Jump to content

Moto Zajednica

Rally/Dakar maska...

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

Treba mi mala pomoc braco, hocu da odradim neke prepravke na masci i farovima na svom Kawasaki klr650 tengai... Zanima me gde bih mogao kvalitetno da odradim plastike?! Ovako nekako bi to trebalo da izgleda...http://www.advrider....46&d=1303089757

 

Ako je neko ovo vec radio, na nekom drugom motoru zanimaju me iskustva!!! :care:

Promenio član Zvrndov

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Moze da se izlije od kevlara, kostace jedno 300 - 400 eu i treba ti kalup! Moze i kod Brke,al obzirom da je offroad bike materijal nije odgovarajuci pa se lako lomi... i opet ti treba kalup! Kako god okrenes doope ti je pozadi! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Treba mi mala pomoc braco, hocu da odradim neke prepravke na masci i farovima na svom Kawasaki klr650 tengai... Zanima me gde bih mogao kvalitetno da odradim plastike?! Ovako nekako bi to trebalo da izgleda...http://www.advrider....46&d=1303089757

 

Ako je neko ovo vec radio, na nekom drugom motoru zanimaju me iskustva!!! :care:

 

Moze li link za ovu temu sa ADV-a ? :zdravo:

 

 

Sinoć nisam imao ideju, sinulo mi kad se javio Zextreme, vidi je l' će ti maska od 640 Adventure vršiti pos'o :)

 

Ako ima negdje jeftino, ja bi pazario :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Moze da se izlije od kevlara, kostace jedno 300 - 400 eu i treba ti kalup! Moze i kod Brke,al obzirom da je offroad bike materijal nije odgovarajucipa se lako lomi... i opet ti treba kalup! Kako god okrenes doope ti je pozadi! :takoje:

 

Kalup nije neophodan, može da se modeluje po tvojoj želji. Ali i cena ide gore...

 

A što želiš to da radiš, zbog izgleda ili ti treba mesto za navigaciju/roadbook ili zbog zaštite od vetra ili..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

Moze da se izlije od kevlara, kostace jedno 300 - 400 eu i treba ti kalup! Moze i kod Brke,al obzirom da je offroad bike materijal nije odgovarajuci pa se lako lomi... i opet ti treba kalup! Kako god okrenes doope ti je pozadi! :takoje:

 

danima proucavam uradi sam varijante, i to sa kalupom jeste jedino pravo resenje! A zamisli kada valkna kevlara imam ihihihi :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

Sinoć nisam imao ideju, sinulo mi kad se javio Zextreme, vidi je l' će ti maska od 640 Adventure vršiti pos'o :)

 

Razmisljao sam i o tome, morao bih da imam masku i da vidim sta se desava kada je prislonim na moj motor...:stabre: ali kada bih je nasao povoljno, kao sto veovatno necu, rizikovao bih! :aha:

 

Kalup nije neophodan, može da se modeluje po tvojoj želji. Ali i cena ide gore...

 

A što želiš to da radiš, zbog izgleda ili ti treba mesto za navigaciju/roadbook ili zbog zaštite od vetra ili..?

 

Zbog zastite od vetra i zbog izgleda!! :D Zvucis mi kao da imas neku ideju.... hehe :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

Vidim da nemate ideja, ali ja sam poceo svoj "projekat" hehe :moto3:...lagano uz pivce se sveee resavalo!!!

 

Aj ovako, motor je ovako izgledao...

 

sam0570o.jpg

 

Bilo je potrebno naci koji farovi (projektori iz farova) odgovaraju! Odlucio sam se projektore kratkog svetla iz farova punta 2. Sve je dosta skuceno i nema mnogo mesta, pa su ovi od punta idealni!!! Vadjenjem lima iz jednog projektora dobija se dugo svetlo...

 

photo0012jb.jpg

 

Iskoristio sam postojece nosace, odnosno deo njih...seckanje, uklapanje, varenje....

photo0014je.jpg

 

 

I opet rasklapanje i merenje sto puta, i opet malo OTPRILIKE! :D Najbitnije je da sam uspeo da iskoristim postojeci sistem za podesavanje visine farova inace bi bas bilo muke! Slike su sitne, slikano telefonom, al mislim da se vidi sta se tu desava! :D

 

photo0008c.jpg

 

 

photo0009ta.jpg

 

photo0011u.jpg

I gotov, glavni deo!:takoje: Jos dva drzaca treba postaviti, po jedan sa gornje i donje strane da se to jos bolje ucvrsti!!!! :zvizduk:

 

photo0015ii.jpg

 

Ne vidi se bas, al tu su vec postavljeni i projektori radi probe...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

Evo jos par slika kako je ispalo kada je zavrseno postavljanje fara...

 

photo0016vv.jpgphoto0015ii.jpg

 

photo0018ms.jpgphoto0019xs.jpg

 

Sve povezano, provozao se, sija odlicno za razliku od starog fara! E sad ostao je malo buljaviji nego sto sam planirao, al sta da se radi!!! :D Nije imalo sanse da se povuce jos unutra! Ali resice se taj problem maskom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

Ako admin misli da je za neki drugi podforum (uradi sam), prebacite... A zaboravio sam da napisem da je motor vec kod plasticara. Odlucio sam se za livenje komplet maske nove maske, porebno je napraviti model kako ce maska da izgleda, sto cu ja uraditi...a onda ostaje pravljenje maske na osnovu toga, sto ce uraditi profesionalac da ne s*ebem nesto bez veze!!! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Bravo!

 

Da li farovi zaslepljuju one koji dolaze iz suprotnog smera? Ne razumem se u struju, da li ovi farovi troše više od standardnog KLR-ovog? Jel frka za promeniti sijalicu?

 

Kad već petljaš po masci i prednjem kraju, probaj da ostaviš mesto na koje bi montirao navigaciju, negde iznad table, bliže pogledu na put.

 

Okači slike maske, kad bude gotovo.

 

Inače verovatno pratiš i to, ali na advrider forumu imaš brdo dobrih ideja.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

Ne, ne zaslepljuju, vodio sam racuna o tome...ostalo je fabricko podesavanje visine, tako da u svakom momentu moze da se koriguje!!!

U ove farove idu dve H7 sijalice... sto se opterecenja alternatora tice, mislim da je to sve ok, jer nemam drugih potrosaca- za sada!:zvizduk:

Pregledao sam dosta toga sa adv foruma i esto od toga mi je i dalo ideju kako i sta da radim... A sto se tice table, i nju nameravam da promenim i stavim samo ovako nesto http://www.louis.de/_2058bebdf5aa2d52eb32fa79b0b2dc69da/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10034835, a onda ostaje prostor za dosta drugih gedzeta!!! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Ma nepotrebni gedžeti su za Amere, stavi samo ono što je neophodno. Tako će biti manje stvari koje mogu da se pokvare ili polome. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

Hehe, ako cemo tako i navigacija je za Amere! Karta je sasvim dovoljna!!! :aha: al opet znas kako to ide, nekad se odlucimo da olaksamo sebi nesto...

 

samo je ovaj americki gedzet neophodan! :care:Duck_power_tape.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

Evo kako napredujem... par slika od juče

 

Pravljenje modela maske

 

Nisam znao odakle da počnem!!! :staa:

 

photo0024c.jpgphoto0025so.jpg

 

Tanak lim (koji se rukom savija), karton, traka...malo po malo i pocinje da lici na nesto! :stabre:

photo0027kr.jpg

 

photo0030q.jpg

 

polako dobija zeljeni oblik... :hej:

photo0036x.jpg

 

photo0037l.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

photo0038ay.jpg

 

photo0039a.jpg

 

photo0040nb.jpg

 

photo0043g.jpg

 

A onda sam otisao da vidim kako sve izgleda u vožnji...da li treba da podignem ili da spustim vizir, gde duva...:moto3: Nego, toliko smo ovo dobro učvrstili, da nigde nije mrdnulo posle petnaestak minuta silovanja, da sam počeo da razmišljam da ovo samo prefarbam u crno! :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

I sledeca faza... inače, morao sam malo da povisim vizir...:aha:

 

mazanje smolom

photo0045qg.jpg

 

Postavljanje poliesterskih vlakana

photo0044nc.jpg

 

pa opet mazanje

photo0048pr.jpg

 

photo0049zv.jpg

 

photo0052e.jpg

 

I to je to za sada, sušenje, pa onda sutra skidam sve ove skule ispod i postavljam samo poliesterski deo da vidim sta se tu dešava :lud::D

 

Ukoliko nekoga nešto zanima, neka pita, ne objašnjavam detaljno da vas ne davim bez veze...kapiram da se vidi sve na slikama!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

Hvala ljudi, malo se oduzilo, da ne kazem iskomplikovalo! 1hmm.gif Zao mi je sto nisam imao vremena zimus da se igram sa ovim, pa polako, ali i ovako ce da ispadne dobro, samo me nervira kad moram da zurim sa ovakvim stvarima. Okacicu sada par slika kako je to juce izgledalo, a veceras ce nadam se biti makar u spric gitu, ipak je sutra 1. maj!!! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

I stavljanje poslednjeg sloja poliesterskih vlakana...

Photo0057.jpg

Photo0058.jpg

To je to, i zavrsni sloj je stavljen, a dodatno su postavljena i ojacanja gde se maska savija da bi bila sto jaca... treba dobro da se osuši, skine visak, probuse rupe za farove...

Photo0059.jpg

 

 

Rupe za farove probušene i maska ugrubo obradjena. Rupe smo bušili onim burgijama sa kružnim testerama, istupila se posle prve rupe!!:zvizduk:

Photo0061.jpg

 

Photo0062.jpg

 

Evo kako to izgleda na motoru... :jee:Prilikom sušenja smola povlaci ova vlakna i blago se deformiše, u pitanju su veoma mala pomeranja, ali dovoljna da zagorčaju život nama...tako da je opet moralo seckanje viška, da bi sve bilo kako treba...::)

Photo0063.jpg

 

Preko sočiva će kasnije doci zaštita, jer bi ih kamenje i rizla skroz uništili! sa strane se vidi da smo odsekli deo koji se nije uklapao, opet moraju da se postavljaju vlakana, isti problem imamo(smo imali :D ) sa obe strane.

Photo0065.jpg

Photo0066.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

Što se samog oblika tiče, uspeo sam da napravim model baš onakav kakav sam hteo, samo da popravimo ove gluposti i to će biti TO! :takoje:

Photo0067.jpg

 

I nagib je same maske je odgovarajući, lično meni se sviđa kada stoji pod još pravijim uglom, ali ne znam šta bi se tu sa vetrom dešavalo, da li bi bilo previše buke i da li bi me vetar "zaobilazio" uopšte... to nisam znao! Tako da sam našao neku sredinu, a pošto je sve na probnoj voznji sa onim modelom od lima i kartona bilo ok, trebalo bi da bude i ovako.... videcu veceras!!! :moto3:

Photo0069.jpg

 

Photo0068.jpg

 

Mislim da je ispalo skroz korektno. Izgleda kao da je sve završeno, ali ide onaj najbitniji deo posla, završna obrada. Kasnije će od ovog moći da se vade modeli, tako da ko vozi tengai mozemo da pravimo masku... :D Stavljam još slika posle praznika, nadam se da će ostati u komadu posle tarskih šumskih puteva koji mu se spremaju, ko'lko sutra!!!! :moto3: Oooooodma ide na testiranje!!! :jee:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja