Jump to content

Moto Zajednica

POMOC! Qingqi 125 supermoto

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova

Zdravo drugari. Imam jedno pitanje...Naime, popucali su mi srafovi na zadnjem tocku, sto spajaju lancanik i felnu.Pukle su glave od srafova, tako da su srafovi ostali unutar navoja...Da li imate neke savete mozda kako to da sredim ili cu morati u ovlasceni servis, da me oderu malo :/ Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Izbuši tanjom burgijom (4mm) pa odšrafi uz pomoć kontra burgija zalomljeni šraf. Ako navoj na točku nije oštećen stavi nove iste veličine kao i fabrički, ako ne - ureži veći navoj, razbuši rupe na lančaniku na odgovarajuću dimenziju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Потражи по продаавницама или код Кинеза сет "левих бургија", "извртача заломљених вијака" или какогод да се зову.

Izvrtaci-Zalomljenih-srafova-Leve-burgije_slika_L_2859735.jpg

Онда једноставно забуши тај заломљени вијак, забоди врх неке из сета ових левих бургија у тај отвор, примени мало притиска и крени као да одвијаш тај заломљен вијак, па ако крене - добро је. Ако не, дај да покуша неко ко може да искористи тај сет.

 

Ако не - имаш варијанту бр. 2, коју је Нимин предложио.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

@Zorge

 

Pa to sam i ja isto rekao, samo nisam imao sliku da to potkrepim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Čačak, Srbija
  • Motocikl: Fz6s

Isti problem sa istim motorom sam vec imao prosle godine i izvadio sam nekako zalomljene i morao da razbušim za vece i bolje šrafove , 2 puta su mi pucali oni obicni 5.8 / 5.10 sta je vec stavljao majstor, na kraju sam stavio 10.8 neke crne i podloske obavezno ,slabo se razumem u te oznake al rekli su mi da to ne moze puci nikad i bilo je sve kako treba, ako ti treba jos nesto u vezi tog motora pitaj imao sam svakakvih situacija sa njim . :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Samo da se nadovezem na prethodni odgovor. Obavezno kupi srafove tvrdoce 8,8 ili 10,8 iodmasti acetonom i namazi LOCKTITE-om, ako nemas moze da posluzi lak za nokte. Mozes da napravis od lima osigurace srafova, pogledaj kako je to na Tomos APN-u, veoma jednostavno. pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Потражи по продаавницама или код Кинеза сет "левих бургија", "извртача заломљених вијака" или какогод да се зову.

Izvrtaci-Zalomljenih-srafova-Leve-burgije_slika_L_2859735.jpg

Онда једноставно забуши тај заломљени вијак, забоди врх неке из сета ових левих бургија у тај отвор, примени мало притиска и крени као да одвијаш тај заломљен вијак, па ако крене - добро је. Ако не, дај да покуша неко ко може да искористи тај сет.

 

Ако не - имаш варијанту бр. 2, коју је Нимин предложио.

Leve ureznice su O.K ali ako se nema osecaja lomise i ona, jer je to alatni celik(jako krt) i tek je onda problem. Jednostavnije je da uzmes lim od 2-3 mm i ako je navoj M8 izbusis lim burgijom 9 mm i kod dobrog varioca zavaris za zalomljeni brezon, ohladis vodom jer toplo- hladno u aluminijumu ga otpusta i ako je dobro zapeko!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Slicnu varijantu sa varenjem i ja koristim u ovakvim situacijama,samo sto umesto lima koristim matice koje zavarim kroz rupu za brezon ohladim vodom i sasvim lagano odvrnem kljucem.Iz iskustva mogu reci da ove leve burgije nisu ni za sta pucaju kao ledenice.Varenje ili zasecanje brezona tankom plocom sa brusilicom (ako ima mesta) pa odvrtanje udarnim srafcigerom,sve ostalo moze da uspe ali i ne svaki put a moze da se napravi dosta stete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja