Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2851 postova
On 22. 8. 2023. at 11:55, Hertzeg je napisao:

I to se slažem sa vama. Vozim nekih malo jače od 1000km i mnogo mi se bolje ponaša menjač i sam agregat od motorex 10w40. Možda je zbog razlike u gradaciji viskoznosti ali ulje je stvarno dobro. Dodao i aditiv po savetu kolege @N.F.S.

IMG_20230822_115418.jpg

ovaj je herztegov

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8587 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Isti je aditiv a ono sto sam istrazio mrzi me da ponavljam stalno, ukratko, ok je za u masinu.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 152 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
On 11.2.2024. at 2:02, sasa ns 1 je napisao:

ovaj je herztegov

Konačno i ja da upalim mašinu posle 3 meseca. Obećao sam da ću pisati ako eventualno čujem ili vidim neku razliku u radu agregata sa ovim mannol 15w50 uljem. Dopunio aku i kresnuo mašinu, nikakvu promenu u zvuku, radu agregata nisam primetio, čuje se isto kao i svaki put kad sam ga palio prvi put u toku dana za vreme prošle sezone. Kad sam ga palio sastavio je vrlo brzo, radio par sekundi i ugasio se, ne znam zašto, drugi put kad sam ga zaverglao upalio je vrlo lako i radio u mestu dok nije nagurao radnu temperaturu. Možda se to sa paljenjem desilo zbog benzina koji takođe stoji u rezervoaru 3 meseca, ne znam, samo razmišljam. Sve u svemu nikakvu promenu u radu agregata nisam uočio, agregat grokće kao vepar istog inteziteta kao i ranije bez prisustva novih zvukova, čangrljanja ili bilo čega drugog. Mislim da ću ovo ulje koristiti redovno sa intervalom menjanja kraćim od preporučenih 5000km, npr. na 3000-4000km. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8587 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja sam evo bas danas kreirao porudzbinu!

U procesu sam ispiranja agregata (zamena na po 500km), sipao sam castrol power 1, skupo je za ispiranje!

U utorak racunam da stigne pa menjazaaaaa

(ovo je sada preslo 700km, preterao sam :D )

 

U te prve tri zamene cu i filtere menjati, posle da ustalim na (nesto) duzi interval.

33.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 821 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
koji je ovo mannol aditib ,jel isti ili nije kao što je uzeo hertze
g-I zašto  si izabrao naš ovaj od 3 ester aditiva
OIL-CLUB.DE

! Vielen Dank an alle die sich beteiligt haben ! :ok: 3Liter [URL:https://oil-club.de/index.php?user/2495-3liter/] Andiy [URL:https://oil-club.de/index.php?user/1482-andiy/] Frankenmartin [URL:https://oil-club.de/index.php?user/2811-frankenmartin/]…

Uglavnom ovo je PAO sintetičko ulje sa estrima. Po specifikaciji klvalitetno sintetičko C3 ulje viskoziteta 10w30. Sastojci u proseku za C3 ulje, dakle ništa što može da obogati prethodno sipano ulje u koje se dodaje

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8587 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala Jozzo!

Imas li analizu "9943 MOTOR LIFE EXTENDER" ?

Da vidimo sta je to.

 

Mannol kaze (za ovo iznad sto si postavio) da je u osnovi ulje V bazne grupe sa nekim paketom aditiva njima znanim. Ne mogu link naci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 821 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
16 minutes ago, N.F.S. said:

Hvala Jozzo!

Imas li analizu "9943 MOTOR LIFE EXTENDER" ?

Da vidimo sta je to.

 

Mannol kaze (za ovo iznad sto si postavio) da je u osnovi ulje V bazne grupe sa nekim paketom aditiva njima znanim. Ne mogu link naci.

Bazno ulje je veoma kvalitetno, nije hidrokrekovano. V grupa su uglavnom Estri, mada je ovo vrlo verovatno miks PAO i estarskih ulja.

Što se tiče 9943: https://oil--club-de.translate.goog/index.php?thread/8228-mannol-9943-motor-life-extender/&_x_tr_sl=de&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en

Promenio član Jozza
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 152 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
Pre 10 sati, N.F.S. je napisao:

Ja sam evo bas danas kreirao porudzbinu!

U procesu sam ispiranja agregata (zamena na po 500km), sipao sam castrol power 1, skupo je za ispiranje!

U utorak racunam da stigne pa menjazaaaaa

(ovo je sada preslo 700km, preterao sam :D )

 

U te prve tri zamene cu i filtere menjati, posle da ustalim na (nesto) duzi interval.

33.jpg

Kolega možeš li nešto napisati o ovom spreju air filter oil. Iskreno nisam nikad koristio i ne znam da li to radi neki posao, šta zapravo radi. Hvala. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 152 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
Pre 9 sati, Jozza je napisao:
OIL-CLUB.DE

! Vielen Dank an alle die sich beteiligt haben ! 🆗 3Liter...


Uglavnom ovo je PAO sintetičko ulje sa estrima. Po specifikaciji klvalitetno sintetičko C3 ulje viskoziteta 10w30. Sastojci u proseku za C3 ulje, dakle ništa što može da obogati prethodno sipano ulje u koje se dodaje

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 

Koliko sam shvatio taj aditiv 9929 nije uradio nikakav posao dosipanjem u powerbike 15w50. Nisam skontao da li je ovaj drugi aditiv 9943 bolji od predhodnog. Da li može neko pojašnjenje za nas koji nismo toliko upućeni u ulja i aditive? Hvala. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 821 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Koliko sam shvatio taj aditiv 9929 nije uradio nikakav posao dosipanjem u powerbike 15w50. Nisam skontao da li je ovaj drugi aditiv 9943 bolji od predhodnog. Da li može neko pojašnjenje za nas koji nismo toliko upućeni u ulja i aditive? Hvala. 
Ne uspevam da nađem sastav, pa ne mogu ni da dam komentar. Uglavnom, po pisaniju na par stranih foruma, glavna namena je podizanje viskoziteta ulja i tretman dihtunga. Dakle ako mašina "slini" ovaj aditiv može da pomogne da dihtunzi nabubre. Zbog većeg viskoziteta, motor će raditi tiše. Ali to se može postići i sipanjem viskoznijeg kvalitetnog ulja u startu, zar ne?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8587 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako je 10w30 onda spusta viskozitet svakom, 10w40-50 ulju.
I ovo iznad su informacije sa foruma, ne shvatiti bukvalno.
Sto se ulja za filter vazduha tice, koristi se kod perivih filtera, sundjerastih " pecurki" kross motora ili ovih sa platnom "K&N", "BMC"...
Kod mene je BMC u kutiji i da bi radio, tj funkciju imao, mora se zamastiti (masnoca lepi prljavstinu na sebe).


Sent from my M2003J15SC using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 821 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ono za viskozitet je info za bazno ulje 9929 a sa poboljšivačima viskoznosti to može da se našteluje da bude viskoznije. A ovaj drugi aditiv je viskozniji, kao med. Nisam video lično niti jedan, samo prenosim ono što sam pročitao.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8587 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Narucena oba :D 

Da vidim / poredim pa javljam ovde, u utorak sve valjda stize, imam i gde da isprobavam (motori drugara koji su presli preko 100k :D )

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4448 postova
Ono za viskozitet je info za bazno ulje 9929 a sa poboljšivačima viskoznosti to može da se našteluje da bude viskoznije. A ovaj drugi aditiv je viskozniji, kao med. Nisam video lično niti jedan, samo prenosim ono što sam pročitao.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока


Ја "медовину" не препоручујем у мото агрегат. Обично следи: нове ламеле и потисне. Од медастих је врх или негде тамо STP, чисто да се зна, код нас га има на сваку Лукоил бензиску пумпу.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 821 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ja bih pre sipao ZDDP aditiv, jer to ima smisla. Ostalo mi više deluje kao tretman zaptivki

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8587 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Interesantan video, testiran castrol edge bez dodataka ikakvih pa sa 10% manol ester aditivom.

Ako je validno, test je pokazao da su performanse ulja poboljsane.

Samo edge, ostecenje je 0.23mm

Edge + Ester 0.21mm

 

Ocekujem bex svakog trena, raznih sam aditiva narucio :D Za tigra ester a ovo resto.. Imam komsiju taksistu, raznih vozila ima, probacemo :D 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8587 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Javljacu kako i sta, ovaj aditiv za gorivo koristim aktivno, jeftiniji nema a radi li pojma nemam :D Dizne sve cistim u UZ kadici pa ovo kao sipam prevencije radi. 250 din kosta.

 

Sto se tice "life extendera" viskoznosti je kao hladni med! Nema sta da trazi u agregatu motocikla, videcemo u automobilu kakav je.

Ester aditiv sipam uz ovo njihovo ulje i ispiram agregat. (Na po 1000km zamena). Mada izvukao sam spric castrola jutros da mu vidim boju, 740km sam presao i da je unutrasnjost agregata prljava ulje bi na sebe vec pokupilo a ono je lepo i crveno :D

 

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
On 9. 2. 2024. at 15:41, Krokodilo je napisao:

Највише поштујем Силколен али не могу да се закунем да је Манол реално иза њега на километражи на којој вршим промену.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Napokon se i kod nas u HR pojavio moto Mannol.

Naručeno i čekam prvu promjenu ulja.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4448 postova
Javljacu kako i sta, ovaj aditiv za gorivo koristim aktivno, jeftiniji nema a radi li pojma nemam  Dizne sve cistim u UZ kadici pa ovo kao sipam prevencije radi. 250 din kosta.
 
Sto se tice "life extendera" viskoznosti je kao hladni med! Nema sta da trazi u agregatu motocikla, videcemo u automobilu kakav je.
Ester aditiv sipam uz ovo njihovo ulje i ispiram agregat. (Na po 1000km zamena). Mada izvukao sam spric castrola jutros da mu vidim boju, 740km sam presao i da je unutrasnjost agregata prljava ulje bi na sebe vec pokupilo a ono je lepo i crveno
 
11.thumb.jpg.543b615922d6c300959b96f3e728ca81.jpg
12.thumb.jpg.405871d6ed1dd0e311f53e4ddee0a58e.jpg
13.thumb.jpg.f4bac356ce1781810aab82b1f832f083.jpg
14.thumb.jpg.3804284eaca541e800e3890859a490a3.jpg
Нисам те до сада питао, а можда и јесам али одговор не памтим. Зашто на толико мало километара мењаш уље? Мислим ако не задирем у интиму

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8587 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@Krokodilo

Od nase poslednje komunikacije zamenih jedno 5 motocikala, ulje ne menjam (bas) na toliko kratko, ovaj sam motor tek uzeo pa mu ovakvim zamenama ispiram agregat. 

Kada si vec tu, a zanas da tvoje misljenje volim i uvazavam, bacam li ja novac ili ovo sto radim ima neku funkciju? (onu koja mi zadovoljstvo pricinjava da otpisemo, mehanicki sklop me zanima) 

Hvala.

eee.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6883 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja ne bih sipao aditiv, pogotovo u ulja tipa Silkolene Pro4, Motul 7100 itd.

 

Ester pored svojih vrhunskih osobina kao i sve ima i negativne.

 

Naduvava zaptivke. Drugo, ima izuzetnu penetraciju. Neverovatno gde sve prođe. Na kraju, moja najveća briga jeste što se ester ne trpi sa vlagom. Ovo je jako bitno za one motore koji se koriste hladni na kratkim relacijama. Sad je tu malo kontradiktorna situacija. Ester se lepi za zidove agregata i pruža vrhunsku zaštitu na hladnom startu, ali ga vlaga od tih hladnih startova i kratkih vožnji brže degradira.

 

Naravno, sigurno je u Silkolenu i Motulu to sve pažljivo aditivirano i izbalansirano. Tako da ja lično ne bih dodavao aditiv osim u nekim specijalnim uslovima i namenama. 

 

Ja koristim Silkolene PR04/Plus u 10W40 i 10W50 gradiciji već 8 godina u TDM, hvala Bogu nema nigde ni naznake vlaženja na zaptivkama. Vozilo se gradu, vozila se staza a vozilo se i nekoliko dana po 600 km u teškim uslovima. Tako da, savetujem oprezno sa aditivima koji se koriste na svoju ruku.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja