Jump to content

Moto Zajednica

Pariz-Dakar 2008

Recommended Posts

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Da ce da zaboli i zapadni dzep - hoce.

 

Sve je to oblik borbe protiv "hegemonizma" itd...

 

Svaki oblik terorizma podrazumeva da nevini ispastaju, PORAZAVAJUCE!!!!!  :( :(

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

 

        Fuck... moracu ja da organizujem nekakav rally...Pariz-Susara  ;D pesak tamo il' ovamo sta fali...

 

Ne vredi dok ne dovatimo stvar u svoje ruke, sad je prilika... Dok se dvoje svadjaju treci koristi :)

 

PABLO, daj peticiju...

 

Ako sad nista ne uradimo, pocece Dakar da se radi u Kini, bolje kod nas jel da, samo de da organizujemo i stavimo onih desetinu iljada kilometara :):):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5355 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Za al kaidu (a to su svi muslimani koji mrze amere), reli Pariz-Dakar je pravo svetogrdje, pravi reprezent svega najgoreg sto nosi zapadni hegemonizam. Dok ljudi umiru od gladi, "neki divljaju iz obesti", prolazeci pored tih koji umiru. Zato oni ubijaju turiste, koji "iz obesti" obilaze po svetu bez postovanja za bilo sta i bilo koga. To je njihovo vidjenje stvari i tesko ga bilo sta moze promeniti, tako da i "Dakar" predstavlja za njih tu bogatu imperijalisticku Ameriku. Kao i uvek, na kraju ispastaju najneviniji, a oni sto sve zakuvavaju sede u foteljama okruzeni telohraniteljima.

 

Pa kakve veze Amerika sa Dakarom ima,da nije bilo FRANCUZA ne bi ga ni bilo,kretalo se iz Pariza,sad iz Lisabona,zavrsava se u Dakaru,ne kontam. Eto im brate sve te silne NASCAR staze,ako vec hoce AMERICKOM motosportu da naskode,pa neka rokaju koliko hoce,imaju materijala!?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 541 postova
  • Lokacija: Zagreb

Šta ti nije jasno.Otkazali su Francuzi kao organizatori , jer je kao EU tajna služba dobila neke signale glede mogućeg napada Al Qaide.Navodno je i par Fr turista najebalo u Decembru na tom području.To je službena obavijest.

Kad uzmeš u obzir nedavni sastanak Sarkozya i Busha , pa oćitu naklonost Francuza ka Ameru.Sve ti je jasnije.Moje je mišljenje da je to opet skupljanje bodova u korist Amera.Oči cijelog svijeta su uprte sad u razočaranje učesnika ... Sad su svi ljuti na Al Qaidu!To je bio i cilj!  ;) Sam dobar teoretičar zavjere,ha?  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Nisi dobar teoreticar, vec logicar! Sve je prosto ko` pasulj, Ameri traze novog neprijatelja, kad nema nas tu je Al Kaida opravdanje za vojne intervencije, narod je ljut, a mi kao svetski polismeni cemo da regulisemo stvari. Nekad se kretalo iz Pariza, sad iz Lisabona??? Da nije malo dosadilo Francuzima da se zezaju sa tim relijem, a ne mogu ladno da odustanu jer je prerastao u svetski reli, pa im lakse da optuze Al-Kaidu?! Siguran sam da je reli mogao biti obezabedjen da su hteli da ga obezbede.

  I pitanje je sta je terorizam i ko je terorista, to sto neko nosi uniformu i sto je pod drzavnom zastitom ne znaci da je nekom civilu lakse kad ga isti ubije. Ne smemo podleci propagandi, jedino mi zao relija, najvise zbog Gabora, a i zbog svih nas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

        Terorizam... svasta se moze nazvati terorizmom, zavisi odakle gledate.

        Elem, mene nece naterati da mrzim ove, one, leve, desne, crne, crvene i ko zna sta...ako je Dakar rally plod takvih sranja, onda neka ga ni nema...zao mi je sportista i ljudi kojima je takav poduhvat  san!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Saturday, January 05, 2008

 

The world's most arduous race, the Dakar Rally, has been cancelled.

 

Organisers of the rally cancelled the event following "direct" threats of terrorism against the event, and the slaying of a family of French tourists in Mauritania on Christmas Eve.

 

Eight of the rally's 15 stages were due to pass through the African Republic.

 

The annual car and motorcycle marathon had been due to start in Lisbon on January 5th with the finish coming in Dakar on January 20th.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 541 postova
  • Lokacija: Zagreb

This new rally organised under the « Dakar Series » certification will take place from April 20th to the 26th in Hungary and Romania. Scrutineering and administrative checks will take place on 19th of April in Budapest.

 

 

http://www.centraleuroperally.com/index_CERus.html

 

Počnite vaditi Vize!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

I ko sad da spremi vozilo za dva meseca?!  :D

Životna mi je želja da vidim FAP mašinu na reliju. Ako se ovaj reli ustali, to bi bila prava prilika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XRV 650 Paprika

I ko sad da spremi vozilo za dva meseca?!  :D

Životna mi je želja da vidim FAP mašinu na reliju. Ako se ovaj reli ustali, to bi bila prava prilika.

 

:D Znaci nisam jedini sa tom zeljom :D  Pa dobro polako pa mozemo naci jednog vojnog FAP-a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da nije bezbedno da reli prolazi kroz srbiju i RS posto mnogo dobrih automobila i motora na jednom mestu, a onda blizina crne gore. Polasice im sve sto vredi, a bogami i kamione. Zamisli sverc kamazom preko prokletija.......cudo

A i ja bi da se ogerbem o neki KTM, grehota toliko motora pored kuce, a nijedan da ne otmem.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd - Grocka

mako zna iz kog razliga je otkazan, i ja sam se spremala da ga pratim ali nadajmo se boljoj 2009,mi samo mizemo da komentarisemo ali  i to je nesto. Meni je jako krivo jer sam izabrala za diplomski upravo temu Pariz-Dakar reli i hvala ljudima sa foruma sto su mi pomogli u tome. Mada nisam mogla da iskoristim sav materijal, diplomski nije mogao da bude vise od 60 strana a materijala sam imala za deset puta vise a branjenje je iz Power Pointa.

Jos jesnom hvala za ovaj podforum i ljubitelje Dakar relija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja