Jump to content

Moto Zajednica

BJB vikend vožnja + Kurs bezbedne vožnje, 29-30. Jun 2013, Vrelo Mlave

Recommended Posts

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Nakon teorijskog dela kursa izneo bih svoje misljenje o ovom delu kursa. Isto cu naravno uraditi sutra posle prakticnog dela. Obzirom na posao kojim se bavim a koji je vrlo povezan sa saobracajem, prosao sam nekoliko brlo kvalitetnih treninga na polju bezbednosti na radu, ali i bezbednosti na radnom mestu koje se ticu saobracaja. Izmedju ostalog prosao sam i Navak kurs bezbedne voznje, za koji mogu reci da je sasvim korektan.Danasnjim kursom sam veoma pozitivno iznenadjen, ocekivanja su mi bila prilicna, ali iskreno, teorijski deo je prevazisao moja ocekivanja. Kolege zaista vladaju materijom, odlicno predaju znanje, i sto je najbitnije vidi se da im je iskreno stalo. Ni na jedno pitanje nisu dali ispod 100% odgovora, cak i posle 4 sata predavanja. Licno sam cuo nekoliko stvari koje nisam uopste znao, i sigurno ce mi dosta koristiti u daljoj moto karijeri.Delim utiske i nakon prakticnog dela, ali za sada mogu reci svaka vam cast!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova

:(:(:( ja nisam uspeo upaliti moj motor.............. doveo sam i elektricara i mehanicara, ali na brzinu nista nismo mogli skontati zbog cega nece........ moja je greska sto jutros nisam upalio motor i na vreme skontao..... izvinjavam se svima.......

 

 

steta sto nisi uspeo da dodjes... Vredelo je i taxijem da si dosao...

seve i pablo su nas potkovali teorijom za sutra(poligon) i za vikend(voznju).

evo na ovom video klipu nesto o cemu je pablo pricao na kraju danasnjeg teoretskog kursa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

Evo jos jednog dodatka za Pablovo predavanje. Doduse na engleskom je, ali i ko ne zna, shvatice poentu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 897 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Predavanja je trajalo mnogo vise nego sto sam ocekivao, ali nije bilo uopste dosadno, naprotiv.

Jedino sto sam zeni rekao da se vracam oko 8-9 a dosao posle 11 :)

 

Bilo je odlicno, planirao sam da dodjem samo na teorijski deo posto danas imam neke obaveze, ali cu se sad potruditi da ih otkazem i ipak dodjem,

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Evo jos jednog dodatka za Pablovo predavanje. Doduse na engleskom je, ali i ko ne zna, shvatice poentu.

 

Evo i naseg teksta u kom sam detaljno objasnio tu 'Izvini, nisam te video', svakodnevnu situaciju u saobracaju:

http://motocikli.bjbikers.com/izvini-druze-nisam-te-video/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Prvi dan BJB kursa bezbedne voznje-teoretski deo, veoma posecen, dosta toga se naucilo, hvala predavacima, a danas drugog dana praktican deo na poligonu, gde cemo probati vecini stvari koje smo na teoretskom delu naucili.

 

Preporuka za ljude koji nisu bili u mogucnosti da dodju, za svaku pohvalu jer je kurs besplatan... :)

 

Pozdrav

 

Dejan

post-200-0-65677000-1372408753_thumb.jpg

post-200-0-96764400-1372408762_thumb.jpg

post-200-0-17954900-1372408770_thumb.jpg

post-200-0-37790400-1372408788_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

 

Jedino sto sam zeni rekao da se vracam oko 8-9 a dosao posle 11 :)

 

 

Zamisli da je bilo obrnuto, ko zna šta bi kući zatekao :lol:...

 

Šalim se malo - i nama je bilo fino, grupa je super, zainteresovana, veoma kolegijalna i pored prepune učionice, spremni su svi da nešto čuju i probaju. To je super.

 

Vidimo se danas na poligonu, a onda u subotu vožnja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 897 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

U koliko sati je danas poligon ?

 

 

u 18h

 

 

Zamisli da je bilo obrnuto, ko zna šta bi kući zatekao :lol:...

 

 

daBre :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Odlican kurs. Sve preporuke za pocetnike, a i za iskusne sto da ne. Ja sam presao preko 40k na bajku i opet mi je puno znacila ova prica. Za mnoge ove stvari sam cuo ili procitao, ali ovo je jedninstveno da mozete da cujete sve to odjednom na jednom mestu. I da naglasim da je prica sveobuhvatna i podjednako ozbiljno pristupaju, za sve tipove motora,sve kubikaze bilo da je 125 ili 1150, i mislim da ce dobro doci svim tipovima vozaca(neki vole da kru(i)ziraju, neki uzivaju u samoj voznji i krivinama, a neki sve pomalo zavisno od raspolozenja).

 

Resepect ekipi za entuzijazam koja organizuje sve ovo.

 

Poz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Teorijska nastava je bila krajnje poucna i veoma dobro koncipirana! Puno novih stvari se cuje i sazna, odlicna Q&A sekcija. Ovo bi bio must za sve novopecene vozace. Veoma korisno jer smo slusali pre svega PRAKTICNE savete. Nije bilo ni u jednom trenutku skretanja sa teme - dakle sve vreme smo ucili o bezbednoj voznji, bez mnogo tupljenja i bez trunke patkometrije. Svaka cast i hvala predavacima. 1care.gif

Samo jedna mala primedba: umesto da traje 4.5 sata sa dve pauzice od po 7 minuta, bolje je mozda smestiti kurs (teorijski deo) u dva dana po par sati. Glavni razlog je to sto koncentracija polaznika drasticno opada u drugoj polovini predavanja, narocito ako je neko pre toga ceo dan radio. I naravno, mi macho muskarci posle moramo da kuvamo rucak svaki dan u narednih mesec dana. 1zvizduk.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: promenljiva
  • Motocikl: Beverly 250ccm 2004 - karb

Bevkica u enduro društvu .... epizoda 1

 

Mesto: auto škola VIR

Mnogo toga korisno, ali ništa od dobre vožnje bez torbe za pijacu (da bi se držala za nju kolenima). Došla sam do zaključka da sam se sjajno snašla kad sam proklizala. Pokupila sam puno korisnih saveta, pokušala već malo da vežbam u povratku i dok sam vežbala tik tak skretanje pogleda omašila izlaz sa mosta na Adi i otišla na Banovo brdo (?).0takoje.gif

 

 

 

Bevkica u enduro društvu .... epizoda 2

 

scenario

 

 

Danas idemo na poligon, nalazimo se kod zmaj pumpe u smeru ka Zagrebu (ne znam gde je to ali nije važno pitaću) i onda u koloni idemo ka poligonu. Ja se već sada tresem od straha od te kolone. Svi jašu zverove, voze brže i spretnije, a ja se jako plašim. Mislim da ću umreti od straha dok dođem do poligona, a i sigurno dovesti redara do sloma živaca. Zato što ja ne znam, ne smem i neću da se provlačim, vozim brže od 70. 0tuzan.gif

Vozim polako i lagano iza automobila, kad baš mogu malo se provučem na semaforu uzbunjujem sve žive dok to radim i to je to. Ne nameravam da koristim kranju levu traku osim ako ne zaginem iza nekog autobusa ili kamiona i ne mogu da držim rastojanje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Bevkica u enduro društvu .... epizoda 1

 

Mesto: auto škola VIR

Mnogo toga korisno, ali ništa od dobre vožnje bez torbe za pijacu (da bi se držala za nju kolenima). Došla sam do zaključka da sam se sjajno snašla kad sam proklizala. Pokupila sam puno korisnih saveta, pokušala već malo da vežbam u povratku i dok sam vežbala tik tak skretanje pogleda omašila izlaz sa mosta na Adi i otišla na Banovo brdo (?).0takoje.gif

 

 

 

Bevkica u enduro društvu .... epizoda 2

 

scenario

 

 

Danas idemo na poligon, nalazimo se kod zmaj pumpe u smeru ka Zagrebu (ne znam gde je to ali nije važno pitaću) i onda u koloni idemo ka poligonu. Ja se već sada tresem od straha od te kolone. Svi jašu zverove, voze brže i spretnije, a ja se jako plašim. Mislim da ću umreti od straha dok dođem do poligona, a i sigurno dovesti redara do sloma živaca. Zato što ja ne znam, ne smem i neću da se provlačim, vozim brže od 70. 0tuzan.gif

 

Vozim polako i lagano iza automobila, kad baš mogu malo se provučem na semaforu uzbunjujem sve žive dok to radim i to je to. Ne nameravam da koristim kranju levu traku osim ako ne zaginem iza nekog autobusa ili kamiona i ne mogu da držim rastojanje.

 

Ti si svakako sigurnija sa Bevkicom u nasoj koloni nego sama.

A i imaj poverenja u nase redare. Siguran sam da imaju kevlarske zivce! :)

I zaboravila si kako rade ziroskopske sile - sto brze ides, to si stabilnija. 1nanana.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Pozdrav drugari,

 

Želim vam svima lep provod na vožnji. Nažalost motor mi je van stroja, tako da neću moći da vam se pridružim. Nadam se da će biti još prilike da se družimo ove sezone. Daće Bog i lepšeg vremena, nadajmo se.

 

Pozdrav svima! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)

Posto sam ipak neustrasivo seo na motor, stopalo je izdrzalo danasnju voznju bez problema, a i obavio jedan vrlo zahtevan posao danas (napokon zavrsio fakultet) castio bi se druzenjem sa vama na poligonu... nisam bio na teoriji pa eto da priupitam da li bi mogao da se pridruzim? 1neznam.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ja na žalost neću moći da dođem na poligon >:( Evo me poslom u Nišu i nema šanse da odavde krenem pre 4... Teoretski deo je bio jako koristan, i sinoć po povratku kući sam već vežbao neke stvari koje su bile ispričane, i za divno čudo to funkcioniše :) Otvarač za oči, definitivno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12289 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Posto sam ipak neustrasivo seo na motor, stopalo je izdrzalo danasnju voznju bez problema, a i obavio jedan vrlo zahtevan posao danas (napokon zavrsio fakultet) castio bi se druzenjem sa vama na poligonu... nisam bio na teoriji pa eto da priupitam da li bi mogao da se pridruzim? 1neznam.gif

 

Dođi :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Nisam stigao ništa da napišem o kursu danas, juče me je sačekala besna devojka, jutros besni poslovi, i nikako da ugrabim 10 minuta da saberem utiske i bacim na monitor. :(

 

Jel može neko da mi ostavi broj telefona ili da okači koordinate/googlemap point poligona u slučaju da ne stignem tačno u 6 na Zmaj...stisle obaveze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Nisam stigao ništa da napišem o kursu danas, juče me je sačekala besna devojka, jutros besni poslovi, i nikako da ugrabim 10 minuta da saberem utiske i bacim na monitor. :(

 

Jel može neko da mi ostavi broj telefona ili da okači koordinate/googlemap point poligona u slučaju da ne stignem tačno u 6 na Zmaj...stisle obaveze

 

Poligon pravimo na kraju Grcke ulice na Bezanijskoj kosi:

https://www.google.com/maps/preview#!q=Belgrade%2C+Serbia&data=!1m4!1m3!1d1813!2d20.3628616!3d44.8098718!4m10!1m9!4m8!1m3!1d33417054!2d-95.677068!3d37.0625!3m2!1i1461!2i984!4f13.1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

Kurs je ispunio očekivanja - naučio sam neke nove stvari, dobio sam odgovor na pitanja koja sam imao, ispravio sam zablude i rešio dileme. Tako da preporuka za sve bajkere da prođu kurs. Nažalost ovog puta ne idem na vožnju, koja verujem da je šlag na torti u ovoj priči. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

Jel mi idemo sutra ili ne...

 

Pa naravno da idemo!

 

Vidimo se na Stecu u 8.30h!

 

Dođite natankovanih motora, ko nije predao izjavu za Kurs, neka popuni i ponese sa sobom istu (formular izjave se nalazi u prvoj poruci teme) i najvažnije - obavezno dobro raspoloženje ;)!

 

Vidimo se ujutro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja