Jump to content

Moto Zajednica

Lepa akcija za placanje (smanjivanje) putarine

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 227 postova

Da li treba izbegavati plaćanje putarine prolaskom kroz rampu za vozilom ispred sebe? Primetio sam da mnogi pišu, skoro hvaleći se, da prolaze kroz naplatne rampe bez plaćanja i da ne vide u tome problem. Meni prosto kućno vaspitanje ne dopušta da se tako ponašam, jer zašto stati na tome? Zašto ne izbeći poreze, opljačkati zlataru, oteti nekoga i pokupiti otkup? Primeri su ekstremni i ne plediram da prethodno vodi ovom potonjem, ali zašto prosto ne reći svetu MI NISMO TAKVI!!! Želimo da nas svet vidi kao normalne građane ove zemlje, a ne želimo da poštujemo osnovne premise svakog uređenog društva? To je nonsens.

 

Druže, mislim da ti nije dobro poređenje. Ovde se govori o građanskoj neposlušnosti i otporu prema mafijaško-pljačkaško-korupcionaškom sistemu. A zlatare ne treba pljačkati, niti otimati ljude, jer se to kosi sa svim moralnim principima.

 

 

Dok se mi raspravljamo vredni lopovi rade: http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/390496/Cela-Vlada-za-novi-namet-gradjanima

 

Samo jaši, svi smo naši :bljak::rat2:

 

Samo još jedan dokaz sistematske pljačke, koja se nastavlja. A traje već decenijama, da ne kažem vekovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Вињета је добра ствар само за тзв. годишњаке, људе који једном годишње прођу аутопутем, и то под условом да знају да ће се вратити за мање од седам, тј. десет дана. А, признаћемо, мало од вас иде на море са мање од седам ноћења, а то значи да бисте највјероватније требали узимати двије вињете једноседмичне или једну мјесечну.

Вјерујте, то ће вас скупље изаћи него да платите путарину.

Исто, цијена путарина, нпр, у Хрватском од Батроваца до Загреба ја мотором платим девет евра, а колима 15 (то је око 280км), а нпр. Кузмин- Лесковац платим колима исто девет евра а пређем око 540км аутопутева. Истина, и за мотор платим девет евра... Али, 540 је 540, а 280 је 280. О квалитету путева-други пут, сад није тема.

Да сумирам писаније, ја сам апсолутно за путарине. У случају непосједовања вињете, правни односи се мијењају; на сцену ступа одјељење Комуналне полиције које стално дежура и наплаћује казне у износима од 300 (Мађарска) до 800евра (Словенија) и поново морате да купите вињету иако нпр. излазите из земље и нећете се враћати у наредних годину-двије. У случају неплаћања путарине када вас ухвате или се не деси ништа (прођете са опоменом) или вас врате да платите путарину...

Е сад, што се тиче висине путарина, ту сам саглсан да треба нешто предузети. Годишње, релација Кузмин Београд и обратно је искориштена неких четрдесетак пута, БГ-НС пет-шест пута, и БГ-Ниш-Лесковац четири пута; па израчунајте колико дајем на путарину.

Али, ипак, сума сумарум, опет ме путарине изађу најјефтиније у региону и боље су рјешење од вињета.

 

Од горепоменуте акције вјероватно нема ништа, али ако буде нешто договорено, очекујте ме. Мада, последњу суботу у августу и прву суботу у септембру имам свадбе, па не би било лоше да то буде недељом...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Вињета је добра ствар само за тзв. годишњаке, људе који једном годишње прођу аутопутем, и то под условом да знају да ће се вратити за мање од седам, тј. десет дана. А, признаћемо, мало од вас иде на море са мање од седам ноћења, а то значи да бисте највјероватније требали узимати двије вињете једноседмичне или једну мјесечну.

Вјерујте, то ће вас скупље изаћи него да платите путарину.

 

 

Vinjeta u Austriji i Mađarskoj za 10 dana košta koliko jedna vožnja od Beograda do Niša. U glavnom ne voilm da budem tvrd u ovakvim raspravama, ali zaista tvoj dalji tekst ne vredi čitati.

 

Svi mi ovde znamo matematiku, nema potrebe da nas bilo ko obučava šta nam je skuplje, a šta jeftinije. A već sam objasnio pod kojim okolnostima se prolazak kroz rampu može smatrati i legalnim, i društveno prihvatljivim, i uostalom, zašto to nije nikakva pljačka, te na kraju, zašto nadležni na prolaske kroz rampu ćute i ne bune se. Objasniću još jednom: podizanje dževe oko prolaska motorista bi se njima vratilo kao bumerang, jer su svesni da su im cene basnoslovne, i da bi to pokrenulo lančano niz pitanja vezanih za plaćanje putarine, a odgovori se zataškavaju uspešno već nekoliko godina unazad.

 

Malo-malo, pa neka afera sa tim putevima i putarinama. Očigledno da ih Mrka štiti ko rođenu decu, a iz kojih razloga, ja to ne znam, mada bih mogao da pretpostavim.

 

Putarine su već poslovično skupe, a putevi loši. Prosto pitanje: Zašto?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

... i uostalom, zašto to nije nikakva pljačka, te na kraju, zašto nadležni na prolaske kroz rampu ćute i ne bune se. ....

 

 

Ponovicu se: bune se i policija se bavi ovim problemom na licu mesta. Probaj i uveri se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

У Аустрији десетодневна вињета за кола је 8.30евра (око 950динџи), а за мотор је 4.8 (око 550), али ако налетиш на тунел, поново плаћаш 8.5евра, без обзира имаш ли вињету или не... Тако да, ипак вињета није тако сјајна ствар.

Код нас, с обзиром на стандард, мислим да је боља варијанта- путарина. И то путарина прилагођена изгледу и стању путева.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600

Gospodare, gospodare... :)

 

Krenem ti ja u Minhen, kolima... Na nedelju dana. Kupim nedeljnu vinjetu u Madjarskoj za 10ak eur i tu 10-dnevnu u Austriji za spomenutih 8.3. U Nemackoj nista, naravno. Dakle za 1750km od Horgosa do Minhena i nazad platim nekih 18,5 eur ili oko 0.01eur/km.

 

U Srbiji od Bg do Horgosa i nazad platim 1140din za 400km ili oko 0.025eur/km. Dakle po predjenom kilometru platim 2,5 puta vecu cenu! O kvalitetu puteva i svemu ostalom da ne govorim...

 

Ili drugi primer... Krenem skoro motorom za Sombor, a zurio sam pa sam isao auto-putem do Vrbasa. Dakle za 100ak km do Vrbasa me putarina kostala 570 din ili oko 5 eur, tj. 0.05eur/km!!!

 

Inace putarine kao sto vidis placam, kao i RTS, a zasto, to je neko drugo pitanje. Sigurno ne zato sto mislim da vredi... Cak nemam nista protiv kolega koji ne placaju, naprotiv...

 

A inace ni vinjeta nije sjajna stvar, samo zato sto bi nasi putari, ministri ili ko vec i za nju zacepili kao za putarine, pa bi se jos potrudili da nam objasne kako je "najjeftinija u regionu"...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

:)

ем тврдоглав, ем правник :)

 

Ма зато и кажем. Ја бих, због потреба посла и, генерално, гузичарења, требао да узимам годишњу вињету, а знам да би је наши зацијепили минимум 100 еврића. Е сад, да дајем 200 еврића одједном- нешто ми се не да :)

 

Све ја тебе разумијем и у потпуности си у праву. Наш НЕквалитет аутопутева је на врхунсом нивоу и можда може да се мјери са прикључним путевима са запада, али мене је страх наших мркоњића ;)

а за плаћање- исти смо...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

... i uostalom, zašto to nije nikakva pljačka, te na kraju, zašto nadležni na prolaske kroz rampu ćute i ne bune se. ....

 

 

Ponovicu se: bune se i policija se bavi ovim problemom na licu mesta. Probaj i uveri se.

 

Probao više puta, prolazio i pored policije, niko nije trepnuo za mnom. Ni radnici na rampi, ni policija. Kamere imaju, tablica mi je vidljiva, nikada mi ništa nije stiglo na kućnu adresu. Nismo im mi trnu oku.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Motorom nikada me put ne nanosi na naplatne rampe, ali ako bude protesta, to ce biti divan povod za vikend voznju :). Samo sto smatram da protest treba da bude akcentovan na kompletnu cenu putarina, a ne samo za smanjenje ili ukidanje dazbina za motore.

 

Inace, da se zna, i ja sam u grupi onih koji svega par puta godisnje koriste autodzadu i to uvek autom ili kombijem, ali svakako se pridruzujem protestu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

У Аустрији десетодневна вињета за кола је 8.30евра (око 950динџи), а за мотор је 4.8 (око 550), али ако налетиш на тунел, поново плаћаш 8.5евра, без обзира имаш ли вињету или не... Тако да, ипак вињета није тако сјајна ствар.

Код нас, с обзиром на стандард, мислим да је боља варијанта- путарина. И то путарина прилагођена изгледу и стању путева.

 

Да ли си био некад у Аустрији? Причаш из искуства или си чуо?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

У Аустрији десетодневна вињета за кола је 8.30евра (око 950динџи), а за мотор је 4.8 (око 550), али ако налетиш на тунел, поново плаћаш 8.5евра, без обзира имаш ли вињету или не... Тако да, ипак вињета није тако сјајна ствар.

Код нас, с обзиром на стандард, мислим да је боља варијанта- путарина. И то путарина прилагођена изгледу и стању путева.

 

Да ли си био некад у Аустрији? Причаш из искуства или си чуо?

 

Био. И то више пута.

Истина, никад мотором (за то сам чуо). А теретним возилом отприлике једном у два мјесеца...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

У Аустрији десетодневна вињета за кола је 8.30евра (око 950динџи), а за мотор је 4.8 (око 550), али ако налетиш на тунел, поново плаћаш 8.5евра, без обзира имаш ли вињету или не... Тако да, ипак вињета није тако сјајна ствар.

Код нас, с обзиром на стандард, мислим да је боља варијанта- путарина. И то путарина прилагођена изгледу и стању путева.

 

Да ли си био некад у Аустрији? Причаш из искуства или си чуо?

 

Био. И то више пута.

Истина, никад мотором (за то сам чуо). А теретним возилом отприлике једном у два мјесеца...

 

У реду, био си. Да ти мало објасним колико су "јефтине и добре" путарине у Србији а и начин наплате је "сасвим добар":

 

Годишња путарина на релацији Пожаревац - Београд је ситних 880€.

Годишња путарина у Аустрији (био си па ваљда знаш) је тренутно 78,90€ за неограничен број колиметара на свим ауто-путевима (за "Б" категорију).

Наплата тунела? Пошто смо ми толико велика земља да и немамо (чини ми се) тунела али имамо скеле (врло напредно, нема шта...1hmm.gif). Да ли си се некад возио скелом? Па и она се наплаћује екстра а не у склопу путарине.

 

С'обзиром како нам изгедају путеви, требало би гратис да се возимо јер наплатити тзв. асфалт је чист безобразлук!

 

Начин наплате у Аустрији је налепница коју купиш на трафици (био си па знаш како то иде). Да ли можеш да замислиш колико кошта одржавање наплатних рампи за тако сиромашну земљу каква је Србија?! А трафика има ионако на сваком кораку. Много је рентабилније дати трафиканту неки мали проценат од продаје него плаћати 365 дана струју, одржавати климе које такође раде 365 дана годишње. Колико коштају плате и доприноси запослених да и не причам (на искључењу за Врбас седи "запослени" који не ради ништа а прима плату. Трава око њега рекордна. Кад већ ништа не ради а прима плату могао би да скреше траву која ће га прерасти. Али не, лакше је не радити ништа а примати солидну плату)... А прозори на Бубањ Потоку нису опрани бар 2 године...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Узми пиву, искулирај; не држим никоме придике (као што то не радиш ни ти, вјероватно), само кажем да би нас мркоњићи одрали годишњом вињетом, а квалитет путева би био гори (јер се ово постојеће лоше стање не би ни крпило).

На истој смо страни ;) !

 

Р.Ѕ. Разлози које си навео око Врбаса и Бубањ Потока- не пију воду. Сви бисмо први закукали како је срамота да се отпушта 200+радника на даншњу кризу ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Узми пиву, искулирај; не држим никоме придике (као што то не радиш ни ти, вјероватно),

 

Нисам ни рекао да држиш придике, а ни ја, само сам хтео да ти покажем колико су путарине добре а и начин наплате на који си се ти позвао.

 

На истој смо страни ;) !

 

Вероватно.

 

Р.Ѕ. Разлози које си навео око Врбаса и Бубањ Потока- не пију воду. Сви бисмо први закукали како је срамота да се отпушта 200+радника на даншњу кризу ;)

 

О да, још како! Ја живим у Аустрији и тим путем прођем у просеку 6 пута годишње. И сваки пут исто! "Радник" на рампи код Врбаса седи и све 4 увис! А не сећам се кад су прозори на Бубањ потоку опрани!

 

Стално кукамо да државна администрација троши превише. Колико нас је држава само задужила да би плаћали разне који нису потребни, између осталог и раднике на путаринама?! Једном и тај Гордијев чвор мора да се пресече! Како могу да отпусте раднике из фабрика које су нешто производиле а не могу да отпусте те паразите који живе на туђој грбачи?!

 

Како ова држава никако да ископира (кад већ не зна сама да измисли) ствари који су у свету добре и много јефтиније а не само које су лоше и које нас дебело коштају (рампе за путарину, БусПлус,... итд. идр.)?!

 

;) Ево, кулирам и пијем Jelen_Flasa.jpg! :aha:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

 

Исто, цијена путарина, нпр, у Хрватском од Батроваца до Загреба ја мотором платим девет евра, а колима 15 (то је око 280км), а нпр. Кузмин- Лесковац платим колима исто девет евра а пређем око 540км аутопутева. Истина, и за мотор платим девет евра... Али, 540 је 540, а 280 је 280. О квалитету путева-други пут, сад није тема.

 

 

Gde sakupi tih 540 km ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

 

Исто, цијена путарина, нпр, у Хрватском од Батроваца до Загреба ја мотором платим девет евра, а колима 15 (то је око 280км), а нпр. Кузмин- Лесковац платим колима исто девет евра а пређем око 540км аутопутева. Истина, и за мотор платим девет евра... Али, 540 је 540, а 280 је 280. О квалитету путева-други пут, сад није тема.

 

 

Gde sakupi tih 540 km ?

 

 

Pusti BRE coveka.

 

Malo se zajebunio :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Danas se vratio iz Grcke. Na tamo sam se prosvercovao, u povratku, posle 850 km i upaljene guzice, na B. Potoku sam se provukao izmedju poduzih kolona i vec dossao do same rampe, kada vidim dva pandura u zutim prslucima kako, cini mi se, gledaju pravo u mene. Zarumenim se, skinem sina sa motora i posaljem ga natrag da plati karticom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Исто, цијена путарина, нпр, у Хрватском од Батроваца до Загреба ја мотором платим девет евра, а колима 15 (то је око 280км), а нпр. Кузмин- Лесковац платим колима исто девет евра а пређем око 540км аутопутева. Истина, и за мотор платим девет евра... Али, 540 је 540, а 280 је 280. О квалитету путева-други пут, сад није тема.

 

 

Gde sakupi tih 540 km ?

 

 

Pusti BRE coveka.

 

Malo se zajebunio :moto3:

Mikulanac,johann је одговорио за мене. :)

Пошто често идем за Скопље тим путем, то ми је та километража... Заборавио сам да је од тога само 330-350 на аутопуту...

моја грешка :)

 

Одлично за пиву, мој избор! Јелен је мама свим пивама :):takoje:

и да,100% смо на истој страни ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Ако је упућено мени- рачунам као минус! Само, која реченица је у питању?

Не знам кога може испровоцирати то да сам са неким на истој страни...?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Пази, са свиме што си рекао се потпуно слажем осим са једном констатацијом: Јелен најбољи?! Убедљиво најгори!

 

Поздрав од трол мастера :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

@Balavurda: greska, apatinsko je najgore, jednom sam zub nasao u njemu (sveze otvorena flasa).Recimo da ga od tad ne pijem.

 

хахахахахаха, као у "Кадпорастем, бићу кенгур", могао си да их тужиш :)

Трол мастер-у, препоручуј пиву, да пређем на то :) (осим ако је Лав. то ни болестан не кушам; опет, осим, ако нема друго :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja