Jump to content

Moto Zajednica

Zastita za ruke

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Uzeh juce Tucano Urbano thermoscud zastitnike za ruke... I mogu reci samo da sam odusevljen. U ponedeljak sam montirao grejace rucica, i nisam osetio neku veliku promenu, prsti su mi se i dalje smrzavali (mozda zbog predebelih rukavica grejavci nisu ni dopirali do saka, tacnije toplota koju generisu). Medjutim, juce odem to Triona, i uzmem ovo http://i16.ebayimg.com/05/i/000/ba/5c/c7b2_2.JPG (shark model, onaj u sredini). Do Mladenovca (50 i kusur km) sam vozio samo u letnjim windstopper rukavicama, a cini mi se da sam mogao i bez njih. Nema ni v od vetra. A grejaci rucica konacno sluze svrsi i greju mi ruke. Voznja je bila prava uzivancija. Malo je nezgodno koristiti sirenu i zmigavce, ali sve je stvar navike, pa ni odo nije problem posle odredjenog vremena. Idealno resenje za ove hladne dane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

da li je tajna koliko te je kostalo to zadovoljstvo?

;D ;D ;D ;) ;)

negde oko 15 20 e,,,dobijas i srafove i sajbne za montazu,,plus biras boju,,,

 

biras boju...treba mi neka u tonu sa satorom... :) :) :)

 

Jel to lik pravi ,narucis pa cekas ili ima odmah? Mogao bih sad za praznike da navratim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

da li je tajna koliko te je kostalo to zadovoljstvo?

;D ;D ;D ;) ;)

negde oko 15 20 e,,,dobijas i srafove i sajbne za montazu,,plus biras boju,,,

 

biras boju...treba mi neka u tonu sa satorom... :) :) :)

 

Jel to lik pravi ,narucis pa cekas ili ima odmah? Mogao bih sad za praznike da navratim!

ma jok,donosi iz grcke,,,kazi mu samo one sto si poslao borisu u svilajnac,,,iste takve kao sa slike,,od extra plastike su,,+dobijes sve za montazu,,,,ako ih nema odma dobijes ih za par dana,,,nikad nije kasnio sa robom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Omasiste temu, zato sam i stavio zastita za ruke a ne stitnici. Ono sto sam ja kupio je od materijala (kako mi rekose) za ronilacka odela. Ne stiti ruke od udaraca nego od hladnoce (vec imam fabricke stitnike). Razmisljao sam da uzmem takve samo vece da bi me zastitili od vetra, ali sigurno ne mogu da stite kao ove navlake.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Omasiste temu, zato sam i stavio zastita za ruke a ne stitnici. Ono sto sam ja kupio je od materijala (kako mi rekose) za ronilacka odela. Ne stiti ruke od udaraca nego od hladnoce (vec imam fabricke stitnike). Razmisljao sam da uzmem takve samo vece da bi me zastitili od vetra, ali sigurno ne mogu da stite kao ove navlake.

 

Ma na te navlake sam i ja mislio....izgleda se nisam razumio sa Bokilicem....

Te navlake sam prvi put vidio da nose lovci na ATV vozilima(u Kanadi ne ovde) i odmah su mi se svidjele.

Ako sam te dobro shvati , instalirao si i grijace u njih ili....???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Omasiste temu, zato sam i stavio zastita za ruke a ne stitnici. Ono sto sam ja kupio je od materijala (kako mi rekose) za ronilacka odela. Ne stiti ruke od udaraca nego od hladnoce (vec imam fabricke stitnike). Razmisljao sam da uzmem takve samo vece da bi me zastitili od vetra, ali sigurno ne mogu da stite kao ove navlake.

 

Ma na te navlake sam i ja mislio....izgleda se nisam razumio sa Bokilicem....

Te navlake sam prvi put vidio da nose lovci na ATV vozilima(u Kanadi ne ovde) i odmah su mi se svidjele.

Ako sam te dobro shvati , instalirao si i grijace u njih ili....???

 

Xexexe, ko ovde sa kim prica...  ;D Prvo sam porucio grejace rucica iz louisa... I nisam osetio neku promenu (predeble su mi rukavice da bi toplota doprla do ruku). I onda odlucim da se malo ozbiljnije zastitim, i uzmem navlake. Dakle odvojeno je jedno od drugog.

 

Te tucano navlake su fiksirane za rucice motora ili su samo u pitanju malo robusnije rukavice od specijalnog materijala?

 

I jedno i drugo. Mozes da ih fiksiras ali ne moras. Varijanta koju sam ja izabrao je sledeca- postoji jedna vezica koja se zakaci na retrovizor na cijem kraju je zabica koja se vezuje za rukavicu koja isto ima vezicu sa zenskim delom zabice. Tako da svaki put kad sidjes sa motora mozes jednostavno da skines navlake da ti ne bi ostajale na motoru (jer bi ih kod nas neko sigurno ukrao), a u voznji ne spadaju s rucica. I druga varijanta- dobijas u paketu prsten od slicnog materijala od kog su navlake. Stavis navlaku, pa s unutrasnje strane stavis prsten od toga materijala, i preko njega da bi to sve bilo fiksirano stavis plasticni prsten koji se sastoji od 2 polu prstena koji se opet vezuju  plasticnom vezicom (i to dobijas).

 

ma kad stavis i jedno i drugo ucinak je dupli

 

Inace, koliko sam video postoji samo u jednoj boji, a ima par modela sa razlicitim aplikacijama (ajkula, medvedja sapa, klasicna), i opet par modela u zavisnosti da li imate tegove na kormanu ili ne. Cena 3200din (40e).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Inace, koliko sam video postoji samo u jednoj boji, a ima par modela sa razlicitim aplikacijama (ajkula, medvedja sapa, klasicna), i opet par modela u zavisnosti da li imate tegove na kormanu ili ne. Cena 3200din (40e).

 

kod saleta su jeftinije i ima u vise boja,,mani ti luis i ostale kataloge ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Xexexe, pa znao sam. :P ;D Dakle- zastita za ruke u vidu velikih navlaka koje lice na one rukavice za vadjenje vrucih plehova iz rerne- 40e- Trion- nema zime- svaka preporuka. Za plastiku se javite bokilicu :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Daj neku sliku tih plastika od Saleta (mislim, plastike su od plastike, a ne od Saleta :D ). Ima vise modela, kako narucis, kaze ti negde na netu da pogledas slike ili sta?

 

Ako imas nekku sliku, posalji....ja bih stavio sebi na KTM-a i da me stiti od zime, i kad se padne ... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Ma ne stiti to skoro nista od zime... Moje plastike su vece od onih sa slike, pa duva sa svih strana, uzas... Pomislice ljudi da radim za vec pomenutu firmu.  ;D Deluje sasavo, ali mene ruke vise ne bole. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja