Jump to content

Moto Zajednica

BMW F650 Funduro

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Cao,

Prodajem svoju masinu posle 2 sezone uzivanja:

 

BMW F650 Funduro

1994. god

Pise da je presao 45000km.

 

Potrosnja se krece od 4-5.5 l/100km:

- lagana voznja, vozac (tj ja) i kofer, na otvorenom oko 4l/100km (minimum koji sma uspeo je 3.8km/100km)

- voznja na otvorenom, vozac (tj opet ja), suvozac, pun zadnji kofer, puni bocni koferi i tank torba (znaci sve :)) oko 4.5l/100km

- mesovita voznja, grad, malo otvoren put, autoput (100-130km/h) oko 5.5l/100km;

 

Potrosnju ulja nema, ili ima u granicama koje ja nisam primetio.

 

Sta je radjeno na motoru:

- Nov Kappa poviseni vizir - 70e (uz motor ide i fabricki vizir)

- Nove zadnje plocice (presle oko 1000km). Zadnji disk je super

- Nov lanac DID 520VX2 Gold (presao oko 1000km)- lancanici nisu menjani jer ih nije bilo na stanju a majstor rece da ih nije neophodno menjati, iako obicno ide sve u paketu – oko 120e

- Presvuceno sediste (macka pocepala staro…). Materijal kupljen na ebay, stigao iz Kanade - 50e

- Zamenjen zadnji amortizer – stavljen polovan u odlicnom stanju (stari amortizer nije bio orginalan) – 80e

- Zamenjena vodena pumpa (pre oko 10000km) – 35e

- Nova guma koja ide od karburatora do glave motora (stara je bila u losem stanju) – 70e

- Nosac retrovizora (bio los a ja ga dokrajcio) – 20e

- Zamenjene svecice (pre oko 10000km)

- Zamenjen gornji pinjon km-sata (stari pukao) – 50e

- Zamenjene lamele (presle oko 10000km) – 70e

- Zamenjen antifriz (prosle sezone) - Selenia G11…ne znam kako se zvase

- Zamenjeno kociono ulje

 

Sto se odrzavanja tice, sam sam ga odrzavao. Ulje menjano na 6000-7000km. Motul 5100 15-50.

Gume su u super stanju. Ne znam koliko su presle jer sam ih prebacio sa novog motora (nije mi se svidela sara na novom). U pitanu su Continental Trail Attack, a cini mi se da su 2011. god.

 

Ono sto bi trebalo uraditi:

- Zameniti prednji disk i plocice. Ja sam ga vozio ovako, i verovatno moze jos, ali preporucujem zamenu (nov disk sam nasao za 80-90e, nisam siguran, a plocice su oko 20).

- Zameniti ulje i filter ulja (filter vazduha se cisti, a i imam ih dva)

 

Ima malo nekih sitnih ogrebotina, sto se vidi na slikama, ali nista strasno. Kod mene nije padao, a pre mene, ko ce ga znati… Sve ogrebotine su bile tu kada sam ga uzeo, a nisam nesto bas picajzla za vizuelno stanje.

Uz motor ide zadnji kofer, Givi, mislim da je 45l (vizuelno kofer nije bas u sjajnom stanju, ali to je samo vizuelno).

 

Inace ovaj motor sam koristio kao osnovno prevozno sredstvo dve sezone. (oko 6000-7000km po sezoni). Kada sam ga kupio imao je 32000km na satu, ali km sat nije radio neko vreme tako da treba dodati oko 1000km). Proslog leta smo drugar i ja isli na turu po jugoistocnoj Srbiji. Nikada me nije izdao niti imao bilo kakav problem. Sve sto sam menjao je bilo preventivno da ne bih razmisljao kad krenem negde.

 

Registracija je istekla. Vodi se na mene. Ukoliko ide van BG regist. podrucja odjavu vrsim ja, o mom trosku (mada cu ga najverovatnije odjaviti uskoro u svakom slucaju).

 

Kontakt na telefon 064/137-937-2 ili na PP.

 

Posebno od motora prodajem I Kappa nosace bocnih kofera za ovaj model. Oglas je na: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/91458-nosaci-bocnih-kofera-bmw-f650-fundurost/

U paketu sa motorom nosaci mogu I za 50e, a ukoliko ne odu prepravicu ih za novi motor.

Oglas za motor je za sada samo na BJB.

 

Cena 2000e.

 

DSC_0044.jpg

 

DSC_0045.jpg

 

DSC_0046.jpg

 

DSC_0047.jpg

 

DSC_0049.jpg

 

DSC_0050.jpg

 

DSC_0051.jpg

 

DSC_0052.jpg

 

DSC_0053.jpg

 

DSC_0054.jpg

 

DSC_0055.jpg

 

DSC_0057.jpg

 

DSC_0058.jpg

 

DSC_0059.jpg

 

DSC_0060.jpg

 

DSC_0031.jpg

 

DSC_0063.jpg

 

DSC_0064.jpg

 

DSC_0065.jpg

 

DSC_0067.jpg

 

DSC_0069.jpg

 

DSC_0071.jpg

 

DSC_0072.jpg

 

DSC_0073.jpg

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Stvarno svaka čast.

E ovo je primer kako postaviti oglas, jedino će biti problema pri podizanju oglasa na vrh, nema čovek šta da doda :) , sve je objasnio i uslikao u prvom postu !

 

Sretna prodaja !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Hvala hvala. Motoric je super. Prodajem ga jer sam uzeo malog GS-a. Uhvatili me bili pundravci, a sad kad razmisim i ne znam sto sam ga menjao :S

Funduro mi deluje kao dosta ozbiljniji motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Hvala na ponudi ali vec sam pazario drugi motor tako da mi zamene ne vrse posao. Mogla bi eventualno neka kompenzacija za bocne kofere + doplata.

pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Hvala hvala. Motoric je super. Prodajem ga jer sam uzeo malog GS-a. Uhvatili me bili pundravci, a sad kad razmisim i ne znam sto sam ga menjao :S

Funduro mi deluje kao dosta ozbiljniji motor.

 

Oglasi oba, pa koji pre ode...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ahh meni se ne prodaje ni ovaj jedan, a ne da stavim oba u oglas :) Sad sam se malo navikao na GS-a pa mi furuna nezgodna :D A i GS bolji na off-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Khm, pa moguce... Nije da nisam video taj oglas. Ali opet, sa druge strane, ako je nekome frka za kintu i hoce da prodaje ispod cene, to ne znaci da svi ostali moraju da spustaju cenu do iznemoglosti.

 

Naravno, uvek je tu dogovor, ili sto se ono kaze: "Ljudi smo, nasi smo, daj da vidimo gde smo i kakvi smo, pa eventualno da se dogovorimo".

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ideeemo, pocela da pada kisa, a sa kisom i cene padaju. 1700e !

 

Inace, jel ima fora da se izmeni prvi post, da tamo promenim cenu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Iii i dalje aktuelno. Moguca mala korekcija cene za pravog ljubitelja Furune.

Imam ponuda za kojekakve zamene, pa bih jos jednom naglasio da mi zamene ne vrse posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja