Jump to content

Moto Zajednica

MZ Elektrika

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

pa i ja gledam svoju instalaciju majkemi kolko tu ima zica koji ce kurac toliko a pola ih sto ti kazes nisu spojene nigdje ( molzd je to za neku dodatnu opremu :D ) da i kod prednjeg svetla zica pun kurac ono apn je zakon par zica i gotovo a ne ovo  ???

 

Kod mene ima dosta nespojenih žica jer su svi bivši vlasnici imali ukupno pola mozda :) Originalne instalacije su OK i nisu komplicirane, ali kad ljudi počnu  neke žice kratiti, pa produžavati i slično... onda nastaje kaos kao kod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Svojevremeno mi Joska reče da čupa tablu sa osiguračima i spaja žice direktno.

 

Umem ja to (za čupanje sam car  ;D ) samo ipak njega čekam pa neka čupa šta god treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Svojevremeno mi Joska reče da čupa tablu sa osiguračima i spaja žice direktno.

 

Umem ja to (za čupanje sam car  ;D ) samo ipak njega čekam pa neka čupa šta god treba...

ma jesi car za cupanje,al ko to posle vraca na mesto......  ???

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Prstenove sam prosle godine platio 290 dinara(oko 3.6 eura).U prodavnici ima vise tipova koji odgovaraju,a ja sam izabrao jedan,koji ima lemne usice sa strane za spajanje krajeva namotaja.Ne znam tacno od kojeg auta je,ali sam siguran da je od nekog francuza.Najbolje je da to ovde uradimo,posto mora malo i na strugu da se radi da bi se novi prstenovi mogli navuci na osovinu.Ne treba stanjiti osovinu,ako ste na to mislili,nego treba sastrugati onaj metalni prsten koji je sa strane dekne,i koji sprecava da se sadasnji prstenovi svuku sa rotora.

(bas sam bezveze objasnio,sorry..)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Medjimurje

E.ovako!imam velik problem!vise neznam sta da radim!ne puni mi akumulator!kad ga zapalim on radi,i kad mu dam gas na  akumulatoru bi se morao povisiti vrijednost napona,znaci do negdje 14V,no nista!dam gas do nekih 3000 okr.,i nista vrijednost napona je ista 11.98V!regler je gotovo nov!bobina je dobra,stabilizator napona je takoder dobar!morao bi se na rotoru pojaviti napon,tj na onim dvijema sponama,no tamo nema napona,pa me zanima da li je kad imao tko kakvih sličnih problema!smijesno je to da studiram elektrotehniku i neznam rijesit kvar,ali stvarno neznam vise sto da uradim!vani je +20C,a ja se nemogu vozit!zaista vas molim za pomoc!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Medjimurje

ne vjerujem sa su zice u pitanju!ne uopce ga ne fila!ja sam ga prije toga napunil dobro,najprije sam mislil da kad je pun on ni ne može dalje od 12V,ali moze i to skoro do 14,pa i preko!nije mi jasno zasto na onim plocicama rotora nema napona,tamo bi morao biti napon da bi se dallje mogao proslijediti,da ga dalje puni!i tamo one tri faze koje idu iz onih dioda su dobro provjerio sam ih1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Medjimurje

sumnjam na regler, ali gotovo je nov!probat cu ga zamijenit sa nekim starim!imam jedan stari koji je sigurno ispravan,ali ja sam ga zamijenil pred nekih 2000km!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Medjimurje

probat cu s reglerom!ima mozda tko osim ove sheme neke prospekte koji opisiju na koji nacin se tu inducira napon,tj, na koji nacin funkcionira kompletna struja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Hrvatska

MZ ima trofazni alternator za proizvodnju struje, i za ispravan rad vrlo mu je važna dovoljna struja uzbude rotora. Ona dolazi preko četkica na rotor, gdje su dva klizna kolotova (ne radi se o kolektoru, kao kod dinama).

 

Važno je da četkice ne zapinju u svojim nosačima, nego da normalno naljegaju na kolutove. Osim toga, postoji stakleni osigurač (treči po redu među osiguračima), koji je spojen na tu žicu za uzbudu. Pošto se radi o prilično malim strujama, kontakti tog osigurača često hoće prekidati, ako se pojavi malo vlage ili korozije. Zato je najbolje izvaditi taj osigurač i dobro očistiti i nasprejati kontakte u koje sjeda taj osigurač.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Medjimurje

e,hvala!rjesio sam problem!ni sam neznam sta sam uradio!sad puni ko violina,sve sam isprobaval,prespajal,izoliral,mjeril,al najvajznije da puni...!cini mi se da je bil regler u pitanju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Hrvatska

Prije bih rekao da je problem bio u nekom kontaktu, kojeg nije bilo! Dok si skidao i prespajao, kontakt se opet stvorio!

 

Regler nije napravljen tako "mekano" da malo radi, malo ne! Najdelikatnija je (relativno mala) struja uzbude, koja nestane čim negdje u tom strujnom krugu ne postoji dobar kontakt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Zalepio sam obe teme jer se tiču istih stvari, ''Problem u vezi struje'' i ''MZ Elektrika''.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Drustvo jer imao neko ovakve simptome:

 

Prilikom davanja migavca frekvencija treptanja zavisi od broja obrtaja motora! Ja jos imam ugradjen automat sa zvucnom signalizacijom pa kad pocne da pisti sve brze i brze...  :P

 

Prvo sam pomislio da je zveknuo regler, medjutim proverio sam instrumentom napon na akumulatoru i isti je zakucan na 13.5V bez obzira na broj obrtaja motora...

 

Cudno...  :o

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

to se desavalo i meni i draculi ,i on je kod sebe stavio automat za migavce od juga i problemi su nestali,a ja sam kod sebe stavio automat od lade od lampice od rucne i radi bez problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Joska, da li je do automata? Meni brže rade kada je motor hladan a kada se zagreje dobije neki dobar ritam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

i kod mene na veci gas brze trepka, ali se ne uzbudjavam toliko, vazno mi je da zmiga !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

posto su to automati sa bimetalom normalno je da zmiga dok je hladno napolju sporije...kada je napolju toplo,onda i bimetal bolje radi tj radi kako treba :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja