Jump to content

Moto Zajednica

projektor za far sa staklom

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

posto je ugradnja projektora ispala kao dobra investicija, kolega kanda i ja smo se malo igrali sa farovima, sto od auta sto od motora, i tako on uzme projektor za njegov motor i ugradi, ali problem je u tome sto ima stakleni izlomljeni far, pa smo dosli na ideju da napravimo prednje staklo od pleksija.... takodje ja na kolima to planiram da uradim posto mi je to ostalo kao najbolje resenje za dotrajale farove...

 

 

img435.jpg img432.jpg img431.jpg img433.jpg

img430.jpg img437.jpg img438.jpg img445.jpg img446.jpg

 

 

ja imam u planu da probam da napravim bele zmigavce umesto postojecih narandzastih :moto3: :moto3: :moto3:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ajde malo i opis postupka i materijala (čime ste grejali, kolika temperatura, koliko dugo, debljina pleksija,...):neznam:

 

Mislim, da ne bude samo obaveštenje o vašem (uspešnom) radu, već i uputstvo za zainteresovane, kojih sigurno ima.

 

Hvala unapred.

 

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

bice, bice, jos je to u fazi razrade i isprobavanja, ovaj primerak sto je uspeo je 2mm grejan u rerni na 200c jedno 5min, ali smo nekoliko plexija istopili i zeznuli tako da jos to necu pisati dok ne isprobamo i utvrdimo lepo koliko sta treba da se uradi :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Imate na You Tube raznih stvari kako se rade na ovaj nacin,gledao sam nesto za mene da odradim pre par meseci pa sam nasao.Ukucajte vacuum forming i eto! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

Mitre slazem se sa tobom, ali i mi smo gledali da se izrazim ko telici, slika definitivno dosta kaze a i deluje tako jednostavno kada neko drugi radi. Zato zbog te jednostavnosti baceno je ceo kvarat plexsija sve dok nismo uvideli sta nas zeza..hehhe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Interesantno, svasta se moze lako napraviti samo covek da ima ideje kako da to sprovede u delo.

Obavezno snimi ceo postupak ako mozes, mozda i nama nekad zatreba.0takoje.gif

 

Pratim dalji razvoj 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

u sustini kao neci sto je rekao plexsi 2mm, temperatura oko 200 stepeni, sve dalje je na snimku, kutija je pranljena za dimenziju A3 formata, u pripremi su planovi za pravljenje zmigavaca, cim dude bilo radova bice i slicica. pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

Da zaboravih da kazem, Prvo sam se za problem obratio Ivanu sto radi vizire. i covek me onako lagano odbi, trazio sam od njega da mu posaljem moje staklo od fara i da mi napravi kopiju od plastike. citiram reci njegove `` ako je far od stakla treba da bude od stakla``, `` to ne moze da se napravi``. far jeste od stakla ali ja ocu da bude od plastike, ko da sam ga terao da mi pravi a da mu ne platim. Sve u svemu vrlo sam se razocarao iako sam cuo dosta lepih stvari za njega i za njegove radove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

A kako prilagoditi mere, ovo je sad za nijansu vece nego ono pravo? Ili ja nisam nesto dobro ukapirao

:stabre:

 

da za nijansu je vece, posto nisam pravio kalup nego koristio postojeci far. Plexi je 2mm ali prolokom istezanja na ivicama je sada oko 1-1,5mm. to mu dodje oko 2-3mm vece ali kod mene na oklopu za toliko ima prostora, pa zato nije ni pravljen kalup. Sto se tice kalupa otosak se uzima sa modelarskim gipsom. cisto da kazem mozda nekom zatreba ta informacija... Da napomene i to da sam pravio otisao mog fara onda ne bi mogao da dobijem kopiju fara vakumom nego bi moralo na kompresor da se izduvava da bi moglo da se napravi. ako me razumes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Da i ja to kontam,pleksi je sada po svim stranam veci za 4mm od stakla. Ili ovaj prvi pleksi koristite kao kalup za izradi drugog koji ce biti na faru?

 

edit:stigao odgovor dok sam kuckao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Mitre slazem se sa tobom, ali i mi smo gledali da se izrazim ko telici, slika definitivno dosta kaze a i deluje tako jednostavno kada neko drugi radi. Zato zbog te jednostavnosti baceno je ceo kvarat plexsija sve dok nismo uvideli sta nas zeza..hehhe

Temperatura grejanja prema debljini pleksija,zar ne?Ali ako ste to odradili od obicnog plexija,to ce da pobeli od sunca za najvise godinu dana,bice ko mleko.Treba akrilik da se koristi,kao sto se prave viziri za motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

Da i ja to kontam,pleksi je sada po svim stranam veci za 4mm od stakla. Ili ovaj prvi pleksi koristite kao kalup za izradi drugog koji ce biti na faru?

 

edit:stigao odgovor dok sam kuckao ;)

 

ovoje finalni proizvod, a vece je od originala za celih 2 mm. jer je doslo do istezanja pleksija pa gde je bio 2 sada je 1mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

Mitre slazem se sa tobom, ali i mi smo gledali da se izrazim ko telici, slika definitivno dosta kaze a i deluje tako jednostavno kada neko drugi radi. Zato zbog te jednostavnosti baceno je ceo kvarat plexsija sve dok nismo uvideli sta nas zeza..hehhe

Temperatura grejanja prema debljini pleksija,zar ne?Ali ako ste to odradili od obicnog plexija,to ce da pobeli od sunca za najvise godinu dana,bice ko mleko.Treba akrilik da se koristi,kao sto se prave viziri za motore.

 

da upravu si, mi smo rekli da je plexi, pravi naziv je akrilni plexi (klirit) ako se ne varam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

temperatura je ista samo vremenski treba duze u zavisnosti od debljine lpexsija.

To sam hteo da kazem,ispravio si me,jeste klirit.Hvala! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

uradjeni zmigavci :moto3: :moto3: :moto3:

 

pravio sam kalup od gipsa da bi dobio unutrasnje linije kao na starom zmigavcu.

 

img451.jpg img453.jpg img454.jpgimg457.jpg

 

ispalo je kao i orginal, samo sto sam mogao malo da zamatiram plexi da ne bude skroz providan ...

 

img458.jpg img459.jpg img460.jpg img443.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

prvo smo uzimali u kg-u 500din je bio A3 format, posle smo narucili iz bg-a neka firma oko 300din, kucaj na googlu ima ih dosta po bgu sto seku i rade sa kliritom, a od prilike 1 A3 za far ide, kad smo probali jos nesto da ubacimo pored samo smo zeznuli stvar...

 

cekamo kandu slike da izbaci ,zavrsen mu je far .... ekstra ispalo sve :takoje::moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja