Jump to content

Moto Zajednica

Agresivni ljudi u saobracaju

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

 

To sto ti zamisljas tamo neko carstvo u kojem caruje drugarstvo, die beste i slicne komedije, ne mora da znaci da to zaista i postoji.

 

 

 

Ne zamišljam i maštam, bio sam, video. Kada predstavnici vlasti prvi ne poštuju zakon (pogledaj samo Pežo patrolni autimobili na šta liče) o čemu onda pričati. A oni bi svojim ponašanjem i izgledom morali da daju primer poštovanja zakona. Imaš po netu slike "simpatičnog" ponašanja saobraćajne policije.U novinama je jedan u policiji na visokoj poziciji zaposlio i ženu i sina i pravi dar-mar (barem po članku). Ajmo ovako........uključenje na Brankov most Pop Lukina....uveče oko 23 h. Idem ka tunelu.Odjednom sa leve strane (a ja vozim levom, najkrajnjom trakom) lik u džipu BMW X5 ili X6 ne sećam se baš najpreciznije.... pokušava da se "uključi" u moju traku......ne verujem :staa::staa::staa:, vozimo neko vreme paralelno, naravno, on u suprotnom smeru. Vidim koliko je sati i propustim ga. Naravno, ko razume o čemu pričam, shvatiće moju zgranutost. Pri tom, siguran sam da ga je barem neka kamera snimila (ne od onih za prekršaj). Da neko želi da se "pozabavi" mogao bi da nađe dotičnog i da ga kazni, kako idotični ne bi pravio istu i slične greške. Izostanak kazne daje za pravo gore pomenutom da može tako da se ponaša, pa će češće pribegavati sličnim "zahvatima"....ne znam samo dokle 1hmm.gif.

Svugde postoje vozači koji se ne pridržavaju pravila. Ja prvi ne vozim uvek i svugde po propisu i zakonima (ne znam ko može da vozi "knjiški"). Ako ugrozim svojim postupcima nekog od ostalih učesnika u saobraćaju, pokušavam na najbolji mogući način da se izvinim i priznam grešku. Kada pravim LEVO skretanje, uvek, ali uvek uvek, bez izuzetaka proveravam da li ću nekome oduzeti prednost, naročito ako ima "maska" na raskrsnici. Kada mi neko ukaže prednost, ja se zahvalim, kada mi neko stane na pešačkom kada sam ja pešak, mahnem, zahvalim i požurim da pređem ulicu, ne razvlačim se kao da sam u laganoj šetnjici po parku. Ali isto tako kada sam na pola pešačkog prelaza i neki "stručnjak" me zaobilazi jer mu je mrsko da stane....e ona bude :(.

Ono što želim istaći jeste da je procenat neuviđajnih, nervoznih, nabeđenih "Šumahera" u Srbiji mnogo veći nego u ostalim civilizovanijim zemljama. I dok god je tako, ja mogu da nosim ZOBS pod miškom do mile volje i kad vidim nekoga ja ću da mu priđem i kulturno mu objasnim da to što je uradi nije po Zakonu i da će svojim načinom vožnje ugroziti tuđi život.....:stabre:

Meni je najbitnije da vidim i da budem viđen u saobraćaju, a onda u zavisnosti od situacije,a u skladu sa mojim teoretskim znanjem ću postupiti na najbezbedniji način u datom trenutku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Opet ti ponavljam, ja se po tom pitanju slazem s tobom (zeleno ili crveno, isto mi je).

 

Ne slazem se sa latentnoscu kojom se prelazi preko ovakvih pitanja o pravilima.

Ako takvo pravilo postoji, trebao bi se buniti da ga mjenjaju.

Ako pak ne postoji, a ti prihvatas da "se tako uci u skoli jbg", onda je to jos 100x gore.

 

Pa taj u dzipu sto te gura u tvojoj traci nema za sta da bude kaznjen po mnogima ovdje. Pa tako je naucio u skoli, zar ne?

Ti si duzan da ides uz desni rub, da covjek moze da prodje. :neznam:

 

ps. a Srbistan i nije tako los kao sto mislis: KLIK

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

a koje su to zemlje civilizovane??? svi pricaju o nekom Srbistanu ili kako god ga zovete, za mene je to Srbija, zemlja u kojoj zivim u koju sam se vratio iz jedne od zemalja koje su civilizovane jel je bila previse civilizovana. Inace ako hocete da se nesto u "Srbistanu" promeni, pa krenite od sebe, ne budite Srbistanci budite Srbi :)

 

Inace ako vam se ne svidja u Srbiji, radite na tome da promenite to "nesto" ili radite da odete u tu civilizaciju!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

od kojih akcija, pa ljudi nikome nigde nije nista palo sa neba. Zaboravite da po civilizovanim zemljama ti neko nesto da ili odes i dobijes tek tako posao i zivis od njega. Ako hoces da ides nadji si varijantu pa idi, bio sam kao vi, mislio da u civilizaciji stalno sija sunce, posle video da ne sija, nego na TV ga stalno prikazuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

od kojih akcija, pa ljudi nikome nigde nije nista palo sa neba. Zaboravite da po civilizovanim zemljama ti neko nesto da ili odes i dobijes tek tako posao i zivis od njega. Ako hoces da ides nadji si varijantu pa idi, bio sam kao vi, mislio da u civilizaciji stalno sija sunce, posle video da ne sija, nego na TV ga stalno prikazuju.

 

Ne znam koja ti je prica i u kojoj si zemlji bio i sto si se vratio. Ali u tvojoj prici nesto nestima. Kada pocnu ljudi da dolaze u Srbiju i traze ovde azil a ne da iz nje beze onda ce ovo biti Srbija, do tada je Srbistan. A isto sam bio i video preko kako je. Cim ameri i svabe krenu da pretrcavaju granicu i dolaze ovamo onda je druga prica.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

To je najbitnije. Biti zadovoljan sa sobom. I miran u svojoj glavi. Ja imam filozofiju da mi je kuca tamo gde mi je trenutno lepo.

Evo da se vratimo na temu, zadovoljni i srecni ljudi uglavnom nisu agresivni kako u saobracaju tako ni u zivotu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa mislim da vecinu onih agresivnih cine likovi nezadovoljni sopstvenom pozicijom u sistemu, pa ljece svoje frustracije. Kod nas je to 99% gradjana, ne znam koji procenat njih su vozaci. Vani je to neki manji procenat, ali dovoljno veliki da bi bio prepoznat, kao recimo sindrom "white van man"(vozac bjelog kombija), vozaci autobusa i slicni...

To je u ljudima, nagomilani pritisak mora nedje da ode, zena ne daje, sportom ili nekim hobijem se ne bave, pa onda sjednu za volan i ko prezivi pricace...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600N Suzie-Q

Pre dva dana na zrenjanincu oko 23h vozim nekih 120-140km/h.

Na tom delu puta su po dve trake u oba pravca, dobra je i podloga i osvetljenost a u mom pravcu kretanja nema nikoga kao ni par stotina metara iza mene.

Dolazim do dela gde je pokvaren semafor ali kako se tu uliva samu jedna mala sporedna ulicica sa moje desne strane nastavljam da vozim levom trakom istom brzinom.

Odjednom lik sa kolima iz suprotnog pravca mi sece put na samo 20-30m ispred mene i pored sviranja i amblendovanja baja nastavlja da skrece???

Motor sam naglo slomio koliko god sam mogao u desno i prosao tik uz njegov branik(oko 10cm od noge znaci jos manje od zadnjeg tocka).

Naravno da sam posle stisnuo kocnicu i krenuo za njim.

Posto je baja ocigledno iz Borce i zna napamet slalom ulicu u koju je pobegao pod punim gasom nisam uspeo da ga stignem.

Da sam ranije zakocio, video tablice, znao glupu mracnu ulicu, i uspeo da navatam degenerika ne bih gledao da ga prebijem vec da mu izlomim i ruke i noge, i iskidam ligamente pa da znam da bar godinu dana nece izaci na ulicu!!!

Jbg. mislim da ko zan koliko dugo necu moci da izbrisem scenu iz glave i opustim se u voznji zbog slepca.

E sad da li je "agresivan" lik zbog koga sam zamalo poginuo ili jos gore ostao invalid, ili ja koji bi ga obogaljio da sam uspeo da ga dohvatim.

Bas me zanima misljenje kolega bajkera. :stabre:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

@zekarodger, ja ti dadoh plus da se smiriš. drago mi je što ga nisi stigao iz istog razloga kao i kolegi, post gore, još bolje što si dobro prošo, osim odsecanja nogu, kad je sve prošlo.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Dobro je sto ga nisi stigao, jer bi ga polomio (ako nebi on tebe) iz pogresnih motiva.

Trebao si ga lomiti zbog bjezanja, a ne zbog greske koja moze svakom da se desi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja