Jump to content

Moto Zajednica

PIAGGIO 50ccm

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1100..Suzuki gsx250

Hteo bih da podelim sa vama problem sa piaggiom.

 

Kupio sam polovnu bobinu koja je radela samo nekoliko dana pa crkla,posto cena nove nije mala malo sam eksperimetisao.posto je bobina u sklopu sa cdi-om,nabavio sam komutator od yuga , semu povezivanja sam nabavio na netu,povezao komutator i bobinu po semi i uspeo da upalim skuter,radi dobro al nisam mogo da ga provozam zbog snega.Verujem da ovo moze da se odradi na vecini motora sa elektonskim paljenjem a usteda nije zanemarljiva.

 

Vec sam uspeo sa yamahom 125.samo sam sad skapirao jos neke sitnice

 

Kog interesuje neka pita , pomocicu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nesto meni tu nije jasno prijatelju.

Komutator koliko sam ja upucen u elektriku moze da zameni platine i kondenzator, ali ne i bobinu. Bobina je potrebna i komutatoru.

To me navodi na pomisao da je mozda u tom tvom CDIu crkao komutatorski deo, a ne bobina.

Sad...kad kazes da probe nije bilo, tu dolazimo do vrlo vaznog momenta, a to je pomeranje predpaljenja. Ako i radi lepo na leru ne mora da znaci i da ce lepo ici jer se sa porastom broja obrtaja menja i trenutak paljenja. Ako se to ne gadja, nema idenja.

Nisam strucnjak za lektriku ponavljam, ali mi ovo nekako cudno. Ne kazem da ne moze...ali ako si vec nasao nesto sto funkcionise i to hoces da podelis, cemu tajnovitost.

Znam...'oces da zgrnes milione :zvizduk:

Tih bobina (kompletih CDI kutija) za Piaggio 50 ima vise. Sve su na oko iste, ali su da tako kazem programirane na drugacije tacke paljenja, zato mi malo nelogicno da uvek isti sistem radi za sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1100..Suzuki gsx250

Da propustio sam da napisem da sam i bobinu stavio od yuga,nema tajni.....radi i na leru a i na punom gasu izvlaci max broj obrtaja..zasad ne mogu da ga provozam prokleti sneg,nisam ni ja bas veliki strucnjak za eletroniku sto se tice predpaljenja,ali mislim da to ne regulise komutator,nisam siguran mozda gresim...

 

valjda je ugao pretpaljenja regulisano na magnetu,onaj izboceni deo za davac signala. a skuter je 2-taktni, na 4-taktim masinama se ugao pretpaljenja menja.i to sa tegovima sa oprugama na deliu koji daje signal na davacu impulsa,takoreci razvodniku paljenja.

 

2-taktni motori bar ja mislim nemaju promenjiv ugao pretpaljenja.mozda gresim...

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

To jes' tacno, al' ga ja povezah odmah za 4t jer se pominje i Yamaha 125...a ja ih se nesto ne nagledah dvotaktnih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja