Jump to content

Moto Zajednica

Ugradnja bi-xenon projektora, KLE500 (2006)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Slozicu se da sam danima trazio ali nisam nasao ovako jeftino.

Jel ovo bez balasta?

I ja bih uzeo, ali meni treba samo jedan. Jel bi hteo neko da podelimo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Slozicu se da sam danima trazio ali nisam nasao ovako jeftino.

Jel ovo bez balasta?

I ja bih uzeo, ali meni treba samo jedan. Jel bi hteo neko da podelimo?

ovo su samo projektori, sijalice balaste kupujesh posebno..

ima na KP za 35 par (opet postavljen oglas) ako ti se ne cheka 1,5-2 meseca da ovi dodju.

https://www.kupujemprodajem.com/Bixenon-projektori-MORIMOTO-10939714-oglas.htm?filter_id=

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Obicno stize sve za 30-ak dana, tako da nije strasno. Sacekacu :)

Narucicu pa postavljam i ja slike kada stigne i kada namontiram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1842 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ne zaboravi da se na 90% posiljki iz inostranstva sada placa porez od 20% (na vrednost koju carinik proceni). Ja bas dosta stvari porucujem iz Kine i retko kada se desi da se nesto provuce bez placanja. Na kraju verovatno prolazis jeftinije sa porucivanjem iz Kine ali razlika nece biti toliko velika plus ces cekati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ne znam da li su kineski, ali ovde su projektori 50 evra + h4 bixenon 30 evra (China) ... sve 80 da vidis nocu, ko po danu :lol::takoje:

 

E, sa ovih 50 naspram kineske cene, pa + porez .... vec pocinje da bude diskutabilna isplativost. :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Ne znam da li su kineski, ali ovde su projektori 50 evra + h4 bixenon 30 evra (China) ... sve 80 da vidis nocu, ko po danu :lol::takoje:

 

E, sa ovih 50 naspram kineske cene, pa + porez .... vec pocinje da bude diskutabilna isplativost. :neznam:

projektori sa linka sa aliexpressa su 100% ovi koje sam ja sebi ugradio.

23+ 4,5 (20%) je 27.5E, nije 35 i bogami sigurno nije 50E

xenone koje kupujete po oglasima takodje dobavljaju iz kine, pazi da ti neche prodati neke do 00 xenone a da ima zaradu minimum, jes sve cheka da se pokazhe kao dobra dusha...

xenoni koje sam kupio su 22E tj 2500din, sa oglasa, svetle za sve pare..

 

baci link te kombinacije projektor i bi xenon H4, da vidim kako to izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Na "kupujemprodajem" imas reklamu...inace za H1 i H7 su isto 22 evra... kod njega... popodne cu da nakacim link.

Meni su projektori jedina opcija , jer su sociva na STeneri predvidjena za balonke, pa se xenon razliva i ne postize zeljeni efekat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1842 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Samo da prijavim, meni je na jednom od projektora crkao relej preko kog je balast povezan na postojecu instalaciju i koji kontrolise dugo/oboreno svetlo. Posledica je da trenutno taj projektor uopste ne radi... Cekam da stigne zamena iz Kine, oko 4 eura kosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1842 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Nemam pojma. Jedan dan zamenio prekidace (prvi koje sam montirao su otisli posle godinu dana ali ih nisam stedeo prilikom pranja kompresorom), sledeci otisao da se vozim i u neko doba primetim da ne radi jedan far...

 

U sustini verovano se moze sve povezati da se taj relej ni ne koristi al' ne bih jos dodatno da seckam instalaciju. I ovako je kupus...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1842 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Juce sam ponovo krenuo u igranku sa projektorima. Pre svega detaljno testiranje svih komponenti postojeceg sistema. Na "probnom stolu" sve radi savrseno tako da po svoj prilici problem o kom sam pisao u prethodnim postovima lezi u onih pola metra kablova koje jos nisam skinuo sa motora :) Ta opcija mi se veoma svidja jer me odvratila od ideje da se vratim na halogene sijalice (dobro, halogene sijalice koje bi isle u projektor). A drago mi je i sto su postojeci projektori sa pratecom opremom ispravni...

 

2SwQ50O.jpg

 

Ovo je postojeca instalacija sa vrlo urednim kablovima...

 

 

Kako u zadnje vreme vise nisam bio zadovoljan svetlom (uglavnom radio samo jedan projektor) nedavno sam porucio Morimoto projektore. Par iz Kine kosta oko 25 eura, jos 10 eura treba dati za one ukrasne maske (kod nas se kupuju, iz nekog razloga ih u Kini ne nalazim za male pare). H1 xenon sijalice i balaste imam od ranije tako da ce igranka biti jeftina, narocito sto moje postojece projektore mogu prodati...

 

Projektori su stigli juce i odmah je palo testiranje u sobnim uslovima. Svetlo je neuporedivo, neuporedivo jace nego sa mojim postojecim projektorima. Potpuno ocekivan rezultat jer su ipak Morimoto projektori veceg precnika sociva i koriste sijalicu vecih dimenzija. Jedina stvar koja mi se od starta nije svidela, a primetio sam je jos i na slikama tudjih instalacija, jeste to sto snop svetlosti Morimoto projektora pocinje relativno daleko od motora (postojeci projektori osvetljavaju prakticno i sam prednji tocak). Obradovalo me kada sam video da je problem resiv seckanjem komada lima koji zapravo blokira prolaz svetlosti. Za par dana, kada budem imao pristup nekom alatu, bih to trebao srediti pa sledi montaza na motor. Javljam utiske i kacim fotke.

 

E da, kod Morimoto projektora mi se svidja sto dolaze bez angel eye i bez releja ili bilo kakve druge elektronike sto ce celu instalaciju uciniti urednijom. Svidja mi se i sto u krajnjem slucaju uvek mogu ubaciti halogenu H1 sijalicu.

 

Slike rastavljanja projektora :)

 

RH8YOGY.jpg

 

Em6qf3G.jpg

Morimoto bez ukrasne maske (maska se kupuje posebno)

R88OfL2.jpg

Klapna za prebacivanje dugo/oboreno svetlo i solenoid koji je pokrece

uSxikX8.jpg

Obelezena linija gde bih sekao lim kako bi svetlo padalo sto blize motoru. Sitna a cini mi se veoma bitna prepravka.

aa4dNOT.jpg

Samo socivo je od stakla, sve deluje prilicno kvalitetno odradjeno. Ceo projektor je vrlo pogodan za rastavljanje, na okupu ga drzi svega sest srafova.

Za sada ovoliko. Vise utisaka za koji dan kada stigne ostatak delova i kada sve montiram na motor.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Stavio sam pocetkom ove godine Morimoto H1 na moj drugi motor i definitivno mi je bolji snop u odnosu na ove nase "kineze". Dodatni plus, kao sto je Gliga vec rekao je mogucnost montaze halogene sijalice u slucaju frke.

 

Jedino sto meni licno nije odgovaralo je sto su otvori za hladjenje veci na Morimoto projektorima nego na DX kinezima, pa ako se projektor ne montira direktno u far, brzo se uprasi iznutra, pa se mora otvarati i cistiti. Ko montira projektor u postojeci far, sa ovim nece imati problema.

 

Ja sam skinuo postojeci far i pravio novu masku i nosace za montazu, ali su mi projektori izlozeni elementima, pa jos razmatram kako to rijesiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Sad se svaki drugi projektor na oglasima reklamira kao Morimoto i daleko je jeftiniji nego u Americi tako da tu nema ni M od Morimoto. Gde i koje ste konkretno uzimali? Planiram ugradnju pa da znam sta valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Sad se svaki drugi projektor na oglasima reklamira kao Morimoto i daleko je jeftiniji nego u Americi tako da tu nema ni M od Morimoto. Gde i koje ste konkretno uzimali? Planiram ugradnju pa da znam sta valja.

aliexpress 20E par. ima na KP za 35E par.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1842 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

E je%@ga... Morimoto Mini H1, ukljucujuci i jeftine klonove ne staje u far od KLE-a. Projektor je predugacak i udara u staklo fara.

 

yGdjJ15.jpg

 

 

Opcije su ili seckanje postojeceg ogledala, sto meni ne pada na pamet, ili izrada ploce koja bi nosila projektore (u ovom slucaju se izbacuje postojece ogledalo) kao na fotki ispod... A tako sam se radovao sutrasnjoj voznji...

 

Kawasaki%20Z750%20Z1000%20Mini%20H1%20projector%20kit.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1842 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Par sati merenja, crtanja i sitnih korekcija i imam gotov "prototip" ploce koja bi nosila projektore.

 

3Ie0yOM.jpg

 

 

Za razliku od ugradnje projektora u fabricki far ovde su oba usmerena u istom pravcu i istoj visini. Kod ugradnje prethodnih projektora dosta vremena sam potrosio da bih postigao taj rezultat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1842 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ovako je bilo pre par dana, copy/paste iz druge teme:

 

SsnAjRF.jpg

 

RiAy8LJ.jpg

 

Ove rupe oko otvora za projektor su potpuno nepotrebne. To je zato sto fale 4 rupe na pravim lokacijama... Ovo mi je postalo jasno kada je deo vec otisao na secenje i bilo je prekasno da se reaguje. Nikakav problem nije da se busilicom naprave nove rupe ali ne volim kada napravim ovakav propust...

 

Sad vidim da ima jos malo prostora za unapredjenje dizajna ali generalno sam jako zadovoljan kako je ovo sve ispalo. Na kraju je upotrebljen celicni lim od 1,5mm koji je apsolutno predebeo za ovu namenu. "Sledeci put" ide lim od 1mm.

 

Cena secenja ovaj put iznenadjujuce jeftinih 1500 din, sa njihovim materijalom. Ostaje mi jos da izbusim te rupe za montazu projektora, zamazem sve farbom i montiram na motor. Krajnje je vreme da se malo i provozam ove godine...

 

 

 

Danas sam otisao korak dalje 1zvizduk.gif

 

 

IwrQdpZ.jpg

 

 

Par fotki poredjenja starih i novih projektora. Prva fotka su stari, druga novi:

 

zkd0mZs.jpg

 

q28obOE.jpg

 

 

Identicno podesavanje fotoaparata. Novi projektori imaju osetno siri snop sto mi se svidja. Kod starih projektora snop pocinje mnogo blize prednjem tocku sto mi se svidja jos vise. Nadao sam se da cu to postici prepravkom klapne na novim projektorima ali rezultat nije bas zadovoljavajuci. Videcu kako ce se sve pokazati u praksi...

 

Lim od 1.5mm mi vise ne deluje predebelo. I ovako se pomalo uvija prilikom zatezanja srafova. Zbog toga projektori nisu bili usmereni u istom pravcu/ istoj visini, sto je reseno sa par podloski

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Idi bre Gligo u persun..... ako posle svega , opet ne vidis da se nocu spistis niz stazu na Kopu... motorom, nista nisi uradio :lol:

 

Svaka cast na strpljenju i predanosti.... extra posao, samo dosta ti je vremena uzelo sve to...mada vidim da ti nije tesko i da volis to sto radis :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1842 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Mogu da kazem da je projekat 99% gotov. Vozim se 10-ak dana i za to vreme sam imao 2 visecasovne nocne voznje. Kolicina svetla koju daju ovi novi projektori (Morimoto, ili bar kopija istih) je neverovatna. Kada vozim sa dugim svetlima znakovi pored puta toliko jako sijaju da to skoro smeta...Snop je osetno siri nego na prethodnim projektorima tako da lepo osvetljava i prostor sa obe strane puta. Rasipanje svetlosti je manje nego sa prethodnim projektorima tako da je ove moguce podesiti da na oborenom svetlu sijaju dalje a da to ne smeta vozilima iz suprotnog pravca.

 

Ranije sam pisao da mi se ne svidja to sto snop svetlosti pocinje tek na par metara ispred prednjeg tocka. Ovo mi je smetalo samo u prvoj voznji a i to zbog cinjenice da sam navikao da mi vec i sam prednji tocak bude obasjan. U voznji normalnim asfaltnim putevima ovo zaista ne igra ulogu. Nisam imao prilike da proverim kakvo bi bilo stanje na nekim losijim, neasfaltiranim, putevima.

 

Jedini problem je u ostrim levim krivinama kada je, cak i na dugom svetlu, veliki deo krivine u mraku. Ovde govorim o krivinama koje se prolaze sa 40 na sat i manje.

 

Od mene apsolutna preporuka. Vredelo je cimanja oko izrade nosece ploce. Necete verovati ali fotki nemam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Ja samo da potvrdim sve ovo što je Gliga rekao. Išao sam iza njega sve vreme, bukvalno nemaš potrebe da upališ svetla noću! U nekoj deonici sam vozio ispred, tek sam tad shvatio kako ja u stvari nemam svetla i kako vozim po mraku. Usporio sam i pustio ga da ide ispred. I mene čeka sve ovo, neću žaliti dinara uloženog u osvetljenje. Moja preporuka takođe.0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Moze li mala pomoc :)

 

Planiram da ubacim sebi morimoto projektor i h1 xenon. Problem je sledeci: kada palim dugo svetlo kratko mi se gasi.

Pretpostavljam da ce xenon na kratko izgubiti struju pri prebacivanju pa cu ostati bez svetla dok se ne zagreje...

 

Kako povezati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Moze li mala pomoc :)

 

Planiram da ubacim sebi morimoto projektor i h1 xenon. Problem je sledeci: kada palim dugo svetlo kratko mi se gasi.

Pretpostavljam da ce xenon na kratko izgubiti struju pri prebacivanju pa cu ostati bez svetla dok se ne zagreje...

 

Kako povezati?

projektor goristi h1, pretpostavljam da ti prichash o H4 bixenon?

kod h1 ono uvek gori a klapna radi na projetoru mesto sijalice (H4). znachi nema prekidanja svetla. sijalica tj balast povezhesh na kratko a projektor na dugo. spakujesh i gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja