Jump to content

Moto Zajednica

Savet MZ 125 SM

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav svima, nov sam na forumu a i u svetu motociklizma.

Potreban mi je savet i misljenje u vezi pomenutog modela (posto ga trenutno ima u uglasima )

odrzavanje delovi i tvrdnja ( dosadice ti 125cc za 2 meseca pa ces ga posle tesko prodati)

Vecina poznanika mi savetuje da odmah krenem na nesto vece tipa Honda dominator ili Transalp?

 

Hvala u napred...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa i taj MZ se proizvodi za nekoga.

Nisi naveo dovoljno parametara. Sta ocekujes, volis, koja namjena, koliko si visok ili nizak, tezak, kakva klima kod tebe u selu ...itd itb

Pa nam onda bacis neki link sa specifikacijama, pa shibnes neku sliku ispod. Da se malo razvije palamudjenje. :)

 

Tesko ces ga prodati za vise para, ali ako ga kupis, prethodni vlasnik ga je ipak prodao. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Mi smo do sada uspevali da rešimo problem održavanja i delova MZ motora.

 

A što se ovog drugog dela tiče to moraš sam da odlučiš, motor treba da bude tvoj što znači da treba da odgovara tebi i tvojim potrebama.

 

GhostMile je u pravu, pojasni nam malo svoje potrebe i želje pa će se različita mišljenja pojaviti a ti ćeš naći neko sebi podudarno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pozdrav svima, nov sam na forumu a i u svetu motociklizma.

Potreban mi je savet i misljenje u vezi pomenutog modela (posto ga trenutno ima u uglasima )

odrzavanje delovi i tvrdnja ( dosadice ti 125cc za 2 meseca pa ces ga posle tesko prodati)

Vecina poznanika mi savetuje da odmah krenem na nesto vece tipa Honda dominator ili Transalp?

 

Hvala u napred...

 

Motor može da ti dosadi posle dva meseca samo ako ti nevoliš motor i vožnju motora - već hoćeš da se sa njim nešto dokazuješ pred društvom, devojkama i slično. Evo ti moj primer:

 

Imam MZ ETZ 150, Imam i Suzuki GS 400, a imam i automatika i još jedan skuter.

Ni jedan od njih mi nije dosadio ! Suzuki koristim za duža putovanja, mada i sa MZ - om isto putujem i još se dobro natovarim. Automatik mi je ono za lokal, kupovinu i slično. Skuter sam uzeo u nekoj kompenzaciji, pa i njega provozam tu i tamo .

U svakom slučaju, ako si početnik, bolje kreni postepeno - prvo manji pa veći motor !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Izvinjavam se zbog nedovoljnih informacija. Visok sam 190cm, volim offroad, tako da bi mi najvise odgovarao neki enduro ili supermoto.

Pitanje se tice saveta da li je pametno kao prvi motor kupovati nesto vece ili se uciti na 125ici. Sto se tice ovog MZ-a, to je supermoto, regularne velicine, 4t, 15 konja, diskovi napred i pozadi, Marzocchi vila u fabrickom stanju, presao 210000. Da li je neko imao ovakav motor ili zna nekog ko ima i kakvi su utisci?

https://mail-attachment.googleusercontent.com/attachment/u/0/?ui=2&ik=ef08292e0f&view=att&th=13e19265a4749d99&attid=0.1&disp=inline&realattid=74c6d867aaa7c67b_0.1&safe=1&zw&saduie=AG9B_P_sSzQ6xZHFXYHybReS61bO&sadet=1366301773003&sads=mz4_FMIxG9GCqZG0o4FzhN2vl4c&sadssc=1

 

Hvala jos jednom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Не види се слика. Ја бих ти саветовао да то пазариш и уживаш. А да ли ће ти досадити, да ли ћеш га прода(ва)ти о томе брини кад за то дође време. Прочитај шта ти је колега @drumskalisica написао.

 

Уосталом, и сутра је нови дан!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ма културан моторић, да га држиш и ако купиш нешто веће.

 

Ја бих се једино бринуо како да се снађем за делове и да ли би они били "лупање по ушима".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Zorge je upravu! :)

Ako nikad nisi vozio motor(bar tomosa) :) onda ti nebih preporučio ništa veće.. Vozio sam i Dominatora, XT i TA. Nisu baš zahvalni za početnika.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Kada su u meni proradili inati ili hormoni ili KSG, nebitno za pricu, ja sam kupio Plavog Goluba ( 251 etz). Nikada, do tada nisam voleo takvo magare, ali svakim kilomeytom me je odusevljavao. Vozikao sam se i danas poteram malo, da me mine zelja. Moras biti pametan i voleti ga kao ruznu zenu- otkrivas lepotu vremenom... Naravno, neces ga se otarasiti, bar ne za neke pare, ali se nadam, da ce i tebi ostati, kao mnogima od nas, u porodici...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Kakvi hormoni,kakve ruzne žene.Kakve su ovo nepristojne izjave.Mislim da ovo nije mesto za vredjanje ženskih članova foruma.Ima na netu foruma drugih sadrzina. Ovde su normalni ljudi, ljubitelji MZ motocikala.Mislim da smo to apsolvirali u poslednje dve godine..

 

 

 

post-3484-0-87094800-1366381987_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Verovatno je covek hteo da napravi paralelu sa lepim zenama , koje misle kako je dovoljno sto su lepe te ne moraju da se i trude jos oko necega . Dok manje lepe , jer zene se razlikuju samo kao : lepe i manje lepe :) , podrazumevaju i tu dimenziju obostranog ulaganja u zadovoljstvo / ljubav / i vec sta ko podrazumeva potrebnim za dobru vezu (kako bracnu , tako i ljubavnu (narocito prema motoru)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja