Jump to content

Moto Zajednica

NGK svecice...problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova

imam dva motora suzukija i yamahu kupio sam nove svecice1moto3.gifpromenio na oba motora nisam preso ni 100km sa njima motori ni jedan nece da upali,,skinem svecice pogledam one vlazne od goriva osusim ih malo vratim nazad motor pokusava da upali ali se muci i nema sanse da upale oba motora skidam svecice ponovo kad ono opet vlazne svecice na oba motora,,svecice crkle0plac.gif dali sam ja neki bakusuz ili su kod nas NGKsvecice skart ili tako nesto..normalno odem do prodavnice de sam ih uzo normalno prodavac kaze jos se niko nije zalio na svecice....malo sam gledo po sajtovima i vidim da na NGK svecicama na navojima ima plasticna navlaka a na ovim mojim sto sam ja uzo je obicqan karton preko navoja na svecicama0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: knicanin
  • Motocikl: sv650

Biker Q ti dobro rece i meni je tako bilo.. mada od duzeg stajanja navlaze se svacice jbm ga..., znam cim stavim nove on upali odma.. prelivaju ti karbovi za medalju 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 319 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

A i te svecice su preosetljive.Cim se preliju gorivom,riknu!Pre desetak god. sam imao R motor i desilo se slicno i riknule su...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: pesaka u ful opremi (ode TDM)

isti problem pre par dana....nove stavljene na servisu...ma ni da zavergla...po savetu iskusnog cika Rajka...stavih denso....problem resen...upalio iz 1

resenje:denso :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

To za karton ili plastiku mislim da nema veze. Ja sam kupio isto NGK i ima karton preko ali na nekom sajtu sam nasao kako se gleda da li je original i ispada da jeste. Jos je nisam zamenio ali kad zamenim javicu sta je bilo.

PS. Ja sad na motoru imam NGK i nista im ne fali vec 3 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

To za karton ili plastiku mislim da nema veze. Ja sam kupio isto NGK i ima karton preko ali na nekom sajtu sam nasao kako se gleda da li je original i ispada da jeste. Jos je nisam zamenio ali kad zamenim javicu sta je bilo.

PS. Ja sad na motoru imam NGK i nista im ne fali vec 3 god.

stavio denso pali kao zmaj0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Na svom GSX-R 750 imam NGK, i evo, vec treci put imam problem sa njima. Skoro sam, negde u prolazu, procitao da se u NS-u prodaju DENSO, koje su se bolje pokazale, i to po ceni od oko 750 din/kom, za razliku od NGK koje kostaju oko 1000 din/kom, Zna li neko ko prodaje te Denso, i jesu li originalne?

I jos nesto: Koja je oznaka za Denso svecke, koje bi bile zamena za NGK CR 9 EK???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja san isto pre mesec dana kupio nove NGK, jedna odmah bila neispravna, brdo stvari sam proverio, pre nego sto mi je palo na pamet da stavim staru svecicu, Kupio sam jos jednu novu ngk i za sada šljaka ali videcemo dokle, presao sam tek 500-600km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

NGK su toliko iskopirali, da je strasno sta nam sve uvaljuju. NiponDenso jos uvek nije toliko atraktivna, tako da sada jos uvek ima vise originala nego plagijata... Ko u NS/Bg...prodaje Denso po 750 din/kom???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Ako me pamćenje nije izneverilo,nipon denso prodaje u NS markos suzuki,ali čini mi se da je isti vlasnik i firme NGK (možda i grešim,ali u današnje vreme globalizacije,sve jje mogće!)

Mirko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

Denso svecice uvozi Komp co. iz Batajnice , mozete ih pazariti i kod Mileta Biker House-a :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Upravo sam u SERVICE MANUAL-u nasao podatak o oznaci NIPONNDENSO svecica, koje su kompatibilne sa NGK CR 9 EK. To su NIPONNDENSO U 27 ETR. Mozda nekome pomogne, u pitanju je Suzuki GSX 750 RW.

Hvala svima na odgovorima. Jos samo da pronadjem i Denso svecke... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Upravo sam u SERVICE MANUAL-u nasao podatak o oznaci NIPONNDENSO svecica, koje su kompatibilne sa NGK CR 9 EK. To su NIPONNDENSO U 27 ETR. Mozda nekome pomogne, u pitanju je Suzuki GSX 750 RW.

Hvala svima na odgovorima. Jos samo da pronadjem i Denso svecke... :zvizduk:

 

 

DENSO svecice sa gore navedenom oznakom, za gore navedeni motocikl pronadjene u MOTO BIKE iz NS. Cena po komadu je oko 650Din. Imaju Denso program i za ostale marke motocikala, takodje po izuzetno povoljnim cenama. Ja narucio, ocekujem ih sutra.

Mozda ova info posluzi jos nekome... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

Upravo sam u SERVICE MANUAL-u nasao podatak o oznaci NIPONNDENSO svecica, koje su kompatibilne sa NGK CR 9 EK. To su NIPONNDENSO U 27 ETR. Mozda nekome pomogne, u pitanju je Suzuki GSX 750 RW.

Hvala svima na odgovorima. Jos samo da pronadjem i Denso svecke... :zvizduk:

 

 

DENSO svecice sa gore navedenom oznakom, za gore navedeni motocikl pronadjene u MOTO BIKE iz NS. Cena po komadu je oko 650Din. Imaju Denso program i za ostale marke motocikala, takodje po izuzetno povoljnim cenama. Ja narucio, ocekujem ih sutra.

Mozda ova info posluzi jos nekome... :zdravo:

Kako su ti se pokazale te DENSO svecice? I meni treba isto U27ETR, kao zamena za CR9EK, za Suzuki Bandit 600.

 

Stavio sam nove NGK cr9ek i mesec dana posle ugradnje motor nije hteo da pali.

Skinem svecice, sve 4 vlazne, osusim ih.

Opet probam da upalim, nece...

Opet skinem, opet vlazne.

Dalje nisam pokusavao.

 

Vratim stare svecice, upalim motor, radi sve normalno.

Sad vozim sa tim starim svecicama, ne planiram da kupujem opet NGK, pa me zanima jel imao neko slicno iskustvo sa Denso svecicama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: suzuki gsr 600

ja sam na mom gsr-u imao denso i kupio sam prosle godine ngk cr9e i presao sam oko 5000km...za sada nisam imao problema...mislim da sam ih uzeo u moto kompp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Upravo sam u SERVICE MANUAL-u nasao podatak o oznaci NIPONNDENSO svecica, koje su kompatibilne sa NGK CR 9 EK. To su NIPONNDENSO U 27 ETR. Mozda nekome pomogne, u pitanju je Suzuki GSX 750 RW.

Hvala svima na odgovorima. Jos samo da pronadjem i Denso svecke... :zvizduk:

 

 

DENSO svecice sa gore navedenom oznakom, za gore navedeni motocikl pronadjene u MOTO BIKE iz NS. Cena po komadu je oko 650Din. Imaju Denso program i za ostale marke motocikala, takodje po izuzetno povoljnim cenama. Ja narucio, ocekujem ih sutra.

Mozda ova info posluzi jos nekome... :zdravo:

Kako su ti se pokazale te DENSO svecice? I meni treba isto U27ETR, kao zamena za CR9EK, za Suzuki Bandit 600.

 

Stavio sam nove NGK cr9ek i mesec dana posle ugradnje motor nije hteo da pali.

Skinem svecice, sve 4 vlazne, osusim ih.

Opet probam da upalim, nece...

Opet skinem, opet vlazne.

Dalje nisam pokusavao.

 

Vratim stare svecice, upalim motor, radi sve normalno.

Sad vozim sa tim starim svecicama, ne planiram da kupujem opet NGK, pa me zanima jel imao neko slicno iskustvo sa Denso svecicama?

koristimo iste sveche, nisu bile loshe ngk, znale su nekad da baguju. sad su denso i sve ok radi.. bash chu danas da bacim oko na njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

I kako proodjoste sa ovim denso u27etr, trebaju mi za bandita, imam ngk i hocu da ih zamenim, da li da narucim ovamo gde je shokla rekao u motorbike u ns, 890 din?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

I kako proodjoste sa ovim denso u27etr, trebaju mi za bandita, imam ngk i hocu da ih zamenim, da li da narucim ovamo gde je shokla rekao u motorbike u ns, 890 din?

ja ih teram trenutno, meni su odlichne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2493 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

ja sam na moj motor montirao Denso ove godine i evo rade za sve pare. Dokle će tako biti - pa videće se :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja