Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Jedno dva pitanjceta za Vuju.

Poste je evidentno da imamo ovde posetioce iz instranstva, van naseg govornog podrucja ( Madjare, Rumune, Bugare, Slovence) ne bi bilo lose da se napravi odeljak za njih gde bi se oni predstavili. Ono prvo udju u njihov odeljak a onda svrljaju po temama, uz nasu pomoc.

Drugo pitanjce je ujedno i za sve nas.

-Sinoc sam dugo nesto cetkovao sa jednim Rumunom i on je izrazio zelju da dodje dogodine na susret, ali posto nezanm lokaciju neznam sta da mu kazem.

Elem, posto ima i Bugara zainteresovanih za dogadjaj bilo bi lepo ovoga puta napraviti susret negde na istoku Srbije. Primer : i Bugarima i Rumunima je blizu Vrsac, Bela Crkva, Kladovo, Golubac itd. Dakle tamo negde.

Ete toliko.

 

Svaka ti je na mestu.

 

Pre puštanja novog Foruma imali smo sastanak Urednika pa smo videli odakle sve ljudi ulaze na BJB i šta na njemu gledaju. NA karti sveta raznim bojama su markirana područja odakle su ljudi dolazili i mogu da vam kažem da smo jako slabi u Mongoliji i na Grenlandu. Ni u Bocvani nemamo pristalica ali nam je ostatak Afike izuzetno naklonjen. I ne samo Afrike, ulaza ima sa svih kontinenata i iz baš svih zemalja ako izuzmemo ove tri navedene. Koga je na Fidžiju zanimao MZ Svet neznam ali mi je drago što cela stvar dobro napreduje i što smo otišli daleko od početka.

 

Caffe je deseta tema po posećenosti na BJB-u a eto ima ih toliko da je tri dana trebalo da se isprebacuju podaci sa starog Foruma na novi.

 

Zbog toga sam želeo da "naši ljubimci" bude reprezentaivan podforum, da se vide lepotani od motora a ne kuknjava, majstorisanje, budževine i sl. Šumi je iz nekoliko puta postavljao fotografije i na kraju, rezultat se vidi, Šumi baš si Zmaj, tako se to radi! :carobnjak_zmaj:

 

Za ozbilje dogovore čekao se novi Forum. Nisam bio siguran da li će se sve uspešno prebaciti i da li će neke teme biti pogubljene. Za sada nisam uspeo da pronađem Pikasovu temu o prvom rađenom motoru i to me strašno nervira jer bih je stavio gore.

 

E sad ovako, imali smo razne dogovore pa sve može da se sabere u sledećem: nama treba kalendar, naš kalendar za predstojeću 2011. sezonu. U kalendaru nam treba određen datum za Skup, Izložbu u Beogradu i dve vožnje. Te dve vožnje mogu da budu od jedan dan bez spavanja nedge a može i bilo šta drugo, tu još nemamo detaljnijih dogovora.

 

Sada ću da otvorim temu za inostrane prijatelje i temu za dogovor o kalendaru a kada se sve precizira datumi će biti postavljeni u Obaveštenja, onda je to to.

 

Mihac, ti si ključan čovek za dogovor o Kalendaru. Datume treba pametno odrediti da ne upadnemo u neki region kada je lokalni Skup jer bi to bilo bezveze. Isto je i sa vožnjama, ruta bi trebala da je rasterećena svih dešavanja, da baš bude vožnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

E ovaj novi vid forume je poceo da me nervira u PM... :angry: :angry:

 

Znaci ako hocu da pregledam poruke koje sam postovao ne mogu...Idem gore desno u padajucem meniju (my contents) ali mi ne otvara sve poruke, otvara par poruka u kojima sam postovao...

A o neprocitanim temama da ne govorim...

Ja jednostavno nemam vremena da prelistavam svaki podforum ne bi li video da li je neko postovao posle mene tako da ne zamerite ako me u buducnosti nema na forumu kao do sada...

Asta La Vista!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja idem na "Pogledaj Novi Sadržaj", pretraživač izbaci teme na ko zna koliko strana a otvaram ih kada vidim podforume u kojima su teme klasifikovane.

 

Kako sam čuo moguće je podesiti pretragu na način kako je bila na starom Forumu, čim dobijem objašnjenje javljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Ljudi izvinite sto ne odgovaram... Bio sam zauzet par dana pa me zato nije bilo na forumu...

Pitali ste me od kog motora je ram. Ram je napravljen. Kompletan! Nije KTM-ov! Ali je pravljen je po uzoru na taj KTM-ov... Sve je rucni rad... I auspuh i fuzasteri i korman i donji deo zadnjeg blatobrana (koji stoji izmedju masine i zadnjeg tocka), sve osim ove plastike od gore i prednje viljuske... Evo okacicu jos koju sliku! ;-)

post-13524-071550700 1288270683_thumb.jpg

post-13524-098353400 1288270772_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Vujo, zbog radi stranci napisi ono na strani jezik , tj engleski, a ono moje pobrisi i da nema nekih komentara nepotrebnih, osim dobrodoslice. Mislim stvarno. Znaci za strance!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ljudi izvinite sto ne odgovaram... Bio sam zauzet par dana pa me zato nije bilo na forumu...

Pitali ste me od kog motora je ram. Ram je napravljen. Kompletan! Nije KTM-ov! Ali je pravljen je po uzoru na taj KTM-ov... Sve je rucni rad... I auspuh i fuzasteri i korman i donji deo zadnjeg blatobrana (koji stoji izmedju masine i zadnjeg tocka), sve osim ove plastike od gore i prednje viljuske... Evo okacicu jos koju sliku! ;-)

 

Svidja mi se, ali ako je MZ onda neka je MZ, prekreci ono KTM !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Vujo je l moguće tehnički rešiti da svaka tema u kojoj je odgovarano posle naše posete bude boldirana, kao što je to bilo pre? Ovako je prilično nepregledno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vujo je l moguće tehnički rešiti da svaka tema u kojoj je odgovarano posle naše posete bude boldirana, kao što je to bilo pre? Ovako je prilično nepregledno

 

To nije u mojoj moći. Tražio sam da mi se objasni kako da se pretraga vrši kao na starom Forumu i nisam dobio odgovor.

 

Čekam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Dočekao!

 

Ovako ide prepiska:

 

Treba mi pomoć oko pretrage tema u kojima sam postovao. Da li postoji način da se teme pregledaju kao na starom Forumu?

 

Odgovor:

 

Vujo, ima

 

Gore desno, ispod tvog avatara imaš polje za brzu pretragu. Desno od toga se nalazi sličica malog zupčanika. Klikom na nju, otvara ti se detaljan pretraživač kao na starom forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Iskreno, ne bih nikada vozio bobera, al' stvarno ih ima lepih... Vidi se da je uloženo mnogo rada iz ljubavi. Čak mo'š popiješ i vodicu dok se šepuriš na ovome.... :rolleyes:

 

A mož' bit' nekom padne i nešto na pamet da radi k'o što je ovo. Ko zna...

post-8495-076273700 1288297843_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Dočekao!

 

Ovako ide prepiska:

 

Treba mi pomoć oko pretrage tema u kojima sam postovao. Da li postoji način da se teme pregledaju kao na starom Forumu?

 

Odgovor:

 

Vujo, ima

 

Gore desno, ispod tvog avatara imaš polje za brzu pretragu. Desno od toga se nalazi sličica malog zupčanika. Klikom na nju, otvara ti se detaljan pretraživač kao na starom forumu.

Opet komplikovano i trazi dosta vremena... :unsure: :unsure:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nisam ja razumeo da su nas Švabe napušile nego da jedan od njih nema smisao za humor.

 

BJB - skraćenica od Beton Jungle Bikers, naziv je moto Foruma i web sajta kao zvaničnog glasila Asocijacije Motociklista Srbije. Sa svojih 13.000 članova BJB pokriva oko 50% moto populacije u Srbiji i najmasovniji je Srpski moto Forum. Do pojave AMS-a motociklisti su mogli samo da se klubski udružuju dok je naša organizacija izjednačila samostalne i klubske motocikliste pa je zbog toga iskazana masovnost bila očekivana.

 

Kao Urednik MZ Svet-a, član Uprave Asocijacije Motociklista Srbije i kao aktivista koji najčešće daje izjave za javnost ispred AMS-a smatram da nije primereno da komentarišem ovakve izgrede. U Srbiji ima reda a na BJB Forumu posebno, ovde se uvrede na praštaju a takvi se izgrednici trajno udaljavaju sa Foruma i iz Zajednice.

 

Nama nisu potrebni svi već samo oni koji valjaju.

 

Uz uvažavanje svih razlika srdačno pozdravljam Nemačke prijatelje. Otvorili smo temu za komunikaciju sa inostranim prijateljima pa ih pozivam da nam se pridruže bez straha da će neko od njih biti uvređen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Samo da se javim,da sam prisutan.oborio i podigo sistem i sad sve fercera,a bilo je problema :rolleyes:

I da dodam,promeniću nadimak,stavljam onaj po kome me svi znaju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4136 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Samo da se javim,da sam prisutan.oborio i podigo sistem i sad sve fercera,a bilo je problema :rolleyes:

I da dodam,promeniću nadimak,stavljam onaj po kome me svi znaju :D

To Djenaka... :rolleyes:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

@ Simic Adasevci

Odlicna prerada,al sto rece Mihac,ono KTM je suvisno,bas.Inace,voleo bih da cujem malo o onom auspuhu,samim tehnickim karakteristikama motora sada s obzirom na sve promene koje je doziveo itd.

 

@ Vuja-Urednik

Bice tema,specificna po sadrzaju,u okvirima onoga sto si i rekao,moram samo da uradim neke kvalitetnije fotografije jer moj aparat je ,,stradao,, od ....nekih malih stvorenja koja skacu po kuci...

 

Sto se Nemackog foruma tice,svako od nas posecuje ili je ulogovan na neki strani forum,tematski nebitnog sadrzaja,ali tamo predstavlja samo SEBE,tako da i ti komentari su individualnog karaktera i ne treba ih uzimati suvise ozbiljno,a kamoli uvlaciti BJB u to,jer mi smo korisnici foruma a ne njegovi zvanicni predstavnici.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Stitar;Sabac
  • Motocikl: izh planeta 4;izh planeta 5;apn 6

Potpuno se slazem sa dekijem

suvisno je komenrarisati ispad gospodina Nemca

Ovde smo zbog onoga sto svi volimo a to su dvotockasi i tako treba da ostane

ZIVELI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Danas ja obidjo cerku u krusevcu posto studira pa reko da je provozam do Jastrebca kad promakose mi dva motora u susret.99 posto sam siguran da je prvi bio Duki a drugi ne znam pa Duki potvrgi jel tacno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Jeste bio sam ja,sad mi bas krivo sto se nismo videli,odnosno videli smo se u krivini na 2 sekunde.Ja sam prepoznao da je motor MZ i da je crn ali sam mislio da je ETZ 250,pa mi pamet otisla na Sumija ali reko otkud on na Jastrepcu.Drugi motor je bio V 35,vozi Rade ili ti drugsef na forumu.Bili danas malo da se vozimo,Jastrebac je prelep,steta sto je zapostavljen u odnosu na neke druge planine.Samo da smo Rade i ostali jos neki minut kod jezera videli bi se sigurno,jbg.drugi put.Pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

http://mz-forum.com/viewtopic.php?f=7&t=31014#p522325

 

K'o što pevaše EKV: Neko nas posmatraaaa, aha, aha, aha...

 

Napusise nas Svabe :mellow: :mellow:

Doduse, onaj ti se izvinio... :-\

 

 

Tako je to kad ne govore strane jezike, znaju samo nemacki :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4136 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Jeste bio sam ja,sad mi bas krivo sto se nismo videli,odnosno videli smo se u krivini na 2 sekunde.Ja sam prepoznao da je motor MZ i da je crn ali sam mislio da je ETZ 250,pa mi pamet otisla na Sumija ali reko otkud on na Jastrepcu.Drugi motor je bio V 35,vozi Rade ili ti drugsef na forumu.Bili danas malo da se vozimo,Jastrebac je prelep,steta sto je zapostavljen u odnosu na neke druge planine.Samo da smo Rade i ostali jos neki minut kod jezera videli bi se sigurno,jbg.drugi put.Pozdrav.

Hvala Hvala... :lol: :lol: nemoj se iznenaditi mozda drugi put stvarno budem ja... :rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja