Jump to content

Moto Zajednica

MZ Elektrika

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

pozdrav momci. . .nije me bilo neko vreme. . .shkola. . .jbg.imam problem oko elektrike. . . vezivao sam sam instalaciju ono shto je obelezeno slovima. . .u pitanju je MZ ETZ 250.-D,DF I.T.D da ne nabrajam. . . sve sam povezao ali mi je ostala jedina plava zica iz snopa za koju neznam gde stoji. . . ako je neko ovo vec radio rado bi mi dobrodoshla pomoc ili savet,a takodje imam problem sa kontaktom. . . chim prikljuchim akomulator kontakt radi i ne reaguje na kljuch. . . okrenem kljuch da upalim svetla ono sve radi kako treba ali kad kljuch vratim na 0 kontakt i dalje radi. . .mozda je sad bash ta plava zica u pitanju. . .ljudi ako iko moze da mi pomogne bicu mu zahvalan. . .UNAPRED HVALA. . .pozZ iz JAGODINE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Plava zica kod mene (MZ TS 250/1) je zica ler-a odnosno kada je menjac u neutralnom stepenu prenosa

Na spojnici - klemi ispod sedista imas snop koji dolazi iz fara, snop koji dolazi od zadnje svetlosne grupe i snop koji dolazi iz masine odnosno od diname-alternatora i ler prekidaca...

Ako nisu zice promenjene (promenjena boja) onda je prosto... Na klemi ih povezujes po boji...odnosno boja na boju!!

 

Ta plava zica ne bi trebalo da ima veze sa kontakt bravom, glavna zica za bravu ti je crvena koja ide od ispod sedista...Mislim da ti je riknula kontakt brava, ali najbolje bi bilo da se Joska javi!!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Sto mi prvo pada na pamet je,da je plus sa akumulatora prikopcan na 15 ili 54 izvod kontakt brave,a treba da je na 30.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

Evo sta sam zatekao kad sam skinuo deklo:

 

e joška el bi se ovak nesto moglo montirat ne starog emzu nesto je pisalo da pase od opela palenje kako bi se to upasalo i da a jel ti je punjenje akumulatora isto kao i kod starog emze tj rotor i stator a samo je el palenje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Razlika je u tome sto kod mene ulogu reglera obavlja ova stampana ploca na statoru, sad neznam dli bi se to moglo upasovat na tvog MZ  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Evo sta sam zatekao kad sam skinuo deklo:

 

e joška el bi se ovak nesto moglo montirat ne starog emzu nesto je pisalo da pase od opela palenje kako bi se to upasalo i da a jel ti je punjenje akumulatora isto kao i kod starog emze tj rotor i stator a samo je el palenje ;)

Elektronsko paljenje radi i sa 6V,provereno je.Punjenje ostaje isto,samo se skidaju platine,stavlja se senzor i "crna kutija"I bobina ostaje.Ali na mz sa dinamom jos nisam montirao ni jedan,pa ne znam da li je mehanicki izvodljivo :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Moze svaka bobina od 12V predvidjena za platinsko paljenje.Po dimenzijama pase od wartburg-a,moze i od jawa 350TS(12V)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Cekaj, ako moze od Jawe na MZ, to znaci da moze i obrnuto, tj. bobina od MZ-a na Jawu? Pitam zbog neke buduce nabavke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

Moze svaka bobina od 12V predvidjena za platinsko paljenje.Po dimenzijama pase od wartburg-a,moze i od jawa 350TS(12V)

pa da ove iz mađe i jesu od vartburga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

aj sastavio sam emzu i pali sad stavio neku bobinu od auta i radi dobro

 

sam sto imam kasno palenje a nemogu ga vise poraniti niti povecati zazor platina sve je do kraja ono mislim da je u tome problem jel na manjim okretajima jedva da ide a na vecim podivlja oce da se raspadne  >:(

 

 

sta da radim ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Ugrinovci

Narode, imam problem. Akumulator mi se uopšte ne puni strujom! Napunim ga na ispravljač i dok se ne istroši on ide i sve normalno radi. Kako se akumulator isprazni, nema više struje, logično, i ceo motor je mrtav. MZ ETZ 250 '79. godište, radi na 6 volti ako to nešto znači. Šta je tu u pitanju i kako da rešim problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Ugrinovci

Narode, imam problem. Akumulator mi se uopšte ne puni strujom! Napunim ga na ispravljač i dok se ne istroši on ide i sve normalno radi. Kako se akumulator isprazni, nema više struje, logično, i ceo motor je mrtav. MZ ETZ 250 '79. godište, radi na 6 volti ako to nešto znači. Šta je tu u pitanju i kako da rešim problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ko zna sta tu ne valja.  Za pocetak mislim da ti je ceo motor budz - skroz naskroz !  Kao sto si napisao - imas motor " MZ 250 ETZ  iz 1979 god) , e pa ne znam ko je tu sta budzio sa motorom, papirima i slicno, al tek da znas da nije moguce da posedujes ovakav motor, jer on 1979 godine nije ni postojao .  MZ ETZ 250 se zvanico proizvodi od 1982 godine !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

  Ko zna sta tu ne valja.  Za pocetak mislim da ti je ceo motor budz - skroz naskroz !   Kao sto si napisao - imas motor " MZ 250 ETZ  iz 1979 god) , e pa ne znam ko je tu sta budzio sa motorom, papirima i slicno, al tek da znas da nije moguce da posedujes ovakav motor, jer on 1979 godine nije ni postojao .  MZ TZ 250 se zvanico proizvodi od 1982 godine !

...i to sa strujom od 12 v!!Verovatno je u pitanju neki TS...Postavi slike da vidimo kako ti izgleda motor!

 

P.S.Crkao ti je regler, ispitaj na malo vecim obrtajima kako puni!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ne vidim lepo ram, ali masina ti je od MZ TS 250, a moze biti i da je od TS 250/1 (ako ima pet brzina!)

Ram je, rekao bih MZ ETZ ali nisam siguran, rezevoar i sediste je valjda MZ ETZ 251...!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Masina ti je od TS-a 250, a ram i limarija od ETZ-a 251. Prednji tocak je sa dobosem verovatno isto od TS-a .  Treba proveriti instalaciju, a narocito kontakt bravu, jer pretpostavljam da je od ETZ-a, a ona nije ista kao kod TS-a ( ciju struju imas ). TS ima drukciju bravu, i na njoj postoji jos jedan polozaj koji je predvidjen za paljenje motora bez akumulatora ili kad je isti skroz prazan. Moja je pretpostavka da si tu nesto lose spojio ! Takodje ako si koristio postojecu instalaciju od ETZ-a ( koja je verovatno bila na ramu ), ETZ ima diodnu ispravljacku plocu + regler, a ima i trofazni alternator naizmenicne struje. TS ima dinamu jednosmerne struje, ne treba mu diodni ispravljac, pa je verovatno tu doslo do neke greske pri spajanju. Nadji nekog elektricara da ti to pogleda i sredi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Ugrinovci

Za ram, limariju, sedište i pr. točak sam pretpostavljao, al za mašinu nisam provalio. Inače ima pet brzina i ima pored reglera i diodnu ispravljačku ploču. Hvala na savetima. I jedno pitanje,  jel može to da pogleda bilo koji električar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Da petobrzinac - MZ TS 250/1 . Nije ni cudo sto ti ne puni ako ti je dinama vezana preko diodne ploce, a i regler ti je za 12 volti. Najbolja ti je solucija da napunis akumulator, i dodjes do Joske u Temerin da ti to napravi. Samo nemoj voziti sa upaljenim svetlima da bi stigao do Temerina ( il ponesi jos jedan akumulator za svaki slucaj ) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja