Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nemam broj telefona, zvao bih čoveka... :(

 

Ovo je sad već previše, mnogo sam ljut.  >:( >:(>:(

 

Prvo je Bokilica udario auto dok je bio na semaforu, očigledno dok stoji nemože da bude kriv. Sale je loše prošao sa tek kupljenim motorom a čovek je po profesiji vozač, sigurno se nije glupirao, i policijski nalaz govori da nije kriv. Bivolje je čovek ozbiljnih godina, sreo sam ga jednom prilikom na Bulevaru 100 metara niže od tog mesta. Imao je opremu, vozio je polako i sa uživanjem, nije se provlačio između kola, nije besneo, baš je bio uzor kako motociklista treba da vozi.

 

Pa dokle bre više! >:(

 

I dalje mi je slika u glavi: okupio se narod, policije koliko hoćeš i zaustavljen saobraćaj uz Bulevar, stolica i flaša vode...

 

Covek me je ladno bacio na sine i nije me video...

 

Na tom mestu Bivolje nije mogao da napravi prekršaj, nije imao kako, vozi se samo ravno i uzbrdo, daj Bože 40 da uhvatiš od gužve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Ja se izvinjavam ako nadjete da moj komentar nije odgovarajuci ali eto prenosim samo moje iskustvo:

 

kad vozite po pravilima svi vas seku, izguravaju sa puta, ne je*u vas ni 2% , kao da ne postojite na drumu.

 

A kad, s oprostenjem, dovatite vi njih da je*ete, da se provlacite, grmite iz auspuha i zatežete gaščinu samo se sklanjaju.

 

Legalan motorista = slupan motorista . Ne kazem da ovaj recept radi za sve, i naravno svako treba da zna gde mu je granica. Iskustvo je kljucni element ovde.

 

Bivolje, moje iskrene zelje za najskorijim ozdravljenjem, zaista se nadam da je sve u redu !!!

 

Nisam znao ovo za Bokilica, kad je to bilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Hvala familijo...Bio sam na Plavom Golubu i to je to...Povreda kolena i skocnog zgloba,malopoderotina i...Hvala jos jednom a sada moram da odmaram.pisacemo sutra.Golub je prosao goreod mene, ali oporavicemo se nas dvojica.Ljudi,cuvajte se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Dobro je sto si ti manje - vise u redu ( lakse povredjen ). Sta je bilo sa golubom, kakve su njegove povrede? Daj neku sliku .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Odmaraj se bivolje da bi se sto pre oporavio. Potrese me svaka nesreca na motoru bez obzira da li je vidim uzivo, na televiziji, citam u novinama ili na forumu. Najgora situacija jeste kada je to neko od nas, clan foruma.  :'(  Zelim ti da se sto pre oporavis i da zajases Plavog Goluba!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Sta je bre ovo sa nasim plavusanima,pilicima???? Kao da smo u sezoni lova,i to ne samo na plavusane vec na sve bajkere,da nema neka nagradna igra na nekoj televiziji ili slicno???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nisam znao ovo za Bokilica, kad je to bilo?

 

Ima par meseci, nisam zapamtio detalje nesreće a šteta na motoru me nije interesovala, majstor je pa će da popravi, motor nije važan...

Najvažnije je da je on prošao sa lakšim ozledama od kojih nema posledica.

 

Ipak, nekorektno je što je taj što ga je udario rekao da ga ne interesuje ništa u vezi sudara. Video je kako pada sa motora i dao po gasu, pobegao je a posle se pravi blesav.

 

Svilajnac je mala sredina, svi se znaju i stvarno me interesuje kako može da spava, gleda u oči čoveku posle toga kada ga sretne na ulici.

 

Iskvario se narod strašno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

MZ JE CUDO!!

Primetim ja u zadnjih par dana da mi se cuje neko cudno "cuftanje-puftanje" kod motora...Reko' opet se auspuh izvukao iz grane!

Bobber malo losije pali, malo "lenjo" vuce...Reko' svecica je matora, zamenicu je!

Juce dosao sa posla, osecam ja izduvne gasove negde kod glave motora!!

Savijem se i pogledam ulja koliko hoces u kanalu kod svecice...Rek'o sje*ao sam se pukla glava!!

Savijem se pipnem svecicu ona padne!!!!!!

Covece, MZ je radio iako je svecica bila samo naslonjena na rupu cilindra znaci drzala se samo na jednu lozicu navoja-jel' moguce!!!?

Kada sam menjao svecicu pre par dana (kada me bobebr zaje*ao u rano jutro) samo sam je zavio rukom, razmisljajuci da cu da je zavijem kljucem kada dodjem kuci, tako da  sam to i zaboravio!!

MZ je cudo ljudi moji... ;D ;D

 

MZ I LOVE YOUUUUUUUUU  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Dobri momci i po neka devojko,

  Sta se desavalo?Probacu da vam rekonstruisem dogadjaj iz svog ugla:kretao sam se Bulevarom,desnom trakom, ka Djeram pijaci. Na rskrsnici kod Jagiceve, u levoj traci zastoj,jer prvi u koloni skrece levo i cekada mo se rascisti kolona iz suprotne strane.Momak u Pasatu,iza njega,nema strpljenja, i u trenutku skrece u desnu traku ne bi liga obisao i nastavio pravo. Na moju nesrecu, on je to odlucio da uradi,bas kada sam ja bio iza njega ali u svojoj, desnoj traci. E, onda dolazido izbacivanja na sine, pa moje tumbanje nazad na kolovoz jer nisam bio siguran udaljenost tramvaja, a zivot mio...Pri padu sam glavom(kacigom)polomio verobran,a ostalo(kofer, nosaci kofera krivi,tocak far,prednje pedale,blatobran,rezervoar izgeban..),je " lomljeno" usput u tumbanju.Mozda ce biti problema sa viljuskom? To ce majstor da vidi... Moram da se zahvalim svima koji su se tu zatekli, pritrcali su,zahvalan sam interventnoj brigadi, ciji su momci bili uz mene, prineli stolicu, vodu. Zahvaljujem mladom motociklisti, koji je zaustavio svoj motor iako je isao suprotnom trakom,pritrcao u pomoc,pobrinuvsi se za Goluba.Naravno hitnoj koja se kroz guzvu probila za 15-tak minuta,mojim sokolovima koji su se pojavili i organizovali da se motor i otac prevezu do stana.Ne bih da nekoga zaboravim...Vama,dobri momci i poneka devojko,sam, takodje zahvalan,na podrsci,razgovoru i bodrenju.Ako se srce izdrzi da pridjem uz Goluba,probacu da ga slikam.

Cuvajte se,pozzzzzzzzz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ti ima da dobijes nadimak Svecica!! Trosis svecice ko sapun! :D

 

:D  :D  :D

 

Drago mi je da sam u nedelju upoznala Bivolja i Kinga,ali nismo duze popracali. Prvo sam poznala Bivolja ali dok sam se ja okrenula,usla na trenutak covek ode,ne stigoh dobro da osmotrim Plavog Goluba i ako sam ga odmah poznala! Posle dodje i King sa svojom Sqwo koja je imala lepu frizuru  :) ali ja sam vec kretala... Hajde da se druzimo! Ne mora kafana,mozemo da se nadjemo na nekoj pumpi u BGu pa da se provozamo do Avale ili Kosmaja  pa da se tamo malo druzimo. Hocete? To ne mora biti ceo dan,vec na par sati!

 

@Bivolje

 

Brz oporavak ti zelim,Plavi Golub je ne unistiv kao i svi nam dragi MZ-i tako da znas da ne brines!

A ne znam sta uciniti protiv nesavesnih vozaca automobila. Koliko me samo puta iseku ja odmah lezem na sirenu i vozim pored njega ostrog pogleda sve dok se ne izvini i ne prizna gresku (onda mi je kao malo lakse). Mislim da mi sad i rogovi pomazu da se bar malo zaplase  :)!

I da znate da me gledaju cudno i sa postovanjem sto je i bio cilj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

I kod nas u Svilajncu voze kao da nema nas motorciklista, kako li je tek kod vas u Bg-u!!

Samo se ti lepo odmori i fizicki i psihicki a Golub ce se srediti polako i na tenane...a tu su i sokolovi da pomognu  ;)

Bitno da je sve proslo kako je proslo, a moglo je gore!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ti ima da dobijes nadimak Svecica!! Trosis svecice ko sapun! :D

Ama nisam menjao jos jednu svecicu, nego je nisam zavio kako treba a MZ isao bez obzira na to!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Da se nadovezem na celu situaciju. Pozitivno zivotno iskustvo je cudo i na svaki prevoz od dodatne opreme montiram prvo kompresorske sirene.Koristim ih u svakoj situaciji koja mi se ucini i najmanje ne bezbednom po mene. Sada ima jeftinih sirena koje u sa malim opterecenjem i nije potreban relej, mogu se direktno montirati na postojeci taster sirene. Upravo sam ,pre neki dan montirao jednu na skuteri radi odlicno.

Preporucujem svima ovakvu akcijui ljudi, svirajte stalno, boli vas uvo jer to je mnogo bolje nego da vas posle boli nesto drugo.  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 600F2

Vozaci kola ne paze na vozace motora, a "vozaci" motora cesto nemaju pojma o voznji, da ne spominjem kakvi su "vozaci" kola!!! Hocu da kazem da se kod nas za svega 10% ljudi za volanom moze reci da su vozaci. Kada se na to doda losa finansijska situacija koja znamo sta donosi ( losa vozila bilo na dva ili cetiri tocka) dobijete saobracajnu nesrecu. Ljudi su besni zbog svega i svacega i zato je gomila ludaka u saobracaju i van njega.

Danas se penjem Visegradskom i kod raskrsnice sa Resavskom za malo da bude belaja. Visegradskom se vozi u dve trake, leva za skretanje levo u Resavsku i desna za pravo ka urgentnom i desno. Njom paralelno voze Skoda levom trakom i motorciklista desnom i na raskrsnici motorciklista na Yamaha-i (baja sa ribom koja nema kacigu da bi je svi videli) sece Skodu i mota levo. Na svu srecu vozac Skode je imao dobre reflekse pa je na vreme nabo kocnicu i smotao ka trotoaru (inace rus za volanom Skode) i tako spase dve budale. I sad posto im je covek ispeglao glupost i spasao ih sopstvenih gluposti bilo bi logicno da mu nekim gestom kao sto je podizanje ruke kao hvala, izvini, motorciklista zaustavlja i pocinje da se svadja naravno ovaj iz Skode uzvraca na ruskom i pocinje prepirka, gasenje masina i za malo tuca. Verujte mi da sam hteo sam da nalupam budalu na motoru, a zasto. Kao i svuda, uvek se losi istaknu, a oni koji rade sve kako treba nigde ih ne vidite pa tako i sad. Kako da nas drugi vozaci postuju u saobracaju kad ima toliko kamikaza?! Nema sanse!!!! Ne znam, morao sam da kazem sta imam....

Ja vozim svoju voznju i pazim da me neko ne obogalji ili ubije i naravno da ja nekom ne ucinim isto jer posle je kasno za izvini pa bih i drugima savetovao ISTO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Evo, samo za tebe ;D

Nije me mrzelo i danas sam po ovome predivnom danu skinuo plastiku sa skutera i fotografisao ti kako izgledaju sirene.Klikom na fotku mozes je uvecati.

 

th_33167_IMG_6102_122_552lo.jpgth_33172_IMG_6103_122_395lo.jpgth_33174_IMG_6104_122_477lo.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja