Jump to content

Moto Zajednica

Šta kupiti od opreme za vožnju po Srbji?

Recommended Posts

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ukoliko je u redu postaviti, evo npr. linak, ukoliko se kosi sa pravilima foruma, molim obrišite post.

Živeli!

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Za rukavice isto nemam pojma kako bih jedino da probam ili da izmerim nekako?

 

Sto se kupovine moto-opreme tice ne postoje univerzalne velicine jer svaki brend koristi razlicite dimenzije & to se najvise uoci pri kupovini zenske moto-opreme. Ukoliko kupujes preko oglasa, onda je najbolje prethodno probati neciju jaknu /rukavice (znaci brend/model koji ti se svidja) i ravnati po tome.

 

Dva nacina koja se koriste za mjerenje ruke pri kupovini moto rukavica :

 

http://www.jrcglove.com/page/SIZE.html

 

&

 

http://www.motorcycl...ove_sizing.html

 

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

Šta kupiti od opreme za vožnju po Srbji?

Odgovor: Motocikl

PS Skuter nije za putovanja.

 

Koja je poenta ovakvih odgovora?

Ni ja nisam ljubitelj skutera, blago receno, ali nista nisam rekao. Covek je lepo pitao sta mu treba od opreme za razliku od 90 % ljudi na takvim motorima koji ni kacige nemaju0zbunjen.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Treba ti sve. Kacige, rukavice, jakna, hlace, cizme.

E sad, varijacije na temu....

Ako ces samo ljeti da se vozis, mozda nebi bilo lose da uzmes gladijatore, cijenim da bolje pirka na vrucini.

Takodje ima i onih jet kaciga koje imaju onu stangu (polukrug) koja ide ispred brade, cijenim i da to bolje pirka.

Rukavice isto neke mesh / rupicaste.

Nemoj samo da gledas da se zastitis od pada, pa da umres od toplotnog udara. :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
Dao bih oko 400 evra za: 2x kaciga, 2x jakna i 2x rukavice, kasnije bih kupio ostalo.

 

Po meni kacigu treba probati. Jedino taj artikal od sve moto opreme je bas bas zeznuto kupovati bez probanja. Mozes da imas srece pa da nabodes broj i oblik koji odgovara glavi, ali sta znam...

 

Moj predlog:

 

Kacige (link). 2x95=190 EUR

- Flip up kacige se nose zatvorene tokom voznje, i otvaraju se samo kad motor nije u pokretu. Vrlo su zgodne za putovanja.

Ovo je samo predlog, kacigu treba sam da izaberes tako sto je probas (pogledaj na netu imas objasnjeno kako kaciga treba da lezi na glavi i kako se bira).

- Moj drug ima ovakvu fullface i zadovoljan je. Ali ipak treba da nadjes nekog ko ima da probas koji broj ti odgovara.

 

Jakne (link) - 2x100=200 EUR

- Mislim da jakne treba da budu preko pojasa (ispod bubrega) jer kad uvece zagudi 'ladnoca, kratka jakna nije dobra. Jedino da nosis pojas... Sto vise luftera za vucincine, mada uvek mozes da je raskopcas jedno 15-20 cm (moto jakna se nikad ne otkopcava skroz). Treba da ima postavu koja ne propusta vetar i vodu. Ako zahladni, najvaznije je zaustaviti vetar i kisu ako pada. Ove jakne imaju podesavanje zategnutosti na rukama/bicepsima, sto je vrlo bitno, jer ako padnes a protektor se pomeri sa lakta, kao da i nemas protektore. Govorim ti iz iskustva.

 

Rukavice (probiker mesh, ima ih u biker house-u): 2x10=20 EUR

- Od svih rukavica koje sam probao, ove letnje su mi najbolje zato sto sa njima imam osecaj na komandama. Imam jos nekoliko pari raznih rukavica, ali letnje mesh koristim cak i hladnije (jedino obucem podrukavice iz louisa (5 eur)). Kad je bas zima, onda imam neke zimske, ali je osecaj na komandama sa njima bezveze. Imao sam 2 pada sa ovim rukavicama i odradile su posao.

 

Svi ovi predlozi ne vaze ako planiras da vozis po losem vremenu. Onda je druga, skuplja, prica.

 

 

p.s.

Imao sam priliku da pruzim prvu pomoc osobi koja je pala sa skutera i nosila jet kacigu. Preporucujem ti da u startu zaboravis jet.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ponovio sam se juce, kupio zeni i sebi jakne sa tvrdim protektorima i mekim na ledjima, ima postavu koju sam izvadio a ostavio membranu za vodu. Kupio sam i rukavice kozne sa tvrdim protektorima, njoj nismo nasli broj ali cim nadjem kupicu i njoj rukavice. I dalje nemam pantalone tj vozim u farmerkama a za noge koristim duboke patike dobro upertlane i stegnute. Patike dobro drze zglob vec testirane jednom bio oboren u njima. Hvala Koya za pomoc i hvala svima na savetima!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja