Jump to content

Moto Zajednica

Treba mi par informacija za Puch Pony Express

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozz narode... posto znam odavno da na ovom forumu ima vrsnih mehanicara... mislim da ne postoji bolje mesto da pitam on osto me interesuje, ali prvo da vam objasnim situaciju sa mojim pucho-om...

Godista ne mogu da se setim trenutno jer mi stoji kod babe u selu ali je onaj model sto ima rezervoar ispod volana a ne umesto one korpe.. nisam siguran ali misli mda je 81-85 godista.. to je taj neki rang... opet kazem nisam siguran... sad sta mene muci... muci me to sto kad sam ga ja uzeo od drugara.. radio je ekstra... taman sam mislio dobih ekstra motorce za pecanje, stranac je papira naravno nema a do skoro nije bilo ni pandura...( sad ih ima dosta <_< )

Ali zbog mog neznanja ali i znatizelje sta sve mogu sa njim da uradim gurao sam ga do krajnjih granica toliko da sam ga na kraju stvarno gurao 2km do kuce <_<

Posto tek treba da polazem za A2(za A fale godine) a moto mehanika mi stvarno nije jaca strana razmisljao sam da sam ko fol restauriram puch-a posto i ovako nece da upali :D casica(ili kako se vec zove) je vec vise puta ciscenja(rodjak radio), i nije mi jasno kako se toliko zaprlja... neka kao mast se stvori, zapusi sve, mislim se mora da je zbog loseg ulja u mesavini.. ali jbt oni tomosi tamo pice na Boga ne misle sa istom mesavinom :D moze biti da je od stajanja posto se retko vozi(samo kad sam tamo) ali kazem ne razumem se i ovo su neka moja nagadjanja... no sta je tu jos problem... cudan dim izlazi vecina ljudi tamo koji su videli kako motro radi(dok je radio xD) mi je rekla da su mu otisle karike i ne znam ti ja sta jos... sad mene zanima koliko to kosta za ovakvu vrstu mopeda, licno mislim ne mnogo jer je to isti djavo kao i tomos ali opet ne znam... a njih tmao da pitam u selu svakakve odgovore dobijem pa i ono "sta si ga kog djavola uzimao" e tu mi pukne film i oteram ih u tri lepe...

Ono sto planiram da uradim sad kad odem tamo na leto jeste da ga skroz rastavim sve delove pa ako ima neko neki user manual bilo bi jos bolje... jer ja ne znam sta je sta na onom motoru... nesto sam uhvatio od terminologije dok sam posmatrao kako rodjak cisti onu casicu(ili kako se vec zove) ali glupo mi je da stalno cimam coveka kad god se ovaj pokvari... a i voleo bih ovaj mini projekat sam da odradim cisto da ukapiram neke stvari, pre nego sto kupim neki motor, jer ne volim da imam nesto a da nemam pojma o tome(drugim recima ne volim da zavisim od drugih) kao sto sada ne znam... ovim mini projektom bih makar skontao neke stvari :)

E sad ne znam dali je ovo ok pitanje za ovo mesto ali posto je to stranac, ne zna se vise ni ko ga je ni kada uvezao... a cuo da se mnogi snalaze na neke fazone i fore, pa moze li i u ovom slucaju... posto licno mislim da ne moze ovo planiram posle "edukacije" da prodam za neku sitnu lovu ili na kraju krajeva poklonim... posto ne zelim da dolazim u glupe situacije sa pandurima... a posto nisam iz njihovog kraja, cak ni iz ove drzave rodom(u BiH rodjen) oni seoski panduri jedva cekaju priliku da mi prikenjaju nesto... tako da se na vreme ja distanciran od svega toga...

da ne zaboravim... na motoru ima brzinometar i sat za kilometrazu... pise 2600 Km presao samo... motor to godiste.. nemoguce... ali da je ocuvan jeste i to bas bas... mada kod mene vec tri cetiri godine manje vise skuplja prasinu tako da mu je stanje malo gore nego kad sam ga kupio :D a i presao sam negde oko 190 Km sa njim.. nisam ni toliko... brzina mu je max 35Km pa sa se pitao... posto znam da mnogi svasta rade tim mopedima dali moze da se uglavi ovde druga brzina, ili da se menjac sa automatika ubaci ovde, mislim ovo mi palo na pamet ali ne znam dali je to uospte moguce izvesti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ocisti rezervoar, ocisti karburator, izbaci to staro gorivo i napravi novu mesavinu, kako Bog zapoveda (oko 4%), upali to i teraj. Naravno, ako nameravas da ga zadrzis. To sto ti dimi, nije do karika, jer je to dvotaktna masina, i on po defaultu mora i treba da dimi. To sto dimi mnogo, znaci da ti je ili previse ulja u mesavini, ili da ti je benzin u njoj izvetrio od stajanja, pa je opet previse ulja, sto je kod tebe slucaj. Ne rasturaj tu masinu, mozes je samo zeznuti, a delove za istu ces veoma tesko nabaviti. Karike su 38mm, i odgovaraju od Tomosa Automatik, APN 4-6-7-14...

Ako resis da ga poklonis, tu sam, ako zelis da ga prodas za neku sitnu lovu, tu sam... Uzeo bih ga za klinca da se uci voznji. I sto se tice ugradnje menjaca od Tomos Automatika, zaboravi. Neizvodljivo je!!! :nanana:

POZZZ!!! :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

znam da 2t dimi.. nego ovi zapeli za karike... pa rekoh da upitam...

vrlo je moguce da je do izvetrenog benzina... to si u pravu garant...

to za menjac mi palo na pamet jer je mene licno malo iritiralo sto ide max 35 na sat.. da ide makar 45, ovako me ubi u pojam dok sam na asfaltu... posle na onom zemljanom putu ni ne moze vise od 25(osim kroserom) :D

e vidim da si iz Kladova, malo ti je dalje da se cimas do okoline Krusevca, trebalo bi idem za selo sledeceg meseca, osposobicu ga da radi.. pa ak obudes bio i dalje zainteresovan ili lud da se cimas do Krusevca ti mi javi dacu ti ga dzabe... nije mi problem.. ja ga ionako ne mogu voziti po asfaltu vise jer patrola non stop ide kroz selo...

hvala ti za informacije u svakom slucaju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

znam da 2t dimi.. nego ovi zapeli za karike... pa rekoh da upitam...

vrlo je moguce da je do izvetrenog benzina... to si u pravu garant...

to za menjac mi palo na pamet jer je mene licno malo iritiralo sto ide max 35 na sat.. da ide makar 45, ovako me ubi u pojam dok sam na asfaltu... posle na onom zemljanom putu ni ne moze vise od 25(osim kroserom) :D

e vidim da si iz Kladova, malo ti je dalje da se cimas do okoline Krusevca, trebalo bi idem za selo sledeceg meseca, osposobicu ga da radi.. pa ak obudes bio i dalje zainteresovan ili lud da se cimas do Krusevca ti mi javi dacu ti ga dzabe... nije mi problem.. ja ga ionako ne mogu voziti po asfaltu vise jer patrola non stop ide kroz selo...

hvala ti za informacije u svakom slucaju ;)

 

 

OK. Kada budes resio da ga udomis, javi mi se obavezno. Ono, jes' da do Krusevca imam 240+km, ali zarad mira u avliji, i srece mog Juniora, nista nije previse...

POZZZ i za tebe!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja