Jump to content

Moto Zajednica

Secenje pri izlazu iz kruznog toka...

Recommended Posts

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Od kada je pocela sezona kad god udjem u kruzni tok, nadje se neka budala koja dodje i isece me i to na 2 metra od mene prodje da bi uso u kruzni tok.... Skoro me i jedan deda jugom iseko i to stao i video me i samo nabio gas da prodje, nego se nesto i radujem sto bila dva policajca na motorima sa druge strane kruznog i zaustavili ga odma.. Sta radite u ovim situacijama?? Po meni nemam bas mnogo opcija cim mi neko tako uleti i isece me, uglavnom vozim nekako metar pored trotoara unutrasnjeg dela kruznog toga jer dalje ima dosta peska/sljunka pa mi cimanje da ne proklizam tu, a ovako kad izleti neko ne mogu ni levo ni desno nego samo da idem pravo a to je mozda par metra i o5 da ne udarim na izdignut trotoar.... Verujem da se svima ovo redovno desava, za grad sam vec naviko ali u zadnje 2 godine u nisu su napravili dosta veliki broj kruznih tokova i zamenili veliki broj semafora njima tako da sad svaka veca raskrsnica je problem ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Sta da radis? Pocni da nosis aku brusilicu.... :D

 

dobra sirena meni rešava te probleme... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð

Jos kad bi neko naucio vozace ko ima prvenstvo prolaza u kruznom toku,..

 

Tacno! Da li iko ima prednost u kruznom toku? :) Kruzni tok je regulisan obicno znacima, pa se na osnovu njih upravljaju ostali ucesnici (recimo, kruzni tok na Novom Beogradu nema ista pravila saobracaja kao kruzni tok na Autokomandi zato sto su saobracajni znakovi pri ulasku u kruzne tokove drugaciji).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BadBoy, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250 RN

Problem je sto postoje dva tipa koja su najzastupljenija u svetu, a nazalost, kod nas se koriste oba. Tako, imate kruzne tokove u koje ulazite bez prava prvenstva i one gde vasi desnjaci imaju prednost. Tako je do skoro bilo na Slaviji, gde nije bilo obrnutog trougla, a sada kada su ga postavili, nastao je totalni haos. Inace, vise o njima ovde :)http://en.wikipedia.org/wiki/Traffic_circle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

pricam za one kad sam preso skoro ceo i pri izlazu kad nadijem a tu gde je iuzlaz 3-5 m unazad je drugi prikljucak i uvek se neko pametan nadje... Kakva crna sirena to kod nas ne postoji.... jedino sa voza da skinem...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Imam prijatelja taksistu, uvek je vozio neke polu krševe i stalno je imao udese. Svi smo mu se smejali i zezali ga da ne ume da vozi... Prodje par godina, možda i pet-šest, kada smo ga videli u ganc novoj Meci C klase. Kada sam ga upitao odakle mu lova, samo se nasmejao i odgovorio: "Zato što ne umem da vozim!"... Kasnije mi je ispričao celu priču! Dakle, godinama se "nameštao" svima onima koji su ga isecali na kružnim tokovima, nisu držalo odstojanje, nisu poštovali prvenstvo... Redovno je skupljao lovu od odštete i kupio sebi limuzinu! Mislim da je dosta dobra priča, pod uslovom da je istina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition
Jos kad bi neko naucio vozace ko ima prvenstvo prolaza u kruznom toku,..
Tacno! Da li iko ima prednost u kruznom toku? :) Kruzni tok je regulisan obicno znacima, pa se na osnovu njih upravljaju ostali ucesnici (recimo, kruzni tok na Novom Beogradu nema ista pravila saobracaja kao kruzni tok na Autokomandi zato sto su saobracajni znakovi pri ulasku u kruzne tokove drugaciji).

 

Regulisano je kako nije, obično obrnutim trokutom za ULAZAK u kružni tok - dakle, prednost ima onaj sa tvoje LIJEVE strane, a zatim U samom kružnom toku prednost ima onaj sa tvoje DESNE strane. I još nešto, kad si u kružnom toku koji ima tri "trake" i ako hoćeš iz krajnje unutrašnje da se isključiš sa kružnog toka i ako udariš ili te (ne daj bože ni jednu situaciju) udari onaj sa tvoje desne strane u kružnom toku (dakle iz srednje ili vanjske "trake"), TI si kriv. Unutrašnja traka je za skretanje lijevo, odnosno za drugo ili treće isključenje.

 

Bila je već jedna tema na forumu prije godinu ili dve/tri, pa potraži. Čini mi se da je neko iz auto-škole objašnjavao.

 

 

Imam prijatelja taksistu, uvek je vozio neke polu krševe i stalno je imao udese. Svi smo mu se smejali i zezali ga da ne ume da vozi... Prodje par godina, možda i pet-šest, kada smo ga videli u ganc novoj Meci C klase. Kada sam ga upitao odakle mu lova, samo se nasmejao i odgovorio: "Zato što ne umem da vozim!"... Kasnije mi je ispričao celu priču! Dakle, godinama se "nameštao" svima onima koji su ga isecali na kružnim tokovima, nisu držalo odstojanje, nisu poštovali prvenstvo... Redovno je skupljao lovu od odštete i kupio sebi limuzinu! Mislim da je dosta dobra priča, pod uslovom da je istina...

 

Priča sasvim lagano može da bude istina bez ikakvih problema. Moj ćale je čuo za ćaleta od njegovog nekog drugara da je tako živio u Americi. Ništa radio nije, samo je čekao tupsone na autoputu i odvaljivao ih. Od toga je živio. I tako je sve bilo godinama dok nije pokupio dve studentkinje koje za izginule na mjestu. Svojom krivicom, ali svejedno nisu ostale žive, on nije bio kriv. Od tada nikad više za volan nije sjeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

 

Regulisano je kako nije, obično obrnutim trokutom za ULAZAK u kružni tok - dakle, prednost ima onaj sa tvoje LIJEVE strane, a zatim U samom kružnom toku prednost ima onaj sa tvoje DESNE strane. I još nešto, kad si u kružnom toku koji ima tri "trake" i ako hoćeš iz krajnje unutrašnje da se isključiš sa kružnog toka i ako udariš ili te (ne daj bože ni jednu situaciju) udari onaj sa tvoje desne strane u kružnom toku (dakle iz srednje ili vanjske "trake"), TI si kriv. Unutrašnja traka je za skretanje lijevo, odnosno za drugo ili treće isključenje.

 

Bila je već jedna tema na forumu prije godinu ili dve/tri, pa potraži. Čini mi se da je neko iz auto-škole objašnjavao.

 

 

Bilo je već sto tema vezanih za kružnih tok, ali svaka se završi nekom slobodnom interpretacijom sagovornika.

Sećam se da je bilo i tih teza da unutar kružnog toka važe neka druga pravila ili šta ti ja znam, ali nije tako. Kružni tok je raskrsnica, odnosno svaki krak kružnog toka je raskrsnica, a na svakom tom kraku uobičajeno stoji trougao za propuštanje. Ono što ljudi obično propuštaju i kod običnih raskrsnica sa više traka, jeste da su dužni da propuste sva vozila ukoliko se uključuju na put koji ima te trake. Na primer, uključujete se iz ulice Pere Perića skrećući desno u ulicu Laze Lazića, pri čemu Laze Lazića ima četiri trake, po dve za svaki smer. Ljudi uobičajeno skreću desno u svoju bližu traku, i smatraju da ako u toj traci nema vozila, skretanje je bezbedno. Dakle, ukoliko u onoj daljoj traci ima vozila, ljudi to ignorišu i prosto skrenu u svoju traku, po prirodi stvari. Međutim, kada bi dobro pogledali saobraćajna pravila, shvatili bi da moraju da propuste i vozilo u onoj daljoj traci, jer tek tada je skretanje potpuno bezbedno. Tek tada ne postoji mogućnost da s neko predomisli i da dođe do sudara.

 

Kada se to primeni na kržni tok, neophodno je uvek dati prednost onima koji su u kružnom toku, jer obrnuti trougao koji stoji na svakom njegovom kraku propisuje ovo, odnosno njegova svrha važi kroz ceo kružni tok, bez obziira koliko on imao koncentričnih traka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Brate pa jel znaš kako se zove svaki kružni tok u Nišu?- RUSKI RULET

u svakom slučaju istu priču preživljavam jednom u 10 ulaska u kružni tok i samo jake sirene i spremnost na to da će neki lik da me iseče su me do sada sačuvali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja