Jump to content

Moto Zajednica

Kod "Želje" na ćevape

Recommended Posts

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Čitajući putopise na forumu primetim da svi koji svrate u Sarajevo obavezno jedu ćevape kod "Želje".Pa tako rešismo i mi da proverimo kvalitet istih.Od slobodnog vremena imali smo samo jedan dan ali ceo,pa je valjalo krenuti ranije.Plan je bio da idemo preko Višegrada,a da se vratimo preko Zvornika.

Krenusmo preko Ljiga,Užica do Višegrada.Nismo pravili pauzu u Višegradu jer smo bili dosta puta.Slikamo sa motora i gas prema Sarajevu.Put je odličan,sa dosta tunela i prelepom prirodom.Boja Drine je nestvarna ,slike ne mogu ni deo te lepote da prenesu.

 

DSC03591.jpg
 
DSC03595.jpg
 
DSC03596.jpg
 
DSC03599.jpg
 
DSC03600.jpg
 
DSC03604.jpg
 

Od Višegrada do Sarajeva ima nekih 120 km,znači nekih 1.5-2h vožnje.Može da se vozi brzo ali se treba čuvati domaćih životinja koje slobodno šetaju po putu.Izletiš iz krivine ,a ispred tebe gomila krava ili još gore bikova :D.Radara i policije ima dosta ali smo imali sreće da su bili okrenuti u suprotnom smeru ;)

DSC03605.jpg

 

Lepa kuća

 

DSC03628.jpg
 
DSC03619.jpg
 
DSC03624.jpg
 

Samo pravo,ne skreći nigde.
 

DSC03631.jpg
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Stižemo i u Sarajevo.Na prvom semaforu desno i ulica ide prema Baščaršiji,ne može da se promaši.
 

DSC03636.jpg
 
DSC03641.jpg
 
DSC03644.jpg
 

Prilazi nam čovek i nudi smeštaj u centru.Cena je 25 eura za nas dvoje.Nismo zainteresovani ali nastavljam da ćaskam i dalje sa njim.Priča mi kako je neki Austrijanac pre neki dan proklizao sa Trijumfom i kako se iskupilo nekoliko majstora i nisu uspeli da ga poprave,pa su morali da ga teraju u Villach u Austriju.Eh taj TRIUMPH,stalno neki "problemi" sa njim,biće valjda jednog dana :aha:
I strom ostaje da odmara! Ima ljudi ali nije neka preterana gužva,a miris ćevapa je sve bliži.

 

DSC03646.jpg
 
DSC03647.jpg
 
DSC03650.jpg
 
DSC03651.jpg
 
DSC03652.jpg
 

Spava joj se,slabo ide prodaja! Inače ljudi su baš ljubazni i uslužni.Mi smo kupili po magnet za frižider jer nam je toliko maraka ostalo,pa da ih ne vraćamo!

DSC03660.jpg

 
DSC03663.jpg
 
DSC03664.jpg
 

DSC03665.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Laganom šetnjom izmedju dućana stigosmo i do ćevabdžinice.Zbog nje smo i došli ovde,nadaleko poznata ćevabdžinica'' Kod Želje''.Sve je puno i unutra i napolju,sačekasmo neki minut da se oslobodi jedan sto.Kao pravi lokalci poručujemo dve petice i nešto za popiti.Nedugo zatim stiže klopa zbog koje smo i došli.Stvarno su vrhunski,morali smo da pojačamo obrok za još jednu porciju :-)
 

DSC03667.jpg
 
DSC03668.jpg
 
DSC03671.jpg
 
DSC03675.jpg
 

Uživamo u klopi i ostajemo nekih 45 min. Planirali smo da kad smo već tu obidjemo i vrelo Bosne-poznato izletište Sarajlija.Krećemo lagano prema motoru i vidimo da je još par motorista došlo.
 

DSC03690.jpg
 
DSC03691.jpg
 

Konsultujem se sa lokalcima kuda je najbliže.Vrelo se nalazi nekih 15-ak kilometara od centra prema Ilidži.

Još malo Sarajeva


DSC03693.jpg

 
DSC03694.jpg
 
DSC03695.jpg
 
DSC03700.jpg
 
DSC03703.jpg
 
DSC03706.jpg
 
DSC03707.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Posle 10 minuta vožnje stigosmo i na Vrelo.Mnogo raje se skupilo,vidi se da je baš popularno mesto.Vozimo izmedju parkiranih automobila i dodjosmo do neke rampe.Pitam pandure mogu li dalje motorom,kažu vozi jarane :takoje:Stigosmo do štandova sa slatkišima,sokovima,roštiljem.Tu zamolim čoveka koji prodaje sladoled da pričuva motor dok mi šetamo.Stvarno jedno prelepo mesto koje je šteta ne posetiti ako se dolazi u Sarajevo.Na ovom mestu izvire reka Bosna i Bosanci su vrlo ponosni na ovaj deo grada,kako i ne bi bili! Koga zanima više informavija može naći na netu.Neka slike govore za sebe!
 

DSC03711.jpg
 
DSC03713.jpg
 
DSC03714.jpg
 
DSC03715.jpg
 
DSC03717.jpg
 
DSC03719.jpg
 
DSC03721.jpg
 
DSC03723.jpg
 
DSC03725.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
DSC03730.jpg
 
DSC03733.jpg
 
DSC03734.jpg
 
DSC03735.jpg
 
DSC03736.jpg
 

Zadržali smo se oko pola sata u šetnji i krećemo lagano nazad jer ima još dosta da se vozi!

Na Romaniji počinje lagana kiša koja počinje da biva sve jača posle Han Pijeska,prati nas skoro pa do kuće.Oprema je odradila svoje i suvi smo sem mojih stopala koja plivaju u vodi.Zajebah se,krenuo u patikama.Redjaju se Sokolac, Han Pijesak,Vlasenica,Drinjača i stižemo u Zvornik.Stajemo da se protegnemo i fotkamo.

 

DSC03759.jpg
 
DSC03761.jpg
 
DSC03767.jpg
 
DSC03769.jpg
 

Ulazimo u Srbiju na graničnom prelazu kod Banje Koviljače i stajemo na pumpu da sipamo gorivo i pojedemo po sendvič.
 

DSC03778.jpg
 

DSC03779.jpg

 

Preko Šapca i Uba stižemo kući.Prešli smo tačno 670 km,lepo se proveli i navozali.Ćevapi kod Želje su stvarno odlični,vredi otići i probati :aha: Iskoristismo ovaj dan na pravi način ....

Pozdrav!

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Pih, mogli smo zajedno na te cevape... :)

Pozdravi lepsu polovinu. Cekamo nastavak putopisa...

 

Ako budeš mogao za 15 dana idemo do CG preko Sarajeva i Mostara na 5-6 dana.

 

dobra tura i lep zadatak za druge ,ima se sta videti a i pojesti ...traze li na granici zeleni karton .

 

Imao sam zeleni karton i obavezan je ali mi nisu tražili ni na jednoj granici!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki

Uh kako dobra ponuda! :) Voljni momenat je na maximumu jos samo da se poklope i ostali elementi... U svakom slucaju javljam za par dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Odlicna voznjica! Svaka vam cast, nije malo sve ovo u jednom danu! 0takoje.gif Supruga i ja cemo istom trasom samo nastavljamo ka Trebinju i Dubrovniku pa u CG. Ako vreme dozvoli krecemo u Utorak.

Jos se razmisljam sta da radim za zeleni karton, ne daje mi se 2000 a registracija mi istice za mesec dana...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Odlicna voznjica! Svaka vam cast, nije malo sve ovo u jednom danu! 0takoje.gif Supruga i ja cemo istom trasom samo nastavljamo ka Trebinju i Dubrovniku pa u CG. Ako vreme dozvoli krecemo u Utorak.

Jos se razmisljam sta da radim za zeleni karton, ne daje mi se 2000 a registracija mi istice za mesec dana...

 

Hvala.Znam da je bezveze dati 2000 za zeleni karton koji ti traje mesec dana ali ti savetujem da ga izvadiš.Krenuo si da se voziš i uživaš sa suprugom i ne treba da razmišljaš i da se opterećuješ hoće li ti tražiti ili neće na granici ili ne daj Bože u slučaju neke nezgode u Bosni. Lepo se provedite,pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Lepa tura. Pre mesec dana sam išao istom tom rutom do Sarajeva na nekoliko dana provoda i na koncert Olivera Dragojevića. Naravno, Baš Čaršija se nikako ne može zaobići niti na njoj gladan ostati. Sledeći put, to ti toplo preporučujem, svrati i na pite, recimo u buregdžinicu 'Bosna' ili npr. 'Sač'...Ma, gde god odeš nisi pogrešio. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Mmm cevapi kod Zelja stvarno dobri0takoje.gif Sinoc sam se vratio sa te dvodnevne ture samo sto sam ja prvo isao Trebinje Dubrovnik metkovic pa na Mostar Sarajevo i kuci! Lep putopis0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Fina tura za 1 dan, jos ako je taj dan bio nedelja odmah posle Rumunijade... :care:

A slucajno znam da si tada isao u neku voznjicu... :):takoje:

Posle Rumunije je bila kraća vožnja,a ovo je bilo u četvrtak :zdravo:

 

Lepa tura. Pre mesec dana sam išao istom tom rutom do Sarajeva na nekoliko dana provoda i na koncert Olivera Dragojevića. Naravno, Baš Čaršija se nikako ne može zaobići niti na njoj gladan ostati. Sledeći put, to ti toplo preporučujem, svrati i na pite, recimo u buregdžinicu 'Bosna' ili npr. 'Sač'...Ma, gde god odeš nisi pogrešio. :takoje:

Video sam te buregdžinice ali bilio vreme za ručak.Sledeći put tamo doručkujemo.:takoje:

 

Mmm cevapi kod Zelja stvarno dobri :takoje: Sinoc sam se vratio sa te dvodnevne ture samo sto sam ja prvo isao Trebinje Dubrovnik metkovic pa na Mostar Sarajevo i kuci! Lep putopis :takoje:

Hvala,lep krug si napravio!:takoje:

 

eeeee vrelo Bosne, otkad nisam bio... eto ideje gde kad bude moto skup u Sarajevu...

lep putopis... lepa vožnja, pa makar to bilo i vraćanje po kiši... :)

 

Vrelo je odlično za odmor,definitivno obići ako si u Sarajevu :takoje:Ti i ćerka pravite odlične ture i putopise :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Svaka cast komso, i ja nameravam u junu na skup i da ujedno obidjem Sarajevo i Vrelo Bosne. Reci mi samo kojia put je bolji ili lepsi za voznju, preko Visegrada ili preko Loznice! :takoje::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Svaka cast komso, i ja nameravam u junu na skup i da ujedno obidjem Sarajevo i Vrelo Bosne. Reci mi samo kojia put je bolji ili lepsi za voznju, preko Visegrada ili preko Loznice! :takoje::zdravo:

 

Oba puta su odlična za vožnju i sa prelepom prirodom. Kilometraža ti je slična,probaj oba ,nećeš se pokajati :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Walter Sobchak, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 Evolution 500

Bas sam taj dan bio u Sarajevu, prosli ste pored mene kod Sehercehajinog mosta. Prvi motor koji sam video, motor iz Beograda. :) To ste definitivno bili vi, zuti V-Strom, GoPro head strap itd. Dakle, odlican putopis! Sve lepo opisano, dokumentovano i sazeto. Sto se tice cevapa - Ferhatovic, tj. Hase!

 

post-7282-0-09359200-1367831793_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Walter Sobchak, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 Evolution 500

Ne, ne, sinko, ipak su kod Mrkve najbolji :nanana:

 

Kako vi kazete, cika Rajko. :P Ne znam, nisam probao kod Mrkve. Znam da ih ima nekoliko u gradu, ambijent mi je nekako odbojan. Dakle, sledeci put kod Mrkve! ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja