Jump to content

Moto Zajednica

Stop bahatosti i neljudskosti

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sid
  • Motocikl: Princ sprint 125

Mom prijatelju iz Sr,Mitrovice dogodila se saobracajna nesreca,koju slobodno mozemo nazvati "medjuljudska nesreca"...

Klinac mu je izleteo sa sporednog puta.kroz znak stop,oborio ga,izlomio,..Pobegao sa lica mesta nesrece,ne pogledavsicoveka koga je svojom krivicom povredio,ostavio ga da lezi...tek tako.

Drugar je prevezen za bolnicu,a nakon toga doticni se vraca na lice mesta,sa sve taticom,da potrazi prednju tablicu koja mu je prilikom udara otpala,u nameri da uklone dokaze o identitetu.

Policija ga je pronasla,pokrenut je prekrsajni postupak,a u pripremi je i privatna tuzba,drugar se sada oporavlja.

Moja namera prilikom objavljivanja ove situacije jeste ta da apelujem na sve da ne smemo cutati i tolerisati ovakve gadosti.
Bajkeri su ravnopravni ucesnici u saobracaju,
nemaju pravo da nam oduzmu i to malo asfalta koji nam je jedina sloboda koju trazimo u ovoj drzavi.Malodusnost,bezobzirnost,bahatost su svuda oko nas i smatram da svi mi,koji smo braca i sestre po motoru,moramo konstantno raditi na tome da se probudi svest i savest svih ucesnika u saobracaju.Nivo saobracajne kulture moramo podici na visi nivo,svojim apelom na nadlezne,glasom u svojim mestima,akcijama,..."
ne trpi sr..."

Ovo se desilo njemu a moze svake sekunde da se desi svakom od nas......

post-24772-0-65802100-1366880161_thumb.jpg

post-24772-0-39804500-1366880190_thumb.jpg

post-24772-0-52763800-1366880212_thumb.jpg

post-24772-0-18334800-1366880233_thumb.jpg

post-24772-0-37582400-1366880255_thumb.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Nedostatak vaspitanja je danas glavni problem. Eto majmuncina umesto da odvede sina u policiju on ide kao najveci kreten da trazi tablicu!!! Kakav krasan primer svom sinu koji ce da izraste u pi***tinu!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa nama što vozimo motore su odvratni ovakvi likovi što izazovu udes pa pobegnu, a još su odvratniji ovakvi koji se posle kriju iza tate ili mame. E sad - šta uraditi povodom toga ?

Ja sam malo razmišljao na tu temu, pa sam zakjljučio da bi najbolje bilo tim povodom izazvati medisku pažnju na neki način. Otprilike tako što kad se desi nešto takvo - odma raširiti vest među motociklistima, pa da na mesto udesa dođe 50 - 100 motora ( to će već izazvati da dođu i novinari ) pa zahtevati da se to tretira kao pokušaj ubistva i da se vinovnik stavi u pritvor. Kad dođe do suđenja - organizovati se pa da se pred sud parkira gomila motora i da se traži da suđenje bude javno ( u nekoj velikoj sali ) .

Možda ja sad tu lupam gluposti, možda i nisu gluposti, al ajd nek svako da neku ideju pa da se krene sa nečim ! >:(

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Slazem se sa prethodnim postom....tu ce ici dve krivicne prijave,jedna za izazivanje saob.nesrece sa teskim telesnim i ne pruzanje prve pomoci sa bekstvom sa lica mesta,na tome insistirati,inace mi mirise da ce TATICA da potegne veze da se zaboravi poneki deo u zapisniku...takodje ce ga zvati iz tuzilastva da pitaju hoce li da tereti klinca...to naglasiti da TERETI okrivljenog...

brz oporavak bez posledica zelim kolegi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sid
  • Motocikl: Princ sprint 125

Pa nama što vozimo motore su odvratni ovakvi likovi što izazovu udes pa pobegnu, a još su odvratniji ovakvi koji se posle kriju iza tate ili mame. E sad - šta uraditi povodom toga ?

Ja sam malo razmišljao na tu temu, pa sam zakjljučio da bi najbolje bilo tim povodom izazvati medisku pažnju na neki način. Otprilike tako što kad se desi nešto takvo - odma raširiti vest među motociklistima, pa da na mesto udesa dođe 50 - 100 motora ( to će već izazvati da dođu i novinari ) pa zahtevati da se to tretira kao pokušaj ubistva i da se vinovnik stavi u pritvor. Kad dođe do suđenja - organizovati se pa da se pred sud parkira gomila motora i da se traži da suđenje bude javno ( u nekoj velikoj sali ) .

Možda ja sad tu lupam gluposti, možda i nisu gluposti, al ajd nek svako da neku ideju pa da se krene sa nečim ! >:(

 

Razmislajmo potpuno isto,za pocetak zato sam ovako i odreagovala kad mi je javio sta mu se desilo.Moj moto klub inace ucestvuje u MASovim akcijama,dobru saradnju imamo sa gradskom policijom,gradskom upravom,turistickim i kulturnim centrom grada,...tj,uvek se negde pojavljujemo,bas u tu svrhu da bar u svojo opstini koliko toliko podignemo nivo saobracajne kulture.Ali to je Sid,mali grad...samo delic Srbije.Odlicne su ti ideje,svakako korak po korak moramo svi resavati sa svojim gradskim vlastima,pa redom,svako selo,svaki grad...1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sid
  • Motocikl: Princ sprint 125

Slazem se sa prethodnim postom....tu ce ici dve krivicne prijave,jedna za izazivanje saob.nesrece sa teskim telesnim i ne pruzanje prve pomoci sa bekstvom sa lica mesta,na tome insistirati,inace mi mirise da ce TATICA da potegne veze da se zaboravi poneki deo u zapisniku...takodje ce ga zvati iz tuzilastva da pitaju hoce li da tereti klinca...to naglasiti da TERETI okrivljenog...

brz oporavak bez posledica zelim kolegi...

 

Hvala ti,sto se tice sobracajnog prekrsaja tu sam pronasla dosta stavki koje ima da mu se nabodu na glavu kretensku.Inace,advokat priprema privatnu tuzbu,zasada nemam detalje o tome sta i kako planira.Cim dobijem i tu informaciju cu objaviti.A svakako planiram pratiti ceo postupak i svaki moguci i nemoguci izvor iskoristiti da ovom pricom postignemo koliko toliko veci odjek javnosti o svom postoijanju i nepravdi koja se tolerise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Postaje sve gore i gore, takvih bahatih pavijana puna Srbija :/

Baš me zanima kako je tekao razgovor između ćaleta i sina debila...

 

Sin debil: Jao tata malopre sam oljustio nekog idiota na motoru.

Tata: Kuku pa jel auto dobro ? da ti nije slucajno polomio far skocnim zglobom, i sam znas koliko kosta far za nas Audi...

Sin debil:Mjok sve je ok, doduse nema mi tablice...

Tata: KONJU JEDAN! BRZO, VRAĆAJ SE NAZAD. ako ti nađu tablicu moram dodatno da plaćam sudske veštake. Jeste da oni moji robovi u prodavnici rade za dž ali ipak ne zaradjuju toliko.

Sin debil: Dobro tata, trebao sam da znam bolje. Trebao sam da stanem i da pokupim tablicu....

Tata:Tako je, od sada ćeš nositi ovu ček listu, i svaki put kada olupaš nekoga ti prvo proveri da li je sve tu pa onda beži.

Sin debil: Ok

 

Kolegi želim brz oporavak :takoje:

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Problem je sto DECA danas vecinom voze jaka i skupa kola,lakat kroz prozor i ne razmisljaju mnogo o voznji vec da li ce ih neko videti u dobrom autu!Nekima to kupe roditelji a neki se za pare snalaze ....mislim da znate kako vec!Divljaju po ulicama i onda se desavaju ovakve stvari!Ali i sa nase strane ima divljaka koji se trkaju u gradu motorima i prave sranja,tako da neka edukacija treba da bude obostrana.Konkretno,mene je zamalo udario jedan kreten na motoru,presao na moju stranu u nepreglednoj krivini sa preko 100 na sat!Ja sam vozio kombi a on iz suprotnog smera.Sta da se nisam pomerio u stranu?Bila bi opet tema oboren bajker....Otisao sam malo sa teme samo kako bi jos jednom kazem,klubovi ili ko vec uticao i na nase kolege da voze razumno i da nije sve u gasu do daske!A tvom prijatelju zelim brz oporavak pre svega i da tuzi stoku za sve sto moze! :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

I još da dodam, svi koji dođu na mesto udesa - da slikaju vozila, povrede, bahate klince sa očevima, pa posle te slike slati mailom svim glasilima uz prigodan tekst. Takođe poneti slike u sam sud, staviti ih sudiji na sto i slično. Ništa na silu, sve fino kulturno i dostojanstveno uz jasno istaknute zahteve da se počinilac pravedno kazni i da obešteti motociklistu za sve vidove štete. Takođe treba saznati ko je otac vinovnika nesreće, dal je u nekoj partiji, gde radi, pa zatrpati mailovima njegove šefove da znaju ko je u njihovoj partiji, firmi, pa napomenuti gubitak glasova, bojkot proizvoda i slično - sve na fin način, al je bitno da puno ljudi učestvuje da bi se ostvario veći pritisak .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Ja bih milion puta bio spreman da oprostim čak i nekome ko bi me, pu pu, nedajbože, čak i u kolica smestio, ukoliko bi bilo reči o čoveku s dušom. Međutim, protiv ovakve stoke - maksimalistički! Sve moguće i nemoguće tužbe, priključenje krivičnom gonjenju sa maksimalnim odštetnim zahtevom, pritisak na ZJT da optužnica obuhvati kako saobraćajni udes i bežanje, tako i pokušaj prikrivanja mesta događaja, oca optužiti za saučesništvo itd. Ima tu materijala za najmanje tri krivična dela, ne odustati ni od jednog. Saobraćajni udes će verovatno ići pod tačkom 3 - nehat, ali sve ostalo sa umišljajem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: H Novi
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Neko mi reče da su Bugari još odavno rešili problem sa bahatim vozačima na vrlo efikasan način,tipa-ti meni isečeš put ili me ne daj bože oboriš,nas desetak tebe polomimo i više ti nikad neće pasti napamet da to uradiš ponovo.Kratko ali ..bitačno. :moto3:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sid
  • Motocikl: Princ sprint 125

Zaista,hvala vam svima koji ste me razumeli,razmenom ideja i misljenja mozemo dosta toga postici.Prijatelj o kome pricamo je iz Sremske Mitrovice,nezgoda se desila u Rumi a jasam iz Sida...sve u svemu,komsiluk smo 50km okvirno.

Elem,za sada smo na tom nekom lokalnom nivou ,dogovorili snimanje sa regionalnom Sremskom TV u okviru emisije "Djavo ne spava"gde je akcenat price stavljen upravo na sam naziv emisije,dakle ,obavestajnog tipa i poziv na oprez svim ucesnicima saobracaja.Sto se tice pravne strane slucaja,za sada sa tim ne mozemo u medije,ali i ovo je za pocetak super....da ljudi vide i cuju sta se desava,pa mozda se neko i zamisli nad sobom,svojim postupcima i nacinu vaspitanja dece.

Predsednici klubova MK Excalibur,Sr.Mitrovica,MK RU45,Ruma i MK Sid takodje su oberucke za akciju,uskoro cemo se okupiti ,porazgovarati sa jos klubova iz okoline,pa zajednicki postici neki dogovor i pokrenuti akciju.Ukoliko uspemo sudski postupak ubrzati i ukoliko isti bude ove godine(znajuci nase pravosudje)...pocetna ideja je upravo ta da sudjenje pratimo sa gomilom motora ispred suda ,privukavsi time paznju medija.

Za danas,toliko...pa Boze ,Hvala ti sto mi dade ovoliku jezicinu,cutati necu sigurno...a samu me niko ne cuje.....Hvala svima jos jednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sid
  • Motocikl: Princ sprint 125

nastradalom kolegi zelim brz oporavak, i povratak na drum :takoje:

a balavurda ce nadam se osetiti celicnu ruku pravde...

 

Hvala puno,najvaznije da se on oporavi...a za ruku pravde itekako treba zapeti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Neko mi reče da su Bugari još odavno rešili problem sa bahatim vozačima na vrlo efikasan način,tipa-ti meni isečeš put ili me ne daj bože oboriš,nas desetak tebe polomimo i više ti nikad neće pasti napamet da to uradiš ponovo.Kratko ali ..bitačno. :moto3:

 

Baj Mile metoda :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

nastradalom kolegi zelim brz oporavak, i povratak na drum :takoje:

a balavurda ce nadam se osetiti celicnu ruku pravde...

 

Шта сам ја сад који к.... скривио? :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

nastradalom kolegi zelim brz oporavak, i povratak na drum :takoje:

a balavurda ce nadam se osetiti celicnu ruku pravde...

 

Шта сам ја сад који к.... скривио? :nanana:

haha, nas balavurda forumas je ok :takoje: a ono je neka druga balavurda, mozda tvoj zli brat blizanac :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sid
  • Motocikl: Princ sprint 125

nastradalom kolegi zelim brz oporavak, i povratak na drum :takoje:

a balavurda ce nadam se osetiti celicnu ruku pravde...

 

Шта сам ја сад који к.... скривио? :nanana:

 

kamo srece da se svi krivci sami javljaju,kao balavurda forumas,koji nista nije skrivio0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja