Jump to content

Moto Zajednica

Honda cbr F4i 600 ccm 2001 - 2006

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5712 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

E35FB458-CF79-274A-A3FF-57B39EB486B5_thumb.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odlican položaj vozaca, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti pažnju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju... Poželjno je da ubacite i JEDNU fotografiju SVOG motora (ne slike sa net-a)

 

 

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

2001

 

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

Tek 2 meseca :)

3. Šta mi se dopada:

Motor je jako podvozan,dosta udoban obzirom na tip motocikla.Upravljivost odlicna kao i kocioni sistem.

 

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Za sada nemam zamerki.

 

5. Moj utisak:

 

Za mene i moje potrebe ovo je pravi izbor,honda F4i je definitivno ono sto sam trazio.Pocev od izgleda,preko performansi

do najsitnijih detalja,ovaj motor je pravo savrsenstvo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Maximus1, imas RR verziju ili sport touring verziju (malo drugaciji polozaj sedenja, spojeno banana sediste) ?

 

Moj san je da kupim sport touring CBR 600 F4i pa da se vozam svuda sa svojom dragom zenicom. Mozda sledece godine? Mozda ne :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Vozim i dalje 2001. god 1moto3.gif

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

4 god , jos malo pa hvatam petu.

3. Šta mi se dopada:

Motor je pouzdan, dobar polozaj sedenja malo visi nego kod R - a, dobre kocnice i lagan za voznju .

4. Šta je moglo biti bolje:

Po meni za sad samo regler ( pozoves Josku i resis problem 1moto3.gif )

5. Moj utisak:

E pa da krenem. Ovo mi je bio omiljeni motor jos kad je izasao , pa sam imao i srecu i priliku da njega upravo i kupim. Zadovoljan sam motorom jer je stvarno pouzdan , bar je do sad bio 1moto3.gif. Jedina mana mu je sto crkava regler mada to je mana kod vise hondi ali je lako resivo.. Vise je R nego F i moze da se nosi sa ostalima u klasi. Polozaj sedenja kao sto sam gore napisao je visi i udobniji nego R za nijansu( FS model ) . Udobniji je za duze voznje i manevrisanje po gradu ( vozi se ko biciklica 1moto3.gif).. Sve u svemu dobar motor. Ko hoce da ima sportaka i da se vozika po skupovima ili nekim turama a da ga ne boli kicma mislim da nece da pogresi ako izabere ovaj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

1. Godište motocikla koji ste vozili:

2005

 

 

2. Vreme provedeno na motociklu:Oko 2 meseca

 

 

 

3. Šta mi se dopada:

Motor je jako podvozan,dosta udoban obzirom na tip motocikla.Upravljivost odlicna kao i kocioni sistem. Lagan je za savijanje, barem meni, on ima 168kg, a ja 105kg :lol: . Napravio sam djir od 250 km, bez prestanka i nista me nije bolelo. Imam banana sediste inace. Moj drug koji fazer-a 600, ga opisuje kao igracku u smislu lako se vozi i odmah privikava na njega.

 

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Mozda samo vizir da je malo veci

 

 

5. Moj utisak:

 

Za mene, ovaj motor je savrsenstvo. Jak, pouzdan, udoban, lagan, prasta sitne greske, pitom do 5k obrtaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

1. Godište motocikla koji ste vozili:

2001. vozim i dalje.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

Godinu dana (4000km).

 

3. Šta mi se dopada:

Položaj sedenja je meni okej, za moj pojam udobnosti sasvim solidan, verujem da je prvobitni model sa banana sedištem udobniji. Za grad mi je skroz korektan, vozi se kao bajs, težina mu se ne oseća. Ne trpi letnje vrućine, po gradu brzo podigne temperaturu. Lepo koči, lepo ide, snage ima napretek. Atraktivan (pogotovo u crvenoj boji). :D

Oprostio mi je sve početnične greške, s' obzirom da sam iz auto škole pravo sela na ovu zverkicu. U nižim obrtajima predvidiv, preko 6-7k postaje pravi mali đavo. :)

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Meni lično nedostaje samo ABS i indikator brzina (stepena prenosa). Nivo goriva su mogli da odrade klasično, a ne da se pali rezerva na 3,5l, ali i za to ima rešenja. Resetujem kilometražu kad napunim rezervoar i znam da do 200-220km mogu da vozim dok se rezerva ne uključi. 

 

5. Moj utisak:

Sve u svemu, zadovoljna sam kako mi je prvi motocikl, nije mi trebalo puno da savladam osnovne radnje za gradsku vožnju.

Pouzdan, zna kad da zakaže (na kilometar od kuće)... :D Regler sam mu prebrinula (sređen kod Žike), ugradila sam voltmetar i sada redovno pratim da li funkcioniše punjenje. 

Preko 100-130km/h kreće da ubija vetar (double bubble vizir). :klovn:

Bez fabričkih tegova ručice preko 4k vibriraju kao blesave.

Suvozač tvrdi da je neudobno zadnje sedište. :D

Prilikom kupovine vodite računa da ima što više fabričkih delova, jer se posle teško nalaze, a kad se nađu, preskupi su (podrep sa nosačem tablice, stop svetlo, migavci, unutrašnji i spoljašni tegovi, retrovizori, vizir, auspuh)...

Na njemu vam nikad neće biti hladno jer greje kao TA peć. :na_glavi:

Zagrlim mu sve mane i vrline, ma odličan je. Obožavam ovaj motor! :takoje:

 

284595817_10229230661250927_7143206158386287367_n.thumb.jpg.f26a7598ada3efa0e915b9cf1afb694c.jpg

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja