Jump to content

Moto Zajednica

Rally/Dakar maska...

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

Hvala brate, upravo smo stavili masku, samo privremeno...cisto da vidim sta se desava i treba li sta da se prepravi. :stabre: A i ne ide mi se sutra u prirodu sa naked motorom! :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

hehe hvala! Čekaj prvo da usavrsim jedan model! :stabre: Ma zanimljivo je sve ovo, može bilo šta da se napravi samo dovoljno vremna i strpljenja, problem je sto svaka greska sa smolom i vlaknima kada se osuši ne dozvoljava nikakve ispravke, tipa grejanje, pa menjanje oblika kao sa obicnom plastikom. Ali svakako brusilica, seci, pa ponovo...:( U stvari, hteo sam da kažem, da svo strpljenje koje imate, treba potrošiti na početku za pravljenje modela, jer ga bukvalno treba napraviti do savršenstva i posle toga sve ide lagano... :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

Evo opet koja slika kad sam već tu!

 

Maska je ofarbana, ali kao što sam rekao ovo je samo proba, tako da će pretrpeti par sitnih prepravki i još jedno farbanje! :aha:

Photo0072.jpgPhoto0073.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

heheh da sam hteo da stavljam vizir, narucio bih povisen, hteo sam bas ovakvu masku bez vizira, to sam naglasio na početku! :D A kad vozim i ne gledam ispred prednjeg točka nego pravo :D Nekoliko dana sam ga vozio non stop, bas iz razloga da bih video dal mi smeta dok vozim i dal me vetar zaobilazi ili je mozda jos gore...medjutim sve je ok, vidim sasvim normalno prilikom voznje (po prilično sam visok! :D) Provozaću još malo ovako, pa ću videti dal ostaje ili nešto menjam!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

O ukusima se moze u nedogled raspravljati ali je svakako ovaj tvoj poduhvat zanimljiv, svaka cast :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

Svaka čast za poduhvat i izvedbu.

 

Meni je, estetski, lepši ovakav raspored farova.

 

IMG_0188-1.jpg

 

 

 

Svidja mi se i ovo! Razmisljao sam o polozaju farova, ali mnogo bih zakomplikovao sa postavljanjem projektora, nosacima i stelovanjem visine da sam postavio ovako. Jesi ovo ti pravio?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Mogao je da ostavi špijunku da nešto makar vidi.

Koliko god te rally maske izgledale dobro, upotrebna vrednost za dual sport je malo.

Ja bi napravio ovakvu masku, ali i providan vizir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Tricikl

Malo vise ti je coskast,i ja radim sa poliesterom.Taj trajk je od poliestera i radio sam ga bez kalupa, i ona crvena buba je od poliestera isto bez kalupa i ona zlatna buba je od poliestera bez kalupa.Znaci mozes da se igras da napravis oblik kakav hoces.Napravi masku koja je skladna sa motorom da bude kao deo motora,ovako izgleda da je bas dodato na motor.Model mozes da napravis od bilo cega,od kartona,plastike,lima,betona,gipsa,blata,vazno je da dobijes oblik kakav zelis.pozdrav.

post-26275-0-55465700-1368600873_thumb.jpg

post-26275-0-81896800-1368600946_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

E bas sam to hteo da kazem. Suvise je kockast. Kao da nije deo motora... Mislim jesi ga ti pravio posebno i nije ni bio deo motora ali mislim da sada kada znas kako se pravi mozes i bolje da probas. Probaj da ga nekako spojis sa oklopima pa da ide iz jednog dela kao na slici ktm :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

Na pocetku teme se vidi kako sam pravio model, bio je na motoru... hehe a meni izgleda kao da je maska previse obla, a izice na bocnim plastikama ostre :zbunjen:Svakako se slazem sa vama da ne izgleda skladno, zato sto jos nije ni zavrsena, videcemo sta ce do kraja ispasti!!! ::) Spajanje maske i bocnih plasitka mi je i bila ideja, ali posto sam objasnio tipu sto radi sa plastikama da ne vozim samo po putu, odnosno da da vozim motor po najgorem off road-u, rekao je da ce sigurno kad tad da pukne tamo gde se spaja plastika i poliester... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

Malo vise ti je coskast,i ja radim sa poliesterom.Taj trajk je od poliestera i radio sam ga bez kalupa, i ona crvena buba je od poliestera isto bez kalupa i ona zlatna buba je od poliestera bez kalupa.Znaci mozes da se igras da napravis oblik kakav hoces.Napravi masku koja je skladna sa motorom da bude kao deo motora,ovako izgleda da je bas dodato na motor.Model mozes da napravis od bilo cega,od kartona,plastike,lima,betona,gipsa,blata,vazno je da dobijes oblik kakav zelis.pozdrav.

Svaka cast za ove bube!!! pogledaj temu od pocetka, pravio sam model, ne znam sta se desilo....:zbunjen: ali prilikom susenja drugog i treceg sloja kao da je povukla, spoljasnje ivice su se skupile i onda nije mogla ni da legne lepo. To nije pravilo problem na gornjem delu, ali tamo gde se spaja sa ostalim maskama jeste! To smo prepavljali i sada moze da lene, ali nije to to... moramo to ponovo da budzimo!!! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Tricikl

Ma video sam odma,ne sme da bude labavo da se giba ili uvija.Dok radis sa smolom okreces ga prevrcec,pritiskas itd.Moras da ga ucvrstis sa necim,zicom,trakom ili preko necega,kante flase itd.zavisi koji oblik i dimenzija.Moze i druge stvari ali ne bi bas sve da otkrivam.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Ne krecem se puno u enduro vodama, ali me zanima jedna stvar... koja je poenta ove dakar maske? :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

Izgled, zastita od vetra i novi farovi, koje nisam mogao da uklopim ukoliko bih recimo stavio samo poviseni vizir. Drugim i trecim sam prezadovoljan, a prvo sutra nastavljam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja