Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa lancem V-strom

Recommended Posts

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Neverovatnu sam stvar primetio kod mog motora. Naime lanac se bas cuje i to neravnomerno. Proverio sam raspon zategnutosti, i sve ok. Ponovo se cuje, proverim lanac, pretegnut. Nema ni malo lufta. Nastelujem ponovo lanac prema knjigama, vozim, cuje se.... Proverilanac ponovo kad ono previse opusten...

Onda napokon shvatim, podignem na stender i polako vrtim zadnji uz kontrolu zategnutosti konstantno, shvatim da kao vrtim tocak, u nekim polozajima lanac je pretegnut, u nekim preopusten...

Lancanici deluju dobro...

Da li je neko imao slicno iskustvo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Kod mene isti slucaj, desava se, mada kod mene nije tako kriticno ko kod tebe, kod mene je na nekim mjestima luft 3-4cm, nedje 5-6cm, a nedje 1-2. I ja tako vozim vec 5000km, dok mi nedje ne pukne lanac pa ce biti kuku lele

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Neverovatnu sam stvar primetio kod mog motora. Naime lanac se bas cuje i to neravnomerno. Proverio sam raspon zategnutosti, i sve ok. Ponovo se cuje, proverim lanac, pretegnut. Nema ni malo lufta. Nastelujem ponovo lanac prema knjigama, vozim, cuje se.... Proverilanac ponovo kad ono previse opusten...

Onda napokon shvatim, podignem na stender i polako vrtim zadnji uz kontrolu zategnutosti konstantno, shvatim da kao vrtim tocak, u nekim polozajima lanac je pretegnut, u nekim preopusten...

Lancanici deluju dobro...

Da li je neko imao slicno iskustvo?

To znaci samo jedno-menjaj lanac!! To sto si naveo kao cudno.... to nije cudno, tako izgleda kad ti se lanac otegne i vreme mu je za promenu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Count out 21 pins (20 pitches) on the chain and measure the

distance between the two points. If the distance exceeds the

service limit, the chain must be replaced.

%Drive chain 20-pitch length

Service Limit: 319.4 mm (12.57 in)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Da, izgleda da je za zamenu. Obzirom da ima jos dosta za dotezanje prostora, iskreno malo sam se iznenadio.

Elem, koji lanac preporucujete? Gde pazariti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Da, izgleda da je za zamenu. Obzirom da ima jos dosta za dotezanje prostora, iskreno malo sam se iznenadio.

Elem, koji lanac preporucujete? Gde pazariti?

Uopšte nema veze da li ima prostora ili ne, bitno je da se lanac neravnomerno istegao. A to si video i sam po različitoj zategnutosti pri obrtanju na štenderu. Samim tim lanac je za zamenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Pogledaj i prednji lancanik, kod mene se on bio najeo isti simtomi, najbolje sve u kompletu zameniti, i zadnji lancanik, ne samo lanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e
1368731682[/url]' post='1494369']

Koliko km je prešao lanac? Imaš u Louisu na popustu Did-ov set za 125 eura.

 

http://www.louis.de/...yp_id=WVB1%2F07

 

Motor je presao 34000 od cega kod mene 14000. Prethodni vlasnik se nije hvalio da je menjao lanac... Mada je na njemu DID 525, ne znam da li je to fabricki...Ovo u louisu nije losa ponuda 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Lanac ti je za zamenu, lancanike pregledaj(trebalo bi menjati u kompletu). Ovo se obicno desi ako kisne deo lanca, recimo zadnji lancanik, voda prodre u unutrasnjost lanca, korozija ucini svoje i on se istegne na nekoliko clanaka, automatski izgubi korak i zato imas takve simptome. Lanac je vec bio pri kraju, jer mu je izasla mast koja je fabricki stavljena i mala kolicina vlage ga je unistila. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e
1368734776[/url]' post='1494425']

Lanac ti je za zamenu, lancanike pregledaj(trebalo bi menjati u kompletu). Ovo se obicno desi ako kisne deo lanca, recimo zadnji lancanik, voda prodre u unutrasnjost lanca, korozija ucini svoje i on se istegne na nekoliko clanaka, automatski izgubi korak i zato imas takve simptome. Lanac je vec bio pri kraju, jer mu je izasla mast koja je fabricki stavljena i mala kolicina vlage ga je unistila. Pozz

 

Hvala 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

tako je bilo i kod mene, sve se glasnije čuo..........bilo je dosta lufta, malo je i "štucao" u vožnji zbog istog..........

 

kao što svi predlažu, promeni lanac i lančanike........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm
1368731682[/url]' post='1494369']

Koliko km je prešao lanac? Imaš u Louisu na popustu Did-ov set za 125 eura.

 

http://www.louis.de/...yp_id=WVB1%2F07

 

Motor je presao 34000 od cega kod mene 14000. Prethodni vlasnik se nije hvalio da je menjao lanac... Mada je na njemu DID 525, ne znam da li je to fabricki...Ovo u louisu nije losa ponuda 0takoje.gif

Pa zasto bi menjao lik lanac na 20.000 ako je bio dobar? Definitivno ga menjaj :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja