Jump to content

Moto Zajednica

Moj prvi motor- potrebna pomoc!

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav svim forumasima! Eh, kao sto naslov kaze odlucio sam da kupim svoj prvi "motor". Kazem motor jer sam pre imao samo skutere, pa eto zelim da predjem na brzinca. Imam 18 godina, visok sam 193 cm. Bacio sam oko na polovnu recimo iz 2008 Yamaha YZF R125 koja je presla negde oko 12 000 km. Zanimaju me vasa misljenja da l' je to dobar prvi izbor? Najbitnije mi je, da l' sam previsok za nju? Ne zelim da vozim i kicmu da lomim, ili noge da ne mogu da stavim. Svako mislenje, savet o tom motoru i odgovor na moja pitanja je dobrodosao! Hvala unapred! Srdacan pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Mozes da ga vozis ali...i ja sam sa 191cm vozio 600r pa je izgledao kao pocket bajk :lol: ispod mene,jos sa suvozacem ::) ::) tragikomedija .Za nas krakate samo enduro :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 532 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Mozes da ga vozis ali ti nece biti prijatno. Mnogo ces da budes savijen , a izgledaces kao da sedis na poni bicikli sa spustenim sedistem. Razmisli o Yamahi WR 125 X ( supermoto ) ne znam da li ti se ta kategorija motora svidja , ali WR ti je relativno veliki motor :neznam:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Tvoja visina i taj motor ne ide burazeru, bices zgrcen ko bajata kifla1zvizduk.gif1zvizduk.gif1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1654 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Nije lako visokim pocetnicima, nikako. Preporucio bih ti kawu zx6r 636 2001-2 god, ali si mozda i zakonski (ne znam kako su regulisali polaganje po novom zakonu) i iskustveno premlad za nju. Nije previse agresivan motor,a karoserijski je bas veliki.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Nije lako visokim pocetnicima, nikako. Preporucio bih ti kawu zx6r 636 2001-2 god, ali si mozda i zakonski (ne znam kako su regulisali polaganje po novom zakonu) i iskustveno premlad za nju. Nije previse agresivan motor,a karoserijski je bas veliki.

 

636? za pocetnika? Je l' vam poznato da se to vozilo na trkama?

Decko lepo hoce da krene od manjih motora, vi ga sputavate na neke nindze i transalpe. Prvo sto je to mator motor drugo sto nece uzivati na njemu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1654 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Nije lako visokim pocetnicima, nikako. Preporucio bih ti kawu zx6r 636 2001-2 god, ali si mozda i zakonski (ne znam kako su regulisali polaganje po novom zakonu) i iskustveno premlad za nju. Nije previse agresivan motor,a karoserijski je bas veliki.

 

636? za pocetnika? Je l' vam poznato da se to vozilo na trkama?

Decko lepo hoce da krene od manjih motora, vi ga sputavate na neke nindze i transalpe. Prvo sto je to mator motor drugo sto nece uzivati na njemu.

 

U pravu si potpuno,ali sam napomenuo da je mozda premlad za taj motor, to ne znamo ni ti ni ja, vec samo on. U svakom slucaju, vozio sam tu kawu oko godinu dana i nije previse divlja,ali nije ni za pocetnika.

 

@SupDigitalEye jel mora bas taj famozni R ili bi razmotrio neki maxi scooter ili naked? Ja sam ranije mrzeo skutere, ali maxi skuteri su ti drumske ladje, tako da sam za sada ipak pristalica ovog tipa motora. U pravu je milosmtt, ako nemas dovoljno iskustva, bolje ne sedaj na jak motor, iako svi misle da ce to u prvo vreme samo polako, kakav god ti bio vuce te, veruj mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Meni je ZX6R '99 bila prvi motor i evo jos sam ziv. Mislim da smo apsolvirali o izboru motora na stotine izlizanih tema. Da je kod nas normalno ko sto nije, pa da sledece sezone ili dve uzmes nesto drugo ali ...

Glupo je nekoga ubedjivati da kupi nesto drugo ako se kupcu dopada R. Vremenom ce mozda promeniti misljenje.

Sto se tice te 125,izgledao bi smesno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Hvala svima na odgovorima! Nista onda nema od R serije.. Slobodno preporucite nesto! zx6r? da l' ja to mogu da vozim? Ja imam 18 godina i imam samo psp za skutere 50 kubika, tek treba da polazem. Al' cini mi se da kad polozim nmg preko 500 kubika ili 30 kilovata, tako nesto? Preporucite nesto onda slicno! Skutere ne bih, ima i lepih nakeda, zavisi kakvih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Čačak, Srbija
  • Motocikl: Fz6s

Sa tim godinama mozes da vozis motor do 35 kilovata i odnos snage i mase manji od 0,2 . moja preporuka Yamaha tdr 125 :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Druze bre uzmi ono sto ti srce hoce, ako ces uzivati u svakom kilometru sa osmehom na licu neka padne r125 :)

 

p.s.zaobidji hyosung

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Druze bre uzmi ono sto ti srce hoce, ako ces uzivati u svakom kilometru sa osmehom na licu neka padne r125 :)

 

p.s.zaobidji hyosung

Haha, pa hocu uzivati sigurno. Nemojte mi pisati za potrosnju i odrzavanje, znam da je poskupljau svojoj klasi, para imam. Samo me zanima da l' sam previsok :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Covece ja sam vozio sa 16 godina i tvojom visinom tomosa atx. Nema to veze na svaki motor ces se spakovati.

Onda sam vozio yamahu tdr 125 i na nju sam se spakovao.

Taj r125 jeste mali ali ako ti se svidja kupi vozi se zezaj se! To je motor koji se ne kvari! Sipaj i vozi ckeeee beogradske! :)

Aprilia rs 125 je veca i to je bas super motoric! Sve zavisi sta se tebi vise svidja!

To sto je gospodin cyber preziveo su sjajne vesti ali eto neko ne prezivi neko prezivi. Masovna sarana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

šta zezate čoveka, traži hajabusu :D

 

šalim se, kupi šta ti se najviše sviđa............i ja sam sa mojim većim gabaritom vozio par puta hondu 600rr...............

 

imaš dosta izbora, nindžu 250, cbr250, apriliju, yamahu, sve sportske replike............

 

čuo sam da se nindža dobro pokazala............

 

srećno :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja