Jump to content

Moto Zajednica

Meni nejasan kvar struje - trebam pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 90 postova

kinez GY6 125cc, u pitanju je Sprint F-Vision.

 

Skuter oce da upali na kurblu, na alnaser isto ali samo ako prikacim na kablove (jer nece da puni akumulator) ali evo ga konkretan problem zasto nece da ga puni:

 

 

Struje na skuteru ima SAMO na

 

svecici (pali, radi)

jedva sireni (zapisti i onda umre)

 

sve ostalo je mrtvo, iskljuceno, ne reaguje.

 

najnormalnije ga upalim i tako dok radi, u punom gasu opet nece da pokrene nijedan elektricni sistem. ne pale se migavci, svetla, svetla table, bas nista. moja pretpostavka je da zato nece ni da puni akumulator.

 

 

e sad, ja se ne razumem jedino oko struje al evo sta sam proverio:

 

CDI radi, probao sam i drugi CDI (imam rezervni) i simptomi su isti

osigurac na akumulatoru ispravan

 

Bobina NE ZNAM dal je ispravna al ne znam dal ona moze da bude uzrok problemu ? ne varnici na masu, i ne znam da li ona uopste i moze da bude problem ovakvog kvara ?

 

Regler nazalost nemam rezervni, imam jedan sa 4 pina ispravan, ali na mom skuteru je 5-pinski.

 

 

jel regler ? jel bobina ? jel mozda stator ? sta moze da bude problem da sve ne radi osim svecice i jedva sirene ?

 

pomagajte ljudi treba mi ovaj skuter ko leba, sad u ovom trenutku .. hvala u napred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Bobina nije sigurno, ona sluzi samo za varnicu. Da je regler, mislim da bi imao jacu struju, mozda i slabiju, ali mislim da bi bilo nekih znakova zivota? Nesto od namotaja izgorelo? Unimer pa premeriti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ako ti radi motor, znači da su ti bobina i cdi ispravni . Treba da proveriš struju punjenja ( na akumulatoru ) i dalje žice do kontakt brave. Možda se neka otkačila, ili ti neki spoj oksidirao pa nema dobar kontakt - to proveri i na akumulatoru .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

Ne ide nesreca nikad sama - slomio mi se prokleti kineski kljuc od Gus-a a nemam rezervni, pa sad moram da prvo napravim kljuc na osnovu slomljenog originala. :(

 

dok sam pokusavao da ga upalim, evo sta sam proverio:

 

 

kontakti na regleru i bravi su ispravni, bez korozije.

 

kontakti na akumulatoru su zardjali ali sam ih ocistio i opet isto.

 

 

e sad, moje pitanje: koliko je akumulator bitan dok skuter radi ? u to se ne razumem. Ako je akumulator mrtvak (moguce da jeste jer sam uzeo kiselinski prosle godine iako ga nisam ostavio zimi napolju) koliko on ucestvuje u regulisanju struje upaljenog motora ?

 

pitam zato sto znam da kola kada se upale mogu da rade bez akumulatora, a ne znam kakva je situacija kada je neispravan ili odsutan kod skutera. Jel moguce da neispravan akumulator pravi sve ove probleme, iako motor upali ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

I skuter moze da radi bez akumulatora bez problema. Kod mene onda ne radi sirena, ili slabo radi, i zmigavci ne trepcu ravnomerno kao sa akumulatorom, ali svetla rade i sve ostalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kontakte na akumulatoru moraš prvo da raskačiš, pa tek onda da očistiš - i ove na žicama i stubiće na akumulatoru. Ako si čistio samo spolja - nisi ništa uradio. Što se tiče samog akumulatora - negde je bitan - negde nije - isto kao kod kola. Neka kola možeš da upališ na kablove i voziš bez akumulatora, a neka - nema šanse. Zavisi kakav je tip struje u vozilu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Po pravilu ni jedno vozilo NIKAKO ne treba voziti bez akumulatora iako rade, jer kolo ostaje otvoreno i mnogo toga moze da crkne, Vazi za sva vozila posle izbacivanja diname i ubacivanja alternatora.

 

Premeri lepo unimerom da li ima uopste punjenje i koliko je i premeri spojeve i provodnost i stvar ce biti manje vise resena. Ako nemas alat i ne mozes sam, onda nekom elektricaru odvezi i resice za 35 sekundi.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja