Jump to content

Moto Zajednica

MZ Elektrika

Recommended Posts

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Bolje,zbog 5-e brzine  ;D .Upravo je bio vlasnik(prethodni) od mz-a,i oterao ga je kuci,ja sam mu vozio golfa.Kaze da ima promena,jer sada "ne voli" niske obrtaje,nego trazi gas,i monogo dobro vuce.Upravo to sam i ja primetio na jawi,a i na mz-u danas dok sam ga vozao.Steta sto je bilo hladno(na stranu sto je padao i sneg :)  ),pa se motor nije ni zagrejao posteno na radnu temperaturu.

Imam jednu garnituru paljenja sklopljenu,i isprobanu na ovom mz-u,koji je bio kod mene.Znaci ako nekome treba,-ima.

Inicijalno pretpaljenje sam podesio na 0.6mm pre gmt,to treba da bude 9.9 stepeni pre gmt,ako se dobro secam.

Ako ste pogledali onaj *.mov file,videli ste i kako radi i regulise."Proizvod" je spreman za ugradnju.

Pozdrav!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ovde niko i ne zalazi?

 

Stali smo kod uređaja pa ne bih da rasplinjavam diskusiju, ne bih se vraćao na prežvakane teme od pre ko zna koliko meseci a nemogu da sečem nekoga ko se interesuje za iste stvari kao i mi, samo pre tih više meseci.

 

Vizuelno, uređaj izgleda dobro, lepo štekeće mašina samo što je sada nisi navrtao kao prošli put, više je apostrofiran ler rad nego obrtaji.

Poštujem.

 

Pitanje:

Ko ti se javi telefonom ili na PP verovatno možeš da objasniš kako se do uređaja i uputstva za montažu može doći?

 

Iskreno, voleo bih da završimo sa tim, ko hoće da dođe do uređaja neka to uradi pa da tema ide dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Cilj je bio da pokazem da regulacija radi,i da ne snimam dugo zbog velicine file-a.A malo je i tesko drzati u jednoj ruci stroboskop i aparat,a drugom dodavati gas.Ne sekirajte se,ima obrtaja,ne izostaje paljenje.

Ko hoce sam da montira ovo paljenje,mogu poslati city expresom.Mada bih vise voleo da prepravku radimo kod mene.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ko hoce sam da montira ovo paljenje,mogu poslati city expresom.Mada bih vise voleo da prepravku radimo kod mene.

 

Super, ko je zainteresovan neka kontaktira Josku radi dogovora, došlo je vreme, može se...

 

A sad pitanje: regler je značajne cene kada se pogleda da su ostali koji nisu od MZ-a dosta jeftiniji (od 15-25 evra naspram 2-5).

Da li možemo da napravimo neku listu supstituta, zamena, za ovakve ključne delove?

 

Ima jeftinih delova od Opela, Zastave i sl. pa ako je nešto ''zamenjivo'' zašto ne bi pre sezone sredili struju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Na etz(12 volti) ide regler koji regulise u pozitivnoj grani,tj jedan izvod rotora(cetkica) je vezana na masu.Ne znam koji auto koristi takav.Ovi regleri koji idu u stojadina,golfa..itd regulisu u negativnoj grani.Nije nemoguce prepraviti,ali treba da se otkopca ona cetkica koja je na masi,i treba dovuci i njenu zicu do reglera.Ja imam resenje,i to 2 vrste.Prva varijanta je sa svega 3 tranzistora,to je najjeftinije i najjednostavnije za gradnju,ali temperatura ima uticaja na rad.Kada je hladnije puni malo vise :) (Samo da znate da su i fabricki regleri takvi,znam posto sam ih otvarao)

Druga varijanta je sa komparatorom napona,i temperaturno kompenzovanom zener diodom u referentnom naponu.E taj je ultra precizan,ali je malo skuplje i komplikovanije za gradnju.Oba imaju po 4 izvoda D+, DF, 61, 31

61 je izvod za kontrolnu sijalicu,koja moze da se spoji i na D+ izvod.Na 61 je sijalica spojena preko diode,koja sprecava da sijalica za kontrolu punjenja

tinja usled malih razlika u naponu u instalaciji.Obicno se desava kada su svetla upaljena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Na autu imam takav vec godinama,i dobro sluzi.Imao sam takav i na jawi 4 godine,i tamo je dobro sluzilo.A onda sam smislio ovaj precizniji,pa sada imam taj na motoru.Isto tako dobro radi.Onaj sto sam imao pre na motoru,sam montirao na ovaj mz koji je bio kod mene.Radi perfektno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Joška, ja sam jako zainteresiran za ovaj tvoj sistem. Samo jedna stvar me muči - kako ti vršiškašnjenj signala. Koliko sam skužio pomoću mehaničkog zkretanja onog zvona. Nije li to pomalo nepouzdano. Želio bih se riješiti platina, jer njih treba dosta održavati, a ja bi sistem stavi i vozi.

Jel uopće postoji način kako testirati pouzdanost na dugačkim vožnjama, hoće se pregrijavati elektornika i slično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Oh,ne!Lose si shvatio!Na snimku se vidi kao da se zvono zakrece,ali ono je fixirano!Kasnjenje signala je elektronsko,a zvono sam osvetljavao stroboskopom bas iz razloga da se vidi da regulacija radi.Znaci zvono se ne pomera nigde,vrti se sinhrono sa radilicom.Jedino sto moze da se greje u paljenju su transormator i pobudni tranzistor.U mom motoru se jedva malo greje,a radi kao da tera 2 mz-a :)

Na mz-u se nije uopste grejalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Evo shema reglera na poklon  ;D

Potenciometar sluzi za stelovanje napona punjenja,koji treba da bude od 13.8 do 14.4 volta.I pozeljno je da bude precizna vrsta.

 

post-305-12878993816382_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Oh,ne!Lose si shvatio!Na snimku se vidi kao da se zvono zakrece,ali ono je fixirano!Kasnjenje signala je elektronsko,a zvono sam osvetljavao stroboskopom bas iz razloga da se vidi da regulacija radi.Znaci zvono se ne pomera nigde,vrti se sinhrono sa radilicom.Jedino sto moze da se greje u paljenju su transormator i pobudni tranzistor.U mom motoru se jedva malo greje,a radi kao da tera 2 mz-a :)

Na mz-u se nije uopste grejalo.

 

Onda je to to. Koliko ga imaš dugo ugrađeno na svom stroju i jel imaš kakva predviđanja koji su elementi skoloniji otkazivanju. Ili je sistem fool-proof? Jako mi je bitna pouzdanost kod takvih stvari koje se ne mogupopravljati na cesti. Za platie je lako - iako nisu pouzdane mogu se promijeniti na licu mjesta za 15 minuta.

 

Piši mene za jedan komad. Ugradnja će biti kad bude skup MZ-jaša u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Zapisano! :) Cilj je bas bio taj,da se sa minimalnom dogradnjom,a ne prepravkom resi paljenje.Kondenzator moze ostati na svom mestu,a i kabel sa platinskih isto ostaje.Jedino se skida plocica sa platinama,a ona se jako lako vraca na mesto,i zauzima vrlo malo mesta u prtljagu.

A na pitanje sta moze da otkaze,pa i nemam odgovor.Ne bi trebalo nista da otkaze,dizajnirao sam tako da trosi veoma malo struje,i da se ne greje.Ali znas za Marfijeve zakone....Ako nesto bas hoce da se desi onda ce se i desiti.Meni ce ovo biti 5-a godina kako vozim sa elektronskim paljenjem,i do sada nije bilo nikakvih problema.Ovu najnoviju vrstu sam i ja ugradio nedavno,i presao sam mozda nekih 500km bez problema.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zagreb

 

A sad pitanje: regler je značajne cene kada se pogleda da su ostali koji nisu od MZ-a dosta jeftiniji (od 15-25 evra naspram 2-5).

Da li možemo da napravimo neku listu supstituta, zamena, za ovakve ključne delove?

 

Ima jeftinih delova od Opela, Zastave i sl. pa ako je nešto ''zamenjivo'' zašto ne bi pre sezone sredili struju?

 

Zamjenski regleri za MZ http://www.mztech.fsnet.co.uk/mods/mod_12vreg.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Piši mene za jedan komad. Ugradnja će biti kad bude skup MZ-jaša u Srbiji.

 

+ Ja

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Zapisano :)

A evo da vas castim i sa shemom onog preciznog reglera :)

Pa ko hoce da ih pravi,nek izvoli.Isprobani su,rade 100%

Jedino bih vas molio,-one koji sagrade neki od ova dva,da mi jave kako radi.

 

post-305-12878993862409_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zagreb

Joska ,

s nestrpljenjem ocekujemo PCB , asm , dimenzije zvona i upute za montazu za MZ na tvojim stranicama ::).

Regler cu pokusati pronaci zamjenski u trgovinama autodijelova ako ne uspijem radim po ovoj drugoj shemi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Rastavio sam danas svu elektriku na MZ-u, promijenio većinu kablova i tako malo uređujem struju da se sramotim pred Joškom kad bude montirao elektronsko paljenje... I primjetio sam da su se četkice u zadnjih ni 1000km potrošile nekoliko milimetara. Znam da je to previše, samo nemam pojma koji bi mogao biti uzrok. Koliko se troše sve je okolo četkica puno grafitne prašine.

Šta bi moglo biti uzrok tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Neces se osramotiti :) Zasto bi?

Proveri grafitne prstenove,da nema napuknuca na njima.To sam vec vidjao...Ako je povrsina glatka,stavi druge cetkice,ali obavezno grafitne.Vec sam jednom napisao,ali da se podsetimo,-ti grafitni prstenovi se jako lako menjaju za bakarne.Debljina osovine je standardna,i pase od mnogih auta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Neces se osramotiti :) Zasto bi?

 

Žice su stvarno u kaosu, sve nešto isprespajano, nadoštukavano, neke žice nisu uopće spojene... ma reko ako se pojavim s takvom elektorikom pred majstorom to će biti kao da odem kod zubara nakon luka i ćevapa :)

 

Proveri grafitne prstenove,da nema napuknuca na njima.To sam vec vidjao...Ako je povrsina glatka,stavi druge cetkice,ali obavezno grafitne.Vec sam jednom napisao,ali da se podsetimo,-ti grafitni prstenovi se jako lako menjaju za bakarne.Debljina osovine je standardna,i pase od mnogih auta.

 

Prstenovi su na par mjesta okrhnuti, i imaju uzdužne brazde. Dakle moglo bi biti to.

 

Jel bi mogao ukratko opisati kako da ih zamjenim i s kojih točno auta paše, pa da to sad mjenjam.

 

Evo slika sadašnjih prstenova. Ovo štećenje št ose vidi je najveće, ali ima još 2 samo manja. Klikni na sliku da se poveća:

 

klz1203605743g.jpg

 

EDIT: Pogledao sam i vidim da u manualu piše da se prstenovi ne mogu mjenjati u kućnoj radinosti. Eventualne opravke se vrše u specijaliziranim radionicama. Sad ne bih to rastavljao, nego ako može da provjeriš koliko bi me došli bakarni prstenovi, pa da kod tebe to zamjenim kad budeš stavljao el. paljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

pa i ja gledam svoju instalaciju majkemi kolko tu ima zica koji ce kurac toliko a pola ih sto ti kazes nisu spojene nigdje ( molzd je to za neku dodatnu opremu :D ) da i kod prednjeg svetla zica pun kurac ono apn je zakon par zica i gotovo a ne ovo  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja