Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Nekoliko slika sa zakasnjenjem. Nadam se da se momci nece ljutiti. Slike sam nazvao Vuja, Boki i Guja a vi svi znate o kome se radi.

post-5767-12879085100798_thumb.jpg

post-5767-12879085101539_thumb.jpg

post-5767-12879085102018_thumb.jpg

post-5767-12879085102444_thumb.jpg

post-5767-12879085102831_thumb.jpg

post-5767-12879085103403_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Evo šta ima od guma nama interesntnih:

2.75 x 16 ---  716 dinara

2.75 x 17 ---  756 dinara

3.50 x 16 ---  739 dinara   

3.50 x 18 ---  972 dinara

Sve gume su spoljašnje ona standardna šara a unutrašnjih,kažu trenutno, nema,radi se o prodavnici Trayal u Zaječaru u ulici Generala Gambete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja bih dve 3.5x16 a za pare kako god ti odgovara. :)

 

Zna li neko iz glave oznaku/tip za ležaj zadnjeg točka, samo da je neki bolji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Znači za sada 3 komada 3.50 x 16 (u prodavnici ih ima 9 komada,ja lično brojao).

U ponedeljak 12.07.  u 03.00 sati, treba da budem parkiran minibusom na glavnoj železničkoj stanici u Beogradu.Zeza me onaj član zakona od 500 km preveženh u toku zadnjih 24 sata pa ne mogu da svratim u Požarevac.Ja već napravio neki plan da krenem negde u nedelju popodne pa da stanem na autoputu na Požarevačkoj petlji radi isporuke Kataranu a da onda nastavim za Bgd gde bih stigao uveče da isporučim gume Vuji i da mi Vuja (ili neko koga Vuja pošalje) pokaže mesto gde najbliže ž.stanici, mogu da bezbedno parkiram minibus...,odgledam finale..., malo odremam...,i kad klinci (deca) koji su bili poplavljeni (crkva im platila letovanje na Korčuli),stignu iz Hrvatske (očekuju se oko 04.00 h),krenem za Zaječar.Ovo je orjentacioni plan,nemože se menjati samo kilometraža Zaječar - Beograd - Zaječar i vreme postavljanja minibusa kod Ž.stanice (03.00h ,može ranije,ali kasnije ne).Dogovor sledi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Možda je pošta najbolje rešenje. Za gume nije toliko hitno da bi baš u 03h morali da se zezamo sa njima.

 

Što se tiče odmorišta pogledaću danas pa ću ti javiti. Mesta ima ali policija gadno trkelja u tom delu oko stanice. Ceo dan kamioni i autobusi stvaraju ogromne gužve a patrole su svuda i samo njih proveravaju: traže papire, nešto preturaju, ko zna šta rade samo vidim izmučena lica vozača.

 

Trebao bi da nađem neki dobar parking koji se ne plaća, bez kola okolo, bez bespotrebnih policijskih kontrola, da ima voda i WC u blizini, da imaš svoje mesto uvek kada si u prolazu...

 

Imali smo juče problem sa ''onim taksistima'' na Aerodromu, štrajkovali su što nam je Grad odobrio taksi stanicu pa više nema pljačkanja putnika. Tenzija je velika jer je danas prvi dan rada te taksi stanice a nervoza se prenela i na Autobusku i Železničku pa na pomoć ''kolega'' koji su stalno tamo nemogu da računam.

 

Videću ja to sa policijom, nekako su mi najsigurniji, ipak je to prevoz dece...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ne znam kako je sad sa guzvom, al ima lep parking pored mostarske petlje - kod karting staze. Kad god sam isao na karting - bio je poluprazan .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Gazela se radi, kod Mostara je nesigurno.

 

U Karađorđevoj ulici a na zbirnom broju 2 je tzv. Beton Hala. Od Kališa prema Brankovom mostu sa desne strane, preko pruge sa rampom. Tu je parking, tu je luka za putničke brodove i brojni lokali/klubovi ali je najpoznatiji kafić ''Promaja'', prvi sa leve strane posle rampe. Na tom velikom parkingu ima mesta jer služi samo za goste ugostiteljskih objekata i kako nema ništa okolo uvek ima mesta.

 

Promaja je dobro mesto, čisto i uredno sa dobrim i takođe čistim WC-om. Može da se sedi unutra ili u bašti sa pogledom na Novi beograd i Ušće. Cene su pristupačne a Sale uopšte nije obavezan da sedi unutra da bi se parkirao, može da spava, jede i sl.

 

Odatle do Autobuske ima oko 1,5km sa jednim semaforom.

 

Sale, najbolje da ti dođeš kod mene samo neznam gde ćemo autobus.  ???

 

E to bi bio cirkus, i ovako ratujem sa komšijama zbog auta i dva motora pa kad bi im i autobus doterao... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Pa i nije neki autobus,možda metar duži od običnog putničkog auta.

Ma snaći ću se.Ja ću da pođem posle utakmice finala i oko 03.00 h sam u Beogradu.Pa neće valjda u zatvor da me oteraju ako negde parkiram gde nesmetam i to između tri i četiri ujutro i to zbog zakonske obaveze da ispoštujem pauzu od najmanje 45 minuta posle vožnje od najviše 4,5 sati (kao da vozim dabldeker a ne kombić).

Gume šaljem u toku iduće sedmice poštom.

post-7652-128790852918_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ljudi ko ima facebook molio bih da glasa za band SnakeBite iz Svilajnca!!

http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/UHVATI-RITAM-festival-demo-bendova/127329213973061?ref=ts

Hvala!!

p.s. dugokosi guitarmaster je moj sinak Mihac junior/.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

E odo ja u subotu 17.VII u Bajinu Bastu svira Glenn Hughes!!! Manifestacija MOST FEST, regata  na Drinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Posle ozbiljne voznje kod mene, nema tih gumenih iglica na pneumatiku????? ::)

 

Iglice su na prednjoj a posto zadnja nema vise gde to je plafon dok ne stavim zadnju siru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Da ne bi' kvario Kingovu temu svoj komentar na onu diskusiju stavljam ovde.

MZ Vs Honda (Bilo koja moze i od 1600ccm)

Svilajnac _Kragujevac= 45km, MZ sa svakom Hondom stize u tocak u KG!! Ajd'  provezi Hondu 180km/h pored patrole u Batocini i na ostalim punktovima. Znaci MZ 60-80km/h Goldwing mora isto toliko,ako ne zeli da placa kazne i da ide malo u zatvor ima tamo dosta pune linije!!

A o delovima i potrosnji necu da zborim. I ko je bolji i ekonoicniji? Hondu po Beogradu cepas ono 120-160km/h??

Za Nis da idemo? Idemo, 120km/h Honda , 120km/h MZ pa ti vidi , opet u tocak  stizemo, MZ potrosio 4,5 l a koliko Honda??

Mislim eto toliko pa ti vidi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Aj da i ja nesto napisem ovde - da ne kvarim Kingovu temu.

Svako ima pravo na sopstveni izbor. Neko ce biti zadovoljan sa MZ-om, neko sa Hondom il necim drugim, neko sa 150 ili 250 ccm, neko sa 750 ccm il mozda i vise.  Ima na svetu motora i motora, al ovde kod nas je nesto posebno - vec 50-tak godina opstaju MZ-i i Jawe. Mozda i ne bi opstali toliko da smo imali mogucnost veceg izbora, al eto , tako nam je kako nam je. Mozemo mi sad da povlacimo crte izmedju MZ-a i svih drugih motora, negde ce pobediti MZ, negde nece, al da li je to uopste bitno ?  Evo ja imam i MZ i Suzuki. Vozim malo jedan, malo drugi - vec prema potrebi. Mislio sam ove godine da idem u Sevastopolj na moto susret i ozbiljno sam razmisljao sa cime da idem . Na kraju je pobedu odneo MZ, jer je mnogo jednostavniji, ima manje stvari sdto mogu da crknu, dobar deo tih stvari mogu da ponesem , a verovatno bih i u zemljama kroz koje prolazim - lako nasao delove jer se i tamo vozio MZ .  Na skup u Sevastopolj nisam otisao jer su mi iskrsnule neke bitnije stvari u zivotu, al valjda cu ici iduce godine.

  Jedno je sigurno, a to je da je MZ jedan jednostavan, pouzdan motorcikl koji daje mnogo vise nego sto trazi i kosta ( i registracija i odrzavanje ) .  Toliko od mene po tom pitanju !  Vreme je lepo, mante se prazne price vec se vozite !  :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Aj da i ja nesto napisem ovde - da ne kvarim Kingovu temu.

Svako ima pravo na sopstveni izbor. Neko ce biti zadovoljan sa MZ-om, neko sa Hondom il necim drugim, neko sa 150 ili 250 ccm, neko sa 750 ccm il mozda i vise.  Ima na svetu motora i motora, al ovde kod nas je nesto posebno - vec 50-tak godina opstaju MZ-i i Jawe. Mozda i ne bi opstali toliko da smo imali mogucnost veceg izbora, al eto , tako nam je kako nam je. Mozemo mi sad da povlacimo crte izmedju MZ-a i svih drugih motora, negde ce pobediti MZ, negde nece, al da li je to uopste bitno ?  Evo ja imam i MZ i Suzuki. Vozim malo jedan, malo drugi - vec prema potrebi. Mislio sam ove godine da idem u Sevastopolj na moto susret i ozbiljno sam razmisljao sa cime da idem . Na kraju je pobedu odneo MZ, jer je mnogo jednostavniji, ima manje stvari sdto mogu da crknu, dobar deo tih stvari mogu da ponesem , a verovatno bih i u zemljama kroz koje prolazim - lako nasao delove jer se i tamo vozio MZ .  Na skup u Sevastopolj nisam otisao jer su mi iskrsnule neke bitnije stvari u zivotu, al valjda cu ici iduce godine.

   Jedno je sigurno, a to je da je MZ jedan jednostavan, pouzdan motorcikl koji daje mnogo vise nego sto trazi i kosta ( i registracija i odrzavanje ) .   Toliko od mene po tom pitanju !   Vreme je lepo, mante se prazne price vec se vozite !  :) :) :)

ovo prvo je diskutabilno, a ovo drugo sto sam zacrveneo je 100 %  tacno ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Izvinjavam se Vuji i Željku što još nisam poslao gume !Nisam pri parama (godinu dana nema plate) a u utorak ističe registracija mom MZ-i.Čim se snađem, šaljem :(

Jel videste ovaj oglas http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=69832&trazi=1&ur=1&model=0&m=MZ-ETZ-251

Nadam se da će biti dobar provod u Pančevu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja