Jump to content

Moto Zajednica

CRM 125 ili KDX 125?

  

6 članova je glasalo

  1. 1. CRM ili KDX?

    • crm 125
      2
    • kdx 125
      4


Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Ovako...Za pocetak da se iskreno izvinim za moje glupe i besmislene teme koje sam postavljao pre 1-2-3 god.,bio sam mali naprzeni klinac koji nije znao sta hoce...teme su bile tipa "koji hard enduro za preradu u sm" ; nesto u vezi podforuma "vozili smo" (ne secam se tacno) itd...

-Napunio sam 15 godina i skupio za sad 700e,hteo bi sto pre da kupim neki hard enduro,za sad posto nemam polozeno vozio bih ga 99% off road,a posle kad polozim izlazio bi ponekad na put,ali bi i dalje pretezno vozio van puta...Do sad sam vozio tomos ctx 80 ccm,nisam silazio sa njega i nisam izlazio iz blata i potoka,ali sam ubrzo skapirao da mi treba nesto jace,izdrzljivije i bolje.Pitao sam mnogo ljudi za misljenja i uglavnom su mi savetovali KDX i CRM 125,posle balavljenja po yt,pregledao sam sve moguce klipove za dt,crm,ts,kdx,kmx itd.I meni su se najvise svidela ova dva modela,ALI KOJI IZABRATI?Koji je jaci,izdrzljiviji,koji ima bolje ogibljenje i kocnice,kako se za kojeg krecu delovi kod nas i jel ima neki neku fabricku manu?

-Motor bi koristio za malo zesci off,tj pravu hard enduro voznjul.Vozio bih se uglavnom sa mojim kumom i njegovim drugarom(ktm 525 exc i husaberg fe 450)

Ovo treba da mi bude prvi ozbiljniji motor i vazno mi je da je izdrzljiv i da ima jak ram i sl.Nameravam da za par godina ucestvujem u svom prvom hard enduro takmicenju pa bi se sa ovim motorom svaki dan spremao za to dok ne uzmem nekog EXC-a i sl. ...

 

-PS: Molim vas nemojte da me zaj******e,ozbiljan sam po pitanju takmicenja i hocu da napredujem.Sve se moze kad se hoce..

 

pozdrav i veliko hvala od mene,uvek mozete da svratite na voznjicu 1moto3.gif0takoje.gif1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

tog husaberga verovatno tera marko pa ne znam sto se ne posavetujes sa njim. Bila je neka husquarna wr125 u oglasima, lepo je izgledala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

tog husaberga verovatno tera marko djurovic pa ne znam sto se ne posavetujes sa njim. Bila je neka husquarna wr125 u oglasima, lepo je izgledala...

Mare ima Husu 400cc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

moja greska onda, sorry :takoje:

 

u svakom slucaj ta dvojica voze ozbiljne masine tako da bi trebali da mogu i vise nego dovoljno da ti pomognu oko izbora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

moja greska onda, sorry :takoje:

 

u svakom slucaj ta dvojica voze ozbiljne masine tako da bi trebali da mogu i vise nego dovoljno da ti pomognu oko izbora

 

kako da ih kontaktiram? 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

mislio sam na tvog kuma i njegovog drugara posto sa njima planiras da se vozis, a ako ti ne znas kako da ih kontaktiras ja znam jos manje :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Par godina je dugacak period i za to vreme ces ako ozbiljno treniras izmenjati dosta motora, oba navedena motora su odlicni u poredjenju sa onim sto si vozio do sad ali opet i nisu takmicarski enduro motori. Kupi sta mozes bolje da nadjes za te pare, mislim koji nadjes u boljem stanju. Svejedno je sta je na papiru bolje kad je izbor kod nas daj sta das.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Par godina je dugacak period i za to vreme ces ako ozbiljno treniras izmenjati dosta motora, oba navedena motora su odlicni u poredjenju sa onim sto si vozio do sad ali opet i nisu takmicarski enduro motori. Kupi sta mozes bolje da nadjes za te pare, mislim koji nadjes u boljem stanju. Svejedno je sta je na papiru bolje kad je izbor kod nas daj sta das.

 

ja bi odmah uzeo exc 125/300 samo sto i sa A2 kategorijom moze da se vozi do max 35 kw/48 ks ...a izlazio bi ponekad na put(kraca voznja od max 50 km) ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

A zajebavaš ti malo, a? :nanana:

 

Rekao sam ti i kažem ti opet, koju god 125icu u toj klasi uzmeš, nećeš se zeznuti, NE MOŽEŠ kao početnik da osetiš razliku u ogibljenju, kočenju, ciklistici i slično. Traži najbolju ponudu i pazari to pa da điramo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Objasnjeno..Definitivno uzimam kdx-a,samo da se nakupi jos malo love..ako izleti neki povoljan na oglasima,javljajte.

Pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Par godina je dugacak period i za to vreme ces ako ozbiljno treniras izmenjati dosta motora, oba navedena motora su odlicni u poredjenju sa onim sto si vozio do sad ali opet i nisu takmicarski enduro motori. Kupi sta mozes bolje da nadjes za te pare, mislim koji nadjes u boljem stanju. Svejedno je sta je na papiru bolje kad je izbor kod nas daj sta das.

 

To se i desilo.Naleteo sam na povoljnog tsr-a 125 i uzeo ga,jos mi je covek poklonio cross pantalone.Treba samo da kupim gume(cross naravno) i da ga vozim sigurno do kraja sledece sezone dok se malo ne naviknem,Pa mozda vec one tamo sezone uzmem nekog exc-a 125-200-250-300,zavisi.Pozdrav

post-17193-0-17517400-1370012627_thumb.jpg

post-17193-0-45206200-1370013309_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Hoću hoću,prvo gume,pa prenos,pa onda cu da nkupim pare i da uzmem kompletnu opremu,trebace malo vremena da skupim lovu,ali ide polako.Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Hehehe,a tesko da cu sad da se vozim sa kumom i njegovim drugarom,kum ce verovatno da ostavi hard enduro i da uzme neku touring masinu,a nesto se bas i ne slazu njih dvoje u poslednje vreme,tako daa...Kad kupim gume,ko misli da moze svojim motorom da ide tamo gde ja idem(bilo koji laksi enduro),nek dodje na neku off voznju,slobodno moze da mi posalje pp ako hoce da se provoza po dobrim off terenima u mojoj okolini.Okacicu neki video kad budem snimio,pa da vidite o cemu se radi. Pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Malo da reknem nesto za ovej dve endurkice, CRM i KDX su po meni za 125 ccm najbolji u klasi od japanaca, u opsegu 90-95 god. fino izgledaju, imaju dosta jacu konstrukciju od drugih kolega, kdx svaki ima KIPS, tako da ako radi to je extra sprava, e sad kod CRM-a, ja sam imao model 91 god. sklapan u Italiji, sa prednjim marzocchi amortom, ali nije imao klasican RC ventil, nego neku klapnu koja se otvara sajlom za gas, koja i nije bas najbolje resenje, a cuo sam da taj model sa RC vetilom ide kao lud, cak neki imaju fabricki oko 30tak konja, negde su slicni po tezini, mozda je po meni CRM malo lepsi, sve u svemu dobri su, ali moj palcic ide za KDX ipak...KDX rule :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja