena
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1100,Yamaha Thunderace 1000

Ne volim da otvaram ovu temu a kamoli da pisem u njoj,nazalost moram.

Mi vatrogasci Beograda ostali smo bez kolege za koga imamo samo reci hvale.Ja sam ostao bez druga sa kojim sam se uvek rado vozio,pio po kafanama,salio i radio.Dvoje male dece su ostali bez oca,tuga,tuga.

Po recima ocevidaca vozio je brzo,obisao nekog dzipa,pikap koji je dolazio u susret mu je oduzeo prednost skretanjem u levo.Coveka vise nema.Jos uvek ne mogu da svarim tu recenicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Saucesce porodici i prijateljima......Tuga !

0plac.gif

Svakim danom sve vise i vise pune se redovi crne hronike....Zivot je jedan, i treba se cuvati....Ko se cuva i Bog ga cuva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Adrenalin ispred pameti...bez obzira na godine i iskustvo...posledice uvek iste...povrede i smrt.:To meni ne moze da se desi...verovatno su i oni mislili...Neka je laka crna zemlja pokojnicima,povredjenima sto brzi oporavak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
Prilikom leta ostao je bez kacige na glavi.

 

Ово ми никада неће бити јасно... :zbunjen:

 

Почивај у миру...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

^ Sta ti nije jasno, ne vezivanje kacige, ne odgovarajuca kaciga za tu glavu, stara pa se unutrasnjost "razglavila"...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Inercija je cudo,i nezaustavljiva je.Svi ovi razlozi koje je kolega naveo su odprilike da je to to.Lako spadne kaciga,ako nije iz bilo kog razloga odgovarajuce pricvrscena,ili poveca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Prije bih rekao da je u pitanju ne vezivanje, nego sve ostalo.

LM, meni se desi da zaboravim da je svezem, ali cim provalim da je to na stvari, odmah stajem i vezem.

A provalim uglavnom brzo, jer me lupka onaj remen sto visi na vjetru.

Nositi je bez vezanja je samo mucenje bez potrebe. Bolje je onda ne nositi i uzivati sa vjetrom u kosi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Možda je i bila vezana, al labavo. Više puta sam video kad auto pokupi pešaka na ulici, pa ga izuje iz cipela il patika. Glupo deluje, da cipela il patika ostanu na mestu udesa, a čovek bude odbačen nekoliko metara . :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

Znao sam lika, dolazio je kod mene kuci jer njegov prvi rodjak stanuje kod mene. Iako ga nisam dobro poznavao delovao je kao ok lik, popili smo pivo par puta, pricali o yamahi, sredjivanju motora.. Nisam mogao da verujem kada sam cuo.. samo sto je zavrsio motor.. Po prici se videlo da je znao da zivi i uziva.. Rodjak je u strasno depresivnom stanju, jedva je podneo, bili su kao rodjena braca.. Ostavio je zenu i decu iza sebe..

 

0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

bio sam kod zeninih kad se to dogodilo i cim sam cuo izasao sam da vidim...sta vise reci sem

jezivo,bio sam sokiran....cujem posle na vestima da je imao dvoje male dece!

RIP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd

Strasno, danas sam bio tamo kod kafane gde se desilo i drugar mi prica da je video udes, u tom delu ima jedna mala uzbrdica malo cudna, jer dok tuda vozite ne vidite preostali deo ulice ispred sebe. Kazu da je nesrecni momak poterao malo brze tim delom i kada je prosao uzbrdicu posle 30 metara je udario u vozilo koje je pokusalo da se parkira na parking banke. Kazu da nije stigao ni da koci, niti je mogao blagovremeno videti to vozilo, niti je vozac mogao njega videti. Culi su samo da je jauknuo kada je pao na zemlju. Stvarno mi nije jasna velika brzina motora jer u tom delu je i autobuska stanica, posta, dve perionice, kafana,i bar jedno dvadeset raznih lokala, i frakvencija i vozila i pesaka je velika, tu ja jedva sa 40-50 prodjem, jer svakog casa neko skrece, ili se ukljucuje. Neka mu je laka zemlja, a nama za nauk, brzina ubija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Možda je i bila vezana, al labavo. Više puta sam video kad auto pokupi pešaka na ulici, pa ga izuje iz cipela il patika. Glupo deluje, da cipela il patika ostanu na mestu udesa, a čovek bude odbačen nekoliko metara . :neznam:

 

Mora da nije vezao kacigu. Kajševi ili kopče od ceritfikovanih kaciga su pravljeni tako da izdržavaju silu malo manju od one na kojoj puca prosečan vrat. Ja sam kao klinac udario devojku biciklom (išao sam oko 50 km/h, za biciklo ogromna brzina) i od udara joj izuo sandale na vezivanje (ne papuče)!!! Nije joj ništa bilo samo se ugruvala, kao i ja, pukla mi sajla od kočnice kad sam je naglo stisno (bila je noć). Lako je zamisliti koje su sile u pitanju kada se radi o sudarima auta ili motora pri velikim brzinama, kad sam uspeo da izujem devojku biciklom. A i to je primer kako lako dođe do nesreće. Ja sam iz osvetljenog dela ušao u deo ulice bez osvetljenja, u tom momentu samo sam se na kratko osvrnuo unazad i kad sam vratio pogled napred - ona ispred mene na metar...:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Pored toga što moraš propisno da vežeš i zategneš kopču, kaciga mora biti i odgovarajuće veličine i tek tad će rizik od spadanja biti najmanji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja