Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nije razlog Ivana, ona je super. Ja se samo šalim da je ''zmijuljica'' ali je to zezanje, drugarčina je 100% :)

 

Dobio je čovek prvi posao za stalno pa ga kače svi zakoni. Kod nas prvih 6 meseci u prvoj godini radnog staža nema godišnjeg odmora (ni tamo se zakon o radu ne razlikuje puno) a i kada ga dočeka onda je to čini mi se 8 radnih dana ukupno na celu godinu.

Kako je reč o čoveku koji ima imanje na selu, ima bezbroj načina kako će da iskoristi odmor a da mu ne bude dosadno.  ::)

 

Usput, završava studije pa to uz rad ne ide lako.

 

Nije nas zaboravio i ostao je naš. Tu je, čita ali nemože baš da piše, mora u firmi neko da radi a ko će ako ne najmlađi, zato su ih i primali. >:(:P

 

Ovu sezonu ga nije bilo a sledeću će morati da dođe, više nema izgovora. :)

 

P.S. Ko nije do sada video, ovo je Ivanina priča:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=14379.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Lepa vest je konacno stigla!!!

Ja sam sad BUDZETSKI student III godine Fakulteta za sport i fizicku kulturu...zanimanje-Profesor fizicke kulture!!!  :)  :)  :)

Polozila sam vazan ispit od kojeg mi je sve zavisilo i drama je okoncana jer sam ostala na budzetu a slozicete se da u danasnje vreme retko ko ima tek tako da iskesira 120.000+ din za skolarinu. A jos sladje mi je kad sam na "teretu" drzave  :). Na pocetku ove godine sam se dogovorila sa tatom da mi pomogne da promenim MZ-a i kupim veci motor a ja cu za uzvrat ostati na budzetu pa taman te pare sto bi dao drzavi dace upola manje meni da lepo kupim motor. Onako bih lopovima dala tolike pare od kojih ja necu nista imati. "E pa nece moci" rekla sam! Bio je dogovor da u septembru kad definitivno potvrdim da sam na budzetu lepo prodam MZ-a,sacekam prvi sneg i na zimu kad padnu cene biram motor ALI ja nisam mogla da cekam,uhvatile me bube,pocela da cepam mog MZ-a,visila na moto berzi svaki dan i zamolim ga da mi pomogne odmah a ja obecam da cu sigurno ispuniti obecanje. Tako sam ja u sred sezone prodala Plavu Pticu i kupila moju Kawu! Sreci i dalje nema kraja! Da sam mogla spavala bih na GPZ-u! Vozila sam se celo leto,nisam silazila i nista ucila nisam. Sad sam lepo sela malo,zagrejala stolicu u 5do12  ;D i sad sam mirna jer sam ispunila dato obecanje i srce mi je na mestu! Samo moram priznati da kad bi bilo finansijske mogucnosti isti taj dogovor bih napravila i sledece godine...znaci nesto malo vece jer stvarno je covek cudan,ne zna za granice  :)

 

Bas sam zadovoljna sa GPZ-om,ma prezadovoljna! Platila sam ga 1500 evra a u tom trenutku za '96 godiste je to bila mnogoo povoljna cena,sigurno 300-400 evra manja nego trzisna. Na motoru su bili skoro novi lanac i lancanici, Bridgestone gume u odlicnom stanju,moje je bilo da odradim servis(promenila filtere i ulje) i da registrujem. Nista vise ulagala nisam niti ima potrebe. Masina perfektna,zatvoreni tip sa 35 konja sto garantuje ocuvanu masinu a moje je da li cu da skidam blokadu ili ne. Prodala sam MZ-a dodala malo para a ostatak dala u ratama! Malo li je!? Na zimu cu malo da ga na nalickam,onako kako ja znam i spremna cekam ukidanje viza!!!

Motor kao motor je naravno skuplji za odrzavanje od MZ-a ali ni voznja ne moze da se poredi,koliko para toliko muzike!

Trosi oko 5,5l (MZ trosio 4,5),sto znaci da 1l nije strasno za daleko bolju voznju,nema vise mesavine, gume su potrosni deo svakog motora samo sto su kod ovog malo skuplje nego na MZ-u, tu su naravno i lanac i lancanici ali i to je svakih 2-3 sezone tako da se moze preboleti. Registracija je 10500 din sto znaci 3000 skuplja nego na MZ-u...glupo je uopste i porediti,naravno da je skuplje ali se zna i zasto.Sta bih radila kad bi zakucala masina ne znam (pu,pu,pu),znam samo da bih pukla dosta para jer japanski motor kostaaa i majstori deru ali nadam se da necu imati iskustva sa tim. Uostalom sve se kvari,pa cak i Honda  :D. I dalje tvrdim da je MZ najjeftiniji a najkvalitetniji i najpouzdaniji motor za najmanje pare i uvek bi pre vozila MZ-a nego bilo koji drugi motor do 1500 evra!!!

Vozim se non stop,presla sam skoro vec 5000 km,nastavila da obilazim Srbiju,samo sipam i vozim. U pocetku su me bolele ruke jer se na MZ-u bas uspravno sedi,ali to je trajalo nekih nedelju dana a onda kao da sam se rodila na njemu jer je ovo ipak F varijanta i nema krivljenja kicme i napregnutih ruku. Stvarno uzivam i vozicu se nadam se joj dugo na njemu!!! Tako da bas imam reci hvale za GPZ-a! Naslusala sam se raznih prica za njega (los menjac, slaba tacka magneti...) ali kako se kome zalomi. Pa ni toliko hvaljeni BMW ne moze trajati ceo zivot!

 

Evo i malo slika...sa skupa na Zlatiboru

2jJDn_goldbor016resize.jpg

 

Ko kaze da GPZ nije izdrzljiv  ;D

bvddW_dscn1685resize.jpg

 

Posle obaranja ruku i pobede u jakoj konkurenciji osvojen je i Zlatiborac (ipak treba snage za baratanje japanskom masinom  ;))

QOQy8_goldbor011resize.jpg

 

A onda mali odmor na Tari da stomak malo svari..

404.jpg

 

I da znate,asfalt je i dalje topao zato vozite seee!  ;D

oZAAn_p1190480resize.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Sve čestitke!

I frizuru si promenila, skroz druga osoba -      M

                                                                        A           

                                                                        KAWASAKI

                                                                        I

                                                                        Carica

                                                                        A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ma nemam koga da bijem,sve sam momke rasterala  ;D

Odmah im na pocetku objasnim da ja rukomet treniram i da je to vrlo grub sport (parola: Tuci ili ces biti tucen  :D) a svi razumeju kao da sam im rekla da igram balet,pa kad krene primena sile razbeze se... He,he!

 

A dizem vala i GPZ-a! U odnosu na njega MZ je beba,ovo japansko cudo ima 200kg a ja sam morala kuci da se dokazem jer je pravilo "Kupi motor koji sam mozes da podignes" tako da je ovo prelazno resenje dok jos malo ne ojacam  ;).

 

Frizuru sam promenila,motor sam promenila...sve se moze promeniti ali se ovaj benzin iz vena ne moze isterati!

 

Idem sad u subotu kod jednog drugara na svadbu ali motorom,pozvao je celo drustvo da dodju motorima i tako idemo u svatove! Kad se okitimo pa krenemooo. Bice i slika!!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Izdade me voljeni bobber jutros pred posao  :'(

 

S' obzirom na okolnosti desavanja, izgleda da je samo presisao, posto sam zurio na posao nisam imao vremena da se bakcem sa njim...

Danas cu ga pregledati!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Eh... Ja sam imao tu srecu da mi je zgrada na nizbrdici i kad me zaj..... ja ga pustim nizbrdo.Skoro uvek mi je uspelo da stignem na vreme sem kad me izdala svecica i crkla...

 

A sad bas pre neki dan, na dzami doduse zurio sam nesto da ne zakasnim i skaci i skaci po kurbli nista i sta mu je koji moj radio je normalno kad ono deca iskljucila kill switch. E jbg dok sam provalio  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ma ja bih rekao da je presis(k)ao...Stao na kiosku da uzmem novine i da podjem kurbl-kurbl-kurbl i nista...Reko' koliko je sati-odoh ja na posao (da me ne utepa gazda) pa kada se vratim 100% ima da kresne na prvu kurblu!!MZ je to kada mu nije nista onda mu je svasta i obrnuto  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Izdade me voljeni bobber jutros pred posao  :'(

 

S' obzirom na okolnosti desavanja, izgleda da je samo presisao, posto sam zurio na posao nisam imao vremena da se bakcem sa njim...

Danas cu ga pregledati!!

 

Crkla svecica...Zamenio svecicu i sada bobber samo "prede"!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

E,da nije bilo crknute svecice,ne bih ni znao koliko je Golub tezak.Ja sam Goluba gurao uzbrdo, od Juznog bulevara do Pejtona.A dasam poslusao lepsu polovinu,zamenio svecicu(a lepo mi rekla),bilo bi mnogo bolje.More i karburator sa rasturaotada...Budalastine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Sad sam u totalnom zbunu.Stvarno ne znam više kad je skup.Znam da sam našao tekst negde,ali sad ne mogu da ga nađem kao za inat.

Godine su učinile svoje.Moram da krenem s onim meemorilom,definitivno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nedeljom je u Kuglašu, znam pouzdano jer su Nedeljom deca kod mene pa nikad nemogu da dođem. >:( >:(>:(

 

Ova nova prilika je na plakatu.

post-1570-1287905257642_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Hvala na obaveštenju.Upravo sam sad i ja iskopao tekst:

To je sutra posto se moto berza odrzava svake prve nedelje u mesecu u prostorijama Kuglasa.

Okupljanje pocinje oko 09h. Tu mozete da razmenite kupite ili prodate moto opremu i delove za motocikle.

Hvala na rešenju nedoumice.U nedelju sam tamo oko 10-11.00.

Pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 775 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Na Plakatu pise svake TRECE nedelje.

 

Plakat je za berzu koja pocinje da se odrzava u SKC-u, u Kuglasu je svake prve nedelje u mesecu sem leti.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Jedno pitanjce: Da li se sutra okuplja društvo na moto-berzi u Đušinoj?

 

 

Samo se dogovorite, da li idete u Djusinu-"Kuglas" ili u "SKC". Od toga vam zavisi kada se desava razmena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja