Jump to content

Moto Zajednica

suzuki gsx 550f neće da upali

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

iz nekog razloga kad pritisnem start dugme motor neće da upali.čuje se klik na releju starta ali ne vergla.kako ispitati dal je zveknuo anlaser.inače na guranje pali brzo i sve dok ne ugasim motor sve radi normalno.svaki savet dobrodošao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

premosti relej,mozda je on crko...imas tamo na dva srafica za 6mm kljuc,njih premostis,ako varnici i nevergla traziti dalje kvar,ako zavergla tu je problem :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Mozda ispadnem glup, ali ne bi bilo lose da krenes od akumulatora?

 

Slazem se da bi ovo trebala da bude polazna tacka, prvo sto bi trebalo proveriti. Desavalo mi se na raznim masinama da se pri pokusaju startovanja samo cuje jedno "cvak" i nista vise se ne desi. Obicno je dopuna ili zamena akomulatora resavala problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

U pravu je Bokilic, no mzes to i bezazlenije. Otkaci crvenu + zicu sa alnasera i stavi probnu lampu, Pritisni start i ako lampa sija u redu je relej, mada moze i da zavara(retko) . Izbegavaj gurku, strada korpa kvacila. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

relej ok. anlaser kad ga čuknem malo zavergla.pošto imam uputstvo ojado se zabavim da dodjem do njega.oslobodim anlaser i onda problem.kad izvučem jedan kraj nemogu da ga izvadim jer zapne drugi.smestili ga u pm. po uputstvu pošto sam raskupusao kutiju filtera.karburatore ostao mi da smeta španer .na šta treba da pazim kod skidanja istog a da posle to sve funkcioniše

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Pogledaj u mojoj temi:

 

Suzuki GS 450L, zamena dihtunga glave motora

 

Ako je isti spaner onda u potpunosti mozes da iskoristis moje iskustvo i za skidanje i za namestanje. Izvini, mrzi me da pisem sad ponovo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

iz nekog razloga kad pritisnem start dugme motor neće da upali.čuje se klik na releju starta ali ne vergla.kako ispitati dal je zveknuo anlaser.inače na guranje pali brzo i sve dok ne ugasim motor sve radi normalno.svaki savet dobrodošao

 

Po tvom opisu, nesumnjivo ti akumulator pravi problem. Napuni akumulator, pusti da odlezi 4h, proveri napon, ako padne ispod 12.5V ... znaci da mu nema pomoci i moraces da kupis drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

Pogledaj u mojoj temi:

 

Suzuki GS 450L, zamena dihtunga glave motora

 

Ako je isti spaner onda u potpunosti mozes da iskoristis moje iskustvo i za skidanje i za namestanje. Izvini, mrzi me da pisem sad ponovo.

[/quote

pregledao temu savršeno opisano.sutra krećem u rasturanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1656 postova
  • Lokacija: Paracin

Meni na kolima istu stvar napravi oksid na klemi, ulubio sam alnaser kljucem za tockove samo da nalegnu cetkice da ga upalim i odem kuci, strucnjak. Posle pogledam kleme stegnute ne mrdaju, olabavim malo prodrmam levo desno i zategnem i sve sljaka ko novo. Zeznulo me to sto nije gasio lampice kada zaverglam, ranije sam tako znao da je klema ali na ovim kolima izgleda ima relej pre pobude alnasera pa nece on da zalepi kada nije dobar kontakt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1656 postova
  • Lokacija: Paracin

Meni na kolima istu stvar napravi oksid na klemi, ulubio sam alnaser kljucem za tockove samo da nalegnu cetkice da ga upalim i odem kuci, strucnjak. Posle pogledam kleme stegnute ne mrdaju, olabavim malo prodrmam levo desno i zategnem i sve sljaka ko novo. Zeznulo me to sto nije gasio lampice kada zaverglam, ranije sam tako znao da je klema ali na ovim kolima izgleda ima relej pre pobude alnasera pa nece on da zalepi kada nije dobar kontakt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

pregledao temu savršeno opisano.sutra krećem u rasturanje

 

Sta je na kraju bilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

malo me ujebao posao i ova hladovina ako bog da danas ću skinuti španer i anlaser.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

napokon raskupusao. na anlaseru se razjebao neki magnet,ošle ćetkice i još par sitnica.zbunilo me što kad sam ga probao na akumulator on vrti.uz savet Boklica i njegovu velku pomoć sve završeno. oduševilo me što ga je bilo lakše vratiti nego skinuti.usput otkrio da je na španeru predhodni ostavio skroz odvrnut šrav za štelovanje pa ga dotego po uputstvu i sad za sad lepo radi.usvakom slućaju sinoć već vozao a i danas bođe zdravlja .nedostajala vođnja ovih par dana.zahvalnost svima za savete.pomoglo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Браво на добро обављеном послу! :takoje: Надам се да је моја тема била корисна?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

Браво на добро обављеном послу! :takoje: Надам се да је моја тема била корисна?

 

 

tema je ekstra urađena.za rasliku od usera koji imam kod tebe se sve taćno i detaljno vidi. pomoglo oko španera lanca,ne bi ni znao da je3 skroz opušten da nisam čitao temu.pošto su agregati slični još ću se koristiti tvojim radom.a kad te put nanese u požarevac blizu sam pa svrati.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

...a kad te put nanese u požarevac blizu sam pa svrati.pozdrav

 

Хвала на позиву. Договорићемо се за пиће. :takoje: 28. палим за Србију па би могли да се нађемо у Пожаревцу или околини.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

napokon raskupusao. na anlaseru se razjebao neki magnet,ošle ćetkice i još par sitnica.zbunilo me što kad sam ga probao na akumulator on vrti.uz savet Boklica i njegovu velku pomoć sve završeno. oduševilo me što ga je bilo lakše vratiti nego skinuti.usput otkrio da je na španeru predhodni ostavio skroz odvrnut šrav za štelovanje pa ga dotego po uputstvu i sad za sad lepo radi.usvakom slućaju sinoć već vozao a i danas bođe zdravlja .nedostajala vođnja ovih par dana.zahvalnost svima za savete.pomoglo

ja ti rekoh sta je...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

...a kad te put nanese u požarevac blizu sam pa svrati.pozdrav

 

Хвала на позиву. Договорићемо се за пиће. :takoje: 28. палим за Србију па би могли да се нађемо у Пожаревцу или околини.

 

jel to znaci da srcemo veliku kaficu :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

...a kad te put nanese u požarevac blizu sam pa svrati.pozdrav

 

Хвала на позиву. Договорићемо се за пиће. :takoje: 28. палим за Србију па би могли да се нађемо у Пожаревцу или околини.

 

jel to znaci da srcemo veliku kaficu :care:

 

Ако си рад да дођеш биће ми драго... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja