Jump to content

Moto Zajednica

NAVAK dan na stazi, 23. Jun 2013

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Suzuki gsx R 750

Kad se ujutru otvara kapija? I jel ima tamo neke vode da se kupi da nenosim vodu koja ce se prokuvati za pola sata na suncu???

I naravno ako kisa pada ujutru kao sto najavljuju , sta se onda desava???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki Z 750

Mozemo mi do 'sutra'da pisemo ovde kako i sta treba,moze i ne moze,ko je u pravu,a ko nije.Svako vodi svoju politiku,niko nikoga ne slusa i svi smo najpametniji.U svakom slucaju mi(ja) ostadosmo bez voznje ....:|

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: CBR 1000rr

prepoucio bih nezadovoljnim motorciklistima da posete u okruzenju neku renomiranu pistu i zadovolje svoju strast za stazom za skoro istu sumu novca

 

Ja bih rado isao na neku drugu stazu, ali mi prikolica stize tek za mesec dana. Ja sam rad da podjem sa nekim i delim troskove ako ima mesta za mene, motor i opremu..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: CBR 1000rr

Stvarno bre Mladjo, da vi te spiskove ne šaljete u Pentagon kad moraju tolike procedure da se ispoštuju i da budu toliko rigorozne? Shvatam ja da red mora da postoji ali ovo su proceduralne stvari gde uvek ima mesta za kompromis. :neznam:

 

Kao sto na sajtu lepo pise a ja ovde na forumu objasnio nekoliko puta rok za prijavu je 48 sati pre pocetka TD to jest do petka u 10.00 a prijava se smatra vazecom tek kad je obavljena uplata. Mi za svaki TD dobijemo najmanje 3 puta vise prijava nego sto ljudi uplati i kad bi reagovali na prijavu bez uplate termin bi bio popunjem mesec dana ranije a onda bi se vozili po praznoj stazi jer ljudi nisu uplatili. Zato je petak, zato sto administracija i racunovodstvo ne rade u subotu a treba im vremena da se spreme prijave i spiskovi i da na vreme znamo da ako ne bude inreresovanja mozemo da otkazemo TD. Upravo je BJB postovanjem rokova do sada izbegao troskove jer da otkazemo hitnu pomoc u petak popodne oni nam naplate celu cenu a ako otkazemo rano ujutru ne naplate nam nista. Sto se Kate tice njoj je odmah ponudjeno (posto nije jedina) da se vrate sve pare ako nece popodne da vozi. Termin je popunjen onog trenitka kada je Pablo dostavio BJB spisak jer kao sto takodje na sajtu pise na nasem TD danu na stazi je limit 20 motora a ukupno u objektu 40. Imali smo vec prijavljene ljude i kad je Pablo dao sposak to je to. Kata je platila posle toga a tek uplatom se prijava vadi iz stotinu drugih koje nisu uplacen. Odmah je obavestena o mogucem termini i svemu ostalom te ne vidim nijedan razlog da se bilo ko kome izvinjava. Na kraju da se osvrem jos jednom na onu opasku sa korovom - NAVAK ne organizuje TD zbog zarade vec zbog reklame i trazi samo da pokrije minimum troskova. Svako ko misli da moze bolje, a to sam nudio nekim ljudima na ovom forumu, neka dodje i polozi novcanu garanciju za termin i sam organizije sve i redare i hitnu i sve ostalo. Zato je i Pablu i Severianu dato sve da BJB preuzme posao i rizik. Lako je kritikovati iz udobne pozicije koja ne nosi nikakav rizik. Evo izvolite, ko hoce neka sam sve proba od nas ce dobiti cenu manju nego za Seres ili Grobnil dnevni najam pa nek radi.

 

Gospodine Alviroviću,

na Seresu nije potrebno raditi dnevni najam staze, jer je staza svakog dana otvorena ukoliko se ne vozi šampionat ili se radi testiranje. Takođe mislim da je još uvek rano za poređenje NAVAK-a i Seres-a, ali ako već poredimo to bi izgledalo ovako:

 

Slobodan ulaz na stazu: Seres - DA NAVAK - ne

Boxevi: Seres - DA NAVAK - ne

Vulkanizer: Seres - DA NAVAK - ne

Tuševi: Seres - DA NAVAK - ne

Kafić: Seres - DA NAVAK - ne

Restoran: Seres - DA NAVAK - ne

Redari Seres - DA NAVAK - DA

Stolice i stolovi Seres - DA NAVAK - ograničena količina

Struja i voda u boxu Seres - DA NAVAK - ne

Pratioci: Seres - DA NAVAK - ne

Procedura za ulazak Seres - 5 min NAVAK - 48 sati

Cena celog dana Seres - 30EUR NAVAK - 5500 dinara

Troškovi puta i smeštaja Seres - 80EUR (po osobi, ako du dve osobe) NAVAK - 10EUR ako ide jedan čovek

Napominjem da imate puno pravo da postavljate pravila i uslove na Vašoj stazi, i kome odgovara neka dođe a kome ne neće doći, ali ja lično stičem utisak da su vam motoristi nepoželjna grupa na stazi. Zbunjuje me to što stalno opravdavate neke Vaše procedure, kako nemate zarade, kako biste više zaradili da stazu iznajmite nekome itd. Nelogično mi je da svojim uslovima terate motore van staze, a onda na forumu zovete ljude na stazu.

S moje tačke gledišta bi to trebalo da izgleda ovako:

23.6.2013 je TD, vrata su otvorena svima pod uslovima koje vi propišete. Ulazak na stazu košta XXX dinara i ko hoće neka dođe da vozi. Svi dobro znamo da niko ne može da vozi više od 10-ak krugova u jednom izlasku pa stoga mislim da ne treba ograničavati broj ljudi na NAVAK-u, već treba ograničiti broj ljudi na stazi.

I to je to, ja se nadam da grešim, jer bi bila velika šteta da ljudi koji voze motore izbegavaju stazu u rođenoj zemlji, i idu u kod suseda kako bi se malo provozali.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Iskreno, sa ovakvom atmosferom mislim da se ubrzano približavamo trenutku kada zaista nece biti motora na navak stazi.

 

Sve što piše na ovoj temi moze da se kaze i u mnogo, mnogo drugacijem i konstruktivnijem tonu. Nekada ton dovede do toga da covek i ne razmatra sustinu, mozda vredi da svi razmislimo o tome...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: CBR 1000rr

Iskreno, sa ovakvom atmosferom mislim da se ubrzano približavamo trenutku kada zaista nece biti motora na navak stazi.

 

Sve što piše na ovoj temi moze da se kaze i u mnogo, mnogo drugacijem i konstruktivnijem tonu. Nekada ton dovede do toga da covek i ne razmatra sustinu, mozda vredi da svi razmislimo o tome...

 

Iskreno, nadam se da ne mislis na moj komentar. Ja ni jednog trenutka nisam podigao ton vec sam samo sumirao prethodne komentare i izneo činjenice. Nadam ce TD u Srbiji opstati i da ce biti mnogo vise razumevanja sa obe strane. Normalno je da ce uvek biti nezadovoljnih, ali mislim da ovakav koncept ne funkcionise jer je vec previse ljudi odustalo od NAVAK-a i da bi ga trebalo promeniti ili prilagoditi našim uslovima i mogućnostima.

U svakom slucaju ako se bilo ko uvredio ili naljutio zbog mog mišljenja ja se izvinjavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova

Iskreno, sa ovakvom atmosferom mislim da se ubrzano približavamo trenutku kada zaista nece biti motora na navak stazi.

 

Sve što piše na ovoj temi moze da se kaze i u mnogo, mnogo drugacijem i konstruktivnijem tonu. Nekada ton dovede do toga da covek i ne razmatra sustinu, mozda vredi da svi razmislimo o tome...

 

Iskreno, nadam se da ne mislis na moj komentar. Ja ni jednog trenutka nisam podigao ton vec sam samo sumirao prethodne komentare i izneo činjenice. Nadam ce TD u Srbiji opstati i da ce biti mnogo vise razumevanja sa obe strane. Normalno je da ce uvek biti nezadovoljnih, ali mislim da ovakav koncept ne funkcionise jer je vec previse ljudi odustalo od NAVAK-a i da bi ga trebalo promeniti ili prilagoditi našim uslovima i mogućnostima.

U svakom slucaju ako se bilo ko uvredio ili naljutio zbog mog mišljenja ja se izvinjavam.

 

Ja te pozivam da napises kako tacno koncept treba da izgleda ali konkretno a ne u stilu treba naci nekog da to uradi. Napisi tacno sta treba. Tebi licno poveravamo kompletnu organizaciju. Evo dacemo ti jedan besplatan termin sto se staze tice da probas (troskove hitne pomoci i ljudi moras sa pokrijes). Ako to radi i ako svi budu zadovoljni eto posla za buducnost. Ne salim se. To smo probali sa BJB u nekom delu evo sad posto vidim da znas tacno kako to trena da bude javno ti iznosim ponudu. Imaj samo na umu da ces morati da potpises dokument kojim skidas svu odgovornost za sve sto se desi vozacima i posetiocima sa nas i prihvatas je u svoje licno ime

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Lično bih mogao da predjem preko svih birokratskih i finansijskih prepreka pošto staza na 40 km od Beograda je stvarno bez konkurencije. Medjutim veoma sam razočaran kvalitetom asfalta, a to kazem iz pozicije nekoga ko je vozio gotovo sve staze u okruženju. Stoga ko želi nešto više od ulične vožnje, a da pri tom ne rizikuje bezbednost neka se raspita i ode negde drugde na TD. Navak preporucujem nekome ko zeli bezbednu voznju sa ulicnim uslovima što se podloge tiče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: CBR 1000rr

Iskreno, sa ovakvom atmosferom mislim da se ubrzano približavamo trenutku kada zaista nece biti motora na navak stazi.

 

Sve što piše na ovoj temi moze da se kaze i u mnogo, mnogo drugacijem i konstruktivnijem tonu. Nekada ton dovede do toga da covek i ne razmatra sustinu, mozda vredi da svi razmislimo o tome...

 

Iskreno, nadam se da ne mislis na moj komentar. Ja ni jednog trenutka nisam podigao ton vec sam samo sumirao prethodne komentare i izneo činjenice. Nadam ce TD u Srbiji opstati i da ce biti mnogo vise razumevanja sa obe strane. Normalno je da ce uvek biti nezadovoljnih, ali mislim da ovakav koncept ne funkcionise jer je vec previse ljudi odustalo od NAVAK-a i da bi ga trebalo promeniti ili prilagoditi našim uslovima i mogućnostima.

U svakom slucaju ako se bilo ko uvredio ili naljutio zbog mog mišljenja ja se izvinjavam.

 

Ja te pozivam da napises kako tacno koncept treba da izgleda ali konkretno a ne u stilu treba naci nekog da to uradi. Napisi tacno sta treba. Tebi licno poveravamo kompletnu organizaciju. Evo dacemo ti jedan besplatan termin sto se staze tice da probas (troskove hitne pomoci i ljudi moras sa pokrijes). Ako to radi i ako svi budu zadovoljni eto posla za buducnost. Ne salim se. To smo probali sa BJB u nekom delu evo sad posto vidim da znas tacno kako to trena da bude javno ti iznosim ponudu. Imaj samo na umu da ces morati da potpises dokument kojim skidas svu odgovornost za sve sto se desi vozacima i posetiocima sa nas i prihvatas je u svoje licno ime

 

Hvala na ponudi za saradnju. Razmisliću o tome, i napraviću moj predlog kako bi TD trebalo da izgleda, a ako imate vremena i ako ste na stazi u nedelju bilo bi mi drago da opširnije porazgovaramo o tome..

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR 600 K8

Stvarno bre Mladjo, da vi te spiskove ne šaljete u Pentagon kad moraju tolike procedure da se ispoštuju i da budu toliko rigorozne? Shvatam ja da red mora da postoji ali ovo su proceduralne stvari gde uvek ima mesta za kompromis. :neznam:

 

Kao sto na sajtu lepo pise a ja ovde na forumu objasnio nekoliko puta rok za prijavu je 48 sati pre pocetka TD to jest do petka u 10.00 a prijava se smatra vazecom tek kad je obavljena uplata. Mi za svaki TD dobijemo najmanje 3 puta vise prijava nego sto ljudi uplati i kad bi reagovali na prijavu bez uplate termin bi bio popunjem mesec dana ranije a onda bi se vozili po praznoj stazi jer ljudi nisu uplatili. Zato je petak, zato sto administracija i racunovodstvo ne rade u subotu a treba im vremena da se spreme prijave i spiskovi i da na vreme znamo da ako ne bude inreresovanja mozemo da otkazemo TD. Upravo je BJB postovanjem rokova do sada izbegao troskove jer da otkazemo hitnu pomoc u petak popodne oni nam naplate celu cenu a ako otkazemo rano ujutru ne naplate nam nista. Sto se Kate tice njoj je odmah ponudjeno (posto nije jedina) da se vrate sve pare ako nece popodne da vozi. Termin je popunjen onog trenitka kada je Pablo dostavio BJB spisak jer kao sto takodje na sajtu pise na nasem TD danu na stazi je limit 20 motora a ukupno u objektu 40. Imali smo vec prijavljene ljude i kad je Pablo dao sposak to je to. Kata je platila posle toga a tek uplatom se prijava vadi iz stotinu drugih koje nisu uplacen. Odmah je obavestena o mogucem termini i svemu ostalom te ne vidim nijedan razlog da se bilo ko kome izvinjava. Na kraju da se osvrem jos jednom na onu opasku sa korovom - NAVAK ne organizuje TD zbog zarade vec zbog reklame i trazi samo da pokrije minimum troskova. Svako ko misli da moze bolje, a to sam nudio nekim ljudima na ovom forumu, neka dodje i polozi novcanu garanciju za termin i sam organizije sve i redare i hitnu i sve ostalo. Zato je i Pablu i Severianu dato sve da BJB preuzme posao i rizik. Lako je kritikovati iz udobne pozicije koja ne nosi nikakav rizik. Evo izvolite, ko hoce neka sam sve proba od nas ce dobiti cenu manju nego za Seres ili Grobnil dnevni najam pa nek radi.

 

Ja sam zvao u petak pre 10 da mi sekretarica pomogne oko uplatnice jer se nisam snasao, ali sam dobio odgovor da je spisak zakljucen u cetvrtak sto me je iznenadilo, te sam o tome obavestio drugara (Darha) sa kojim sam trebao da dodjem na stazu, pa imam svedoka...prijavu smo popunili u cetvrtak uvece...svj, opet ne bi stigli na prepodnevni termin koji smo zeleli, kao i Kata...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova

Iskreno, sa ovakvom atmosferom mislim da se ubrzano približavamo trenutku kada zaista nece biti motora na navak stazi.

 

Sve što piše na ovoj temi moze da se kaze i u mnogo, mnogo drugacijem i konstruktivnijem tonu. Nekada ton dovede do toga da covek i ne razmatra sustinu, mozda vredi da svi razmislimo o tome...

 

Iskreno, nadam se da ne mislis na moj komentar. Ja ni jednog trenutka nisam podigao ton vec sam samo sumirao prethodne komentare i izneo činjenice. Nadam ce TD u Srbiji opstati i da ce biti mnogo vise razumevanja sa obe strane. Normalno je da ce uvek biti nezadovoljnih, ali mislim da ovakav koncept ne funkcionise jer je vec previse ljudi odustalo od NAVAK-a i da bi ga trebalo promeniti ili prilagoditi našim uslovima i mogućnostima.

U svakom slucaju ako se bilo ko uvredio ili naljutio zbog mog mišljenja ja se izvinjavam.

 

Ja te pozivam da napises kako tacno koncept treba da izgleda ali konkretno a ne u stilu treba naci nekog da to uradi. Napisi tacno sta treba. Tebi licno poveravamo kompletnu organizaciju. Evo dacemo ti jedan besplatan termin sto se staze tice da probas (troskove hitne pomoci i ljudi moras sa pokrijes). Ako to radi i ako svi budu zadovoljni eto posla za buducnost. Ne salim se. To smo probali sa BJB u nekom delu evo sad posto vidim da znas tacno kako to trena da bude javno ti iznosim ponudu. Imaj samo na umu da ces morati da potpises dokument kojim skidas svu odgovornost za sve sto se desi vozacima i posetiocima sa nas i prihvatas je u svoje licno ime

 

Hvala na ponudi za saradnju. Razmisliću o tome, i napraviću moj predlog kako bi TD trebalo da izgleda, a ako imate vremena i ako ste na stazi u nedelju bilo bi mi drago da opširnije porazgovaramo o tome..

 

Posto sam danas drzao kamionski trening ceo dan sutra necu biti tamo alo predlazem da sa Pablom ili Severianom dodjes do nas u nekom termini drugom i da pricamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova

Lično bih mogao da predjem preko svih birokratskih i finansijskih prepreka pošto staza na 40 km od Beograda je stvarno bez konkurencije. Medjutim veoma sam razočaran kvalitetom asfalta, a to kazem iz pozicije nekoga ko je vozio gotovo sve staze u okruženju. Stoga ko želi nešto više od ulične vožnje, a da pri tom ne rizikuje bezbednost neka se raspita i ode negde drugde na TD. Navak preporucujem nekome ko zeli bezbednu voznju sa ulicnim uslovima što se podloge tiče.

 

Za asfalt se slazem - nije trkacki ali ne jede gume, vise je ulicni jer je staza pravljena za treninge i prezentacije a ne trke. Jasna je razlika. Znam ja tacno gde je kakva receptura asfalta. Obislo se sveta mnogo siregvnego region. Vozilo se od Engleske cak do Kine (za razliku od nekih domacih trkaca ja nisam pap ovde slucajno, zavrsilo se raznih skola, imam 14 trenerskih sertifikata, reli skolu Juhe Kankunena, skoli nemacke specijalne policije...). Uzeli smo najbolji kompromis da imamo grip da cuvamo ljudima gume da traje dovoljno dugo da izdrzi i leta i zime...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR 600 K8

Napominjem da nisam konfliktna licnost, niti svadljiv tip...volim da vozim i uzivao sam u voznji na Navaku, ali mi je cudno da uvek dodje do nekog nesporazuma( jednom mi je pratilac ostao sa druge strane zice), a kad zapucam na Grobnik ili cak Hungaroring takvih problema ne bude...predjem toliku kilometrazu, popunim nerazumljivu prijavu(samo na madjarskom, mozda sam i gresio u popunjavanju), platim na licu mesta koilko cu da vozim, ne gledaju ni vozacku ni saobracajnu, mogu evri mogu i forinte, moze auto sa prikolicom do staze, mogu posetioci u neogranicenom broju, mogu suncobrni, stolice lezaljke....ma kako tamo sve moze?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova

Napominjem da nisam konfliktna licnost, niti svadljiv tip...volim da vozim i uzivao sam u voznji na Navaku, ali mi je cudno da uvek dodje do nekog nesporazuma( jednom mi je pratilac ostao sa druge strane zice), a kad zapucam na Grobnik ili cak Hungaroring takvih problema ne bude...predjem toliku kilometrazu, popunim nerazumljivu prijavu(samo na madjarskom, mozda sam i gresio u popunjavanju), platim na licu mesta koilko cu da vozim, ne gledaju ni vozacku ni saobracajnu, mogu evri mogu i forinte, moze auto sa prikolicom do staze, mogu posetioci u neogranicenom broju, mogu suncobrni, stolice lezaljke....ma kako tamo sve moze?

 

Kad drzava gradi i gazduje i ne pita za profit jer poreski obveznici placaju sve moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova

Napominjem da nisam konfliktna licnost, niti svadljiv tip...volim da vozim i uzivao sam u voznji na Navaku, ali mi je cudno da uvek dodje do nekog nesporazuma( jednom mi je pratilac ostao sa druge strane zice), a kad zapucam na Grobnik ili cak Hungaroring takvih problema ne bude...predjem toliku kilometrazu, popunim nerazumljivu prijavu(samo na madjarskom, mozda sam i gresio u popunjavanju), platim na licu mesta koilko cu da vozim, ne gledaju ni vozacku ni saobracajnu, mogu evri mogu i forinte, moze auto sa prikolicom do staze, mogu posetioci u neogranicenom broju, mogu suncobrni, stolice lezaljke....ma kako tamo sve moze?

 

I jos nesto - zasto ne doneses lezaljku i suncobran ili nesto trece. Auto sa prikolicom dolazi celih 50 m od same staze (toliko ima od portira do ulaska na stazu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR 600 K8

Napominjem da nisam konfliktna licnost, niti svadljiv tip...volim da vozim i uzivao sam u voznji na Navaku, ali mi je cudno da uvek dodje do nekog nesporazuma( jednom mi je pratilac ostao sa druge strane zice), a kad zapucam na Grobnik ili cak Hungaroring takvih problema ne bude...predjem toliku kilometrazu, popunim nerazumljivu prijavu(samo na madjarskom, mozda sam i gresio u popunjavanju), platim na licu mesta koilko cu da vozim, ne gledaju ni vozacku ni saobracajnu, mogu evri mogu i forinte, moze auto sa prikolicom do staze, mogu posetioci u neogranicenom broju, mogu suncobrni, stolice lezaljke....ma kako tamo sve moze?

 

Kad drzava gradi i gazduje i ne pita za profit jer poreski obveznici placaju sve moze.

Hungaroring je privatna svojina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Suzuki gsx R 750

Kad se ujutru otvara kapija? I jel ima tamo neke vode da se kupi da nenosim vodu koja ce se prokuvati za pola sata na suncu???

I naravno ako kisa pada ujutru kao sto najavljuju , sta se onda desava???

 

Ama ljudi bre smarate vise sa tim prepirkama!!!

Nego hoce li meni neko da odgovori na pitanja???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Napominjem da nisam konfliktna licnost, niti svadljiv tip...volim da vozim i uzivao sam u voznji na Navaku, ali mi je cudno da uvek dodje do nekog nesporazuma( jednom mi je pratilac ostao sa druge strane zice), a kad zapucam na Grobnik ili cak Hungaroring takvih problema ne bude...predjem toliku kilometrazu, popunim nerazumljivu prijavu(samo na madjarskom, mozda sam i gresio u popunjavanju), platim na licu mesta koilko cu da vozim, ne gledaju ni vozacku ni saobracajnu, mogu evri mogu i forinte, moze auto sa prikolicom do staze, mogu posetioci u neogranicenom broju, mogu suncobrni, stolice lezaljke....ma kako tamo sve moze?

 

 

U relativnoj blizini su Pannoniaring, Slovakiaring, Euroring... konkurencija druže.

A i nije staza od juče pa da joj se pridaje preuveličan značaj, imaju je tries godina. Problem je u tome što cena i drkanje oko NAVAK-a nisu proporcionalni ponudi. Naprotiv. Ali šta je tu je, druge staze nema i ko ne može u inostranstvo prinuđen je da se prilagodi trenutnoj ponudi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Kad se ujutru otvara kapija? I jel ima tamo neke vode da se kupi da nenosim vodu koja ce se prokuvati za pola sata na suncu???

I naravno ako kisa pada ujutru kao sto najavljuju , sta se onda desava???

 

Ama ljudi bre smarate vise sa tim prepirkama!!!

Nego hoce li meni neko da odgovori na pitanja???

 

 

Ako te ne zanima nemoj da čitaš. Imaš "but i guz", "vicevi", "smešni video"...

 

Vode nema, ima neka česma, meni smrdi a nekima je OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: honda cbf 500

Gospodine Alviroviću, pustila sam vam danas poruku na pp a u vezi mogućeg kompromisa za Katu. volela bih da procitate pa da Kata i ja mozemo da se organizujemo ukoliko je to moguće.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja