Jump to content

Moto Zajednica

SKF ili KOYO?

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova

Vozim Yamahu TZR 50 i juce sam je otvorio da bih promenio lezaje koji su mi otisli na radilici. Zvao sam,raspitavao se...i neki mi nude KOYO lezaje,neki SKF. U pitanju je lezaj 6303 c3. Neki hvale SKF,neki KOYO. Hteo sam da vas pitam da li ima neko ko se malo razume u to i da me posavetuje koju marku da uzmem. Hvala! :)1care.gif0namigivanje.gif

Svaki savet je dobrodosao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9060 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sa SKF lezajevima sam imao losa iskustva dok sa KOYO ama bas nikad, tako da moj glas ide za KOYO lezaj(eve) 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9060 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ko proizvodi SKF mogu ti saznati vcrs, sto se tice loseg iskustva ( desilo se licno meni ) poceli su da mi "zuje" lezajevi alternatora na automobilu i reko ajd da ih zamenim, kupim SKF zamenim i izdrzali su citavih 20K predjenih.

Zakucao mi je zadnji lezaj u alternatoru i umalo se nisam zapalio ( msm na motorni prostor ) na sred NBG-a.

Evo sa KOYO lezajevima gazim preko 40K bez problema 1aha.gif

 

Prosetaj se do auto-elektricarske radnje i pitaj majstora koji remontuje alternatore za kvalitet lezaja i dobices odgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac

Ugrađujem i menjam preko hiljadu komada raznih ležajeva godišnje i definitivno ti preporučujem KOYO, da ne objašnjavam previše oko tehnoloških i tehničkih pitanja zašto su daleko bolji od SKF-a, reći ću ti samo da na našem tržištu jedino sa KOYO-om znaš šta si kupio. Ne kažem da je SKF loš, daleko od toga, samo se pravi na više lokacija na kojima se razlikuje kontrola kvaliteta i ima jako puno "falša" kod nas...Najbitnije je da znaš da se preko 80% ležajeva ošteti nestručnom ugradnjom i/ili nekorištenjem odgovarajućih alata za ugradnju, a manje od 20 % posto strada zbog pogrešnog proračuna opterećenja i/ili pojave nepredviđenih sila, bilo aksijalnih, bilo radijalnih, zbog nedovoljnog podmazivanja i sl...dakle na prvom mestu dobar majstor za ugradnju, pa tek onda proizvođač ležajeva kao izbor.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Ugrađujem i menjam preko hiljadu komada raznih ležajeva godišnje i definitivno ti preporučujem KOYO, da ne objašnjavam previše oko tehnoloških i tehničkih pitanja zašto su daleko bolji od SKF-a, reći ću ti samo da na našem tržištu jedino sa KOYO-om znaš šta si kupio. Ne kažem da je SKF loš, daleko od toga, samo se pravi na više lokacija na kojima se razlikuje kontrola kvaliteta i ima jako puno "falša" kod nas...Najbitnije je da znaš da se preko 80% ležajeva ošteti nestručnom ugradnjom i/ili nekorištenjem odgovarajućih alata za ugradnju, a manje od 20 % posto strada zbog pogrešnog proračuna opterećenja i/ili pojave nepredviđenih sila, bilo aksijalnih, bilo radijalnih, zbog nedovoljnog podmazivanja i sl...dakle na prvom mestu dobar majstor za ugradnju, pa tek onda proizvođač ležajeva kao izbor.

 

Hvala ti druze puno! 1care.gif Primetio sam ja dok sam trazio po netu,na nekim SKF lezajevima pise "FRANCE" a na nekima "ITALY" tako da te ovo razumem u potpunosti. Znaci KOYO da uzmem bez razmisljanja?

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Pozovi Motobox (021 679 1016), pakovanje 2 kom Koyo C3 lezaja + 2 Corteco semeringa za tvoj motor (Minarelli AM),

cena za set 2.730 din.

 

Hvala druze. Jel mozes da mi das link,ja trazio danas ali ne mogu da nadjem nesto....:)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kolko sam upoznat ( a jesam ), Yamaha za prvu ugradnju u svoje motocikle koristi upravo KOYO ležajeve - tako da sa njima sigurno nećeš pogrešiti ! v :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Hvala drugari puno,pomogli ste mi i definitivno sam odlucio za KOYO lezaje. Videcu sutra da nazovem Astrid,zvao sam Optimu danas i imaju samo jedan komad sto im je ostao KOYO 6303 c3 po ceni od 503 dinara. U MotoBox-u mi traze 2.730 dinara za komplet dva lezaja KOYO 6303 c3 i dva semeringa Corteco. Jos malo cu pogledati. :) Sto se tice marke "corteco" semeringa,kako su se oni pokazali?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Corteco je izuzetno kvalitetna robna marka.

Jako kvalitetne lezajeve prozvode FAG i INA. Ovi drugi pogotovu program iglicastih lezajeva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 789 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ја од како уграђујем КОЈО у брусилицу проблема више немам , све остало је свирање к...а , а то ћеш и сам временом схватити,:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Zvao sam malo pre ASTRID,imaju 580 dinara je lezaj. Videcu kad skinem zamajac,koji mi semerinzi dodju....da pocnem i njih da trazim. Imaju u motoboxu ono komplet od 2800 dinara,ali to mi dodje skupo kad uporedim koliko je KOYO lezaj. Ispadne mi samo dva semeringa 1600 dinara sto je mnogo po nemoj mojoj proceni. Sta vi mislite? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Vidi ovako : Kad kupuješ ležajeve , šrafove, semeringe, po gvožđarama il specijalizovanim radnjama - onda to što kupuješ možeš da upotrebiš za svašta - od dečijih kolica do aviona.

A kad kupuješ komplet ( ležajevi, semerinzi )za neki motor il auto u prodavnici auto - moto delova , onda ti ne kupuješ ležaj, već kupuješ rezervni deo za svoje vozilo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Vidi ovako : Kad kupuješ ležajeve, semeringe po radnjama - kupuješ ih kao ležajeve i semeringe. A kad kupuješ ležajeve i semeringe u radnjama koje se bave prodajom delova za motore i kola - ti onda kupuješ rezervni deo za motorno vozilo. Na tebi je da proceniš, dal da kupiš komplet za tvoj motor koji ti deluje skuplji, il da poručuješ ležajeve sa jedne strane, semeringe sa druge, poplaćaš poštarine, možda nešto stigne pogrešno pa moraš da vratiš ( još poštarina ) il dobiješ nekvalitetne semeringe ( pa opet rasturaš motor ) :neznam: :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja