Jump to content

Moto Zajednica

uvoz sa euro 3 normom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Poz svima, interesu je me da li bi se mogla napraviti neka tema za uvoz sa euro 3 normom. Mislim na npr. od koje god se odredjeni tip motocikla počeo proizvoditi sa tom normom. Pišem zbog toga sto hoću da uvezen sebi bajk iz EU,pa sam pokušao u BiH da se raspitam kako da znam koji motor ispunjava normu al mi oni kažu da mi prodavač kopira Saobracajnu i da je šaljem zastupniku i njega pitam. Moje mišljenje da je to malo komplikovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Sve dok nije ogranicena starost motocikla za uvoz, nema razgovora o EURO 3 motoru. mi nemamo sopstvenu moto- industriju tako da im je i ovo mnogo sto nas deru. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 986 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

jeste motori moraju zadovoljavati euro tri norme i recimo na moto.it najčešće piše dali je ili nije motor euro tri norma,a svejedno ide na homologaciju koja se dobro plati pošto su ukinuli carinjenje ako je motor recimo pravljen eu, kao honda koja se pravi u italiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6351 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

MOj GSR je Euro3 i u rubrici gde je homologacija u librettu (motor je na italijanske tablice) pise:

 

OAJS134 E4*2002/24*0721*

 

Ako motor uvozis iz Italije pogledaj rubriku pod slovom (K).

 

Na poslednjem mestu, barem kod mene, u rubrici (V.9) se nalazi i konkretno kojoj klasi pripada motocikl u skladu sa evropskim zakonom (CE). Odnosi se na direktive 70/220/CEE i 88/77/CEE, koje propisuju emisiju stetnih gasova.

U rubrici pise 2003/77/CE...sto znaci da motor ispunjava norme koje su postale vazece u tacki zakona koja je navedena u broju. To bi trebalo da je to Euro3.

Ono gore je mozda vise vezano za italijansko trziste, posto Evropa iako ujedinjena, vrlo cesto nema usaglasene zakone. U smislu da je homologacija stvar koju uredjuje svaka drzava ponaosob, ali naravno sve u skladu sa evropskim normama. Uglavnom, ako je bilo koji novi proizvod prosao homologaciju u nekoj od zemalja, to bi trebalo da vazi i u svim drugim zemljama evropske unije. Ne znam sad sve detalje ali ono E4 je oznaka za zemlju gde je homologacija izvrsena. Svaki broj uz slovo E je neka druga drzava, ali to i nije toliko bitno, vazno je da to postoji. Bez toga prakticno ni ulazak na trziste evrope nije moguc.

Evo i tabele, koje sve norme postoje.

http://it.wikipedia.org/wiki/Euro_III

 

Ispada da je sto se tice automobila svaki auto registrovan posle 1. januara 2001 Euro3, jer bi u protivnom to bilo ne zakonito.

Za motocikle to vazi od 1. januara 2006, s' tim da je moguce registrovati i Euro2 koji su vec u salonima, ali samo do januara 2008. Znaci da motori koji se prvi put registrovani posle januara 2008 MORAJU da su Euro3.

Za mopede ovo postaje obaveza posle 1. januara 2016.

KOmplikovano jeste, ali se nadam da je pomoglo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

da ne zna neko ima li za motocikle kao i za auta neke informacije na netu koji zadovoljavaju a koji ne euro 3 normu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 758 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Za BMW R modele (boxeri) je luda kuća. Jedan model u jednoj godini ima serije koje imaju ali i serije koje nemaju Euro3. Sa japancima je nešto jasnija situacija. Npr. Suzuki V-strom 650 imaju Euro3 svi motori proizvedeni 2008. i kasnije, Honda cbf600 od te i te godine i kasnije...

Ipak najsigurnija varijanta je da za konkretan motor uzmeš br.šasije i provjeriš tamo gdje bi i radio homologaciju.

Mislim da provjera košta 15-20KM. Jedino je problem što to može da potraje i do 10ak dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

To i jeste problem,dok oni provjere da li ispunjava u slove ili ne,motor se može pet puta prodati a još i baci s gajbu piva .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 758 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Na italijanskom sajtu www.Moto.it idi na polovne motore (moto usate). Kad otvoriš određeni motor u opisu je vrlo često i euro norma. Tako po modelu i godištu možeš zaključiti da li je ima. Ja se po tome orjentišem.

A šta si planirao uvesti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Zavisi na sta bi naletio da je blizu otici po njega,al KLE-a ili AFRIKU bih najvise volio al mislim da su euro2 pa onda dolazi u obzir VARADERO i V STROM

Na italijanskom sajtu www.Moto.it idi na polovne motore (moto usate). Kad otvoriš određeni motor u opisu je vrlo često i euro norma. Tako po modelu i godištu možeš zaključiti da li je ima. Ja se po tome orjentišem.

A šta si planirao uvesti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja