Jump to content

Moto Zajednica

Motor kinez 70 kubika, 200 EUR

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 312 postova

Super si ti to njemu objasnio jedino sto ce ga tako iskostati motor koliko ga je ovde mogao platiti pa cak i vise. Inace je kod svih Kineza uobicajeno 30% depozita.

 

Svestan sam toga.

Nadam se ce poruku shvatiti i on ali i drugi koji misle da je lako "zaraditi 400%" na uvozu iz Kine. To ili kosta ili hodas po tankom ledu.

 

BTW. kod mojih Kineza je uobicajeno 20% a nekad se provucem i sa 10.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Можда ће бити интересантно: поменути "Гебрудер Вајс" у Кини имају канцеларију и у Чунцину, центру кинеске мото индустрије, одакле декларишу и да су они из првог Дуленцетовог поста.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Drugari, puno vam hvala na svim ovim savetima. Sto se tice kupovine motora, ideja mi je da kupim samo jedan da bih video kako sve to ide. Ako budem kupio i ako sve bude kako treba, tek onda cu da razmisljam o nekoj narudzbini, opet manjoj, od najvise 10-ak komada, pa mozda i nekom servisiranju, garanciji i sve ostalo sto ide uz to. Realno, da bi se taj posao isplatio koliko toliko, u njega treba uloziti bar 10-15k EUR-a koje ja nemam. Tako da ja krecem malim koracima... :)

 

 

Nisam danas stigao da zovem ni MUP ni neku spediciju. Jedino sto mi je jedan covek dao savet je da ako je motor npr kopija Honde, onda bas tako i da pise jer ce biti navodno manja carinska stopa. Provericu i ovo....

 

@Nimmin

Ako motor registrujes i platis carinu i ostale troskove na osnovu papira koji su dosli sa njim (sto se inace i radi) nije u pitanju nkakvo krivicno delo. Zasto na papiru pise drugacije od prave situacije? To moramo da pitamo onoga koji salje. Dakle, ja ne bih bio ugrozen ni u jednom trenutku. Osim toga, ne verujem da carinici cesto (ako uopste to i rade) proveravaju kubikazu motora...

 

Bilo kako bilo, kada budem dobio sve informacije i stavio na papir, videcemo kako stoji situacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ok, onda. Samo proveri da ne bude negde sa strane izliveno, broj kao podatak o kubikaži. Neki motori to imaju.

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ako budem kupio i ako sve bude kako treba, tek onda cu da razmisljam o nekoj narudzbini, opet manjoj, od najvise 10-ak komada, pa mozda i nekom servisiranju, garanciji i sve ostalo sto ide uz to.

Ај не зајебаји да би да се зезаш са сервисирањем, гаранцијама и сличним, у ово просперитетно време. Превише је то планинарења. Оно што можеш да урадиш је да неки проверен канал кога будеш искористио, употребиш и неки други пут, тако да сакупиш неку екипу која је заинтересована да за тачно одређену цену и услове, из тог твог извора наручиш партију моторића и "уградиш" се по неколико десетина евра по комаду.

 

Ok, onda. Samo proveri da ne bude negde sa strane izliveno, broj kao podatak o kubikaži. Neki motori to imaju.

:Mina:

Мали хоризонталци обично имају радну запремину изливену на ребру цилиндра.

 

Ево овде се јасно види:

 

2012_04_23_17_31_30.jpg

 

Али знају и Кинези за јадац, па по жељи купца или штамбиљају 48, 49, 49,9, 50 без обзира на запремину или изостављају ту ознаку.

 

Међутим, и сама ознака мотора тј. последње слово говори о радној запремини, али тешко да тај систем познају и на царини.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Него, затекао сам на "Алибабској" страници те... фабрике ( http://shuangshimotor.en.alibaba.com/ ) из првог линка неуобчајени модел.

 

Клон Хонде ЦС-1, али са 13" точковима, 125 цм3 мотором, и са ценом 465-485 долара. Ово чудо засигурно нико нема на читавом Балкану. :lol:

 

567729911_742.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Zorge, svaka čast, gde samo sve to otkopavaš?! Na to sam mislio.

 

Uzgred, DuleMC SE, jesi li se baš za model iz prvog posta odlučio ili postoji u opticaju i neki drugi model?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

@ Nimmin

 

Ma kakvi onaj iz prvog posta. :) od toga nema nista. Mozda sam zaboravio da kazem da ni u jednom trenutku on nije bio opcija. :D

 

U opticaju su tri modela:

 

1_tmb_68152753_2012101416295377328.jpg

 

 

1_tmb_123914098_honda%20cbr.jpg

 

1_tmb_123914098_motor.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ma kakvi onaj iz prvog posta. :) od toga nema nista. Mozda sam zaboravio da kazem da ni u jednom trenutku on nije bio opcija. :D

Први је Сузуки Севиџ, други мала ЦБР-ка, а код ових код које си контактирао (све имам утисак да си са њима имао преписку) можеш да нађеш нешто као са треће сличице - http://shuangshimotor.en.alibaba.com/product/617967899-215471719/China_auto_trader_motorcycle_priec_cheap_for_sale_SS125_9_.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

@ Mikulanac

 

1lol.gif definitivno otpada ideja o servisima... 0takoje.gif

 

 

@ Зорге

 

Nisam sa njima pregovarao. Stvar je u tome sto svi prodaju potpuno iste motore samo pod drugacijim imenom i kombinacijom boja. Inace ovaj treci iz mog prethodnog posta, odnosno ovaj iz linka koji si ti postavio, su najcesci i iskreno spadaju medju lepse motore. Sto se tice ovih kopija Suzukija i Honde, osetno su skuplji od onog za 200$ iz prvog posta 1grr.gif

 

Zvao sam danas carinu, saobracajnu policiju i spediciju i situacija je takva da, s obzirom na visinu troskova, jedino ako bih prodao Hondu recimo za 1.300-1.400 EUR, imao bih neku minimalnu zaradu od 100-150 EUR (sto opet nije za bacanje, s obzirom da je cimanje relativno malo i jos kad bih prodavao dve mesecno - eto rata za stan :) ). E sada, pitanje je da li bih mogao da je prodam po toj ceni?!

Prava Honda kosta 4.200. Ova kineska je ista kao prava :D

 

Kakvo je vase misljenje? Da li bi moglo da se proda po toj ceni ili Honda ili Suzuki? (plus motor bi bio registrovan kao sto sam opisao prethodno - na 50ccm)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Мислим да ћеш пре да нађеш три купца да пазаре мопед по 500 евра, него једног који ће дати 1300-1400 евра за мотор дизајна (и практично ничег другог) а-ла Хонда ЦБР.

 

И поставља се питање ко ће да ти неким каналом испоруке кога нађеш, испоручује пошиљке од 1, 2 или 3 мотора. Фабрике и трговачке компаније које се баве извозом неће да се зезају са тиме. Можда би то радили неки проверени шопови који продају робу на "Таобао". Они могу да раде на комад и да имаш довољно разноврстан избор. Такође, они често нуде "компилацијске" мотоцикле, оне које сами саставе од компоненти доступних у Кини, тако да може да се добије моторин по спецификацијама купца.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 86 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: @RD-04

Moj predlog je da uradiš biznis plan za uvoz jednog kontejnera. Da sa njim kontaktiraš firme iz Srbije, BiH i Hrvatske koje se bave uvozom i prodajom na veliko i malo, ali nisu do sada radili motore.

Uradite uvoz motora iz Kine na tu firmu, a tvoja nadoknada da bude tih 10 komada koliko si planirao da prodaš u 2013-oj. Naravno ne mislim da ćeš ih dobiti za "dž" već da srazmerno podelite troškove tj. da ih dobiješ po nabavnoj ceni. Idealno bi bilo da ih ti kupiš kao fizičko lice i da ih posle tako i prodaješ. Tu se ne bi zezao sa garancijom i servisom, a kupce bi uputio na firmu uvoznika.

 

U svakom slučaju mislim da si zakasnio za 2013-tu jer ti motori sve da ih danas poručiš ne mogu biti u prodaji pre sredine juna (90 dana), a tipujem da bi to bilo u avgustu.

Porudzbina, Purchase Contract, Proforma, slanje na overu DHL-om Kina-Srbija pa Srbija-Kina, uplata depozita i slanje swifta iz banke zna da traje 15-20dana. Zavisi od toga da li imaš iskustva u poslovanju sa Kinom ili ne. Ako ostatak plaćaš po akreditivu (L/C) računaj na 15 i više dana peripetija sa bankama.

Kinez će da ti obeća isporuku 30dana od dana uplate depozita, daj bože da budu proizvedeni pre 45-og dana, a u luci polaska pre 60-og dana.

Brod do Rijeke putuje od 30-45 dana u zavisnosti iz koje luke u Kini polazi.

2 dana manipulacije kontejnera u Rijeci i dolazak na carinu.

Carinski postupak i ostale dozvole (nemam iskustva sa ovom vrstom robe i bilo kakvom homologacijom, atestima i sličnim glupostima pa ne znam šta ti sve treba)

 

Sastavljanje motocikala, prevod dokumentacije, nabavka delova koji ne rade ili nedostaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Da, firme koje se bave uvozom ne znaju same da naprave racunicu i uvezu motore nego ce da cekaju njega?

Uz to ce, njemu za ljubav, da preuzmu obavezu servisiranja, delova, garancije....

 

Slazem se da mu je kasno za ovu sezonu za komercijalni uvoz.

Samo, rokove si mnogo razvukao. Brod putuje 30ak do max. 45 dana i to samo ako negde naleti na strajk luckih radnika ili oruzanu pobunu kao sto je sada u Egiptu.

Placanje traje 2 max 3 dana, telex release se uradi momentalno kada Kinezi vide pare na racunu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 86 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: @RD-04

Da, firme koje se bave uvozom ne znaju same da naprave racunicu i uvezu motore nego ce da cekaju njega?

Uz to ce, njemu za ljubav, da preuzmu obavezu servisiranja, delova, garancije....

 

Slazem se da mu je kasno za ovu sezonu za komercijalni uvoz.

Samo, rokove si mnogo razvukao. Brod putuje 30ak do max. 45 dana i to samo ako negde naleti na strajk luckih radnika ili oruzanu pobunu kao sto je sada u Egiptu.

Placanje traje 2 max 3 dana, telex release se uradi momentalno kada Kinezi vide pare na racunu.

Vidi, nemam nameru da te ubeđujem u nešto, samo sam napisao iz ličnog iskustva. Bavio sam se uvozom iz Kine od 2007. do 2009, i sada u "novoj" firmi tovarim prvi kontejner iz Kine.

40-42 dana je vreme "servisa" Dalian-Rijeka koji imam do kraja marta. Slažem se da je plaćanje 2 do 3 dana. Na osnovu čega plaćaš depozit od 20-30% Kinezima i koje obezbeđenje imaš? Na to odlazi još dosta vremena, pogotovo kad je prvi put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 86 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: @RD-04

Dobro me nasmeja sa predlogom :takoje:

 

Sad sam skontao da ne znam da uradim multiquote. 1neznam.gif

 

Drago mi je što sam te nasmejao 0takoje.gif

Zato smo ovde, nećemo valjda da uvozimo raspale kineske motore od 200 evra 1moto3.gif

Pa da ih prodajemo uz prašak za veš, kao CD Ace Lukasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

@ djiha

 

Vidi, necemo da se vredjamo. Motor kosta 500 € i dao bih ga uz CD Beogradskog sindikata. :D1zvizduk.gif

 

 

@ Ostali

 

Mozda je stvarno kasno za narucivanje, s obzirom da je namera bila prodaja. U razgovoru sa ljudima iz spedicije, carine i policije, shvatio sam da cela procedura, u najboljem slucaju, moze biti gotova za 2 meseca. Kada bi bilo tako, znaci da bih krajem maja imao motor spreman za registrovanje sto je, slozicete se, prilicno kasno. Zbog toga sam resio da, na moju veliku zalost, sacekam do decembra - januara, s tim sto bih kupio 2-3 komada za prodaju. U sustini, taman do tada cu moci da nadjem najpovoljniji "kanal" za dostavu i celu proceduru.

 

Sto se tice procedure i troskova (za one koji ne znaju); carina od 10% i PDV se obracunavaju na ukupan iznos cene i prevoza. Nakon isporuke, kada treba ocariniti motor, bez obzira da li je motor u carinskom magacinu ili ne, mora da se plati izmedju 8.000 i 9.000 dinara na ime koriscenja magacina (apsurdno, ali tako je). Od papira pri carinjenju potrebno je dostaviti dokaz o vlasnistvu (dovoljan je racun o placenom motoru) i dokaz o poreklu (to treba prodavac da posalje). Sve u svemu, kada sam sve izracunao, ispada da je ukupna nabavna cena motora (bar u ovom slucaju) duplo veca od cene samo motora, tako da bi motor koji kosta 650$ na kraju iskostao oko 1.000 €.

 

I konanco, hteo sam da kupim direktno od firme koja je proizvodjac. Ispod je link pa gledajte sta sve prave kinezi (mozda ce neki biti iznenadjeni). S obzirom da su uspeli da iskopiraju avion Su-27, onda mozete da zamislite kakva je situacija sa motorima. :)

 

Wanda Vehicles

 

P.S. Kinez od koga se kupuje, moze da ispuni svaku zelju u smislu promene specifikacije, imena motora i bilo cega se covek seti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Sve u svemu, kada sam sve izracunao, ispada da je ukupna nabavna cena motora (bar u ovom slucaju) duplo veca od cene samo motora, tako da bi motor koji kosta 650$ na kraju iskostao oko 1.000 €.

Постоји још једноставнија рачуница колико ће мотор да изађе купца, коју је направио СлобаНС - набавна цена у доларима се просто назове ценом у еврима, па дуплира.

 

Ispod je link pa gledajte sta sve prave kinezi (mozda ce neki biti iznenadjeni). S obzirom da su uspeli da iskopiraju avion Su-27, onda mozete da zamislite kakva je situacija sa motorima. :)

То са линка је дилер који, наводно, продаје све те мотоцикле, а не произвођач.

 

А "Шенјанг" Ј-11 није копија Су-27, већ лиценцни производ.... Добро, Кинези су после мало радили и оно што није било у уговору...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

P.S. Kinez od koga se kupuje, moze da ispuni svaku zelju u smislu promene specifikacije, imena motora i bilo cega se covek seti.

 

Naravno da moze, emailom. A da li moze stvarno, to ces da vidis kad platis pun iznos i otvoris kontejner ispred carinskog magacina. Tada vec moze da bude kasno za bilo kakve rasprave i intervencije.

Zato vrlo oprezno i nista bez overenog ugovora. Jos jednom cu da ti ponovim, nemoj ni da pomisljas da u trgovini sa Kinezima mozes da ustines nesto na njihovu stetu, Oni su sa takvima trgovali dok je ovde Marko Kraljevic orao turske drumove.

 

U najboljem slucaju, procedura moze da bude gotova za 3 meseca. Kinez ce ti umesto za 20 dana isporuciti robu za 30, zbog toga ces promasiti zbirni kontejner pa ces cekati jos 7 ili 10 dana na sledeci, pa brodu treba barem 30 dana da dodje do Rijeke, pa ako neko od uvoznika ne plati svoju robu na vreme onda ceo kontejner sedi u luci jos 3-4 dana... Eto te vec na 3 meseca pod uslovom da si vec spremio sve potrebne dozvole i ateste.

 

Jos jednom proveri sa policijom i tehnickim pregledima sta ti sve od papira treba da se takav motor registruje. Carina ce ti pustiti motor jer ti mozes da ga uvezes i za voznju po njivama i van javnog saobracaja. Ali za registraciju i ucesce u saobracaju ti mogu traziti jos gomilu atesta, sigurnosnih, ekoloskih, tehnickih.... Znam da su ljudi imali teskoce sa uvozom auta sa americkog trzista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ма 'оћу да видим како то иде (да не морам сам да "проваљујем"), па да купим себи један товарни трицикл - користио би ми овде на селу. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Pazi, ja ne odustajem od ovoga, samo jednostavno ukapirao sam da je kasno. To je jedna od dobrih strana foruma - davanje saveta. Imam srece sto u ovoj temi ucestvuju iskusni ljudi pa su mi i dali prave savete.

Drugari, hvala vam puno na svemu. Nadam se da ce sve biti kako treba do kraja godine, pa tamo krajem oktobra, pocetkom novembra, da pokrenem ponovo celu pricu i napravim svoju prvu narudzbinu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

I dalje mi nije jasan onaj link Wanda Vehicles?:stabre: Da li je diler ili proizvodjač, cene su nerazumno niske.

:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Iskreno ja sam mislio da je proizvodjac, mada svi se oni predstavljaju kao proizvodjaci, tako da nisam siguran, a i Zorge misli da je samo diler. Sto se tice cena, za neke modele su dosta nize nego kod njegovih kineskih konkurenata, dok je za neke druge modele, skuplji. Ali, sustina je da je to - to. Bas ono sto mi treba.

Kako ja gledam na celu pricu oko kineske robe: mi imamo generalno "iskrivljenu sliku" o kvalitetnu robe koja se proizvodi na prostoru Kine. To je zbog toga sto je kod nas na hiljade ovih malih kineskih prodavnicica koje imaju najnekvalitetnije proizvode. Medjutim, i u Kini postoji roba koja je kvalitetnija od mnogih nama poznatih marki iz ostatka sveta. Zbog toga, verujem u neki normalan kvalitet.

Ja vozim juga 99' godiste. Pored toga, postoje automobili kao sto su Opel, Ford, Nissan i svi ostali. Ja sam sa mojim jugicem obisao pola Evrope i nikada nisam imao probleme sa njim. Kako odrzavas kola, tako i ona tebe sluze. E pa bas tako gledam i na ove kineske motore. Mehanika je ista kao i kod Kawasakija, Yamahe i ostalih. Neophodno je minimalno odrzavanje i generalno da se povede racuna na rad motora i ostalih delova i to je to. Svaka kopija sa ovog sajta ce moci da izgura istu kilometrazu kao i njegov original. Mozda nece moci da ide 200 km/h, ali i nema potrebe za takvim brzinama jer kod nas ne postoji put na kome moze bezbedno da se krecemo tom brzinom. Koliko para - toliko muzike.

Tako da, opsti zakljucak je sto se mene tice, nije greska kupiti kineski motor. U ostalom, ja vec vozim kineza i odlican je.

Sve je u kriterijumima koje postavis samom sebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja