Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

pitanjce, mozda i glupo al ajd da probam

 

Da li je karburator sa 350 ts isti kao i karburator za CZ175??? Ujedno da li su zadnji lancanici isti??? naleteo sam na jednu jawu raskupusanu za delove a moja CZ-tka je u selu pa da se ne majem samo da proveravam da li je to to i opet da se vracam da pazarim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ja sam imao rezonantne auspuhe na CZ 350, u kombinaciji sa Dellorto 26 karburatorom, i to je jako lepo islo. Po gradu je trosila mozda 4,5 do 5 litara /100 km , a na duzim putovanjima uz normalnu voznju ( al dobro natovaren ) oko 4 do 4,5 litara na 100 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Danas sam konacno nasao malo vremena da se posvetim mojoj Jawi 90 roadster.  Bilo je nekih problema sa strujom, al to sam resio uz pomoc prijatelja i Jawa je veselo proradila. Takodje sam i napravio probnu voznju od 2 - 3 kilometra i veoma sam zadovoljan. Kad sam je upalio, prvo sam pomislio da je prolupala, al kad sam dodao gas - shvatio sam da nije. Motoric radi skoro isto ko i CZ 250 Enduro, na leru karakteristicno lupa, al kad se da gas onda zvizdi ko mlaznjak . Evo snimka, pa pogledajte :

View My Video

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja opet da se zalim  >:(

Jos uvek imam problema sa desnom stranom - kad se posle par kilometara zagreje, na leru i u najnizim obrtajima gubi snagu, kao da se gusi, bas jako dimi iz desnog, vruca jedva pali i jedva sastavi... Radi samo kad dam gas, zacuje se PPSHSHSS PPFFFFF iz desnog i tad lepo ide. Dok ne spustim gas...

Menjali svecicu (ona jedna, prva, crkla eto, ove ostale su OK) menjali bobinu, kabl nismo ali je proverio pomocnik  :D

Pravili rostilj sa prigusivacima (oni dihtunzi koje sam stavio pre mesec dana - nestali). Interesantno je da kad sam izvadio desni prigusivac, istocilo se iz auspuha jedno dobre pola case ciste vode  :o Iz levog ne. Potom je manje dimio desni, svega 20-ak km...

Merili kompresiju, na oba cilindra 8. Karike jesu za menjanje ali mogu jos malo.

Sve jedno, desava se ista stvar dal vozio po suvom il po kisi (posto me neko pitao da nije napukla kutija vazd. filtera - nije, cela je i dobro dihtuje)

 

Ajd sad misljenja.

 

ps. zamenuo i kabl, bez promene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Jedino sto mi vise pada na pamet jeste to paljenje. To zvono mi je delovalo malo ekscentricno,a radilica nema lufta tu... Mada Joska ga je valjda dobro pregledao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Za vikend cu ukrstiti kleme 1 na bobinama i kablove za svecice. Ako tada levi bude zezao, definitivno je paljenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja sam mislio da taj motor ima elektronsko paljenje. Nešto mi je promaklo.  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ima. Stampar samo poredi situaciju sa platinama  ;)

Nadam se da nije klipnjaca, bilo bi duze i skuplje a u ovom momentu to mi nimalo ne treba  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Ja sam za stelovanje palenja koristio komparater tacnosti 0.01mm sa posebno pravljenim drzacem da moze da se montira u rupu za svecicu, tako da sam palenje mogao da podesim tacno u stotu (3mm pre GMT). Medjutim, cim okrenem par krugova rucno, palenje bi se razdesilo i odstupalo u par desetih u odnosu na pocetno stanje. Nikada nisam ukapirao zasto, verovatno zbog nekvalitetnih platina koje imaju zazor pa zavisi kako se kad nameste. Istina motor je lepo radio i kada palenje odstupa za vise od 1mm tako da mi odstupanje od par desetih nije pravilo neke vidljive probleme, ali buduci perfekcionista sama pomisao da se razdesava mi je pravila psiholoski pritisak tako da sam ga redovno podesavao svakih 15-ak dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

...ispod alternatora? i/ili u sredini?

Vec sam ti rekao da je oko alternatora potpuno suvo. Cesto sam ovih dana skidao desnu deklu.

 

Nesto mi pada jos na pamet. To je sve krenulo 500-tinak kilometara posle promene karburatora ?!?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

A mozda je imao i malo lufta na lezajevima . . .

 

Ovo se odnosilo na Winglerov post o stelovanju platina ( Wingler 22.04.2010 18:43 )

 

Nego Lorde, sad kad si spomenuo da je sve pocelo sa zamenom karburatora, moguce da ti falsuje vazduh izmedju usisnog grla i cilindra. Mozda da pogledas u kakvom ti je stanju dihtung na tome. A mozda i da pregledas usisnu granu - da nema mozda neku pukotinu.

  Ovako kad razmisljam, jedan je karburator za oba cilindra, jedan radi lepo, drugi lose, sve je pocelo kad si promenio karburator. Nesto mi smrdi da je tu problem !!!  ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Kao sto rece Drumskalisica, mozda bi bilo dobro proveriti usisnu granu.

Druga stvar, onaj gumeni zaptivac izmedju karburatora i usisne grane. I on hoce da naprsne pa onda tuda vuce fals vazduh (mada je to pre razdvajanja pa ne znam dali bi se moglo odraziti samo na jedan cilindar ali sve je moguce).

Ne znam dali si skidao usisnu granu? Ako jesi, redosled vracanja je ovakav: prvo otpustis navrtke glava i olabavis cilindre (sto ce reci da verovatno treba menjati i dihtinge ispod cilindara); nakon toga na besprekorno ciste kontaktne povrsine usisnog grla i cilindara naneses tanak sloj crvenog RTV silikona, sacekas 10-ak minuta pa izmedju stavis nov papirni zaptivac; onda zategnes srafove usisnog grla do kraja i tek na kraju zategnes matice na glavama (nakon toga obrises visak istisnutog silikona prstom unutar usisnog grla pre nego sto vratis karburator).

Ukoliko nisi koristio ovaj postupak racunaj na veliko curenje fals vazduha u jedan ili oba cilindra. Neko ce mozda reci da je dovoljan papirni zaptivac tj. da ne treba silikon - ja i dan danas u fioci cuvam jedan papirni dihtung usisnog grla, postavljen po gore opisanom redosledu pritezanja ali bez silikona (samo sam ga tanko namazao mascu). Rezultat je bio ogromno curenje fals vazduha (moglo se cak videti kako vuce dim od cigarete). Kada sam skinuo doticni zaptivac lepo se na njemu vide delovi koji uopste nisu bili pritisnuti tj. kuda je opusteno ulazio vazduh, toliko se lepo vidi da ga cuvam za primer. Od tada uvek stavljam i sloj silikona gde god imam pristup unutrasnjosti da obrisem istisnut visak posle pritezanja (a ovde postoji nesmetan pristup). Samo na taj nacin dobijes 100% besprekorno zaptivanje. Istina, drugi nacin bi bio koriscenje debelih plutanih zaptivaca koji su vecini nedostupni, mada bih ja i tamo stavio sloj silikona, zlu ne trebalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Danas isao da uradim tehnicki, nizbrdo je i nije daleko pa nije stigla Gvozdenija da zajebava  ;) Al' zato u povratku, opet isto  >:(

 

Ukrstim zice i kablove, isto. Vratim, upalim, radi isto. Ugasim, upalim opet (tesko) , pukne iz desnog auspuha (valjda nakupljeno gorivo) i to je bilo sve.

Elem, skinem karburator, proverim sve tamo oko cilindara, na slikama se vidi stanje.

Svecice jedno cetir puta sam menjao jer nece da upali, ovlaze pa stavim suve. Cetir puta nema varnice na desnoj bobini a na levoj nesto jadno. Plave je boje i cuje se kako pucketa ali mi se cini da je slabija. Ina ce, desna bobina toplija od leve iako motor nije radio.

Evo slike oko karburatora i usisne grane :

 

post-4255-12879072432102_thumb.jpg

post-4255-1287907243289_thumb.jpg

post-4255-12879072433466_thumb.jpg

post-4255-12879072433993_thumb.jpg

post-4255-12879072434513_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Ukrstim zice i kablove, isto. Vratim, upalim, radi isto. Ugasim, upalim opet (tesko) , pukne iz desnog auspuha (valjda nakupljeno gorivo) i to je bilo sve.

to pucanje je verovatno palenje,,, Proveri nastelovanost platina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

To gde si pitao treba li dihtung, tu ima gumena zaptivka u koju se utice grlo karburatora i koja ima nazovimo prirubnicu tj. prosirenje na vrhu koje zaptiva na tom limu koji je priljubljen na usisno grlo. Upravo sam ti tu gumu spominjao izmedju ostalog da proveris. Ona nekad hoce da naprsne od starosti i tuda curi vazduh. Tim pre ako je silikon koji si stavljao bio mastan od goriva moze da bude znak da guma pusta. Nije na odmet da promenis tu gumu i tu ne treba nikakav silikon ili slicno. Silikon ce trebati izmedju usisnog grla i cilindara.

 

A jesi li proveravao kondenzatore (ako ih uopste imas sa elektronikom)? Ja sam imao platine. Jednom prilikom sam imao dosta slicne simptome tvojima i ispostavilo se da je jedan kond. otisao. Pasovali su od Juga (70 din/kom.).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Dihtung ti se nalazi ovde gde sam stavio strelicu. Usisna grana je pricvrscena sa cetiri srafa za cilindre .

 

28akksj.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Platine i kondenzatore nemam, Joskina elektronika. Akk nisam merio ali cenim da nije slab jer svetla rade normalno.

Gumena zaptivka (konusna) je cela i relativno nova, vidi se na slici. Stajala je godinu dana ali nije suva ni krta.

Dihtung ispod usisne grane postoji i premazan je silikonom. Taj deo nikad nisam dirao.

Obe svecice su jednako mokre samo na desnoj nemam varnicu a leva je mozda malo slabija nego ranije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Ne znam dali se dobro secam, cini mi se da si spominjao da imas jos jednu rezervnu masinu? Ako je tako mozes li sa nje da skines kompletne ploce sa paljenjem (predpostavljam da ima platine?) i prebacis na tvoj motor i resis problem makar privremeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja