Jump to content

Moto Zajednica

Dlaka je debela

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Neka kaže ko šta hoće ali voziti regionalnim putem 200 je pravi ruski rulet i tu pomoći nema.Taj neko ili nema dovoljno iskustva-godina ili je toitalni ludak.

Jebi ga, svako ima svoje demone :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Sto se tice Novoga Sada, dobro je sto ima Miseluk. Ne podrzavam jurcanje po danu na Miseluku, kada ima kola(saobracaja), a u poslednje vreme se desava da bude i policajac na motoru, koji motri dok je dan, i ode predvece. Samim tim je i to malo smanjeno,

Ali uvece oko 9 pa nadalje.... Je milina voziti, nema saobracaja, ima samo motora koji voze krugove i kola koji voze krugove.

Staza Zadovoljava i one sto vole brzinu ima lepe pravce, i one sto vole krivine, a ko god da je vozio na Miseluku, zna da ni jedna jedina krivina nije lagana, i da sve imaju svoje cari. I ko god je uzeo olako krivine, kolima ili motorom, zavrsio je u ogradi. A da vam kazem, ima ih dosta.

 

Edit : Pravci na 200+ na Miseluku uopste vise nisu ni pravci, sto stvarno moras biti pametan i na pravcu, taman su dovoljne krivine da mozes i na "pravcu" da se zakucas u ogradu.

miseluk.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...Ako vozim auto putem odgovara mi brzina od 120 km/h.Bez stresa i sa uživanjem u putu.Ako već negde žurim krenuću ranije, nema svrhe da sam sebi skraćujem vreme provedeno na motoru.

 

Pa pod 1, tema je "onaj drugi" sto vozi 200 dok ti "uzivas" (pa se onda shokiras), a pod 2 meni nije jasno kako neko moze da uziva na autoputu u bilo kakvoj voznji koja traje duze od 10 minuta (pogotovo na motoru) . ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Evo, ja sam juče došao u Beograd nakon praznika...

 

Auto-put je zaista gnjavaža, a ja sam sebi smanjio šanse da izađem živ time što sam nabio slušalice u uši i odvrnuo muziku, kako bi bar malo prekratio vreme. I zaključio da je strašno zamorno kada 300 km slušaš buku u ušima.

 

I moj motor može preko 200, ali krećem od toga da se gumama to neće dopasti, a i bio sam pretovaren bočnim torbama, koferom i repnom torbom. Nisam želeo da razmišljam šta će se desiti ako mi išta od toga otpadne pri većoj brzini.

 

Iako su se juče ljudi vraćali posle praznika, pa je bio opterećen autoput, zaista nisam imao problema pri brzinama od 130-140 km/h jer me je sve skupa, možda 7-8 automobila preteklo i uglavnom su to stranci.

 

Tu sam i skontao da stranci zaista imaju bolju kulturu vožnje od nas. Jer, i kad bih se zaboravio u levoj traci, dok ne pogledam u retrovizor, stranac bi išao iza mene, na pristojnom odstojanju, bez ablendovanja, prateći moju brzinu i čekajući da se sklonim... I kad se sklonim, shvatim koliko brzo zapravo mogu ili su išli pre nego su mene čekali.

 

Dok "naši", ablenduju, zabijaju se u rep, trube... I strašno su nestrpljivi. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

BG-ZG 400 km.

100 km/h = 4 sata.

200 km/h = 3 sata.

 

CARE!!! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

BG-ZG 400 km.

100 km/h = 4 sata.

200 km/h = 3 sata.

 

CARE!!! :care:

 

A sta je po tebi trebao da napise :stabre:

 

Mislis da je voznja autoputem cista matematika i da mozes jednostavno da ukljucis tempomat na 200? Nema ubrzavanja, kocenja, kamiona koji obilaze drugi kamion sa 2km/h razlike u brzini? Nema radara i presretaca :D ?

 

Meni se cini da je veoma realno napisao vreme potrebno da se predje taj put :neznam:

 

Ili ti je bilo cudno kako moze 4 sata da vozi samo 100km/h na autoputu :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Znaci sa tih povremenih 200 jedino sto si uspjeo je da spalis koji litar goriva vise i da se dodatno isfustriras i umoris. A iste bi rezultate postigao i da si samo vozio umjereno, mozda malo preko ogranicenja, tek toliko da ne isprovociras presretace.

 

Vrjeme putovanja moze da se smanji samo uravnotezenom kontinuiranom voznjom, zimus sam bukvalno jurcao po Bosni (Trebinje-Capljina), dvaput me zaustavljali da vide ko to skripi po krivinama, al me nisu uhvatili na radar. Dovoljno da izgubim vrjeme. U povratku malo odvadio, niko me nije zaustavljao, dosao 2 minuta ranije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200R DUCATI Streetfighter 1098

Kome se vozi brzo - motor na stazu.

Kome se putuje motorom, mora da prihvati ogromne rizike jer mi nemamo saobracajnu kulturu. Praktikujem pomalo od obe stvari, i sve vise naginjem ka tome da motor vozim samo na stazi jer opustiti se i uzivati "s vetrom u kosi" je postalo nemoguce.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Jos kad bismo imali vise staza u zemlji, to bi bilo super.

 

Dodji na Miseluk :) nista te ne kosta, pa se vozaj uvece dok ne crknes :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: N.Beograd
  • Motocikl: VIRTUELNI

iskustvo vise...ja vozim kruzera i non stop me obilaze za dlaku. naravno da mi nije pravo ali pokusavam da iskuliram potencijalne ubice ma kako to vama zvucalo,nema ih mnogo ali jedan kad prođe pored vas to je haos....

znam da mnogi ( kolege) jako slabo koriste levi retrovizor vec samo daju gas i vozi....

izabrali smo da vozimo motor u zemlji srbiji i s time i sa takvim čobanima treba da izađemo na kraj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

iskustvo vise...ja vozim kruzera i non stop me obilaze za dlaku. naravno da mi nije pravo ali pokusavam da iskuliram potencijalne ubice ma kako to vama zvucalo,nema ih mnogo ali jedan kad prođe pored vas to je haos....

znam da mnogi ( kolege) jako slabo koriste levi retrovizor vec samo daju gas i vozi....

izabrali smo da vozimo motor u zemlji srbiji i s time i sa takvim čobanima treba da izađemo na kraj...

 

Kakvu glupost si hteo ovime da kazes ? Uvek se koriste 2 retrovizora.... Kako da koristis samo 1 ? Ako vozis veci motor ? nekada levi retrovizor u levoj traci, moze da vidi nesto, sto je prikriveno da desni retrovizor ne vidi, a da je iza tebe. Tako da ja uvek koristim oba retrovizora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

Znaci sa tih povremenih 200 jedino sto si uspjeo je da spalis koji litar goriva vise i da se dodatno isfustriras i umoris. A iste bi rezultate postigao i da si samo vozio umjereno, mozda malo preko ogranicenja, tek toliko da ne isprovociras presretace.

 

Vrjeme putovanja moze da se smanji samo uravnotezenom kontinuiranom voznjom, zimus sam bukvalno jurcao po Bosni (Trebinje-Capljina), dvaput me zaustavljali da vide ko to skripi po krivinama, al me nisu uhvatili na radar. Dovoljno da izgubim vrjeme. U povratku malo odvadio, niko me nije zaustavljao, dosao 2 minuta ranije

 

Samo mali ispravak, i Trebinje i Čapljina su daleko od Bosne par stotina kilometara, ti gradovi su u Hercegovini :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja