Jump to content

Moto Zajednica

dal' je moguce

Recommended Posts

• Drug član, 1489 postova
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Danas burazer iso u Sup da zameni dozvolu probnu za kola i A1. I sve lepo uplatio i kada je doso na salter , gospodja sa druge strane mu je rekla da ne moze da mu promeni kategoriju jer mora ponovo da polaze sad za A2, jer navodno auto skola kada im je dostavila dokumenta obelezila je da je polozio za a1 nesto na tu foru... E sad sta da radi, o5 bi morao da polaze po njihovom ili o5 oni nemaju pojma sta pricaju?!??!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 450 postova
  • Motocikl: otisao...

Ako ima A1 vec polozeno onda nema sta da polaze, a ako hoce A2 onda mora ponovo polagati. (i posle jos i za punu A kada napuni godine/staz sa A2).

Ja se izvinjavam ako te nisam dobro razumeo.

Malo sam nervozan bio... Ima polozenu A1 kategoriju polozio je jos po starom, e sad posto je napunio 18 godina otiso je da zameni dozvolu tj da mu dopune i upisu A2 kategoriju e tu mu ona kaze da mora ponovo da polaze, a citao sam na forumu da decko isto imao problem dok nije dosla sefica i rekla da mu upisu tu kategoriju....

• U prolazu, 74 postova

Malo sam nervozan bio... Ima polozenu A1 kategoriju polozio je jos po starom, e sad posto je napunio 18 godina otiso je da zameni dozvolu tj da mu dopune i upisu A2 kategoriju e tu mu ona kaze da mora ponovo da polaze, a citao sam na forumu da decko isto imao problem dok nije dosla sefica i rekla da mu upisu tu kategoriju....

To sam bio ja , polozio sam po starom 11.3.2010 ali je meni na potvrdi auto skole pisalo da sam polozio za ''A'' i to me je usra.lo jer da je pisalo da sam polozio za A2 morao bi ponovo da polazem.

• Podržavam 1

To sam bio ja , polozio sam po starom 11.3.2010 ali je meni na potvrdi auto skole pisalo da sam polozio za ''A'' i to me je usra.lo jer da je pisalo da sam polozio za A2 morao bi ponovo da polazem.

njemu pise A kategorije i on je polozio po starom... I ja sam cak polozio po starom i u roze dozvoli pisalo do 125cc kad sam zamenio oni upisali odma full a kategoriju a burazeur na potvrdi isto pise A i ova mu kaze nene mora o5 o.O WTF?

• Uvek moze bolje., 614 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Zavisi kada si menjao potvrdu za novu plasticnu vozacku... Npr kod mene je bilo A kategorija 125, i napuno 18 godina, otiso, i dali mi Puno A, na novoj plasticnoj vozackoj.

• BadBoy, 139 postova
  • Motocikl: Hyosung GT250 RN

A jao kakvo su sranje sa tim napravili. Realno 2010 su svi polagali po starom, a neki su dobili nove kategorije, dok drugi stare..

Najbolje je da secakas da se Jasminko javi pa da ti on kaze.

Ali ja i dalje mislim da ako ti pise A1 u dozvoli da ne mozes dobiti A2 jer se po novom polaze ponovo (bilo da si polozio za A1 pre 3 godine ili pre 15 minuta). Jednostavno takav je novi zakon.

• I N S T R U K T O R, 1110 postova
  • Motocikl: 650 GS

Da ne pišem ponovo, evo jedan copy-paste sa druge ali slične teme :

Da ne nagađate, evo vam prave informacije.

01.01.2011. stupio je na snagu novi zakon o vozačkim dozvolama.

Evo par izvoda iz njega na osnovu kojih će Boki991 dobiti A kategoriju, kao i svi oni koji se, kao i on uklapaju u ove uslove :

Svi kandidati koji su se upisali u Auto školu do 14.januara 2011, a ne ispunjavaju starosni uslov za dobijanje vozačke dozvole ili uslov prethodnog vozačkog staža moći će da se obučavaju po starim pravilima i da polažu ispit, ali neće moći da dobiju vozačku dozvolu dok ne ispune jedan od tih uslova.

Posle 14.januara 2011 neće moći da se upisuju kandidati koji ne ispunjavaju jedan od tih uslova.

Kandidat koji ima 20 godina, a želi da polaže za A kategoriju moći će to da uradi po starom programu i načinu za A kategoriju i dobiće dozvolu A kategorije ako je imao staž A" kategorije 2 godine ili će čekati da napuni 24 godine života.

Ostali, koji su se upisali u auto školu ili podigli "L" tablice nakon 14.januara 2011. godine, moraće da posebno polažu za svaku sledeću kategoriju.

Škola u koju ste se upisali verovatno nema uvid u to kad ste se upisali jer to ne piše u vašoj vozačkog dozvoli.

Samo da se na brzinu nadovezem na pitanje. Upravo sam se setio da se meni vazi obuka iz 2010 za A kategoriju, a da sam na testove izasao tek 2012. Koju kategoriju sam ja trebao dobiti? A ili A2?

Za sada su jedini faktor ograničenja godine starosti, tako da sve zavisi koliko si godina imao kad si podizao vozačku.

Inače ako si obuku za "A" završio 2010 onda bi trebalo da kad ispuniš "starosni uslov" dobiješ punu "A" kategoriju.

Imao sam 17 godina kada sam zavrsio obuku (mesec dana do 18-tog rodjendana, sto znaci da mi verovatno stoji A1 u toj potvrdi). A samo polaganje i podizanje vozacke sam obavio u avgustu 2012 (tacno 2 godine kasnije).

Ako je obuka završena pre 01.01.2011.tada nije ni bila podela na A1, A" i A kategoriju, onda bi trebalo da ti u potvrdi o završenoj obuci stoji da si završio obuku za "A", pa se možeš nadati dobijanju "A" kategorije,

Koliko se ja secam bilo je A1 (od 16 do 18 godina, ogranicenje na 125cc) i A (posle 18-te, neogranicena kubikaza). E ja sam imao obuku za ono ograniceno. Sad da li to pise na potvrdi ili ne, ne znam, moracu kontaktirati trenutnu auto skolu (kod njih sam polagao 2012-te za A, a sada polazem kod njih za B). Znaci ako pise datum mogu otici i zameniti ovu A2 za punu A?

• U prolazu, 8 postova
  • Motocikl: Sprint Princ

Jedno pitanje, polozio sam sa 16 godina za A po starom zakonu i imao zabranu do 125, ali nisu mi izbrisali zabranu kad sam napunio 18 godina, tacnije ja nisam isao jer nisam imao potrebu (motor mi je 125ccm) sad imam 21 godinu i da li kad menjam staru dozvolu za novu da li ce da mi prave neki problem zbog toga?0stabre.gif

Jedno pitanje, polozio sam sa 16 godina za A po starom zakonu i imao zabranu do 125, ali nisu mi izbrisali zabranu kad sam napunio 18 godina, tacnije ja nisam isao jer nisam imao potrebu (motor mi je 125ccm) sad imam 21 godinu i da li kad menjam staru dozvolu za novu da li ce da mi prave neki problem zbog toga?0stabre.gif

ako imas roze dozvolu dobijas full A tako sam i ja ... Inace pandur ako vidi crvenu dozvolu i vidi da imas vise od 18 godina onda te i ne dira... ali ove godine moras da menjas tako da...

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

• Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

• Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja