Jump to content

Moto Zajednica

problem na yamahu r6 2003 (trokira )

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

kao sto u naslovu pise , imam problem na motoru , u pitanju je jamaha r6 2003 god .na malim obrtajima kad krecem pocne da se gusi i trokira , to se desava dok ne prodje od prilike 2,5 hiljade obrtaja , a posle radi i vuce normalno . ako neko zna sta je u pitanju nek se javi ili da je imao ovakav problem . HVALA U NAPRIJED :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

kao sto u naslovu pise , imam problem na motoru , u pitanju je jamaha r6 2003 god .na malim obrtajima kad krecem pocne da se gusi i trokira , to se desava dok ne prodje od prilike 2,5 hiljade obrtaja , a posle radi i vuce normalno . ako neko zna sta je u pitanju nek se javi ili da je imao ovakav problem . HVALA U NAPRIJED :care:

 

odvezi na servis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

kao sto u naslovu pise , imam problem na motoru , u pitanju je jamaha r6 2003 god .na malim obrtajima kad krecem pocne da se gusi i trokira , to se desava dok ne prodje od prilike 2,5 hiljade obrtaja , a posle radi i vuce normalno . ako neko zna sta je u pitanju nek se javi ili da je imao ovakav problem . HVALA U NAPRIJED :care:

 

promeni svecice...0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

problem su ti karburatori, siberi tesko otvaraju. Ako lako pali hladan, vruc, drzi stabilan ler i ide dobro na vecem gasu omda ti je to problem. Mozda ce vremenom to da se razradi, a i bice toplije vreme, pa ce guma sibera malo odmeksati. ako ne, onda ti sleduje ciscenje karbova i sinhronizacija istih. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: H Novi
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Kreni redom...svećice,usisne gume,vakuumska creva,izduvna grana,sinhronizacija,TP senzor.......... za početak dovljno :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

znaci , odlicno pali odlicno ide nema nikakvih promjena u vuci ili tome slicno , jedino sto ste to pojavi od 1000 obrtaja pa do 2000 i posle prestane . ne bih ga vodio na servis , jer ja gdje zivim ima slabo dobrih majstora , mogu sam provjeriti to sto ste mi rekli , vjerovatno bi najbolje bilo da se skinu karburatori i ociste , pa ako ne bude do toga da idem dalje . da li moze biti nesto do elektronike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: H Novi
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Evo ti broj odličnog majstora iz Podgorice pa se konsultuj s njim.Garantujem ti za tog čoveka da te neće izmajmunisati jer to je jedini kome bih smeo da odvezem svoj motor da ga radi u Crnoj Gori 069315346 Mladen (MIW servis)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Ni u najavi

znaci , odlicno pali odlicno ide nema nikakvih promjena u vuci ili tome slicno , jedino sto ste to pojavi od 1000 obrtaja pa do 2000 i posle prestane . ne bih ga vodio na servis , jer ja gdje zivim ima slabo dobrih majstora , mogu sam provjeriti to sto ste mi rekli , vjerovatno bi najbolje bilo da se skinu karburatori i ociste , pa ako ne bude do toga da idem dalje . da li moze biti nesto do elektronike?

 

Starting with the 2003 model, the R6 became fuel-injected. Tako da ce ti verujem tesko ici skidanje karba bolje ti to kod majstora 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

gledao sam kako je to i bas je skuceno i zeznuto za skidanje , al sad barem imam vremena i po malo znanja , pa se nadam da mi nece smetati potroseno vrijeme za to skidanje :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Ma samo karburatori rekoh ti, nista struja ! I to nesto oko sibera, jer da se to desava i na leru i na vecem gasu moglo bi da se sumnja na svasta, ali po ovim simptomima ne. Pokusaj da skines poklopce sibera i sibere, ako je polozaj igala podesiv ti podigni za jedno polje, obrisi sve mekom krpicom, naprskaj WD-om i pazljivo vrati. Sve ovo mozes uraditi bez skidanja karbova. Ako ne bude bilo promene pokusaj da odvijes srafove za stel. smese za po 1/2 kruga, obicno su odozdo odmah do glave motora. Kad budes probao obavezno stavi filter vazduha. Ako ne bude uspeha rasturanje i reparacija, taj motor ima vec 10 godina ! Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav imam yamahu r6 2004 imam problem kod kretanja od 1000 do 2000 obrtaja pocne da trza i nekad se ugasi kad predje 2000 ide normalno i vuce sta bi moglo biti ako neko zna neka napise hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja