Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Evo, ima MZ-a i na grafitima !

 

 

mz-streetart1.jpg

 

 

Aj nek neko nadje neki drugi motor naslikan na zidu ! :nanana: :nanana: :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Ima li medju nama ozbiljnijih pecarosa ili nekog ko se ,,bavi ,, time,razume u PENTE i tako to,ima camac itd ????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ima li medju nama ozbiljnijih pecarosa ili nekog ko se ,,bavi ,, time,razume u PENTE i tako to,ima camac itd ????

Ja se bavi ribolovom u slobodno vreme a i sa profesionalne-novinarske strane...sto se motora za camce tice...nemam pojma :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nisam za štap. Na moru sam ribu vadio puškom, mrežom i parangalom, po reci nemam poima.

Imao sam Tomos 4, 4,5 i 18 uz četiri čamca. Kako je to bilo jednovremeno i davno neke konstrukcijske slike su mi se izmešale pa nisam siguran koliko sam od pomoći.

 

Nameravao sam da kupim T 18 i uz pomoć Lisca kompletno sredim. U ceo posao nisam hteo da uđem dok unapred ne nađem izvor SVIH delova. To nažalost nisam uspeo, Gabor ima nešto ali ne sve a ako nemogu da održavam kako treba onda neću ni da kupujem.

 

Sada su zbog EU 2T motori zabranjeni. Ne za korišćenje nego za prodaju, u ponudi nema novih 2T, kao ekologija je u pitanju.

 

Neka priča ko šta hoće, na čamcu je težina jako važna stvar a 4T motor je mnogo teži od istog koji je 2T. Na čamcima od 4 do 6 metara koji su odraz nekog našeg standarda to jako mnogo znači, skineš jedan, staviš drugi i potpuno poremetiš sve što si imao.

 

Kada bih imao delova kupio bih T18. Mogu tako da razmišljam jer za veći motor nemam para, troši preterano. Lepo je poterati Mercury od 60KS sa dva skijaša ali svuče bar 24 litre za sat vremena koji prolete za čas.

 

Mnogo je to za mene, nisam ja taj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

Ima li medju nama ozbiljnijih pecarosa ili nekog ko se ,,bavi ,, time,razume u PENTE i tako to,ima camac itd ????

 

pecam ja na dunavu i po kanalu dtd ali nemam ni camac ni pentu. medjutim, sve mogu da saznam ako mi kazess sta treba. ipak se ovde peca mnogo :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ima li medju nama ozbiljnijih pecarosa ili nekog ko se ,,bavi ,, time,razume u PENTE i tako to,ima camac itd ????

 

 

Da li ti treba savet ili serviser???? :stabre: Ili drustvo za pecanje :kotlic:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

ODLICNO !

Ja pecam,jos kao klinja...sve do danas,stacu,zarazio sam se.Ni podvodni ribolov mi nije stran,kako na rekama,tako i na moru.Elem,u moje ruke dospeo je Tomos LAMA,stara penta,kazu jedna od najbolje uradjenih.Ima 60ccm,u originalu je.Klip u cilindru je zapekao,zaribao,nece van,evo treci dan pokusavam kojekakvim tecnostima da ga izbacim iz cilindra/original tomos 12/,pa da vidim stanje radilice.Voleo bih da ga sredim,koliko vidim,fali mi karburator i ono cudo gore na kojem stoji kanap za paljenje,ta kapa...kako se to zove strucno,neznam.Uradicu neke slike,da vidite o cemu se radi,stara djunta,mozda moze da posluzi,inace je ,,duga osovina,,.... :stabre:

Kome je najbolje da se obratim za delove?

 

BTW

Na skup nosim stapove za pecanje+resetku za rostilj :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

nemoj da teglis, ponecu ja... samo mi kazi kakve stapove oces da ti ponesem. meni ce bude dovoljan jedan rus od 4,5m i germinica-dve, jedan za dubinsku i jedan za varalicu... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Natopi ti dobro taj cilindar i klip naftom il vec cime natapas, posle to ocedi, pa gledaj da nekako zagrejes cilindar pa probaj onda. ima slika u temi kad sam ja radio onaj zaribani MZ 150 .

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/54160-ozivljavanje-jednog-mz-es-150-iz-1968-godine/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

nemoj da teglis, ponecu ja... samo mi kazi kakve stapove oces da ti ponesem. meni ce bude dovoljan jedan rus od 4,5m i germinica-dve, jedan za dubinsku i jedan za varalicu... :zvizduk:

 

Ako brate,ponecu i ja,moram,kad sam video onu vodu na video klipu.... :hej: ,samo neznam sta ima na toj vodi,da znam da se pripremim dobro.Znaci koja riba,sta se koristi od mamaca itd,premda su neki od mojih sistema univerzalni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Natopi ti dobro taj cilindar i klip naftom il vec cime natapas, posle to ocedi, pa gledaj da nekako zagrejes cilindar pa probaj onda. ima slika u temi kad sam ja radio onaj zaribani MZ 150 .

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/54160-ozivljavanje-jednog-mz-es-150-iz-1968-godine/

 

 

Probao sam sve osim grejanja,jos je ostalo U2 ulje da probam....klip je na polovini cilindra,ima bre da ga izvadim,ali bez ostecenja,polako.Vidi ima li karburator za to cudo negde da se kupi,da ne budzim kojesta.A i ono gore za potezanje,kako li se zove...na to ide kanap,znas nasta milim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ispustio sam par detalja, izvinjavam se...

 

Pecaroša tamo ima dosta, to im je raj a verovatno dolaze jer nešto hvataju. Rekao mi je Vladan i šta ima samo sam zaboravio, nisam znao da je važno.

 

Ssekir peca, verovatno zna šta tamo radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

ima sve. smudj, stuka, bulja, saran ovamo ispod mosta... nisam tu pecao ali sam cuo od drugih. moj reon je dunav i kanal dtd. sto se menee tice, kad ovremeni i pocne riba da radi (jebava me auto pa sam opet porpustio pecanje na ledu >:( ) mozemo da se dogovorimo da dodjes neki vikend pa da pecamo gde ti se svidja. a ovde mozes da biras...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

ima sve. smudj, stuka, bulja, saran ovamo ispod mosta... nisam tu pecao ali sam cuo od drugih. moj reon je dunav i kanal dtd. sto se menee tice, kad ovremeni i pocne riba da radi (jebava me auto pa sam opet porpustio pecanje na ledu >:( ) mozemo da se dogovorimo da dodjes neki vikend pa da pecamo gde ti se svidja. a ovde mozes da biras...

 

 

Na to racunaj SIGURNO DOLAZIM ! Jos sada kad imam coveka koji poznaje taj kraj,pa jos vozi MZ,iiiihhhaaaaaaaa,ima bre da ti dosadim :moto3:

 

Overio bih ja te lokacije i pre skupa,naravno.Samo da se vreme prolepsa,voda malo otopli,pa lagano.Prosla godina mi je bila totalni haos,nisam imao vremena da se okrenem,valjda ce ove godine biti drugacije nadam se.

 

A ove na suvom :hej: :hej: ,hhmmmmm,daaaaa.....hhmmmm...... ::) ,ma nebi mi to,nikako, ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

vidi,je pecam cim se moze. meni obicno "posni" dani, sreda i petak, sluze za pecanje jer tad popodne nemama nastavu. vikend se podrazumeva. pecam smudja, stuku, bulju i bucova, a kad radi drugo pecam i drugo. mozda smesno,ali najvise volim da pecam kedere. em uvek rade, em idu uz pivo :ooo: za pecanje sam uvek spreman, samo da nema vetra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

vidi,je pecam cim se moze. meni obicno "posni" dani, sreda i petak, sluze za pecanje jer tad popodne nemama nastavu. vikend se podrazumeva. pecam smudja, stuku, bulju i bucova, a kad radi drugo pecam i drugo. mozda smesno,ali najvise volim da pecam kedere. em uvek rade, em idu uz pivo :ooo: za pecanje sam uvek spreman, samo da nema vetra.

 

 

Slazem se,cim ovaj kijamet prodje,idemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

 

Veliki pozdrav od mene... nisam zaboravio na forum, cim dodjem do malo slobodnog vremena prelistacu teme i iscitati postove. Znam da nema opravdanja za nepojavljivanje.

Pogledajte ovaj video, meni se bas svidjao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja