Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina novog "Kawasaki z750"

Recommended Posts

  • U prolazu, 65 postova
  • Motocikl: suzuki gsxr 1000 k8

Ne znam kakva je sad situacija sa kreditima ali ja sam moj Z750 kupio nov kod Culeta u septembru 2008 na dinarski kredit, odnosno uzeo sam 5000e na kredu a ostalo sam dao kes. Ako se ne varam tada je euro bio 82 din a rata mi je bila 11.200 din, danas mi je rata 12.081 din a euro je oko 110 din. Eto ako neko ima volje nek racuna koliko sam na kraju dao za motor odnosno koliko cu dati posto mi je ostalo jos par meseci. Sto se tice motora, apsolutno nikakvih ulaganja nisam imao osim potrosnog materija, odnosno guma, redovnog servisa, lanac i lancanik sam promenio evo tek pre dve nedelje, motor je presao oko 31.000 km i radi bez greske. Najbolje da vidis sa bankama koji su uslovi, ali ako ces da kupujes na kredit onda uzmi novo. Samo da napomenem da sam ja kredit uzeo pre krize kada su bili povoljniji nego sto su danas. Ako se Z750 ne proizvodi vise pogledaj Z750R, taj model bi valjda trebalo da se proizvodi.

Jel se spremas na more hihihihi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Nikada, ali nikada, ne bih kupio motor na kredit. Pogotovo ne u Srbiji.

 

A gde bi ga onda kupio na kredit ako ne u Srbiji ?.Slobodno kupuj na kredit i to: Ako nemaš keš novca za odgovarajući a moraš da dodaš malo ili čak celu sumu da platiš.Ako nemaš prijatelja ,prijateljicu ili nekoga koji će ti kupiti motor.Ako nemaš tatu koji će ti kupiti motor šta ti ostaje ? SAMO BANKA! Naravno naći odgovarajuću koja ima najpovoljnije kamate raspitati se podrobno na više mesta.Ne treba se odricati zadovoljstva bilo kakvog ako imate imalo načina da ga sebi pružite. I motor nije luksuz nego prevozno srdestvo pogrešno ga tretiraju određena gospoda koja naplaćuju registraciju i što šta još.Ako uzmeš Apenca koji sad mora da se svake godine reg.ili nešto malo jače 80.cc ili nedaj bože 125 cc da bi se čovek samo prevezao od tačke a do tačke b. to ti naplaćuju kao luksuz, a za veće nemaš para šta je onda auto. Zašto onda nije luksuz sportsko biciklo sa neznam koliko brzina i košta par hiljada evra (mislim na trkačko biciklo). Ja sam uzeo kredit za auto nije bitno koja banka da je ne reklamiram ali tada je bila najpovoljnija.Nisam imao nikoga ko će mi pozajmiti novac, osim supruge koja radi i maloletno dete koje se školuje. Za auto koji košta 9800e. na pet godina kredita platio sam više 1800.e.Nisam imao nikakvih problema ni sa kim, kako ću da vratim kom rođaku ovog datuma kom onog itd.Jednostavno sam sebe zadužiš i polako plaćaš do kraja ,ali mora biti uslov da imaš redovna primanja koja ja imam, mada nisu velika. Zato razmislite i odlučite.Ja! se nisam pokajao a uslovio kredita su bili nepovoljniji nego danas- zato samo napred.:takoje::zvizduk:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

^^

 

Kao što već napisah, motor ne bih kupio na kredit ni na Zapadu, a kamoli ovde, u Srbiji. Smatram da su krediti veliko zlo. Samo tri, donekle opravdane situacije za uzimanje kredita su:

 

- ulaganje u posao

 

- rešavanje stambenog pitanja

 

- lečenje/operacija (daleko bilo)

 

Prvi ozbiljan motor, 2002 Honda CB600 F Hornet, sam kupio tako što sam radio i štedeo, pa kada sam imao dovoljno novca, otišao i motor kupio za keš. :)

 

P.S. Dokle god ima onih koji hoće nešto i hoće odmah, banke će da zarađuju milijarde. A te iste banke su direktno ili indirektno odgovorne za 90% zla na ovom svetu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Šta ako ti propadne posao puko si ? Šta ako nemožeš da isplatiš stanbeni kredit do kraja -puko si ? Šta ako uložiš u zdravlje a na kraju ne dobiješ ništa -neuspe.nedaj bože da se pomerim smesta .Sve su to rizici koji nas prate kroz život pa tako i kupovina vozila na kredit.Nema baš nikakve razlike-banke su nužno zlo to je svima jasno. Ali nema ko da ti da novac, ne možeš dovoljno da sakupiš a vreme prolazi,prolazi ide nema pauze i kad nabaviš keš koliko toliko za neki krš shvatiš da imaš 50.god.koji će ti moj onda motor.E zbog toga je spas u banci jer život ide briga ga imaš li para ili ne.Pozdrav :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Како мени рече један паметан човек "Кредит се узима само када имаш пара да га у старту отплатиш."

Значи узимаш кредит да не би трошио кеш, имаш за рате, а повремено можеш тај кеш и да обрћеш.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja