Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XJ 900

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Yamaha XJ900, 900cc, 90ks, 1996god. Oko 80000km ali stvarno, ne kao vecina prevaranata sa predjenih 40000km.

Odlican motor, uvek redovno odrzavan i sve menjano na vreme. Plocice nove, gume kupljene 2012 presle oko 6000 km,posedujem i racun za gume. Tip BRIDGESTONE. Nikad nije padano 100%. Korsicen uglavnom na otvorenom. Pancirna kociona creva. Promenjeno i ulje u kardanu. U vlasnistvu 3 godine. Dajem i 4litre MOTUL ulja i nove svecice. Da ne bude ono ma radjen je servih majke mi! Ovako lepo sve imate pa uradite sami za pocetak nove sezone. Filter vazduha promenjen prosle sezone. Dva kljuca i zadnji kofer. Cena 2600e moguc dogovor. Razlog prodaje: kupljen drugi motor.

 

IMG_0200.jpg

IMG_0199.jpg

IMG_0201.jpg

IMG_0202.jpg

IMG_0203.jpg

IMG_0204.jpg

IMG_0205.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Cena mozda jeste jaca ali je i podlozna dogovoru.

Ovo nije motor u krs stanju po standardnom principu ma sve je super ekstra itd.. a ono djubre bez premca. Gume su stvarno nove i presle oko 5000-6000km imam i racun. A ne neke iz 2006 pa kao moze jos da tera. Ja sam ih licno kupio kod Radulovica gde sve gume kupujem. Samo one vrede preko 200e, takodje kao sto pise idu i svecice nove sa uljem.

Ovo nije za likove koji bi da se krpe i teraju. Ovo je motor za nekoga ko stvarno zeli da se lepo vozi i ne razmislja puno oko nekog krsa. Moze isto XJ 900 da se kupi za 2000e ali niti ima nove gume, plocice, filtere ulja itd.. niti ista na njemu valja. I da naravno svi ti za 2000e su presli 40000km da! kako da ne. sve sami lazovi. Mozda pre nekih 100000km. Ovaj motor je presao pravih 80000km ako ce nekome biti lakse ja cu da stavim 39000km i da ga je vozila moja baba samo vikendom na pijacu.

Ako je neko ozbiljan kupac on ce doci i posle 5min se uveriti u istinitost price.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1450 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Pise gore, 2600e :neznam: .

 

 

WOOOOOOOWWW!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

I da naravno svi ti za 2000e su presli 40000km da! kako da ne. sve sami lazovi. Mozda pre nekih 100000km. Ovaj motor je presao pravih 80000km ako ce nekome biti lakse ja cu da stavim 39000km i da ga je vozila moja baba samo vikendom na pijacu.

 

 

Ja kolko vidim ovo je nesto na moj racun. Hvala Mare : :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

I da naravno svi ti za 2000e su presli 40000km da! kako da ne. sve sami lazovi. Mozda pre nekih 100000km. Ovaj motor je presao pravih 80000km ako ce nekome biti lakse ja cu da stavim 39000km i da ga je vozila moja baba samo vikendom na pijacu.

 

 

Ja kolko vidim ovo je nesto na moj racun. Hvala Mare : :jok:

 

Nije ninaciji racun. Ne znam sto to mislis. :zbunjen: Molim te objani mi? Pogledaj oglase, ne samo na nasem forumu vec i sve ostale. Ne smem sada linkove da stavljam. U celoj drzavi ispade ni jedan motor da predje 40000km a svi stari preko 10god. Pa preko ljudi mnogo vise prelaze km nego kod nas i neko mi kaze da motor koji je putni za 10-15god presao samo 40000km. To je oko 2000km godisnje. Pa i ovde u ovoj bedi prolaze vise.

Taj neko je ili iz zemlje dembelije i stvarno naivan ili je lazov koji je sam tu kilometrazu vratio. Ako je 10% takvih motora preslo ispod 40000km ja cu ga pojesti! I onda posle nekog vremena vidimo te iste motore po oglasima sa isto oko 40000km pa kako to majka mu stara. Kao i kola, sva su presla izmedju 120000-180000km a ni jedan nema ispod 500000km. I tamo vrede masine koje su dobre i ocuvane. Ako se neko nalzai u ovoj prici to je vec njegov problem i problem ljudi koje ce tek da prevari. A ako se neko i pored toga uvredio nije mi zao, imam slab stomak na prevarante.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pise gore, 2600e :neznam: .

 

 

WOOOOOOOWWW!!!!!! :lol: :lol: :lol:

 

Ne znam sta je smesno? Mislis da je puno para?

Prvo i cena je podlozna dogovoru. A dugo, Pogledao sam sve Diverzije po oglasima koje se trenutno vrte kod nas i ni jedan nije ni prici ovoj.

Svakoj treba minimum mali servis! Na ovoj sve vec ili imas ili dobijes da uradis sam.(nema lazi nema prevare)

Inace na ovoj je radjen i veliki sa zamenom spanera i lanca bregaste. Sve sa novim(naravno) delovima iz GB. Koliko njih je to ovde ikada uradilo? To ovde niko ne radi.

Ovaj motor ima nove gume. To nisam video ni na jednoj.

Ima prvu i originalnu boju bez padova i lomova.

I naravno pravu kilometrazu a ne onu za debile.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Nije da osvezavam temu da bi bila na listi samo moram ovo da podelim sa vama.

Obratio mi se jedan clan koji se nasao u ovoj prici. Ostace potpuno anoniman i on i model njegovog motora.

Kupio je motor od jednog od tih prevaranata sto imaju perfektan motor iz uvoza za smesne pare bez ulaganja pogadjate ispod 40000km

i na carinskoj deklaraciji je stajala ista cifra km.

E sad krece zanimacija. Covek normalno uzme da promeni filtere itd... i pri rasturanju motora ima sta da vidi. Nadje nalepnicu ili papir gde lepo pise datum poslednjeg servisa kada i na njemu 80000km opa :zvizduk:

Isti ti prodavci prodaju i valjaju regularno ovde medju nama motore i znam ko su ali nije ni bitno.

Svi su oni isti. Ja garantujem da ni jedan ali ni jedan motor od svih ovih sto valjaju iz uvoza motore nema pravu kilometrazu.

Ja nemam nameru da zaradjujem na motoru. Ali mi je muka da ovi prevaranti dampiguju nama normalnim ljudima cene. Na zalos u Srbij niko ne vrednuje ulozeno. Iako ce se njemu to posle isplatiti, ali posto nemamo nikakve kulture kako ponasanja tako i tehnicku i saobracajnu kulturu. Pa je samo bitno da motor "tera" i da zajebemo nekoga sledeceg.

Ja ne radim ovo samo zbog prodaje ovog motora. Ovaj motor ce otici pa ce otici, dal za ove ili malo manje para. Kada naidje pravi kupac videce i sam razliku. Hvala bogu pa se nikome za pare ne zuri. Ali treba vise stati prevarantima na put. Da ne ubijaju svima cenu svojim otpadom koji dovoze i operu samo.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

I da naravno svi ti za 2000e su presli 40000km da! kako da ne. sve sami lazovi. Mozda pre nekih 100000km. Ovaj motor je presao pravih 80000km ako ce nekome biti lakse ja cu da stavim 39000km i da ga je vozila moja baba samo vikendom na pijacu.

 

 

Ja kolko vidim ovo je nesto na moj racun. Hvala Mare : :jok:

 

Nije ninaciji racun. Ne znam sto to mislis. :zbunjen: Molim te objani mi?

 

Pa zato sto i ja prodajem ISTI, TVOJ, bivsi motor, koji nije u stanju kao tvoj sadasnji za naravno puno manje para.

 

Nit ti neznas dal moj ima 149.000 a tvoj stvarnih 80.000

ili pak moj ima pravih 49.000 a tvoj obrnuo na 180.000.

 

Sve je to stvar odrzavanja i nacin primene, ima motora koji i sa 200-300.000 izgledaju sasvim pristojno i utegnuto. A ima i motor sa 20.000km u dno vizuelnom stanju. Ne pricam napamet vec iz iskustva.

 

Znaci poenta je ovo su "OGLASI". Oglasis svoj motor da hoces da ga prodas, postavis podatke, slike, cenu i to je to, krajnje je neprikladno nagovestavati da je tvoj bolji od ostalih i obrnuto. Zato postoje teme i teme na ovom i drugim forumima na kojima svako moze da se informise.

 

I naravno kao i svi drugi otkud ti znas da nije okrenuo sat? Jesi ga kupio novog u salonu 1996god??

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Nikada mi nije bilo jasno zasto se ljudi opterecuju predjenom kilometrazom. Prvo ona u vecini slucajeva nije tacna, a drugo kilometraza uopste nije merilo istrosenosti i stanja motocikla/automobila.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

I da naravno svi ti za 2000e su presli 40000km da! kako da ne. sve sami lazovi. Mozda pre nekih 100000km. Ovaj motor je presao pravih 80000km ako ce nekome biti lakse ja cu da stavim 39000km i da ga je vozila moja baba samo vikendom na pijacu.

 

 

Ja kolko vidim ovo je nesto na moj racun. Hvala Mare : :jok:

 

Nije ninaciji racun. Ne znam sto to mislis. :zbunjen: Molim te objani mi?

 

Pa zato sto i ja prodajem ISTI, TVOJ, bivsi motor, koji nije u stanju kao tvoj sadasnji za naravno puno manje para.

 

Nit ti neznas dal moj ima 149.000 a tvoj stvarnih 80.000

ili pak moj ima pravih 49.000 a tvoj obrnuo na 180.000.

 

Sve je to stvar odrzavanja i nacin primene, ima motora koji i sa 200-300.000 izgledaju sasvim pristojno i utegnuto. A ima i motor sa 20.000km u dno vizuelnom stanju. Ne pricam napamet vec iz iskustva.

 

Znaci poenta je ovo su "OGLASI". Oglasis svoj motor da hoces da ga prodas, postavis podatke, slike, cenu i to je to, krajnje je neprikladno nagovestavati da je tvoj bolji od ostalih i obrnuto. Zato postoje teme i teme na ovom i drugim forumima na kojima svako moze da se informise.

 

I naravno kao i svi drugi otkud ti znas da nije okrenuo sat? Jesi ga kupio novog u salonu 1996god??

 

Pa pazi ovako, motor koji ti vozis ti si 3 vlasnik posle mene. ;) a ja znam za dva pre mene. Ja sam ga kupio od drugara i prodao posle drugom prijatelju koji ga je kasnije prodao nekom liku iz bg-a a ovaj tebi. Za ovog pre i ovog posle mene mogu da garantujem da nisu vracali km. Ali za pre toga sam siguran da je vracana cak i znam da jeste. Ali kada sam ga ja prodao prijatelju nisak ga prodao sa pricom da je toliko presao i da je fabrika. A moj drugar ga je takodje prodao dalje po smesnoj ceni i manje od 2000e zato sto nije ni blizu u stanju kao ovaj sada. Razlika u ceni je velika ali i razlika u stanju istih! Tom motoru sam ja stavio nove gume 2009. i verovatno su jos uvek iste te gume. A na ovom su gume 2012god i da ti ne nabrajam dalje. Ja kada sam ga prodao gume su bile 1god stare kao i sve ostalo od delova a verovatno su sve isti i sada. A na ovom je sve novo za sta imam i dokaze. Tako da mesas babe i zabe. Motor koji od mene ode bude ili top stanju ili ima i adekvatnu cenu za to. sto se ocito debelo promeni za 3godine!! A ja debelo stojim iza onoga sto prodajem i potkrepljujem dokazima sta sam sve menjao i radio.

A najsmesnije od svega je to sto se moj inicijalno komentar i nije odnosio na tvoj oglas koji nisam ni video.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja