Jump to content

Moto Zajednica

Bajkersko hodočašće - Isle of Man Tourist Trophy 2012

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

ISLE of MAN TT 2012

Bajkersko hodocasce

 

Od prvog trenutka kada sam saznao za IOM TT, mislio sam da je to jedno od onih mesta na svetu koja vam izgledaju toliko dobro da mislite da ih nikada necete posetiti u zivotu.

Prica koja se provlacila nekoliko poslednjih godina, konacno je 2010. godine pocela da dobija na znacaju! Idemo na IOM TT 2012. godine. Delovalo mi je neverovtno da je moguce planirati putovanje skoro dve godine unapred, ali trebalo je uklopiti neverovatno mnogo stvari.

Citavu zimu smo razradjivali plan koja nam je najbolja opcija za odlazak, i na kraju smo doneli odluku da idemo iz Beograda avionom do Londona gde bi se zadrzali po dva dana u odlasku i povratku. Iz Londona bi krenuli motorima na IOM ali uz obilazak Engleske, Welsa i Skotske, koliko uspemo da spakujemo u 9 dana.

Konacna je bila i ekipa... Vucko, nas drugar koji zivi u Londonu, i koji je organizovao najveci deo ovog putovanja, Mile , Hoze, Ana i ja.

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Organizacija je mogla da pocne. I to kakva. Nisam ni zamisljao sta nas sve ocekuje. Trebalo je usaglasiti termin zbog raznoraznih rezervacija. Najbitnija stvar je rezervacija trajekta. Iako je vreme odrzavanja treninga i trka bilo objavljeno ranije, sam raspored je objavljen u avgustu 2011. Cim je objavljem, pokusali smo da napravimo rezervaciju i uspeli, ali nismo dobili termin koji smo trazili vec pomeren za dan-dva, polazak iz Liverpoola 3. juna uvece, a povratak u Heysham 7. juna ujutru. To se na kraju ispostavlo kao dobro. Uglavnom se sve rezervacije rasprodaju odmah. U trenutku rezervacije nije objavljena cena za narednu godinu, vec se u februaru dobija zahtev za potvrdu rezervacije sa zahtevom za placanje, ili odustajanjem od rezervacije, i tada se pojavljuj slobodna mesta na trajektu. Mi smo naravno prihvatili i platili (oko 184 GBP).

U medjuvremenu, pravljenje rezervacije kampa. Na IOM ima gomila kampova, od kojih su pojedini enormnih razmera. Mi smo odabrali Glen Dhoo kamp. Morali smo da uzmemo minimum 5 noci, iako ostajemo samo 4. Poput guzve za rezervaciju trajekta, tako je i guzva za smestaj. Rezervaciju uz placanje smo isto napravili u avgustu 2011 (40 GBP).

Pored svih ovih organizacionoh smicalica, trebalo je jos kupiti i avio karte. To smo uradili u novembru cim je to bilo moguce, i prosli smo veoma dobro jer je karta kupljena dosta unapred (oko 125€). Isto tako, imali smo mogucnost da nosimo 32kg prtljaga koji se cekira i 10kg rucnog, sto je bilo neophodno obzirom da smo nosili svu opremu.

Sto se tice motora, Vucko je u Londonu imao 2 motora, Suzuki V-Strom 650 koji bi vozio on i Kawasaki KLE 500 koji bi vozio Mile. Hoze je planirao da kupi bike u Engleskoj koji bi posle prebacio u Srbiju. Ja bih iznajmio. To je, takodje, iziskivalo neuobicajeno mnogo zalaganja. Za pocetak, trebalo je naci motor za Hozea...internet oglasi, pa Vucko ode da pogleda i da kupi. Ne retko i po 100-tinjak milja. U obzir su dolazili toureri koji bi bili adekvatni za Hozea i Anu sa gomilom prtljaga, i izbor je pao na Kawasaki GTR 1000. Posle je za sva 3 motora trebalo odraditi osiguranje, a to uopste nije lako kao sto se cini. Vecina osiguravajucih kuca ne prihvata to da uradi. Na kraju Vucko nalazi kompaniju koja nudi nacin da osigura te motore, tj. vozace, posto kod njih osiguranje ide na vozaca. Posto su sva 3 motora na Vucka, on ih osigurava na sebe, a Mileta i Hozea prijavljuje kao druge vozace, za motore koje oni voze. Za sve to vreme biramo i kompaniju gde cu ja iznajmiti motor. Lako sam se odlucio da cu neki 600-tinjak, u najvecoj meri zbog cene rentiranja, a i visine depozita. Jos samo da se odlucimo za kompaniju. One koje su blize Vuckovoj gajbi su skupi, a oni koji su daleko su jeftini. Na kraju odabiramo Hondu CBF 600 S 2009. godiste sa ABS-om u najpovoljnijem rentalu i pravimo rezervaciju jos u martu, ukljucujuci depozit (200GBP).

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Negde u to vreme poceli smo pripremu za podnosenje zahteva za vizu. Imali smo pozivno pismo od Vucka, posto je on britanski drzavljanin i zena mu je Britanka. Naravno, svako je pojedinacno pripremio papire za sebe. Predali smo krajem marta i dogovorili da pasose dobijemo DHL-om na kucnu adresu. Sa nama su predali jos i Miletova zena i cerka, oni su trebali doci kada mi krenemo za Srbiju i ostati tamo sa Milom jos 10-ak dana kod Vucka. Krenuli su dani neizvesnosti, ali negde duboko u sebi bio sam siguran da nemam razloga za brigu, jer imam sve uslove koji su potrebni da dobijem vizu. Posle skoro dve nedelje posiljka je stigla. Mile i ja smo odbijeni, a njegova zena i dete su dobili vizu. Sok od koga se nisam mogao oporaviti dosta dugo. Narocito mi nisu bili jasni razlozi koje su naveli u odbijenici. Ana i Hoze su predali nekoliko dana posle nas i dobili. Trebalo se prvo oporaviti od tog saznanja i odluciti sta dalje da se radi. U slucaju odustajanja, sve sto je uplaceno pada u vodu, trajekt, kamp, avio karta, a verovatno i deo depozita za rezervaciju motora. Dani prolaze neverovatno brzo, a treba reagovati. Dodatni crv sumnje su bili i trivijalni razlozi zbog kojih su nas odbili, sto me je navodilo da mislim da mozda nema svrhe ni podnositi ponovo. Odlucujemo da pokusamo ponovo pa sta bude...ili kad ide june, nek ide i uze. Nemamo vremena na pretek. Treba ponovo popuniti aplikaciju na netu. Prvi put sam to radio sedam dana, ali ovog puta sam to slozio za tren oka. Naravno ponovna uplata za vizu se podrazumeva (100€). Sve se radi preko neta, aplikacija, placanje, zakazivanje termina. Uspevamo vrlo brzo da zakazemo novi termin i predajemo za vizu. Ovoga puta Hoze ide da podigne pasose i javlja nam radosnu vest. Kada mi je javio, nisam mogao da verujem, narocito jer su ovaj put odlucili za dva dana.

I konacno, nekoliko dana pred polazak, morali smo spremiti sve stvari koje nosimo, ukljucujuci citavu opremu za voznju motora, kamp opremu i licne stvari. Sve to spakovati u kofere i izmeriti da li se uklapamo sa kilazom.

 

19816B72-37ED-2649-8C8E-9CF4A28BB58A_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pocetak obecava, samo da skupis volje da putopis i zavrsis, naplasio sam se dobro zapocetih, a nikad zavrsenih putopisa :)

 

Bas to je i jedan od razloga zasto se na putopis ceka ovako dugo...da bi bio zavrsen. Ne postavljam putopis, ako ga vec nisam zavrsio na kompu kuci...a to je potrajalo...deca, obaveze, slobodan komp (kad deca ne gledaju crtace)...

U svakom slucaju, sada samo postavljam! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ajmo Doktore, celo jutro si na forumu, a nista ne radis :ups:

 

Klik na upload!!!

 

Tacno mi je palo na pamet da ce neko ovo da pomisli...na poslu sam, pa mi je forum skoro neprekidno ukljucen, a nemam ovde uslove da postavljam...nista do veceras. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pa stipso jedna kupi deci komp ili tablet da gledaju crtani :nanana: :nanana:

I postavljaj nastavak :Mina:

 

Ma kupio sam...nego samo hoce na veliki monitor... :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja