Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Daj da ga neko cimne telefonom i saopsti mu da ima ne opravdane i da dodje sa roditeljima ispred zbornice u ponedeljak ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

brm brm... ako ako neka samo dimi i treba da dimi......  :D :D

(vazno je da podmazuje) a kako tek kod Mihca dimi, ;):) moj na 100 uopste ne dimi dok je kod tebe Pikaso i Mihca obrnuto...  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=BbrDAGp_QoE

;) ;) :D :D :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

... moj na 100 uopste ne dimi dok je kod tebe Pikaso i Mihca obrnuto...  ;D

 

 

I ti bi purnjao da te neko drzi u visokim obrtajima  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

... moj na 100 uopste ne dimi dok je kod tebe Pikaso i Mihca obrnuto...  ;D

 

 

I ti bi purnjao da te neko drzi u visokim obrtajima  :D :D :D

kod mene je kontra... ;) kod mene od 35oo nema dima.. ;)  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

... moj na 100 uopste ne dimi dok je kod tebe Pikaso i Mihca obrnuto...  ;D

 

 

I ti bi purnjao da te neko drzi u visokim obrtajima  :D :D :D

kod mene je kontra... ;) kod mene od 35oo nema dima.. ;)  :D :D

 

...ako tako nastavis ne da nece imati dima, nego nece imati ni sta (ko) da dimi  :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

I dalje nema Floyda... :(

 

Zvao ga danas oko 17h. Sve OK, projekat je u pred premijernom stanju.Obecao je da ce nas posetiti koliko veceras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ispunila mi se želja da imam jedno mesto pod suncem gde će biti samo MZ ljudi. Ispunila mi se želja i da ljudi od MZ-a imaju svoje teme, druženja, okupljanja ali i jedan zvanični Skup tokom sezone. Pa je taj Skup ipak postao međunarodni a biće sve bolji jer nas je sve više i sve smo bliži i kompaktniji.

 

Ali... :P :P :P

 

Jednu stvar nisam isterao do kraja i nisam se oprostio od nje, želja je tu a i rešenost da se i u tom poslu uspe.

 

Reč je o izložbi MZ-a. Ne bih detalje jer su mnogi to već radili pa npr. evo linka:

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/209926/Izlozba-popularne-Folksvagenove-bube

 

Sem "Bubaroša" i vlasnici Fića su se okupljali što Zverinjak daleko bolje zna. Da li je bio povod protest ili oproštaj od serijske proizvodnje neznam ali sam uživao u punoj ulici Fića na potezu od Slavije do Autokomande. Okupljali su se i sa Trabantima a od " motora"  ::) u više navrata su se pojavljivali vlasnici Vespi.

 

Prostor gde su se skupili ovi sa Bubama je prostor gde se mi daleko ranije okupljamo u Deda Mraz akciji. OK, nemogu da zauzmem parče Beograda i nedam nikome da uđe ali sam sasvim siguran da bi tu mogli da dobijemo dozvolu Grada za izložbu. Na rezervnoj lokaciji, ispred muzeja 25. maj iliti Kuće Cveća već mogu da kažem da je jedino na raspolaganju AMS-a jer smo birali lokaciju na kojoj niko ništa ne radi, povezali se sa Opštinom  ali i ostalima koji kroje sudbinu običnog sveta...

 

Ono što je obično problem u ovom slučaju nije: organizacija. U Beogradu je najlakše nešto napraviti jer se stalno radi, kontakti postoje, ide se iz jedne akcije u drugu... Međutim problem je da nam valjaju motori u isto vreme i da su takvi da su za izložbu. U ovom trenutku prvi ja nemam motor, kod Bokilica je. Zverinjak njegov nije sklopio, MZ Rider takođe, Floyd još nije završio...

Eto, izložba mi u glavi a nisam oprao motor dve godine.

 

A voleo bih na toj izložbi sve ono što sa Skupom ne radimo: novine, televiziju, da grmi i tuče, da se zna da nas ima, da postojimo i da smo bolji od većine. Da se zna da u Srbiji postoje ljudi koji su verni MZ-u. Pravili smo internacionalni Skup da nas znaju u svetu a kod kuće nisu čuli za nas.

 

Voleo bih RTS, Beogradsku Hroniku, reportažu u Politici, da najavu o događaju prenesu sve agencije... Nije to sanjarenje, sve sam to radio za AMS pa zašto ne bi i za nas, da se čuje...

 

Šta mislite, da li treba praviti izložbu?

 

Izjašnjavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

iako trenutno ne vozim mz (mozda bude jedan vrlo uskoro) glasam za. i to da se organizuje tamo nekako jun-jul, kad su akcije zaprasivanja protiv komaraca. da se malo pripomogne ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

 

Eto, izložba mi u glavi a nisam oprao motor dve godine.

ja mog mz-a perem redovno ponekad i 3-4 puta mesecno...  :D :D

Šta mislite, da li treba praviti izložbu?

 

Izjašnjavanje.

OBAVEZNOOOO!!!!!!!!! ;):) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

I ja sam za,imamo mi sa čim da se pohvalimo.Bila bi to lepa prilika da svi malo utegnemo i napicanimo svoje lepotane.

uze mi slova sa tastature...  :D :D ;)

ti i Mihac imali bi najocuvanijeg mz-a etz modela...  :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Mislim da ima dovoljno clanova u "voznom stanju" te je nesto tako moguce izvesti bez obzira na navedene probleme. Moram podvuci debelom linijom  da vecini , ekonomski ne cvetaju ruze i da razvlacimo nasa primanja na najneophodnije stvari , pogotovo oni sa porodicama te nista ne ostaje za nase MZ-je.Da ne kukam, vecina se vec prepoznaje u predhodnoj recenici.Ali...snovi nastaju u najtezim zivotnim situacijama. Vujo, ako si naumio, ti ces to i isterati.

 

Mene mnogo vise brine ne jedinstvo na svim nivoima drustva pa tako i u motociklistickom svetu.Toliko broj ljudi koji nije u stanju da se izbori za neka svoja prava protiv sacice bezumnih politicara zaglibelih u sitno interesnim licnim mahinacijama.Najgore je sto smo dozvolili da nam se nametnu u nekim samozvanim oragizacijama koje nas "predstavljaju"  ,anonimusi sa prevezanom zivotnom instalacijom, koji su preskocili osnovne faze i lekcije motorciklizma.U Javu "pandurku" gledaju kao u lunarno vozilo.Vecina starih bajkera nikada nije ni cula za njih.

Upravo zbog toga, dosao sam na ideju da osnujem udruzenje "Svemirskih motorciklista Srbije" ili ti SMS.Normalno, vi cete svi glasati za mene da ja postanem predsednik udruzenja , po mogucnosti dozivotni. Posto mi funkcija predsednika zvuci nekako izlizano i nimalo IN, ja cu na prvom zasedanju skupstine SMS-a preimenovati moju funkciju u DIREKTOR SVEMIRA. Nekako mi to lepo zvuci.Zamisljam u vestima na nacionalnoj televiziji kada budu prenosili nesto u vezi akcija SMS-a gde lepa, sisata spikerka kaze:" I kako je izjavio potparol SMS-a a potvrdio nam Direktor Svemira Zverinjak".....Evo ,sav sam se najezio.

Odmah da kazem da nisam za nikakve radikalne akcije na putu do ostvarenja parade ponizenja motorciklista.Predlazem da uradimo nesto sasvim drugacije.U udruzenje cu primiti nekog iz vladajuce strukture i na taj nacin duboko se infiltrirati u njhove redove i ostvariti prostor za delovanje u pozadini.Sledeci korak je da par nasih aktivista, pred svako zasedanje Skupstine, lepo obuceni i zacesljani, sacekivace skupe automobile sa kojima dolaze radnici Skupstine, otvarati im vrata ,pomagajuci im da izadju i pri tome ih pitati za zdravlje i pozeleti im srece i uspeha u radu kod donosenja teskih i komplikovanih zakona u saobracaju jer , velike su to dileme, da li cetiri ili dve zimske gume. A tek ta istorijska dilema da li da se montiraju u oktobru ili novembru.Decenijama smo ziveli u zivotnom riziku bez aluminijumske folije ....da se obavezni komplet za prvu pomoc koju mora posedovati svaki motorcikl, prosirimo sa kompletom za anesteziju, digitalnim meracem za pritisak kao i blanko receptima za potrebne medikamente. Svaki ucesnik u saobracaju zna da, kod pada sa motora najpotrebnija stvar je kutija prve pomoci.Sto ona moze unesrecenom motorciklisti da pomogne, to ni najopremljenija ekipa prve pomoci ne moze da postigne uz svu najmoderniju opremu i obuceno ljudstvo.

Sledeca stavka je da se obavezno nadoknada za koriscenje autoputa podigne barem za 50%.Sta ce posteni motorciklista na autoputu.Vecina nas zna da je voznja po takvim putevima nad dosadna i ne interesantna.Da dodam da se tu razvijaju velike brzine i samim time ,uvecava mogucnost saobracajnih nezgoda.

Novcana nadoknada za registraciju i osigranje treba restruktuirati. Najveci porezi i takse treba da budu za vozila sa manjom kubikazom. Primeceno je da oni prave najvece guzve, da se bez potrebno svrckaju gradom a omiljena navika im je da to rade tokom najvecih spiceva u gradu. Usteda u gorivu bi bila ne merljivo velika jer se radi o najzastupljenijoj klasi motocikala.

Bila bi uvedena obaveza da voze bez upaljenih svetala kako danju, tako i nocu jer bi tako bili lakse uocljiviji medju automobilima koji svi imaju upaljena svetla.

Vozacima cetvorotockasa bi se naplacivala kazna ukoliko bi drzali rastojanje od 10 ili vise  metara vozeci iza motorcikliste a ne vozeci tik iza zadnjeg tocka  i na taj nacin ga stitili od ostalih ucesnika u saobracaju.

 

Ovde bih prestao sa iznosenjem mog SVEMIRSKOG programa. Ukliko budete glasali za mene i ukazali mi slepo i dozivotno poverenje,ja cu vas upoznati sa ostatkom.

Da dodam jos i ovo da motorciklizma u Srbiji nema bez jakog SMS a sve je to bez veze ukoliko ja ne budem DIREKTOR SVEMIRA.

 

Vidimo se na paradi ponizenja motorciklista.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

SMS, pa ko ce to da finansira, znas li ti DIREKTORE SVEMIRA koliko kosta ta prsata spikerka  :) :) :)

 

Kako ko, pa vi.... :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Vezano za izlozbu i Vujin predlog/razmisljanje, da,apsolutno podrzavam.Cak i kao neku probnu verziju bez mnogo pompe isl,tek da vidimo kako bi to izgledalo......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja